Междузонова футболна дивизия 1948/49

| Таблица с резултати | Баражи за Републиканска дивизия |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
         | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Септември (Плевен)                 12    9   3   0   37:17   21  Влиза          
-------------------------------------------------------------------
 2. Ботев при ДНВ (Пловдив)            12    4   5   3   23:17   13  Баражи - влиза  [1.35 ГО]
 3. Септември (София)                  12    5   3   4   21:16   13  Баражи - остава [1.31 ГО]
 4. Росстрой (Павликени)               12    6   1   5   27:22   13  Баражи - остава [1.23 ГО]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5. Спортист (София)                   12    3   4   5   19:23   10                 
 6. Рилски спортист (Самоков)          12    3   1   8   19:33    7                  [0.58 ГО]
 7. Шипка (Стара Загора)               12    3   1   8   10:28    7                  [0.36 ГО]

                           I кръг

22 май 1949, неделя:
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Шипка (Стара Загора)            5:0 

                           II кръг

29 май 1949, неделя:
Септември (Плевен) - Септември (София)                    3:1 
Рилски спортист (Самоков) - Росстрой (Павликени)          1:2 

                           III кръг

5 юни 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Спортист (София)                   0:2 
Рилски спортист (Самоков) - Септември (Плевен)            1:3 

                           IV кръг

9 юни 1949, четвъртък:
Спортист (София) - Септември (София)                      2:2 
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Росстрой (Павликени)            3:0 

                           V кръг

12 юни 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Росстрой (Павликени)               0:3 
Рилски спортист (Самоков) - Септември (София)             3:2  /анулиран/ 
Септември (Плевен) - Ботев при ДНВ (Пловдив)              2:1  /анулиран/ 
7 август 1949, неделя:
Рилски спортист (Самоков) - Септември (София)             0:2 
Септември (Плевен) - Ботев при ДНВ (Пловдив)              4:4 

                           VI кръг

18 юни 1949, събота:
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Септември (София)               0:1 
19 юни 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Септември (Плевен)                 2:3 
Росстрой (Павликени) - Спортист (София)                   4:2 

                           VII кръг

26 юни 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Септември (София)                  2:0 
Септември (Плевен) - Спортист (София)                     1:0 
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков)       0:0 

                           VIII кръг

3 юли 1949, неделя:
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Спортист (София)                0:1  /анулиран/ 
14 юли 1949, четвъртък:
Росстрой (Павликени) - Септември (София)                  2:2 
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Спортист (София)                2:2 

                           IX кръг

17 юли 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Ботев при ДНВ (Пловдив)            0:0 
Септември (Плевен) - Рилски спортист (Самоков)            7:0 

                           X кръг

20 юли 1949, сряда:
Спортист (София) - Септември (Плевен)                     2:2 
Росстрой (Павликени) - Рилски спортист (Самоков)          6:2 
21 юли 1949, четвъртък:
Септември (София) - Ботев при ДНВ (Пловдив)               0:1 

                           XI кръг

24 юли 1949, неделя:
Шипка (Стара Загора) - Рилски спортист (Самоков)          2:1 
Септември (София) - Спортист (София)                      2:2 
Росстрой (Павликени) - Септември (Плевен)                 2:3 

                           XII кръг

28 юли 1949, четвъртък:
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Септември (Плевен)              2:2 
29 юли 1949, петък:
Септември (София) - Рилски спортист (Самоков)             4:1 
30 юли 1949, събота:
Спортист (София) - Росстрой (Павликени)                   2:1 

                           XIII кръг

31 юли 1949, неделя:
Септември (София) - Септември (Плевен)                    1:2 

                           XIV кръг

3 август 1949, сряда:
Росстрой (Павликени) - Ботев при ДНВ (Пловдив)            3:1 
Рилски спортист (Самоков) - Спортист (София)              5:0 
4 август 1949, четвъртък:
Септември (Плевен) - Шипка (Стара Загора)                 4:1 

                           V кръг - преиграни мачове

7 август 1949, неделя:
Рилски спортист (Самоков) - Септември (София)             0:2 
Септември (Плевен) - Ботев при ДНВ (Пловдив)              4:4 

                           XV кръг

7 август 1949, неделя:
Росстрой (Павликени) - Шипка (Стара Загора)               2:1 

                           XVI кръг

11 август 1949, четвъртък:
Спортист (София) - Рилски спортист (Самоков)              4:0 
12 август 1949, петък:
Септември (София) - Шипка (Стара Загора)                  4:0 

                           XVII кръг

15 август 1949, понеделник:
Рилски спортист (Самоков) - Шипка (Стара Загора)          3:0 
16 август 1949, вторник:
Спортист (София) - Ботев при ДНВ (Пловдив)                0:2 
17 август 1949, сряда:
Септември (Плевен) - Росстрой (Павликени)                 3:1 

                           XVIII кръг

20 август 1949, събота:
Спортист (София) - Шипка (Стара Загора)                   1:2 
21 август 1949, неделя:
Септември (София) - Росстрой (Павликени)                  2:1 
Рилски спортист (Самоков) - Ботев при ДНВ (Пловдив)       5:3 

Таблица с резултати
------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ------------------------------------------------------------------------- 1. Септември (Плевен) XXX 4:4 3:1 3:1 1:0 7:0 4:1 2. Ботев при ДНВ (Пловдив) 2:2 XXX 0:1 3:0 2:2 0:0 5:0 3. Септември (София) 1:2 0:1 XXX 2:1 2:2 4:1 4:0 4. Росстрой (Павликени) 2:3 3:1 2:2 XXX 4:2 6:2 2:1 5. Спортист (София) 2:2 0:2 2:2 2:1 XXX 4:0 1:2 6. Рилски спортист (Самоков) 1:3 5:3 0:2 1:2 5:0 XXX 3:0 7. Шипка (Стара Загора) 2:3 0:0 2:0 0:3 0:2 2:1 XXX ------------------------------------------------------------------------- нагоре

Баражи за попълване на Републиканска дивизия

                           Първи срещи

27 август 1949, събота:
Септември (София) - Марек (Дупница)                       2:0 
28 август 1949, неделя:
Росстрой (Павликени) - Славия (Пловдив)                   2:2 
Ботев при ДНВ (Пловдив) - Бенковски (Видин)               3:1 

                           Срещи реванш

3 септември 1949, събота:
Славия (Пловдив) - Росстрой (Павликени)                   4:2; общ резултат: 6:4 
4 септември 1949, неделя:
Бенковски (Видин) - Ботев при ДНВ (Пловдив)               0:0; общ резултат: 1:3 
6 септември 1949, вторник:
Марек (Дупница) - Септември (София)                       2:0; общ резултат: 2:2 

преиграване
7 септември 1949, сряда: в Кюстендил: Марек (Дупница) - Септември (София) 1:0 нагоре