"А" Републиканска футболна група 1950

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
         | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ДСО Динамо (София)                 18   12   5   1   36:12   29  Шампион
 2. ДСО Строител (София)               18   11   5   2   31:12   27         
 3. ДСО Академик (София)               18   10   2   6   40:20   22          [2.00 ГО]
 4. Народна войска (София)             18    9   4   5   22:12   22          [1.83 ГО]
 5. ДСО Спартак (Сталин)               18   10   2   6   37:27   22          [1.37 ГО]
 6. ДСО Червено знаме (София)          18    7   2   9   20:29   16         
 7. ДСО Торпедо (Пловдив)              18    5   4   9   19:34   14         
 8. ДСО Торпедо (Плевен)               18    3   6   9   19:27   12         
-------------------------------------------------------------------
 9. ДСО Торпедо (София)                18    4   2  12   16:29   10  Изпада 
10. ДСО Червено знаме (Марек)          18    2   2  14    9:47    6  Изпада 

Голмайстори - пълен списък
11 - Иван Трендафилов       - ДСО Академик (София)
   - Любен Хранов           - ДСО Динамо (София)
 9 - Стефан Гецов           - ДСО Академик (София)
   - Добромир Ташков        - ДСО Спартак (Сталин)
 8 - Васил Спасов           - ДСО Академик (София)
   - Георги Бъчваров        - ДСО Торпедо (Плевен)
   - Арсен Димитров         - ДСО Динамо (София)
   - Йордан Томов - Коми    - ДСО Динамо (София)
 7 - Георги Маринов         - ДСО Строител (София)

                           I кръг

9 март 1950, четвъртък:
ДСО Академик (София) - ДСО Червено знаме (София)          0:1 (0:0) 
  [0:1 Никола Колев 86']
11 март 1950, събота:
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)              2:0 (0:0) 
  [1:0 Игнат Игнатов 56', 2:0 Тома Захариев 67'-д]
12 март 1950, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 1:0 (1:0) 
  [1:0 Йордан Томов-Коми 26']
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (София)                0:0 
ДСО Червено знаме (Марек) - Народна войска (София)        0:1 (0:0) 
  [0:1 Стефан Божков 70']

                           II кръг

17 март 1950, петък:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Спартак (Сталин)          0:2 (0:2) 
  [0:1 Борис Парушев 33', 0:2 Добромир Ташков 40']
18 март 1950, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Плевен)               4:0 
  [Васил Спасов (2), Иван Трендафилов (2)]
19 март 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                0:4 (0:2) 
  [0:1 Арсен Димитров 27', 0:2 Димитър Дойчинов 30', 0:3 Арсен Димитров 70',
   0:4 Любен Хранов 85']
Народна войска (София) - ДСО Строител (София)             0:0 
ДСО Торпедо (София) - ДСО Червено знаме (Марек)           0:1 (0:0) 
  [0:1 Никола Шулев 47']

                           III кръг

23 март 1950, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - Народна войска (София)               1:0 (0:0) 
  [1:0 Арсен Димитров 54']
25 март 1950, събота:
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (София)                3:1 (2:1) 
  [1:0 Тома Захариев 5'-д, 1:1 Александър Щерев 6', 2:1 Георги Стойчев 25',
   3:1 Георги Маринов 48']
26 март 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Червено знаме (София)          3:0 (1:0) 
  [1:0 Кънчев 20', 3:0 Георги Бъчваров 52',52']
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Академик (София)          1:4 (1:1) 
  [1:0 Никола Шулев 20', 1:1 Васил Спасов 35'-д, 1:3 Иван Трендафилов 50',52';
   1:4 Стефан Гецов 87']
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Пловдив)              3:0 сл. * 
* - първоначално 1:2, в последствие присъден служебно.

                           IV кръг

30 март 1950, четвъртък:
ДСО Академик (София) - ДСО Строител (София)               1:2 (0:0) 
  [1:0 Васил Спасов 60', 1:1 Григор Ахтимов 63', 1:2 Георги Маринов 71']
1 април 1950, събота:
Народна войска (София) - ДСО Спартак (Сталин)             1:1 (0:0) 
  [1:0 Крум Янев 61', 1:1 Никола Йовчев 73']
2 април 1950, неделя:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)         1:1 (0:0) 
  [1:0 Н.Иванов 48', 1:1 Кирил Минков 71']
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Червено знаме (Марек)          2:0 (1:0) 
  [1:0 Георги Бъчваров 30', 2:0 Кънчев 47']
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (София)                  отложен 
10 май 1950, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (София)                  1:0 
  [1:0 Борислав Цветков _]

                           V кръг

6 април 1950, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София)                 0:0 
9 април 1950, неделя:
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Червено знаме (София)     1:3 (0:2) 
  [0:1 Христо Евтимов 5', 0:2 Н.Иванов 15', 1:2 Димитър Исаков 68',
   1:3 Р.Каменов 85']
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Плевен)               0:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (София)                4:3 (4:0) 
  [1:0 Трендафил Станков 10', 2:0 Мильо Димитров 30', 4:0 Борис Парушев 31',35';
   4:3 Петър Аргиров 55',75',80']
ДСО Торпедо (Пловдив) - Народна войска (София)            1:2 (1:1) 
  [1:0 Кирил Минков 17', 1:1 Стойне Минев 28', 1:2 Ганчо Василев 57']

                           VI кръг

13 април 1950, четвъртък:
ДСО Червено знаме (София) - Народна войска (София)        0:1 (0:0) 
  [0:1 Димитър Миланов 61']
15 април 1950, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин)               1:2 (1:0) 
  [1:0 Иван Трендафилов 23', 1:1 Трендафил Станков 62', 1:2 Добромир Ташков 69']
16 април 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:1 (0:1) 
  [0:1 Димитър Дойчинов 30', 1:1 Георги Бъчваров 53'-д]
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Строител (София)          0:0 
ДСО Торпедо (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)               1:0 (1:0) 
  [1:0 Марин Марков 42']

                           VII кръг

20 април 1950, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Червено знаме (София)          6:2 (2:0) 
  [1:0 Тома Захариев 16', 2:0 Георги Маринов 33', 2:1 Христо Евтимов 67',
   4:1 Георги Стойчев 80',83'; 5:1 Георги Клечков 85', 6:1 Георги Стойчев 90',
   6:2 Р.Каменов 90'+1']
22 април 1950, събота:
Народна войска (София) - ДСО Торпедо (София)              2:1 (0:0) 
  [1:0 Димитър Миланов 64', 2:0 Стефан Божков 75', 2:1 Петър Аргиров 84']
23 април 1950, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Марек)            3:0 (1:0) 
  [1:0 Йордан Томов-Коми 29', 2:0 Любен Хранов 58', 3:0 Арсен Димитров 65']
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Плевен)               3:1 
  [Добромир Ташков (2), Димитър Ненчев - Георги Бъчваров]
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Академик (София)              1:0 (1:0) 
  [1:0 Христо Бъчваров 37']

                           VIII кръг

27 април 1950, четвъртък:
ДСО Академик (София) - Народна войска (София)             2:1 (1:1) 
  [0:1 Димитър Миланов 21', 1:1 Васил Спасов 42', 2:1 Атанас Цанов 83'-аг]
29 април 1950, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (София)           2:0 (1:0) 
  [1:0 Христо Евтимов 44', 2:0 Петър Дончев 66']
30 април 1950, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Динамо (София)                 0:0 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Пловдив)              0:1 (0:1) 
  [0:1 Атанас Николов 25']
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Спартак (Сталин)          0:3 сл. 

                           IX кръг

6 май 1950, събота:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Академик (София)                1:2 (1:1) 
  [1:0 Костадин Василев Костадинов 18', 1:1 Стефан Гецов 24', 1:2 Гочо Русев 64']
7 май 1950, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (София)            3:0 (0:0) 
  [2:0 Любен Хранов 64',71'; 3:0 Арсен Димитров 82']
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Строител (София)               1:2 (1:1) 
  [1:0 Трендафил Станков 8', 1:1 Григор Ахтимов 14', 1:2 Георги Маринов 75']
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Марек)         0:0 
Народна войска (София) - ДСО Торпедо (Плевен)             1:0 (0:0) 
  [1:0 Ганчо Василев 86']

                           IV кръг - отложен мач

10 май 1950, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (София)                  1:0 
  [1:0 Борислав Цветков _]

                           X кръг

11 май 1950, четвъртък:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Академик (София)          2:1 (0:0) 
  [1:0 Никола Колев 72', 1:1 Васил Спасов 78', 2:1 Никола Колев 79']
13 май 1950, събота:
Народна войска (София) - ДСО Червено знаме (Марек)        3:0 (0:0) 
  [1:0 Коце Благоев 52', 2:0 Ганчо Василев 66'-д, 3:0 Стефан Божков 82']
14 май 1950, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 4:3 (4:2) 
  [2:0 Добромир Ташков 1',2'; 2:1 Любен Хранов 7', 3:1 Спиридон Рухов 13',
   4:1 Никола Йовчев 34', 4:2 Любен Хранов 42'-д, 4:3 Димитър Дойчинов 71']
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Строител (София)              2:1 (2:0) 
  [1:0 Иван Василев 28', 2:0 Атанас Николов 38', 2:1 Георги Стойчев 88']
ДСО Торпедо (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                2:0 (1:0) 
  [1:0 Александър Щерев 11', 2:0 Д.Спасов 50'-аг]

                           XI кръг

18 май 1950, четвъртък:
в София, ст."Народна армия":
ДСО Строител (София) - Народна войска (София)             1:0 (1:0) 
  [1:0 Григор Ахтимов 10']
20 май 1950, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)                5:2 
  [Любен Хранов (2), Йордан Томов-Коми, Борислав Цветков,
   Арсен Димитров - Кирил Минков, Иван Лазаров]
21 май 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Академик (София)               3:3 (1:3) 
  [0:1 Васил Спасов 22', 0:3 Стефан Гецов 23',30'; 2:3 Георги Берков 40',49';
   3:3 Б.Георгиев 70']
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Торпедо (София)           1:2 (1:0) 
  [1:0 Никола Шулев 21', 1:2 Лазар Христов 47',71']
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (София)          0:0 

                           XII кръг

8 юни 1950, четвъртък:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Плевен)          2:0 (0:0) 
  [2:0 Петър Патев 50',60']
9 юни 1950, петък:
ДСО Академик (София) - ДСО Червено знаме (Марек)          8:1 
  [Христо Конаков (4), Иван Трендафилов (3), Стефан Гецов -
   Любен Гущеров]
10 юни 1950, събота:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Строител (София)                0:2 
  [Григор Ахтимов, Тома Захариев]
11 юни 1950, неделя:
Народна войска (София) - ДСО Динамо (София)               0:0 
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)              3:2 (0:2) 
  [0:1 Борис Парушев 2', 0:2 Трендафил Станков 5', 1:2 Иван Лазаров 46',
   2:2 Т.Тодоров 48', 3:2 Кирил Минков 57']

                           XIII кръг

15 юни 1950, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Академик (София)               1:3 (1:1) 
  [1:0 Тома Захариев 35', 1:1 Иван Трендафилов 39', 1:2 Гочо Русев 55',
   1:3 Васил Спасов 83']
18 юни 1950, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - Народна войска (София)             1:4 (1:1) 
  [1:0 Спиридон Рухов 23', 1:1 Стойне Минев 29', 1:2 Панайот Панайотов-Гацо 2п,
   1:3 Ганчо Василев 2п, 1:4 Димитър Миланов 2п]
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Торпедо (Плевен)          1:4 (0:1) 
  [0:1 Георги Бъчваров 12', 1:1 Димитър Исаков 52', 1:2 Георги Бъчваров 55'-д,
   1:3 Крум Делибалтов 61'-аг, 1:4 Георги Берков 65']
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Червено знаме (София)         3:2 (2:1) 
  [0:1 Р.Каменов 20', 1:1 Атанас Николов 40', 2:1 Кирил Минков 44',
   3:1 Иван Василев 55', 3:2 М.Михайлов 88']
ДСО Торпедо (София) - ДСО Динамо (София)                  0:2 *  /анулиран/ 
* - опорочен от съдията.
2 ноември 1950, четвъртък:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Динамо (София)                  2:4 (1:2) * 
  [0:2 Йордан Томов-Коми 21',32'; 1:2 Петър Петров 38', 1:3 Лазар Христов 65'-аг,
   1:4 Арсен Димитров 77', 2:4 Вучко Йорданов 84']
* - преиграване.

                           XIV кръг

22 юни 1950, четвъртък:
ДСО Академик (София) - ДСО Динамо (София)                 0:1 (0:0) 
  [0:1 Георги Кардашев 57']
23 юни 1950, петък:
Народна войска (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)            2:1 (2:0) 
  [1:0 Панайот Панайотов-Гацо 4', 2:0 Димитър Миланов 9', 2:1 Христо Бъчваров 55']
24 юни 1950, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Червено знаме (Марек)     2:1 
  [_, _ - Стоян Базовски -аг]
1 юли 1950, събота:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                0:1 
  [Спиридон Рухов]
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Строител (София)               отложен 
18 октомври 1950, сряда:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Строител (София)               0:1 (0:1) 
  [0:1 Георги Маринов 27']

                           XV кръг

6 юли 1950, четвъртък:
Народна войска (София) - ДСО Червено знаме (София)        0:1 (0:1) 
  [0:1 Никола Колев 27']
9 юли 1950, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                 3:1 (1:1) 
  [1:0 Георги Кардашев 5', 1:1 Петров 35', 2:1 Арсен Димитров 55',
   3:1 Йордан Томов-Коми 78']
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Академик (София)               1:3 (1:1) 
  [0:1 Стефан Гецов 13', 1:1 Борис Парушев 44', 1:2 Стефан Гецов 71',
   1:3 Гочо Русев 76']
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Торпедо (София)               0:0 
10 юли 1950, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДСО Червено знаме (Марек)          3:0 
  [Манол Николов, Георги Маринов, Георги Стойчев]

                           XVI кръг

5 август 1950, събота:
ДСО Торпедо (София) - Народна войска (София)              1:4 (0:4) 
  [0:2 Стойне Минев 19',23'; 0:3 Димитър Миланов 31', 0:4 Стефан Божков 37',
   1:4 Александър Щерев 50']
6 август 1950, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Пловдив)              6:2 
  [Стефан Гецов (2), ... - Атанас Николов, Иван Василев]
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               2:3 (1:2) 
  [0:1 Трендафил Станков 3', 1:1 Георги Берков 8', 1:2 Борис Парушев 27',
   2:2 Георги Бъчваров 2п, 2:3 Трендафил Станков 2п]
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Динамо (София)            1:3 
  [Димитър Исаков - Йордан Томов-Коми (2), Любен Хранов]
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Строител (София)          1:2 *  /анулиран/ 
* - анулиран.
30 септември 1950, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Строител (София)          1:3 (0:2) * 
  [0:1 Георги Пачеджиев 15', 0:2 Манол Николов 40', 0:3 Георги Маринов 78',
   1:3 Никола Колев 90']
* - преиграване.

                           XVII кръг

7 септември 1950, четвъртък:
Народна войска (София) - ДСО Академик (София)             0:1 (0:0) 
  [0:1 Иван Трендафилов 84']
9 септември 1950, събота:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Червено знаме (София)           2:1 
  [_, Кръстьо Ставрев 60' - _]
10 септември 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)              отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (Марек)          6:0 (3:0) 
  [1:0 Добромир Ташков 16', 3:0 Спиридон Рухов 30',32'; 4:0 Добромир Ташков 55',
   5:0 Димитър Ненчев 66'-д, 6:0 Добромир Ташков 85']
13 септември 1950, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Строител (София)                 1:1 (1:0) 
  [1:0 Любен Хранов 20', 1:1 Милан Христов 89']
29 октомври 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)              2:2 (2:1) 
  [1:0 Христо Бъчваров 8', 1:1 Р.Априлов 20', 2:1 Кирил Минков 37',
   2:2 Ив.Матеев 47']

                           XVI кръг - преигран мач

30 септември 1950, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Строител (София)          1:3 (0:2) * 
  [0:1 Георги Пачеджиев 15', 0:2 Манол Николов 40', 0:3 Георги Маринов 78',
   1:3 Никола Колев 90']
* - преиграване.

                           XIV кръг - отложен мач

18 октомври 1950, сряда:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Строител (София)               0:1 (0:1) 
  [0:1 Георги Маринов 27']

                           XVIII кръг - изтеглен мач

22 октомври 1950, неделя:
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Торпедо (Пловдив)         1:0 
  [Любен Коларов]

                           XVII кръг - отложен мач

29 октомври 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)              2:2 (2:1) 
  [1:0 Христо Бъчваров 8', 1:1 Р.Априлов 20', 2:1 Кирил Минков 37',
   2:2 Ив.Матеев 47']

                           XIII кръг - преигран мач

2 ноември 1950, четвъртък:
ДСО Торпедо (София) - ДСО Динамо (София)                  2:4 (1:2) * 
  [0:2 Йордан Томов-Коми 21',32'; 1:2 Петър Петров 38', 1:3 Лазар Христов 65'-аг,
   1:4 Арсен Димитров 77', 2:4 Вучко Йорданов 84']
* - преиграване.

                           XVIII кръг

22 октомври 1950, неделя:
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Торпедо (Пловдив)         1:0 
  [Любен Коларов]
2 ноември 1950, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (Сталин)               3:0 (0:0) 
  [1:0 Игнат Игнатов 57', 2:0 Манол Николов 60', 3:0 Григор Ахтимов 69']
4 ноември 1950, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (София)                1:0 (0:0) 
  [1:0 Иван Трендафилов 78']
5 ноември 1950, неделя:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Динамо (София)            0:2 (0:1) 
  [0:1 Любен Хранов 13', 0:2 Ангел Петров 76']
ДСО Торпедо (Плевен) - Народна войска (София)             0:0 
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Торпедо (Пловдив)         изтеглен 

нагоре


"А" Републиканска футболна група 1950 - Таблица с резултати

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. ДСО Динамо (София)                 XXX  1:1  0:0  1:0  1:0  3:0  5:2  3:1  1:0  3:0 
 2. ДСО Строител (София)               0:0  XXX  1:3  1:0  3:0  6:2  2:0  0:0  3:1  3:0 
 3. ДСО Академик (София)               0:1  1:2  XXX  2:1  1:2  0:1  6:2  4:0  1:0  8:1 
 4. Народна войска (София)             0:0  0:0  0:1  XXX  1:1  0:1  2:1  1:0  2:1  3:0 
 5. ДСО Спартак (Сталин)               4:3  1:2  1:3  1:4  XXX  0:0  3:0* 3:1  4:3  6:0 
 6. ДСО Червено знаме (София)          0:2  1:3  2:1  0:1  0:2  XXX  1:1  2:0  2:0  2:1 
 7. ДСО Торпедо (Пловдив)              0:4  2:1  1:0  1:2  3:2  3:2  XXX  2:2  0:0  0:0 
 8. ДСО Торпедо (Плевен)               1:1  0:1  3:3  0:0  2:3  3:0  0:1  XXX  0:0  2:0 
 9. ДСО Торпедо (София)                2:4  0:2  1:2  1:4  0:1  2:1  1:0  2:0  XXX  0:1 
10. ДСО Червено знаме (Марек)          1:3  0:0  1:4  0:1  0:3* 1:3  1:0  1:4  1:2  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

нагоре


"А" РФГ 1950 - Всички голмайстори

Голмайстори
11 - Иван Трендафилов       - ДСО Академик (София)
   - Любен Хранов           - ДСО Динамо (София)
 9 - Стефан Гецов           - ДСО Академик (София)
   - Добромир Ташков        - ДСО Спартак (Сталин)
 8 - Васил Спасов           - ДСО Академик (София)
   - Георги Бъчваров        - ДСО Торпедо (Плевен)
   - Арсен Димитров         - ДСО Динамо (София)
   - Йордан Томов - Коми    - ДСО Динамо (София)
 7 - Георги Маринов         - ДСО Строител (София)

 6  Борис Парушев                ДСО Спартак (Сталин)     
 6  Трендафил Станков            ДСО Спартак (Сталин)     
 6  Георги Стойчев               ДСО Строител (София)     
 6  Кирил Минков                 ДСО Торпедо (Пловдив)    
 6  Димитър Миланов              Народна войска (София)   
 5  Спиридон Рухов               ДСО Спартак (Сталин)     
 5  Григор Ахтимов               ДСО Строител (София)     
 5  Тома Захариев                ДСО Строител (София)     
 5  Никола Колев                 ДСО Червено знаме (София)
 4  Христо Конаков               ДСО Академик (София)     
 4  Георги Берков                ДСО Торпедо (Плевен)     
 4  Атанас Николов               ДСО Торпедо (Пловдив)    
 4  Петър Аргиров                ДСО Торпедо (София)      
 4  Ганчо Василев                Народна войска (София)   
 4  Стефан Божков                Народна войска (София)   
 4  Стойне Минев                 Народна войска (София)   
 3  Гочо Русев                   ДСО Академик (София)     
 3  Димитър Дойчинов             ДСО Динамо (София)       
 3  Манол Николов                ДСО Строител (София)     
 3  Иван Василев                 ДСО Торпедо (Пловдив)    
 3  Христо Бъчваров              ДСО Торпедо (Пловдив)    
 3  Александър Щерев             ДСО Торпедо (София)      
 3  Димитър Исаков               ДСО Червено знаме (Марек)
 3  Никола Шулев                 ДСО Червено знаме (Марек)
 3  Р.Каменов                    ДСО Червено знаме (София)
 3  Христо Евтимов               ДСО Червено знаме (София)
 2  Борислав Цветков             ДСО Динамо (София)       
 2  Георги Кардашев              ДСО Динамо (София)       
 2  Димитър Ненчев               ДСО Спартак (Сталин)     
 2  Никола Йовчев                ДСО Спартак (Сталин)     
 2  Игнат Игнатов                ДСО Строител (София)     
 2  Кънчев                       ДСО Торпедо (Плевен)     
 2  Иван Лазаров                 ДСО Торпедо (Пловдив)    
 2  Лазар Христов                ДСО Торпедо (София)      
 2  Н.Иванов                     ДСО Червено знаме (София)
 2  Петър Патев                  ДСО Червено знаме (София)
 2  Панайот Панайотов-Гацо       Народна войска (София)   
 1  Ангел Петров                 ДСО Динамо (София)       
 1  Мильо Димитров               ДСО Спартак (Сталин)     
 1  Георги Клечков               ДСО Строител (София)     
 1  Георги Пачеджиев             ДСО Строител (София)     
 1  Милан Христов                ДСО Строител (София)     
 1  Б.Георгиев                   ДСО Торпедо (Плевен)     
 1  Ив.Матеев                    ДСО Торпедо (Плевен)     
 1  Петров                       ДСО Торпедо (Плевен)     
 1  Р.Априлов                    ДСО Торпедо (Плевен)     
 1  Т.Тодоров                    ДСО Торпедо (Пловдив)    
 1  Вучко Йорданов               ДСО Торпедо (София)      
 1  Костадин Василев Костадинов  ДСО Торпедо (София)      
 1  Кръстьо Ставрев              ДСО Торпедо (София)      
 1  Марин Марков                 ДСО Торпедо (София)      
 1  Петър Петров                 ДСО Торпедо (София)      
 1  Любен Гущеров                ДСО Червено знаме (Марек)
 1  Любен Коларов                ДСО Червено знаме (Марек)
 1  М.Михайлов                   ДСО Червено знаме (София)
 1  Петър Дончев                 ДСО Червено знаме (София)
 1  Коце Благоев                 Народна войска (София)   
 1  Крум Янев                    Народна войска (София)   

Автоголове
 1  Атанас Цанов                 Народна войска (София) - за ДСО Академик (София)
    Д.Спасов                     ДСО Торпедо (Плевен) - за ДСО Торпедо (София)
    Лазар Христов                ДСО Торпедо (София) - за ДСО Динамо (София)
    Крум Делибалтов              ДСО Червено знаме (Марек) - за ДСО Торпедо (Плевен)
    Стоян Базовски               ДСО Червено знаме (София) - за ДСО Червено знаме (Марек)

Служебни голове
 3  срещу ДСО Торпедо (Пловдив) - за ДСО Спартак (Сталин)
 3  срещу ДСО Червено знаме (Марек) - за ДСО Спартак (Сталин)

Голове с неизвестен голмайстор
 4  ДСО Академик (София) срещу ДСО Торпедо (Пловдив)
 3  ДСО Червено знаме (София) срещу ДСО Червено знаме (Марек) (2) и ДСО Торпедо (София)
 1  ДСО Торпедо (София) срещу ДСО Червено знаме (София)

нагоре