"А" Републиканска футболна група 1953

| Регламент | Таблица с резултати | 

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
         | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ДСО Динамо (София)                 28   19   5   4   48:22   43        Шампион
 2. Софийски гарнизон (София)          28   18   6   4   64:23   42    [*]        
 3. ВМС (Сталин)                       28   12   7   9   29:20   31                [1.45 ГО]
 4. ДСО Локомотив (Пловдив)            28    9  13   6   30:29   31                [1.03 ГО]
 5. ДСО Ударник (София)                28    9  12   7   42:33   30                [1.27 ГО]
 6. ДСО Спартак (Плевен)               28    9  12   7   29:29   30                [1.00 ГО]
 7. ДСО Локомотив (София)              28   10   9   9   30:32   29               
 8. ДСО Миньор (Димитрово)             28   11   6  11   33:35   28               
 9. ДСО Спартак (Пловдив)              28    9   9  10   29:29   27 [+]           
-------------------------------------------------------------------
10. ДСО Академик (Сталин)              28    9   7  12   26:43   25 [+]    Изпада 
11. ДНА (Пловдив)                      28    8   8  12   29:31   24        Изпада  [0.94 ГО]
12. ДСО Спартак (София)                28    5  14   9   24:34   24        Изпада  [0.71 ГО]
13. ДСО Строител (София)               28    5  12  11   22:29   22 [+]    Изпада 
14. ВВС (София)                        28    6   9  13   26:35   21 [+]    Изпада 
15. ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)    28    3   7  18   23:60   13 [+][*] Изваден
--. Сборен отбор (София)               13   11   0   2   37:8    -- [+][*] Изваден

Бележки
  - Преди началото на сезона ЦДНА (София) е преименуван на Софийски гарнизон.
  - На 1 юли 1953 г. Сборен отбор (София) е изваден от първенството и мачовете му са анулирани.
  - ДСО Червено знаме (Станке Димитров) е изваден от групата след като привърженици на отбора атакуват съдията и играчи на гостите след края на домакинския им мач срещу ДСО Миньор (Димитрово) на 22 август 1953 г. Резултатите му до този момент се зачитат, а на противниците му по програма до края се присъждат служебни победи с 3:0.

                           I кръг

14 март 1953, събота:
Сборен отбор (София) - ДСО Строител (София)               1:2  /анулиран/ 
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        0:1 
15 март 1953, неделя:
ДСО Червено знаме (Станке Димитров) - ВВС (София)         1:3 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)             1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             0:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Академик (Сталин)                      0:1 
Софийски гарнизон (София) - ДСО Ударник (София)           2:1 
16 март 1953, понеделник:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             3:3 

                           II кръг

20 март 1953, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  1:1 
21 март 1953, събота:
ДСО Строител (София) - Софийски гарнизон (София)          2:2 
22 март 1953, неделя:
ДСО Академик (Сталин) - ДНА (Пловдив)                     0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     3:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Пловдив)           1:0 
ВВС (София) - ДСО Спартак (София)                         0:0 
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - Сборен отбор (София)    1:5  /анулиран/ 
23 март 1953, понеделник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Плевен)              1:1 

                           III кръг

28 март 1953, събота:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Строител (София)    1:0 
Сборен отбор (София) - ДСО Спартак (София)                4:0  /анулиран/ 
ДСО Спартак (Пловдив) - ВВС (София)                       2:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (София)                      2:1 
29 март 1953, неделя:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Динамо (София)            0:1 
30 март 1953, понеделник:
ДНА (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)                    1:2 
ДСО Ударник (София) - ДСО Академик (Сталин)               прекратен * 
* - прекратен в 12' при 0:0.
24 юни 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Академик (Сталин)               1:1 * 
* - доиграване на останалите 78'.

                           IV кръг

1 април 1953, сряда:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    0:0 
4 април 1953, събота:
Сборен отбор (София) - ДСО Спартак (Пловдив)              3:1  /анулиран/ 
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Спартак (София)     0:0 
5 април 1953, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Динамо (София)                 3:2 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              2:3 
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     отложен 
6 април 1953, понеделник:
ДСО Академик (Сталин) - Софийски гарнизон (София)         0:1 
ВВС (София) - ДСО Спартак (Плевен)                        1:1 
29 април 1953, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     0:1 

                           VII кръг - изтеглен мач

7 април 1953, вторник:
ДНА (Пловдив) - Сборен отбор (София)                      0:2  /анулиран/ 

                           V кръг

11 април 1953, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)   4:0 
Софийски гарнизон (София) - ДСО Миньор (Димитрово)        1:1 
12 април 1953, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Строител (София)                0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - Сборен отбор (София)               0:2  /анулиран/ 
ВМС (Сталин) - ВВС (София)                                3:2 
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)                   0:1 
14 април 1953, вторник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               1:2 
16 април 1953, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (Сталин)                4:1 

                           VI кръг

17 април 1953, петък:
Сборен отбор (София) - ВМС (Сталин)                       3:1  /анулиран/ 
18 април 1953, събота:
ДСО Локомотив (София) - Софийски гарнизон (София)         0:4 
19 април 1953, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Академик (Сталин)              3:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Динамо (София)               1:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (София)             1:1 
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Спартак (Плевен)    2:2 
20 април 1953, понеделник:
ВВС (София) - ДНА (Пловдив)                               0:0 
21 април 1953, вторник:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Пловдив)               1:1 

                           XII кръг - изтеглен мач

22 април 1953, сряда:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)   2:2 

                           XIV кръг - изтеглен мач

22 април 1953, сряда:
Сборен отбор (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            2:0  /анулиран/ 

                           VII кръг

7 април 1953, вторник:
ДНА (Пловдив) - Сборен отбор (София)                      0:2  /анулиран/ 
25 април 1953, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Строител (София)              3:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Червено знаме (Станке Димитров)        3:2 
ДСО Ударник (София) - ВВС (София)                         2:0 
26 април 1953, неделя:
ДНА (Пловдив) - Сборен отбор (София)                      изтеглен 
Софийски гарнизон (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)       отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                2:1 
27 април 1953, понеделник:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (София)                2:0 
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)            3:2 
15 юли 1953, сряда:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)       5:0 

                           IV кръг - отложен мач

29 април 1953, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     0:1 

                           VIII кръг

2 май 1953, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Академик (Сталин)             3:1 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)              1:1 
3 май 1953, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             отложен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              отложен 
Сборен отбор (София) - ДСО Ударник (София)                1:2  /анулиран/ 
ДСО Червено знаме (Станке Димитров) - ДНА (Пловдив)       1:0 
4 май 1953, понеделник:
ВВС (София) - Софийски гарнизон (София)                   3:0 
5 май 1953, вторник:
ДСО Спартак (София) - ВМС (Сталин)                        1:0 
1 юни 1953, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:2 
5 юли 1953, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              0:2 

                           IX кръг

9 май 1953, събота:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Строител (София)               3:0 
ДСО Динамо (София) - ВВС (София)                          1:0 
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)           2:2 
10 май 1953, неделя:
Сборен отбор (София) - Софийски гарнизон (София)          2:0  /анулиран/ 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (София)            0:1 
11 май 1953, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)                      0:0 
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (София)                       0:0 
ДСО Ударник (София) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)     1:1 

                           X кръг

16 май 1953, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          2:0 
Сборен отбор (София) - ДСО Динамо (София)                 3:0  /анулиран/ 
17 май 1953, неделя:
ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров) - Софийски гарнизон (София)     1:2 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                     2:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       1:0 
18 май 1953, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (София)              0:1 
19 май 1953, вторник:
ДСО Спартак (София) - ДСО Ударник (София)                 0:0 
20 май 1953, сряда:
ВВС (София) - ДСО Академик (Сталин)                       1:2 

                           XI кръг

22 май 1953, петък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Пловдив)               0:0 
23 май 1953, събота:
ВМС (Сталин) - ДСО Строител (София)                       1:0 
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)                      4:0 
24 май 1953, неделя:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Спартак (София)           7:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВВС (София)                      1:0 
25 май 1953, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)      2:0 
26 май 1953, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           2:2 
29 май 1953, петък:
Сборен отбор (София) - ДСО Академик (Сталин)              6:0  /анулиран/ 

                           XII кръг

22 април 1953, сряда:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)   2:2 
29 май 1953, петък:
ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            отложен 
30 май 1953, събота:
ВВС (София) - ДСО Локомотив (София)                       2:2 
31 май 1953, неделя:
Сборен отбор (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             анулиран * 
* - първоначално отложен, в последствие анулиран след изваждането на
    Сборен отбор от групата.
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)   изтеглен 
ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (София)                  1:1 
ДСО Спартак (Пловдив) - Софийски гарнизон (София)         1:2 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (София)                1:2 
ВМС (Сталин) - ДНА (Пловдив)                              2:0 
4 юни 1953, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:0 

                           VIII кръг - отложен мач

1 юни 1953, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:2 

                           XV кръг - изтеглен мач

2 юни 1953, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров)       4:3 

                           XII кръг - отложен мач

4 юни 1953, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:0 

                           XIII кръг

6 юни 1953, събота:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров)        4:1 
7 юни 1953, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Строител (София)                      2:2 
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        отложен 
Софийски гарнизон (София) - ДСО Спартак (Плевен)          отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                отложен 
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (София)               отложен 
Сборен отбор (София) - ДСО Локомотив (София)              3:1  /анулиран/ 
8 юни 1953, понеделник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВВС (София)                     0:0 
3 юли 1953, петък:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (София)               3:1 
7 юли 1953, вторник:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        0:2 
20 юли 1953, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                2:1 
28 октомври 1953, сряда:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Спартак (Плевен)          2:0 

                           XV кръг - изтеглен мач

7 юни 1953, неделя:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)              0:0 

                           III кръг - преигран мач

24 юни 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Академик (Сталин)               1:1 * 
* - доиграване на останалите 78'.

                           XIV кръг

22 април 1953, сряда:
Сборен отбор (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            2:0  /анулиран/ 
25 юни 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              2:0 
26 юни 1953, петък:
ДСО Строител (София) - ВВС (София)                        0:0 
27 юни 1953, събота:
Сборен отбор (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            изтеглен 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Академик (Сталин)             1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 отложен 
ВМС (Сталин) - Софийски гарнизон (София)                  отложен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       отложен 
28 юни 1953, неделя:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Локомотив (София)   1:1 
12 юли 1953, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       2:2 
16 юли 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:1 
19 юли 1953, неделя:
ВМС (Сталин) - Софийски гарнизон (София)                  1:0 

                           XIII кръг - отложен мач

3 юли 1953, петък:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (София)               3:1 

                           VIII кръг - отложен мач

5 юли 1953, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              0:2 

                           XIII кръг - отложен мач

7 юли 1953, вторник:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        0:2 

                           XV кръг

2 юни 1953, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров)       4:3 
7 юни 1953, неделя:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)              0:0 
5 юли 1953, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Пловдив)            1:1 
8 юли 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Строител (София)                отложен 
Софийски гарнизон (София) - ДНА (Пловдив)                 отложен 
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)              изтеглен 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (София)               1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров)       изтеглен 
ВВС (София) - Сборен отбор (София)                        анулиран 
10 юли 1953, петък:
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         1:0 
16 юли 1953, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Строител (София)                1:1 
23 юли 1953, четвъртък:
Софийски гарнизон (София) - ДНА (Пловдив)                 2:0 

                           XIV кръг - отложен мач

12 юли 1953, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       2:2 

                           VII кръг - отложен мач

15 юли 1953, сряда:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)       5:0 

                           XIV кръг - отложен мач

16 юли 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:1 

                           XV кръг - отложен мач

16 юли 1953, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Строител (София)                1:1 

                           XIV кръг - отложен мач

19 юли 1953, неделя:
ВМС (Сталин) - Софийски гарнизон (София)                  1:0 

                           XIII кръг - отложен мач

20 юли 1953, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                2:1 

                           XV кръг - отложен мач

23 юли 1953, четвъртък:
Софийски гарнизон (София) - ДНА (Пловдив)                 2:0 

                           XVI кръг

27 юли 1953, понеделник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Пловдив)             3:0 
28 юли 1953, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София)             1:0 
29 юли 1953, сряда:
ДСО Академик (Сталин) - ВМС (Сталин)                      1:0 
31 юли 1953, петък:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        прекратен * 
* - прекратен в 12' при 0:0.
1 август 1953, събота:
ВВС (София) - ДСО Червено знаме (Станке Димитров)         1:0 
2 август 1953, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Плевен)             0:0 
3 август 1953, понеделник:
ДСО Ударник (София) - Софийски гарнизон (София)           2:2 
14 октомври 1953, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        0:1 * 
* - преиграване на започналия на 31 юли 1953 г. мач.
ДСО Строител (София)                                      почива

                           XVII кръг

18 август 1953, вторник:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              0:0 
23 август 1953, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Академик (Сталин)                     1:1 
26 август 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  1:2 
6 октомври 1953, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     1:0 
8 октомври 1953, четвъртък:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Строител (София)          2:2 
14 октомври 1953, сряда:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)           1:1 
21 октомври 1953, сряда:
ДСО Спартак (София) - ВВС (София)                         1:1 
ДСО Червено знаме (Станке Димитров)                       почива

                           XVIII кръг

9 август 1953, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)    0:0 
11 август 1953, вторник:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Ударник (София)               2:0 
15 август 1953, събота:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДНА (Пловдив)                    1:4 
15 септември 1953, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            2:0 
23 септември 1953, сряда:
ДСО Динамо (София) - Софийски гарнизон (София)            0:5 
28 септември 1953, понеделник:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                       1:0 
13 октомври 1953, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      2:0 
ДСО Спартак (София)                                       почива

                           XIX кръг

10 август 1953, понеделник:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)                     0:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ВВС (София)                        1:0 
ДСО Спартак (София) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)     3:0 сл. * 
* - първоначално отложен, в последствие присъден служебно след
    изваждането на ДСО Червено знаме.
26 септември 1953, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Строител (София)                 1:0 
27 септември 1953, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    0:0 
1 октомври 1953, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              0:3 
12 октомври 1953, понеделник:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Академик (Сталин)         7:0 
ДСО Спартак (Пловдив)                                     почива

                           XX кръг

7 август 1953, петък:
ДСО Миньор (Димитрово) - Софийски гарнизон (София)        1:3 
13 август 1953, четвъртък:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Спартак (Пловдив)   4:1 
15 август 1953, събота:
ВВС (София) - ВМС (Сталин)                                2:1 
11 септември 1953, петък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   2:0 
22 септември 1953, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (София)               0:5 
29 септември 1953, вторник:
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (София)                1:1 
17 октомври 1953, събота:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Динамо (София)                0:4 
ДСО Спартак (Плевен)                                      почива

                           XXI кръг

5 август 1953, сряда:
ДНА (Пловдив) - ВВС (София)                               3:0 
6 август 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)    4:2 
18 август 1953, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               1:0 
28 август 1953, петък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (София)               1:0 
3 септември 1953, четвъртък:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Строител (София)              0:0 
7 октомври 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             1:1 
4 ноември 1953, сряда:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Локомотив (София)         3:1 
ВМС (Сталин)                                              почива

                           XXII кръг

17 август 1953, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (Пловдив)              0:1 
18 август 1953, вторник:
ДСО Червено знаме (Станке Димитров) - ВМС (Сталин)        0:0 
2 септември 1953, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Плевен)                2:3 
17 септември 1953, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Академик (Сталин)            2:0 
18 септември 1953, петък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                0:3 
25 септември 1953, петък:
ВВС (София) - ДСО Ударник (София)                         0:3 
20 октомври 1953, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - Софийски гарнизон (София)       0:1 
ДНА (Пловдив)                                             почива

                           XXIII кръг

8 август 1953, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              5:0 
14 август 1953, петък:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Локомотив (София)             0:2 
6 септември 1953, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Строител (София)             1:0 
ненасрочен:
ДНА (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Станке Димитров)       3:0 сл. * 
* - присъден служебно след изваждането на ДСО Червено знаме.
7 септември 1953, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (София)                        1:2 
8 октомври 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Пловдив)              1:1 
24 октомври 1953, събота:
Софийски гарнизон (София) - ВВС (София)                   1:0 
ДСО Ударник (София)                                       почива

                           XXIV кръг

19 август 1953, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДНА (Пловдив)                       1:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (Сталин)           0:0 
22 август 1953, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      0:3 
ненасрочен:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Ударник (София)     0:3 сл. * 
* - присъден служебно след изваждането на ДСО Червено знаме.
25 август 1953, вторник:
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (Плевен)               2:0 
27 август 1953, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            0:1 
8 ноември 1953, неделя:
ВВС (София) - ДСО Динамо (София)                          2:3 
Софийски гарнизон (София)                                 почива

                           XXV кръг

16 август 1953, неделя:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (София)                 4:1 
8 септември 1953, вторник:
ДСО Академик (Сталин) - ВВС (София)                       1:0 
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Пловдив)                     0:0 
ненасрочен:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров)     3:0 сл. * 
* - присъден служебно след изваждането на ДСО Червено знаме.
12 септември 1953, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Строител (София)              1:1 
23 септември 1953, сряда:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)                       2:0 
10 октомври 1953, събота:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          1:1 
ДСО Динамо (София)                                        почива

                           XXVI кръг

7 август 1953, петък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (София)               1:1 
30 август 1953, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      0:0 
7 септември 1953, понеделник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           0:0 
17 септември 1953, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ВМС (Сталин)                       0:1 
19 септември 1953, събота:
ДСО Спартак (София) - Софийски гарнизон (София)           2:2 
ненасрочен:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Динамо (София)      0:3 сл. * 
* - присъден служебно след изваждането на ДСО Червено знаме.
20 септември 1953, неделя:
ВВС (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                      3:0 
ДСО Академик (Сталин)                                     почива

                           XXVII кръг

13 август 1953, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София)            0:0 
26 август 1953, сряда:
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              1:1 
3 септември 1953, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ВВС (София)                       1:1 
5 септември 1953, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                0:0 
ненасрочен:
ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) - ДСО Академик (Сталин)   0:3 сл. * 
* - присъден служебно след изваждането на ДСО Червено знаме.
11 септември 1953, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  0:0 
14 септември 1953, понеделник:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Спартак (Пловдив)         1:0 
ДСО Миньор (Димитрово)                                    почива

                           XXVIII кръг

5 август 1953, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (Сталин)               1:0 
22 август 1953, събота:
ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров) - ДСО Миньор (Димитрово)        1:2 * 
* - ДСО Червено знаме е изваден от групата, след като привърженици на
    домакините атакуват съдията и играчи на гостите след края на мача.
24 август 1953, понеделник:
ВВС (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                     0:3 
10 септември 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - Софийски гарнизон (София)          3:1 
11 септември 1953, петък:
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (София)                        3:0 
21 септември 1953, понеделник:
ДСО Строител (София) - ДНА (Пловдив)                      1:0 
24 октомври 1953, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                3:0 
ДСО Локомотив (София)                                     почива

                           XXIX кръг

10 август 1953, понеделник:
Софийски гарнизон (София) - ВМС (Сталин)                  0:0 
11 август 1953, вторник:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (София)              0:0 
22 август 1953, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 3:0 
16 септември 1953, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       5:2 
24 септември 1953, четвъртък:
ДСО Академик (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)             2:1 
15 октомври 1953, четвъртък:
ВВС (София) - ДСО Строител (София)                        2:2 
ненасрочен:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)   3:0 сл. 
ДСО Локомотив (Пловдив)                                   почива

                           XXX кръг

21 август 1953, петък:
ДСО Строител (София) - ДСО Ударник (София)                0:1 
3 септември 1953, четвъртък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)            1:2 
4 октомври 1953, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Академик (Сталин)              3:0 
ненасрочен:
ДСО Ч.знаме (Ст.Димитров) - ДСО Локомотив (Пловдив)       0:3 сл. 
9 октомври 1953, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (София)               0:0 
17 октомври 1953, събота:
ДНА (Пловдив) - Софийски гарнизон (София)                 0:3 сл. * 
* - домакините не се явяват.
20 октомври 1953, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         0:0 
ВВС (София)                                               почива

                           XIII кръг - отложен мач

28 октомври 1953, сряда:
Софийски гарнизон (София) - ДСО Спартак (Плевен)          2:0 

Таблица с резултати
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ДСО Динамо (София) XXX 0:5 1:0 5:0 1:1 3:0 2:1 1:0 2:1 4:1 0:1 0:0 1:0 1:0 2:0 --- 2. Софийски гарнизон (София) 0:1 XXX 0:0 5:0 2:1 2:0 3:1 1:1 1:0 7:0 2:0 7:1 2:2 1:0 3:0* --- 3. ВМС (Сталин) 0:0 1:0 XXX 0:0 3:0 2:0 2:1 1:0 0:0 0:1 2:0 1:2 1:0 3:2 3:2 --- 4. ДСО Локомотив (Пловдив) 0:2 0:1 0:0 XXX 1:1 2:0 0:0 2:0 1:0 0:0 2:0 1:0 0:0 0:0 4:3 --- 5. ДСО Ударник (София) 1:2 2:2 0:2 1:1 XXX 0:0 1:2 0:3 0:0 1:1 5:2 4:1 1:1 2:0 1:1 --- 6. ДСО Спартак (Плевен) 1:1 3:1 1:0 1:0 1:2 XXX 0:0 0:0 1:1 3:0 0:0 2:0 3:0 1:0 4:2 (0:2) 7. ДСО Локомотив (София) 0:3 0:4 2:0 2:2 0:5 1:1 XXX 0:1 3:0 3:1 0:1 1:0 1:1 1:1 3:0* --- 8. ДСО Миньор (Димитрово) 1:2 1:3 3:2 1:1 2:3 0:0 0:1 XXX 1:1 2:0 1:4 0:0 1:0 1:0 4:1 --- 9. ДСО Спартак (Пловдив) 3:0 1:2 0:3 1:1 1:1 1:1 1:0 1:2 XXX 1:0 2:1 1:0 3:0 2:1 4:0 --- 10. ДСО Академик (Сталин) 0:4 0:1 1:0 2:2 2:0 0:0 0:2 3:2 2:1 XXX 0:1 3:1 0:0 1:0 2:2 --- 11. ДНА (Пловдив) 0:1 0:3* 1:1 0:1 2:2 4:0 0:1 1:2 0:0 1:1 XXX 0:0 2:2 3:0 3:0*(0:2) 12. ДСО Спартак (София) 1:1 2:2 1:0 3:3 0:0 2:3 0:0 2:0 1:1 1:0 1:2 XXX 0:0 1:1 3:0* --- 13. ДСО Строител (София) 3:2 2:2 0:1 1:0 0:1 2:0 0:1 1:2 0:1 3:0 1:0 1:1 XXX 0:0 0:0 --- 14. ВВС (София) 2:3 3:0 2:1 0:3 0:3 1:1 2:2 3:0 1:0 1:2 0:0 0:0 2:2 XXX 1:0 --- 15. ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) 0:3* 1:2 0:0 0:3* 0:3* 2:2 1:1 1:2 4:1 0:3* 1:0 0:0 1:0 1:3 XXX (1:5) 16. Сборен отбор (София) (3:0)(2:0)(3:1)(2:0)(1:2) --- (3:1) --- (3:1)(6:0) --- (4:0)(1:2) --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре