Купа на Съветската армия 1950


Околийски и зонови квалификации

Регламент
  - В квалификациите имат право да участват всички отбори извън "А" РФГ и "Б" РФГ.
  - Квалификациите протичат в рамките на 14-те окръга и град София, до излъчването на 14 окръжни първенци.

Окръжни първенци

Сталински окръг: Ботев при ВМС (Сталин)
Коларовградски окръг: ДСО Спартак (Коларовград)
Русенски окръг: ДСО Динамо (Русе)
Горнооряховски окръг: ДСО Червено знаме (Габрово)
Плевенски окръг: ДСО Спартак (Плевен)
Врачански окръг: ДСО Червено знаме (Берковица)
Видински окръг: ДСО Динамо (Лом)
Софийски окръг: ДСНМ (Своге)
Благоевградски окръг*: _ (Благоевград) /неизвестен отбор от Благоевград/
Пловдивски окръг: неизвестен отбор
Хасковски окръг: ДСО Строител (Димитровград)
Старозагорски окръг: ДСО Строител (Стара Загора)
Бургасски окръг: ДСО Червено знаме (Поморие)
Ямболски окръг: ДСО Червено знаме (Ямбол)

* - до 5 май 1950 г. град Благоевград и окръгът му са именувани съответно Горна Джумая и Горноджумайски окръг.

нагоре


Финална фаза

1/8 финали

ДСО Торпедо (Русе)0 ДСО Спартак (Плевен)2
ДСО Строител (Бургас)0 ДСО Строител (София)1
ДСО Динамо (София)3 ДСНМ (Своге)1
ДСО Торпедо (Плевен)2 ДСО Спартак (София)2 след продължения
ДСО Торпедо (Пловдив)0 Народна войска (София)1 след продължения
ДСО Торпедо (София)4 ДСО Спартак (Сталин)2
ДСО Академик (София)3 ДСО Торпедо (Димитрово)0
ДСО Червено знаме (Марек)1 ДСО Червено знаме (София)3

1/4 финали

ДСО Спартак (Плевен)4 ДСО Строител (София)0
ДСО Динамо (София)3 ДСО Спартак (София)0
Народна войска (София)2 ДСО Торпедо (София)0
ДСО Академик (София)3 ДСО Червено знаме (София)0

1/2 финали

ДСО Спартак (Плевен)0 ДСО Динамо (София)1
Народна войска (София)0 ДСО Академик (София)0 след продължения

Финал

ДСО Динамо (София)1 Народна войска (София)1 след продължения

Първи кръг

Регламент
  - В този кръг участват 14-те победителя от окръжните квалификации, както и влизащите на този етап в турнира 20 отбора от "Б" РФГ.
  - 20 от 34-те отбора се изтеглят в 10 двойки като се стреми да се запази географска близост между отборите от всяка двойка. По 5 отбора от всяка "Б" РФГ и 4 отбора от участвалите в окръжните квалификации (общо 14 отбора) почиват.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

30 юли 1950, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Червено знаме (Берковица)       4:0 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Ч.знаме (Благоевград)       7:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Торпедо (Горна Оряховица)      5:1 
ДСО Динамо (Сталин) - ДСО Спартак (Коларовград)           3:1 
ДСО Червено знаме (Ямбол) - ДСО Червено знаме (Поморие)   2:1 
ДСО Черв.знаме (Габрово) - ДСО Черв.знаме (Павликени)     1:2 
ДСО Строител (Димитровград) - ДСО Динамо (Пазарджик)      0:1 
ДСО Строител (Стара Загора) - ДСО Строител (Бургас)       0:3 
ДСО Динамо (Лом) - ДСО Строител (Свищов)                  4:3 (3:3) сл.прод. 
ДСО Динамо (Русе) - ДСО Червено знаме (Силистра)          5:0 
ДСО Торпедо (Русе)                                        почива
ДСО Динамо (Плевен)                                       почива
ДСО Строител (Коларовград)                                почива
ДСО Строител (Видин)                                      почива
ДСО Динамо (Враца)                                        почива
ДСО Червено знаме (Самоков)                               почива
ДСО Торпедо (Стара Загора)                                почива
ДСО Динамо (Ямбол)                                        почива
ДСО Динамо (Пловдив)                                      почива
ДСО Торпедо (Хасково)                                     почива
Ботев при ВМС (Сталин)                                    почива
ДСНМ (Своге)                                              почива

нагоре


Втори кръг

Регламент
  - В този кръг участват 24-те победителя от Първи кръг.
  - 24-те отбора се изтеглят с жребий в 12 двойки като се стреми да се запази географска близост между отборите от всяка двойка.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

6 август 1950, неделя:
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Динамо (Русе)                    3:0 
ДСО Торпедо (Стара Загора) - ДСО Червено знаме (Ямбол)    2:1 
ДСО Динамо (Пазарджик) - ДСО Динамо (Пловдив)             2:0 
ДСНМ (Своге) - ДСО Червено знаме (Самоков)                -1- 
Не са известни 8 от двойките и резултатите от срещите помежду им.
Победители в неизвестните 8 двойки:
- Ботев при ВМС (Сталин);
- ДСО Строител (Коларовград);
- ДСО Червено знаме (Павликени);
- ДСО Спартак (Плевен);
- ДСО Строител (Видин);
- ДСО Спартак (София);
- ДСО Торпедо (Димитрово);
- ДСО Строител (Бургас).
Загубили в неизвестните 8 двойки:
- ДСО Динамо (Сталин);
- ДСО Динамо (Плевен);
- ДСО Динамо (Враца);
- ДСО Динамо (Лом);
- победителят от квалификациите в Благоевградски окръг;
- победителят от квалификациите в Пловдивски окръг;
- ДСО Торпедо (Хасково);
- ДСО Динамо (Ямбол).

нагоре


Трети кръг

Регламент
  - В този кръг участват 12-те победителя от Втори кръг.
  - 12-те отбора се изтеглят с жребий в 6 двойки като се стреми да се запази географска близост между отборите от всяка двойка.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

12 август 1950, събота:
ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Стара Загора)          1:0 (0:0) сл.прод. 
13 август 1950, неделя:
ДСО Строител (Бургас) - Ботев при ВМС (Сталин)            1:0 
ДСО Строител (Коларовград) - ДСО Торпедо (Русе)           0:2 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Червено знаме (Павликени)      3:0 сл. * 
* - първоначално 0:1, в последствие присъден служебно.
ДСНМ (Своге) - ДСО Строител (Видин)                       3:2 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Динамо (Пазарджик)          -1- * 
* - Мачът може да е игран и в Пазарджик.

нагоре


1/8 финали

Регламент
  - В този кръг участват 6-те победителя от Трети кръг, както и влизащите на този етап в турнира 10 отбора от "А" РФГ.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

ДСО Динамо (София) - ДСНМ (Своге)                         3:1 
ДСО Торпедо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                4:2 
ДСО Строител (Бургас) - ДСО Строител (София)              0:1 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Спартак (Плевен)                 0:2 
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)            3:0 сл. * 
* - първоначално 1:2, в последствие на ДСО Торпедо е присъдена служебна
    загуба заради нередовен играч.
ДСО Червено знаме (Марек) - ДСО Червено знаме (София)     1:3 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (София)                2:2 (2:2) сл.прод. 
ДСО Торпедо (Пловдив) - Народна войска (София)            0:1 (0:0, 0:0) сл.прод. 

преиграване
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (София) 0:3 нагоре

1/4 финали

Регламент
  - В този кръг участват 8-тe победителя от 1/8 финалите, както следва: "А" РФГ (6/10), Северна "Б" РФГ (0/10), Южна "Б" РФГ (1/10), зони (1).
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Строител (София)               4:0 
Народна войска (София) - ДСО Торпедо (София)              2:0 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  3:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Червено знаме (София)          3:0 

нагоре


1/2 финали

Регламент
  - В този кръг участват 4-тe победителя от 1/4 финалите, както следва: "А" РФГ (3/10), Северна "Б" РФГ (0/10), Южна "Б" РФГ (0/10), зони (1).
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

23 ноември 1950, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 0:1 
Народна войска (София) - ДСО Академик (София)             0:0 (0:0, 0:0) сл.прод. 

преиграване
24 ноември 1950, петък: Народна войска (София) - ДСО Академик (София) 4:1 нагоре

Финал

Регламент
  - В този кръг участват 2-та победителя от 1/2 финалите, както следва: "А" РФГ (2/10).
  - Победителят се излъчва в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва.
  - Мачът се играе на неутрален терен.

26 ноември 1950, неделя:
в София, ст."Народна армия":
ДСО Динамо (София) - Народна войска (София)               1:1 (0:0, 1:1) сл.прод. 

преиграване
27 ноември 1950, понеделник: в София, ст."Народна армия": ДСО Динамо (София) - Народна войска (София) 1:1 (0:1, 1:1) сл.прод.
второ преиграване
3 декември 1950, неделя: ДСО Динамо (София) - Народна войска (София) 1:0 (0:0, 0:0) сл.прод. нагоре