"А" Републиканска футболна група 1954

| Регламент | Таблица с резултати | Баражи за влизане в групата |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
         | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       26   20   5   1   76:14   45    [*] Шампион
 2. ДСО Ударник (София)                26   17   4   5   67:24   38               
 3. ДСО Локомотив (София)              26   15   6   5   56:25   36               
 4. Завод 12 (София)                   26    9  11   6   26:24   29 [+]           
 5. ДСО Динамо (София)                 26    9  10   7   39:26   28               
 6. ДСО Локомотив (Пловдив)            26    8   9   9   33:32   25                [1.03 ГО]
 7. ВМС (Сталин)                       26    9   7  10   27:29   25                [0.93 ГО]
 8. ДСО Миньор (Димитрово)             26    9   6  11   32:36   24                [0.89 ГО]
 9. ДСО Спартак (Пловдив)              26    9   6  11   29:34   24                [0.85 ГО]
10. ДСО Спартак (Сталин)               26    7   9  10   34:42   23 [+]            [0.81 ГО]
11. ДСО Спартак (Плевен)               26    6  11   9   17:25   23                [0.68 ГО]
-------------------------------------------------------------------
12. ДСО Червено знаме (Кюстендил)      26    7   6  13   19:50   20 [+]    Изпада 
13. ДСО Торпедо (Плевен)               26    5   5  16   13:51   15 [+]    Изпада 
14. ДСО Ударник (Стара Загора)         26    2   5  19   13:69    9 [+]    Изпада 

Бележки
  - Считано от 1 януари 1954 г. ДСО Строител се закрива като неговите отбори и физкултурни колективи преминават в състава на ДСО Торпедо.
  - Преди началото на сезона Софийски гарнизон (София) е преименуван на ЦДНА.

                           I кръг

13 март 1954, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)          0:1 
14 март 1954, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНА (София)                       0:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (София)             1:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Плевен)             2:1 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Пловдив)              1:1 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ВМС (Сталин)                 0:3 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                1:1 

                           II кръг

20 март 1954, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Динамо (София)                         2:2 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            0:0 
21 март 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Локомотив (София)     0:0 
ВМС (Сталин) - Завод 12 (София)                           2:2 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (Стара Загора)        3:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Торпедо (Плевен)               0:0 
в Мировене:
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              0:1 

                           III кръг

26 март 1954, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)        0:0 
27 март 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      1:0 
28 март 1954, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНА (София)                    0:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)             0:0 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Ударник (София)                0:3 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Спартак (Плевен)         0:0 
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                  2:1 

                           IV кръг

3 април 1954, събота:
в Мировене:
ЦДНА (София) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)              3:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          2:0 
4 април 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)             1:2 
ДСО Спартак (Плевен) - Завод 12 (София)                   0:1 
в Мировене:
ДСО Ударник (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)          8:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Плевен)               1:0 

                           V кръг

9 април 1954, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                3:0 
10 април 1954, събота:
в Мировене:
Завод 12 (София) - ДСО Ударник (София)                    0:0 
11 април 1954, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     1:2 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            2:1 
в Нова Загора:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Спартак (Сталин)         0:0 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Плевен)              2:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ВМС (Сталин)              0:1 

                           VI кръг

17 април 1954, събота:
ЦДНА (София) - ВМС (Сталин)                               3:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (Стара Загора)      4:0 
18 април 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)     0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 0:1 
ДСО Спартак (Сталин) - Завод 12 (София)                   0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Торпедо (Плевен)             3:0 
19 април 1954, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               3:2 

                           VII кръг

23 април 1954, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  0:2 
24 април 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Сталин)              5:2 
25 април 1954, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:2 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Миньор (Димитрово)       0:1 
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                0:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Спартак (Плевен)      1:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)                      0:0 

                           VIII кръг

1 май 1954, събота:
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       0:0 
ДСО Ударник (София) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)       7:0 
2 май 1954, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                      2:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - Завод 12 (София)                 0:1 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Ударник (Стара Загора)         2:0 

                           IX кръг

8 май 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            4:0 
9 май 1954, неделя:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ЦДНА (София)                 0:4 
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              6:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Спартак (Сталин)      1:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (София)                        1:2 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)              1:0 
10 май 1954, понеделник:
Завод 12 (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                   0:0 

                           X кръг

15 май 1954, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Пловдив)               1:0 
16 май 1954, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       4:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ВМС (Сталин)                       1:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)   3:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Динамо (София)               0:2 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              1:2 
ДСО Ударник (Стара Загора) - Завод 12 (София)             0:0 

                           XIII кръг - изтеглен мач

20 май 1954, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      0:0 

                           XI кръг

22 май 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)        1:0 *  /анулиран/ 
* - мачът е анулиран и преигран заради опорочването му от съдията.
23 май 1954, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                 4:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Миньор (Димитрово)    2:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    2:0 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)              1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (София)                1:0 
24 май 1954, понеделник:
Завод 12 (София) - ЦДНА (София)                           0:5 
7 юли 1954, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)        6:0 

                           XII кръг

29 май 1954, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (София)                        1:0 
30 май 1954, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)               0:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Пловдив)           0:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     1:2 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)      1:0 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Динамо (София)           1:2 
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (София)                  1:1 

                           XIII кръг

20 май 1954, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      0:0 
5 юни 1954, събота:
ДСО Динамо (София) - Завод 12 (София)                     0:0 
6 юни 1954, неделя:
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      изтеглен 
ДСО Червено знаме (Кн) - ДСО Ударник (Стара Загора)       2:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Торпедо (Плевен)                       1:0 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)            0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:1 
7 юни 1954, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                отложен 
17 юни 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                3:3 

                           XIV кръг

13 юни 1954, неделя:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             2:1 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)              4:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (Стара Загора)                 1:1 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - Завод 12 (София)          1:2 
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                отложен 
14 юни 1954, понеделник:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       7:2 
24 юни 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             1:1 
30 ноември 1954, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                1:1 

                           XIII кръг - отложен мач

17 юни 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                3:3 

                           XVI кръг - изтеглен мач

19 юни 1954, събота:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Динамо (София)        2:2 

                           XV кръг

18 юни 1954, петък:
Завод 12 (София) - ВМС (Сталин)                           0:0 
20 юни 1954, неделя:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         отложен 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)     6:0 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Плевен)               0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              3:6 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            отложен 
22 юни 1954, вторник:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Спартак (Пловдив)        1:2 
8 юли 1954, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            2:1 
15 ноември 1954, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         1:3 

                           XIV кръг - отложен мач

24 юни 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             1:1 

                           XVI кръг

19 юни 1954, събота:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Динамо (София)        2:2 
26 юни 1954, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    4:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:1 
27 юни 1954, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (Стара Загора)         2:1 
ДСО Спартак (Пловдив) - Завод 12 (София)                  2:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (София)                      0:1 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Динамо (София)        изтеглен 
28 юни 1954, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                4:0 

                           XVII кръг

2 юли 1954, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Плевен)                   1:0 
3 юли 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Пловдив)             3:1 
4 юли 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ЦДНА (София)              отложен 
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         отложен 
в София:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Ударник (София)          0:4 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          0:0 
29 юли 1954, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         3:0 
10 октомври 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ЦДНА (София)              0:2 

                           XI кръг - преигран мач

7 юли 1954, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)        6:0 

                           XV кръг - отложен мач

8 юли 1954, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            2:1 

                           XXIV кръг - изтеглени мачове

16 юли 1954, петък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                4:2 
18 юли 1954, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)    5:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    3:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              5:2 

                           XVIII кръг

23 юли 1954, петък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              1:1 
24 юли 1954, събота:
ДСО Ударник (София) - Завод 12 (София)                    3:1 
25 юли 1954, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (Стара Загора)         2:0 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                1:1 
в Толбухин:
ВМС (Сталин) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)              2:0 
26 юли 1954, понеделник:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     2:0 
27 юли 1954, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)            5:0 

                           XVII кръг - отложен мач

29 юли 1954, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         3:0 

                           XIX кръг

30 юли 1954, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Сталин)                   3:4 
31 юли 1954, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 2:2 
1 август 1954, неделя:
в София:
ВМС (Сталин) - ЦДНА (София)                               2:4 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Спартак (Пловдив)     2:4 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (София)               0:2 
в Ямбол:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (Пловдив)      1:4 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:1 

                           XX кръг

29 август 1954, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (Стара Загора)       2:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - Завод 12 (София)                0:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)      0:0 
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      отложен 
31 август 1954, вторник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  2:0 
1 септември 1954, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                       8:1 
17 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      0:2 
14 ноември 1954, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              1:3 

                           XXIV кръг - изтеглен мач

1 септември 1954, сряда:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (София)        0:1 *  /анулиран/ 
* - анулиран след като назначеният съдия не е пристигнал за мача.

                           XXI кръг

4 септември 1954, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                 5:1 
5 септември 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                      отложен 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:1 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Ударник (София)       отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 отложен 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           отложен 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Торпедо (Плевен)         1:0 
25 септември 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           5:1 
26 октомври 1954, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 2:1 
11 ноември 1954, четвъртък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                      2:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Ударник (София)       1:1 

                           XXII кръг

11 септември 1954, събота:
ДСО Торпедо (Плевен) - Завод 12 (София)                   1:0 
12 септември 1954, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)                 отложен 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (София)            1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              1:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)      6:1 
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        3:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Пловдив)              1:0 
14 октомври 1954, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)                 8:1 

                           XXI кръг - отложен мач

25 септември 1954, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           5:1 

                           XXIV кръг - изтеглен мач

4 октомври 1954, понеделник:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           1:1 

                           XXVI кръг - изтеглен мач

4 октомври 1954, понеделник:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Пловдив)            4:0 

                           XVII кръг - отложен мач

10 октомври 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ЦДНА (София)              0:2 

                           XXV кръг - изтеглен мач

10 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)           3:2 

                           XXIII кръг

9 октомври 1954, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)             0:0 
10 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       отложен 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (София)               отложен 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Сталин)                       0:1 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Локомотив (Пловдив)   отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               1:1 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Торпедо (Плевен)              отложен 
17 октомври 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Локомотив (Пловдив)   2:1 
9 ноември 1954, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Торпедо (Плевен)              4:1 
16 ноември 1954, вторник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (София)               0:1 
30 ноември 1954, вторник:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 

                           XXII кръг - отложен мач

14 октомври 1954, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)                 8:1 

                           XX кръг - отложен мач

17 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      0:2 

                           XXIII кръг - отложен мач

17 октомври 1954, неделя:
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Локомотив (Пловдив)   2:1 

                           XXV кръг - изтеглен мач

17 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               0:0 

                           XXIV кръг

16 юли 1954, петък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                4:2 
18 юли 1954, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)    5:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    3:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              5:2 
1 септември 1954, сряда:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (София)        0:1 *  /анулиран/ 
* - анулиран след като назначеният съдия не е пристигнал за мача.
4 октомври 1954, понеделник:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           1:1 
17 октомври 1954, неделя:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           изтеглен 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (София)        изтеглен 
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 изтеглен 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Червено знаме (Кюстендил)    изтеглен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    изтеглен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              изтеглен 
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                изтеглен 
18 ноември 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (София)        2:5 

                           XXV кръг

10 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)           3:2 
17 октомври 1954, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               0:0 
24 октомври 1954, неделя:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               изтеглен 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)           изтеглен 
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     отложен 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Торпедо (Плевен)      1:0 
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)           отложен 
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  отложен 
10 ноември 1954, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)           3:0 
22 ноември 1954, понеделник:
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  0:1 
28 ноември 1954, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     1:2 
5 декември 1954, неделя:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        1:3 

                           XXI кръг - отложен мач

26 октомври 1954, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 2:1 

                           XXVI кръг - изтеглен мач

31 октомври 1954, неделя:
Завод 12 (София) - ДСО Динамо (София)                     3:1 

                           XXIII кръг - отложен мач

9 ноември 1954, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Торпедо (Плевен)              4:1 

                           XXV кръг - отложен мач

10 ноември 1954, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (Стара Загора)           3:0 

                           XXI кръг - отложени мачове

11 ноември 1954, четвъртък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                      2:0 
ДСО Червено знаме (Кюстендил) - ДСО Ударник (София)       1:1 

                           XX кръг - отложен мач

14 ноември 1954, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              1:3 

                           XXVI кръг

4 октомври 1954, понеделник:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Пловдив)            4:0 
31 октомври 1954, неделя:
Завод 12 (София) - ДСО Динамо (София)                     3:1 
14 ноември 1954, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      отложен 
Завод 12 (София) - ДСО Динамо (София)                     изтеглен 
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Червено знаме (Кн)       отложен 
ДСО Торпедо (Плевен) - ВМС (Сталин)                       0:3 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Пловдив)            изтеглен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                отложен 
21 ноември 1954, неделя:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Червено знаме (Кн)       3:1 
23 ноември 1954, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            1:2 
25 ноември 1954, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      4:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                1:6 

                           XV кръг - отложен мач

15 ноември 1954, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         1:3 

                           XXIII кръг - отложен мач

16 ноември 1954, вторник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (София)               0:1 

                           XXIV кръг - преигран мач

18 ноември 1954, четвъртък:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Локомотив (София)        2:5 

                           XXVI кръг - отложен мач

21 ноември 1954, неделя:
ДСО Ударник (Стара Загора) - ДСО Червено знаме (Кн)       3:1 

                           XXV кръг - отложен мач

22 ноември 1954, понеделник:
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  0:1 

                           XXVI кръг - отложени мачове

23 ноември 1954, вторник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            1:2 
25 ноември 1954, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      4:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                1:6 

                           XXV кръг - отложен мач

28 ноември 1954, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     1:2 

                           XIV кръг - отложен мач

30 ноември 1954, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                1:1 

                           XXIII кръг - отложен мач

30 ноември 1954, вторник:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 

                           XXV кръг - отложен мач

5 декември 1954, неделя:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        1:3 

Таблица с резултати
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. ЦДНА (София) XXX 1:0 4:0 1:1 2:2 4:0 3:0 2:0 2:0 7:2 4:0 3:0 8:1 8:1 2. ДСО Ударник (София) 1:3 XXX 3:2 3:1 2:0 1:1 3:1 0:1 1:0 3:3 4:2 7:0 4:0 8:1 3. ДСО Локомотив (София) 0:0 0:2 XXX 0:1 1:1 5:1 1:0 4:0 3:1 5:2 2:0 6:0 4:1 6:0 4. Завод 12 (София) 0:5 0:0 1:1 XXX 3:1 0:0 0:0 5:1 2:1 3:4 1:0 0:1 0:0 0:0 5. ДСО Динамо (София) 1:3 0:2 1:1 0:0 XXX 6:0 3:0 1:1 3:0 2:1 2:2 0:0 4:0 3:0 6. ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0 1:0 0:1 0:0 1:1 XXX 3:0 2:0 0:0 2:1 1:2 3:0 5:0 4:0 7. ВМС (Сталин) 2:4 1:2 0:1 2:2 1:0 2:0 XXX 1:2 0:0 0:1 1:1 2:0 1:0 1:1 8. ДСО Миньор (Димитрово) 1:2 3:6 1:0 0:1 0:2 0:0 1:2 XXX 4:0 0:0 2:1 5:1 3:0 2:0 9. ДСО Спартак (Пловдив) 2:0 0:1 1:2 2:1 1:1 3:2 0:2 0:0 XXX 1:0 1:0 0:0 4:0 3:0 10. ДСО Спартак (Сталин) 0:2 1:6 1:3 0:1 1:0 0:0 1:1 1:1 5:2 XXX 0:0 6:1 1:0 2:0 11. ДСО Спартак (Плевен) 0:0 1:0 1:1 0:1 0:1 1:1 0:0 2:1 1:0 0:0 XXX 0:0 0:0 2:1 12. ДСО Червено знаме (Кюстендил) 0:2 1:1 0:0 1:2 2:2 2:1 0:1 2:1 2:4 1:0 1:0 XXX 1:0 2:0 13. ДСО Торпедо (Плевен) 0:2 0:3 1:2 1:0 1:0 2:1 0:3 1:1 1:1 1:1 0:1 1:0 XXX 2:0 14. ДСО Ударник (Стара Загора) 0:4 0:4 2:5 0:0 1:2 1:4 0:3 0:1 1:2 0:0 0:0 3:1 1:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ нагоре

Баражи за влизане в групата

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 |

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ДНА (Пловдив)                       4    4   0   0    9:2     8  Влиза
 2. ВВС (София)                         4    3   0   1    9:3     6  Влиза
 3. ДСО Червено знаме (Павликени)       4    2   0   2    6:6     4  Влиза
-------------------------------------------------------------------
 4. ДСО Спартак (Русе)                  4    0   1   3    4:9     1        [0.44 ГО]
 5. ДСО Червено знаме (Радомир)         4    0   1   3    4:12    1        [0.33 ГО]

Бележки
  - Всички мачове се играят в Пловдив.

9 октомври 1954, събота:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Русе)        2:0 
ДНА (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Радомир)               2:1 

12 октомври 1954, вторник:
ДНА (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)             3:0 
ВВС (София) - ДСО Спартак (Русе)                          2:0 

16 октомври 1954, събота:
ДСО Черв.знаме (Павликени) - ДСО Черв.знаме (Радомир)     3:0 
ДНА (Пловдив) - ВВС (София)                               2:0 

19 октомври 1954, вторник:
ВВС (София) - ДСО Червено знаме (Радомир)                 4:0 
ДСО Спартак (Русе) - ДНА (Пловдив)                        1:2 

22 октомври 1954, петък:
ВВС (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)               3:1 
ДСО Спартак (Русе) - ДСО Червено знаме (Радомир)          3:3 

нагоре