bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ |


Квалификации за "В" АФГ 2008/09


Квалификации за Североизточна "В" АФГ 2008/09

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ Варна:     Тополите (Тополи)
ОФГ Добрич:    Чиракман (Селце) - отказва се
ОФГ Шумен:     Ботев 2008 (Нови пазар)
ОФГ Търговище: Боровец 2002 (Търговище) - отказва се
ОФГ Русе:      Прециз Интер (Иваново) - отказва се
ОФГ Силистра:  няма информация
ОФГ Разград:   Кубрат 2007 (Кубрат) - първоначално не отговаря на изискванията

                           Квалификации

Групата има три свободни места за попълване.

Тополите (Тополи) и Ботев 2008 (Нови пазар) са подали заявка за участие във "В" АФГ и са
приети в Североизточна "В" АФГ.
Кубрат 2007 (Кубрат) също подава заявка, но тъй като не разполага с необходимия брой отбори в
ДЮШ не отговаря на изискванията за участие във "В" АФГ. В последствие и той е допуснат до
участие в групата на мястото на отказал се отбор като дава гаранции за изпълнение на
необходимите критерии

нагоре


Квалификации за Северозападна "В" АФГ 2008/09

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ В.Търново: Росица (Поликраище) - отказва се
ОФГ Габрово:   Янтра 2000 (Габрово)
ОФГ Плевен:    Коиловци (Коиловци) - отказва се
ОФГ Ловеч:     Олимпик 2000 (Тетевен) - отказва се
ОФГ Враца:     Ботев (Козлодуй)
ОФГ Монтана:   Шурданица (Георги Дамяново) - отказва се, заменен от Алмус Биър (Сталийска махала), 2-и в ОФГ Монтана.
ОФГ Видин:     Балкан (Белоградчик)

                           Квалификации

ЗС на БФС във Велико Търново решава да увеличи групата от 16 на 18 отбора. Поради това не се
играят квалификации и всички четири желаещи отбора - Янтра 2000 (Габрово), Ботев (Козлодуй),
Алмус Биър (Сталийска махала) и Балкан (Белоградчик) - са приети в Северозападна "В" АФГ.

Малко преди началото на новия сезон в групата е допуснат и Торпедо 2004 (Борован), 2-и в ОФГ
Враца, на мястото на отказал се отбор.

нагоре


Квалификации за Югозападна "В" АФГ 2008/09

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ София (ст.):  Нови Искър (Нови Искър)
ОФГ София (обл.): Искра (Искрец)
ОФГ Перник:       Витоша (Долна Диканя)
ОФГ Благоевград:  Перун (Кресна)
ОФГ Кюстендил:    Рилски орли (Бистрица)
ОФГ Пазарджик:    Бенковски (Пазарджик)

                           Квалификации

Групата има три свободни места за попълване. Шестте шампиона се разпределят в три двойки чрез
пълен жребий, като победителите влизат във "В" АФГ.

                           I кръг

24 юни 2009, сряда, 18:00 ч
в Радомир, Градски стадион:
Перун (Кресна) - Искра (Искрец)                           2:0
в Перник, ст."Металург":
Рилски орли (Бистрица) - Нови Искър (Нови Искър)          0:3
в Ихтиман, ст."Христо Ботев":
Витоша (Долна Диканя) - Бенковски (Пазарджик)             1:2 (0:0)
  [0:1 Димитър Рангелов 46', 1:1 Владимир Димитров 51', 1:2 Атанас Иванов 74']
  [чк: Светослав Василев (В) 72'], ~ 400 зрители

След началото на сезон 2009/10 заради отказване на отбори се освобождава допълнително място в
ЮЗ "В" АФГ, за което в баражи играят загубилите на квалификациите.

                           Допълнителни баражи за ЮЗ "В" АФГ

23 август 2009, неделя, 17:00 ч
в София, ст."Обеля":
Искра (Искрец) - Витоша (Долна Диканя)                    0:3
  [Даниел Йорданов (2), Св.Боянов]

26 август 2009, сряда, 17:00 ч
в София, ст."Обеля":
Рилски орли (Бистрица) - Витоша (Долна Диканя)            1:1; при дузпите: 5:6

нагоре


Квалификации за Югоизточна "В" АФГ 2008/09

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ Пловдив:   Секирово (кв.Секирово, Раковски) - отказва се, заменен от Борислав (Първомай), 2-и в "А" ОФГ Пловдив.
ОФГ Смолян:    Граничар (Доспат) - отказва се
ОФГ Хасково:   Химик (Димитровград)
ОФГ Кърджали:  Родопи 1935 (Момчилград)
ОФГ Ст.Загора: Верея Булсатком (Стара Загора) - отказва се, заменен от Габровница 04 (Горно Сахране), 2-и в ОФГ Ст.Загора.
ОФГ Сливен:    Загорец (Нова Загора)
ОФГ Бургас:    Атлетик (Бургас)
ОФГ Ямбол:     Елхово (Елхово) - отказва се

                           Квалификации

Групата има две свободни места за попълване. Четири от осемте шампиона се отказват от участие
като два от тях са заместени от втория отбор в групата им. Квалификациите протичат в три кръга.
Чрез жребия се определят два от победителите от I кръг, които да играят помежду си във II кръг,
докато третият победител почива. Победителят от мача във II кръг е първият класирал се отбор за
"В" АФГ, а загубилият играе в III кръг с почиващия във II кръг отбор за оставащото място.


                           I кръг

24 юни 2009, сряда, 18:00 ч
в Сопот, ст."Металик":
Габровница 04 (Горно Сахране) - Родопи 1935 (Момчилград)  6:0 сл. *
  [1:0 Любен Любенов 1', 1:1 Сезгин Али 4', 2:1 Любен Любенов 20'-д,
   3:1 Николай Лесов 82'], 200 зрители
* - прекратен в 82' при 3:1, когато веднага след отбелязването на третия гол за
    Габровница 04, публика на Родопи 1935 нахлува на терена. Мачът е прекратен без
    да се стига до големи инциденти, за което спомага и намесата на полицията.
    На Габровница 04 е присъдена служебна победа с 6:0. Родопи 1935 са наказани
    с лишаване от домакинство за 3 мача и с лишаване от право за участие в
    квалификации за "В" АФГ за една спортно-състезателна година.
в Съединение, Градски стадион:
Атлетик (Бургас) - Загорец (Нова Загора)                  4:1 (2:0)
  [2:0 Милен Георгиев 9',34'; 2:1 Явор Тенев 47', 3:1 Красимир Илиев 64',
   4:1 Мирослав Косев 85'], 250 зрители
в Раковски, ст."Легия":
Борислав (Първомай) - Химик (Димитровград)                1:3 (1:1)
  [1:0 Димитър Янчев 37', 1:1 Николай Недев 42', 1:2 Тихомир Митев 60',
   1:3 Иво Гонгалов 73'], 300 зрители

                           II кръг

27 юни 2009, събота, 18:00 ч
в Раковски, ст."Легия":
Габровница 04 (Горно Сахране) - Химик (Димитровград)      0:1 (0:0)
  [0:1 Николай Недев 78'], 700 зрители
Атлетик (Бургас)                                          почива

                           III кръг

30 юни 2009, вторник, 18:00 ч
в Раковски, ст."Легия":
Габровница 04 (Горно Сахране) - Атлетик (Бургас)          0:4 (0:1)
  [0:1 Милен Георгиев 18', 0:3 Мирослав Косев 58',61'; 0:4 Благомир Митрев 88'], 150 зрители

Във "В" АФГ влизат Химик (Димитровград) и Атлетик (Бургас).

В последствие в групата са допуснати и Габровница 04 (Горно Сахране) и Загорец (Нова Загора)
на мястото на отказали се отбори. Борислав (Първомай) също е поканен за допълване на ЮИ "В" АФГ,
но отказва поканата.

нагоре


Creative Commons License 1992-2009 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com