bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Купа на България 2009/10


Купа на България - Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител, които трябва да е
определен след изиграването на поне един мач с друг отбор. Следват мачове
между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални
съвета на БФС, докато не бъде излъчен по един отбор от всеки ЗС, общо 4.
При нужда (наличие на само един желаещ отбор от област) то той трябва
да изиграе поне два мача с други областни първенци.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Четирите представителя на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до
28 септември 2009 г. ЗС на БФС - София не спазва този срок.

Представители на ЗС

Североизточна България: Девня (Девня)
Северозападна България: Трявна (Трявна)
Югозападна България: Локомотив 1925 (Септември)
Югоизточна България: Марица 1921 (Пловдив)

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза
на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

                           Финал

Девня (Девня) - Владислав (Варна)                         1:1; при дузпите: 5:3

Област Добрич

Представител на областта: Добруджански спортист (Стефан Караджа).

Област Шумен

Нито един отбор от областта не участва.

Област Търговище

Представител на областта: Черноломец 04 (Попово).

Област Русе

Две могили (Две могили) единствен подава заявка за участие.

Област Силистра

                           1/2 финали

Силистра 2009 (Силистра) - Правда 1944 (Правда)           -1-
Доростол 2003 (Силистра)                                  почива

                           Финал

Силистра 2009 (Силистра) - Доростол 2003 (Силистра)       3:0 сл. *
* - Доростол 2003 се отказва от участие.

Област Разград

Нито един отбор от областта не участва.

Междуобластни квалификации

Поток Варна, Добрич и Шумен

16 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Девня (Девня) - Добруджански спортист (Стефан Караджа)    5:0

Поток Русе, Разград, Силистра и Търговище

Черноломец 04 (Попово) - Две могили (Две могили)          0:1
Силистра 2009 (Силистра)                                  почива

16 септември 2009, сряда
в Кубрат:
Две могили (Две могили) - Силистра 2009 (Силистра)        7:1
  [Красимир Димитров (2), Станислав Георгиев, Калоян Петков,
   Огнян Брайнов, Венцислав Минчев, Кристиян Цанев - ???]

                           Финал

22 септември 2009, вторник
Девня (Девня) - Две могили (Две могили)                   1:0

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

                           Финал

2 септември 2009, сряда
Земеделец-Елит (Козловец) - Академик (Свищов)             2:4

Област Габрово

Представител на областта: Трявна (Трявна).

Област Плевен

Нито един отбор от областта не участва.

Област Ловеч

                           1/2 финали

Чавдар 2006 (Троян) - Балкан (Орешак)                     4:0 сл. *
* - прекратен при 1:1 през второто полувреме. В последствие
    на Чавдар 2006 е присъдена служебна победа с 4:0.
Ботев (Луковит) - Слави мес (кв.Гозница, Ловеч)           4:2

                           Финал

Чавдар 2006 (Троян) - Ботев (Луковит)                     -2-

Област Враца

Чавдар (Бяла Слатина) единствен подава заявка за участие.

Област Монтана

Представител на областта: Алмус Биър (Сталийска махала).

Област Видин

Нито един отбор от областта не участва.

Междуобластни квалификации

Поток Велико Търново, Габрово, Плевен и Ловеч

10 септември 2009, четвъртък
Ботев (Луковит) - Академик (Свищов)                       2:4
Трявна (Трявна)                                           почива

16 септември 2009, сряда
в Лясковец:
Трявна (Трявна) - Академик (Свищов)                       4:2

Поток Враца, Монтана и Видин

9 септември 2009, сряда
във Вълчедръм:
Алмус Биър (Сталийска махала) - Чавдар (Бяла Слатина)     0:0; при дузпите: 9:8

                           Финал

23 септември 2009, сряда, 16:30 ч
в Луковит:
Алмус Биър (Сталийска махала) - Трявна (Трявна)           0:1

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

                           Финал

25 септември 2009, петък, 16:00 ч
в Мировяне, ст."Димитър Пенев:
Нови Искър (Нови Искър) - Нови Искър 2005 (Нови Искър)    5:2

Област София

                           1/2 финали

9 септември 2009, сряда
в Пирдоп:
Мирково (Мирково) - Сливнишки герой (Сливница)            0:3 (0:1)
  [0:1 Марк Григоров 33', 0:2 Данаил Иванов 65', 0:3 Кръстин Кюков 85']
Церово (Церово)                                           почива

                           Финал

9 септември 2009, сряда
в Годеч, Градски стадион:
Сливнишки герой (Сливница) - Церово (Церово)              5:1 (3:1)
  [1:0 Данаил Иванов 5', 2:0 Марк Григоров 18', 3:0 Кръстин Кюков 25',
   3:1 ??? 35', 4:1 Владислав Йорданов 50', 5:1 Марк Григоров 69']

Област Перник

Представител на областта: Верила (Дрен).

Област Благоевград

Представител на областта: Атлетик (Благоевград).

Област Кюстендил

                           Финал

9 септември 2009, сряда
в Кюстендил, ст."Странджата":
Струмска слава 1956 (Търновлаг) - Германея (Сап.баня)     0:2 (0:0)
  [0:1 Николай Христов 49', 0:2 Костадин Джоргов 82'], ~ 250 зрители

Област Пазарджик

                           1/4 финали

2 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Балкан (Варвара) - Локомотив 1925 (Септември)             0:1 (0:1)
  [0:1 Анастас Петров 18']
Ботев (Момина клисура) - Хебър (Пазарджик)                7:0
в Батак:
Кале 09 (Нова махала) - Марица (Белово)                   1:5
Сарая (Сарая)                                             почива

                           1/2 финали

9 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Ботев (Момина клисура) - Сарая (Сарая)                    5:1 (1:1)
Локомотив 1925 (Септември) - Марица (Белово)              5:0 (1:0)
  [Дончо Асенов (2), Анастас Петров, Валентин Карагьозов,
   Янко Велев]

                           Финал

16 септември 2009, сряда, 16:30 ч
в Белово, ст."Марица":
Локомотив 1925 (Септември) - Ботев (Момина клисура)       4:0 (1:0)
  [1:0 Дончо Асенов 7', 3:0 Танчо Калпаков 55',75'; 4:0 Деян Пешалов 77']

Междуобластни квалификации

Поток София (столица), София и Пазарджик

27 септември 2009, неделя, 16:00 ч
Сливнишки герой (Сливница) - Нови Искър (Нови Искър)      0:1
Локомотив 1925 (Септември)                                почива

29 септември 2009, вторник, 16:00 ч
Локомотив 1925 (Септември) - Нови Искър (Нови Искър)      4:0 (2:0)
  [1:0 Дончо Асенов 17', 2:0 Деян Пешалов 29', 3:0 Янко Велев 67',
   4:0 Дончо Асенов 77'], ~ 300 зрители

Поток Благоевград, Кюстендил и Перник

23 септември 2009, сряда
в Логодаж:
Атлетик (Благоевград) - Верила (Дрен)                     2:0 (0:0)
  [1:0 Кирил Масълджийски 51', 2:0 Аспарух Шушков 90']
Германея (Сапарева баня)                                  почива

25 септември 2009, петък, 16:00 ч
в Логодаж:
Атлетик (Благоевград) - Германея (Сапарева баня)          2:2; при дузпите: 4:5

                           Финал

1 октомври 2009, четвъртък, 16:00 ч
Локомотив 1925 (Септември) - Германея (Сапарева баня)     2:0 (0:0)
  [2:0 Дончо Асенов 61',71']

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

                           1/2 финали

2 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Асеновец 2005 (Асеновград) - Марица 1921 (Пловдив)        1:1 (0:1); при дузпите: 2:3
  [0:1 Ирфан Юсеинов 33'-д, 1:1 Ридван Хаджифейзула 62'-д]
Сокол (Марково) - Левски 2004 (Карлово)                   3:0 (1:0)
  [1:0 Николай Петров 31', 3:0 Христо Чалъков 58',87']

                           Финал

16 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Сокол (Марково) - Марица 1921 (Пловдив)                   0:1

Област Смолян

Нито един отбор от областта не участва.

Област Хасково

Нито един отбор от областта не участва.

Област Кърджали

Нито един отбор от областта не участва.

Област Стара Загора

                           1/2 финали

Тунджа 2006 (Ягода) - Левски Стара Загора (Ягода)         2:3
Габровница 04 (Горно Сахране) - Ботев (Гълъбово)          0:4

                           Финал

Ботев (Гълъбово) - Левски Стара Загора (Ягода)            3:1

Област Сливен

Нито един отбор от областта не участва.

Област Бургас

                           Финал

26 август 2009, сряда, 17:00 ч
Созопол (Созопол) - Нефтохимик 1986 (Бургас)              4:1 (1:0)
  [1:0 Желязко Тодоров 43', 2:0 Николай Стойчев 49', 3:0 Диян Хаджиев 54',
   3:1 Милен Георгиев 74', 4:1 Габриел Генчев 90'], ~ 600 зрители

Област Ямбол

Представител на областта: Стралджа (Стралджа).

Междуобластни квалификации

Поток Пловдив, Смолян, Хасково и Кърджали

Марица 1921 (Пловдив) е единственият областен първенец в потока.

Поток Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол

2 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Ботев (Гълъбово) - Созопол (Созопол)                      1:0 (0:0)
  [1:0 Живко Господинов 87'-д]
Стралджа (Стралджа)                                       почива

16 септември 2009, сряда, 17:00 ч
Стралджа (Стралджа) - Ботев (Гълъбово)                    0:6

                           Финал

24 септември 2009, четвъртък, 17:00 ч
в Първомай:
Ботев (Гълъбово) - Марица 1921 (Пловдив)                  1:1 (1:0); при дузпите: 3:4
  [1:0 Иван Чергев 13', 1:1 Пламен Крачунов 75'], ~ 100 зрители

нагоре


Купа на България - Предварителен кръг

Регламент
  - В този кръг участват четирите класирани отбора от аматьорския футбол
и четири от 32-та отбора от двете "Б" ФГ, определени чрез жребий. Предвид,
че в "Б" ФГ започват само 31 отбора, трябва да бъдат определени само
три отбора от "Б" ФГ чрез жребий.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в четири двойки. Предвид
гореописаната ситуация участват само 7 отбора, които да бъдат разпределени
в три двойки с един почиващ отбор.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 24 септември 2009, четвъртък, 11:00 ч, Национален стадион "Васил Левски".

30 септември 2009, сряда, 16:00 ч
Марица 1921 (Пловдив) - Балкан (Ботевград)                3:2 (0:0, 1:1) сл.прод.
  [1:0 Ирфан Юсеинов 47', 1:1 Гавалюгов 85', 2:1 Ирфан Юсеинов 95',
   2:2 Петър Петров 109', 3:2 Пламен Крачунов 119']
Девня (Девня) - Несебър (Несебър)                         1:5 (0:2)
  [??? - Мартин Кокалджиев (2), Венцислав Христов -д,
   Васил Стефанов, Иван Илиянов]
8 октомври 2009, четвъртък, 15:00 ч
Локомотив 1925 (Септември) - Ботев (Враца)                1:3 (1:2)
  [0:1 Деян Петров 14', 1:1 Анастас Петров 36'-д, 1:2 Деян Петров 45',
   1:3 Владислав Романов 60'], ~ 300 зрители
* - мачът се играе на 8 октомври заради по-късното от определения срок излъчване на
    представител на Югозападна България.
Трявна (Трявна)                                           почива

нагоре


Купа на България - Първи кръг

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Предварителен кръг и
останалите 28 отбора от двете "Б" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 15 октомври 2009, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

20 октомври 2009, вторник, 15:00 ч
Любимец 2007 (Любимец) - Брестник 1948 (Пловдив)          0:5 (0:2)
  [0:2 Петър Атанасов 18',41'; 0:3 Иван Гемеджиев 65', 0:4 Петър Атанасов 69',
   0:5 Александър Стойчев 75']
21 октомври 2009, сряда, 15:00 ч
Марек (Дупница) - Несебър (Несебър)                       4:0 (1:0)
  [1:0 Ивайло Соколов 40', 2:0 Тодор Владимиров 55', 4:0 Валентин Валентинов 76',90']
Свиленград 1921 (Свиленград) - Академик (София)           1:0 (1:0)
  [1:0 Тодор Христов 44']
Дунав (Русе) - Спартак-С 94 (Пловдив)                     2:1 (1:0, 1:1) сл.прод.
  [1:0 Диян Димов 25', 1:1 Любомир Чернев 72', 2:1 Борислав Джарналиев 120']
Калиакра (Каварна) - Родопа (Смолян)                      3:0 сл. *
* - мачът не се играе, тъй като на 20 октомври Родопа уведомява БФС,
    че няма да може да се яви заради организационни и финансови причини.
    На Калиакра е присъдена служебна победа с 3:0.
Септември (Симитли) - Светкавица 1922 (Търговище)         2:0 (2:0)
  [1:0 Атанас Лясков 39', 2:0 Тихомир Костурков 43']
Черноморец (Поморие) - Ботев (Криводол)                   1:0 (0:0, 0:0) сл.прод. *
  [1:0 Любомир Божинов 120'-д]
* - Отборът на Черноморец е наказан с лишаване от домакинство за 1 мач заради
    навлизане на публика при спряна игра с последствия. Наказанието е изтърпяно
    в среща от Източна "Б" ФГ.
Белите орли (Плевен) - Добруджа 1919 (Добрич)             2:1 (0:1, 1:1) сл.прод.
  [0:1 Недко Ангелов 24', 1:1 Цветан Петров 74', 2:1 Радослав Георгиев 102'-аг]
Марица 1921 (Пловдив) - Видима-Раковски (Севлиево)        4:1 (2:1)
  [2:0 Ирфан Юсеинов 3',5'; 2:1 Антонио Павлов 32', 3:1 Милен Плачков 48',
   4:1 Илиян Енчев 80']
Панайот Волов (Шумен) - Черноморец (Балчик)               0:2 (0:0)
  [0:1 Георги Филипов 72', 0:2 Милен Танев 89']
  [чк: Калоян Цветков (ПВ) 85']
Чавдар (Етрополе) - Банско (Банско)                       1:0 (0:0)
  [1:0 Кирил Вълов 47']
  [чк: Петър Пазийски (Ч) 80']
Ботев (Враца) - Спартак (Варна)                           2:0 (1:0)
  [2:0 Светослав Валериев 25',85']
  [ид: Емануил Борисов (Б) 30']
Миньор (Раднево) - Ком-Миньор (Берковица)                 2:1 (1:0)
  [1:0 Димитър Павлов 29', 2:0 Георги Куртев 60', 2:1 Дилян Колев 70']
Трявна (Трявна) - Вихрен (Сандански)                      0:1 (0:0, 0:0) сл.прод.
  [0:1 Рангел Абушев 93']
  [чк: Светослав Георгиев (В) 75']
Пирин (Гоце Делчев) - Етър 1924 (Велико Търново)          2:0 (0:0)
  [1:0 Румен Лапантов 72', 2:0 Ангел Юсев (вр) 90'+2']
Бдин (Видин) - Рилски спортист (Самоков)                  0:1 (0:1)
  [0:1 Димчо Маринов 26']

нагоре


Купа на България - Втори кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг и 16-те отбора от
"А" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 19 ноември 2009, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

24 ноември 2009, вторник, 13:30 ч
Сливен 2000 (Сливен) - Пирин Благоевград (Благоевград)    1:0 (1:0)
  [1:0 Явор Въндев 2']
25 ноември 2009, сряда, 13:30 ч
Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик)                       2:0 (2:0)
  [1:0 Румен Рангелов 16', 2:0 Владислав Романов 24']
Вихрен (Сандански) - Славия 1913 (София)                  0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 3:4
  [дузпи (първи изпълняват Вихрен):
   1. Кирил Джоров - 0:0 - аут,
    . Александър Младенов - 0:1;
   2. Валери Георгиев - 1:1,
    . Борислав Георгиев - 1:1;
   3. Емил Тренков - 2:2,
    . Жуниньо - 2:3;
   4. Светослав Петров - 3:3,
    . Павел Попара - 3:4;
   5. Владимир Кабранов - 3:4 - Райс М'Боли спасява]
Черноморец (Поморие) - Дунав (Русе)                       3:0 (2:0)
  [2:0 Бранимир Костадинов 10',42'; 3:0 Любомир Божинов 73']
Марек (Дупница) - Белите орли (Плевен)                    2:0 (1:0)
  [2:0 Валентин Валентинов 18',57'-д]
Свиленград 1921 (Свиленград) - ЦСКА (София)               0:1 (0:0)  /пряко по Ринг БГ/
  [0:1 Мишел 76']
Рилски спортист (Самоков) - Чавдар (Етрополе)             0:2 (0:1)
  [0:1 Николай Николов 31', 0:2 ??? 80']
Локомотив (София) - Ботев 1912 (Пловдив)                  2:1 (1:1)
  [0:1 Илиян Йорданов 5', 1:1 Илиян Гаров 44', 2:1 Мартин Камбуров 62']
Калиакра (Каварна) - Локомотив 1936 (Пловдив)             2:0 (1:0)
  [1:0 Иван Петков 5', 2:0 Иван Райчев 48'-д]
Марица 1921 (Пловдив) - Миньор (Раднево)                  3:1 (1:0)
  [1:0 Стефан Учиков 22', 2:0 Райчо Танев 55', 2:1 Валентин Кьосев 72',
   3:1 Димитър Байрев 85']
Локомотив (Мездра) - Спортист (Своге)                     3:0 (2:0)
  [1:0 Бамба Абудраман 2', 2:0 Страхил Попов 20', 3:0 Анатоли Тодоров 89']
25 ноември 2009, сряда, 16:30 ч
Черноморец Бургас (Бургас) - Черно море (Варна)           0:2 (0:1)  /пряко по Ринг БГ/
  [0:1 Атанас Борносузов 45'+1', 0:2 Ели Маркеш 90'+2']
2 декември 2009, сряда, 13:30 ч
Септември (Симитли) - Миньор (Перник)                     0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 4:5
  [дузпи (първи изпълняват Септември):
   1. Атанас Лясков - 1:0,
    . Любомир Витанов - 1:1;
   2. Анатоли Лулейски - 2:1,
    . Горан Янкович - 2:2;
   3. Владислав Шумантов - 3:2,
    . Пламен Крумов - 3:3;
   4. Мартин Петрунов - 3:3 - Ивайло Иванов спасява,
    . Даниел Златков - 3:4;
   5. Николай Димиров - 4:4,
    . Самет Ашимов - 4:5]
Пирин (Гоце Делчев) - Литекс (Ловеч)                      отложен *  /пряко по Ринг БГ/
* - отложен с 24 часа заради наводнен терен, в следствие на проливен дъжд
    в Гоце Делчев часове преди мача.
3 декември 2009, четвъртък, 13:30 ч
Пирин (Гоце Делчев) - Литекс (Ловеч)                      0:4 (0:2)
  [0:1 Сандриньо 14', 0:2 Дормушали Саидходжа 37', 0:3 Момчил Цветанов 69',
   0:4 Георги Миланов 90']
9 декември 2009, сряда, 13:00 ч
в Пловдив, ст."Локомотив":
Брестник 1948 (Пловдив) - Левски (София)                  0:2 (0:1)  /пряко по Ринг БГ/
  [0:1 Георги Христов 24', 0:2 Йордан Милиев 69']
10 декември 2009, четвъртък, 13:30 ч
Монтана 1921 (Монтана) - Берое (Стара Загора)             0:1 (0:0)
  [0:1 Дончо Атанасов 65']

нагоре


Купа на България - Трети кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Втори кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 8 декември 2009, вторник, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

12 декември 2009, събота, 13:00 ч
Марек (Дупница) - Калиакра (Каварна)                      1:5 (0:3)
  [0:1 Иван Райчев 24', 0:2 Гриша Иванов 35', 0:3 Иван Петков 36',
   0:4 Антон Димитров 74', 0:5 Дарин Андонов 78', 1:5 Валентин Валентинов 81']
Миньор (Перник) - Сливен 2000 (Сливен)                    1:0 (1:0)
  [1:0 Горан Янкович 40']
Черноморец (Поморие) - Ботев (Враца)                      1:0 (0:0)
  [1:0 Росен Ванков 47'-аг]
Локомотив (София) - Славия 1913 (София)                   1:2 (1:1)  /пряко по Ринг БГ/
  [1:0 Зоран Балдовалиев 14', 1:1 Ду Бала 41', 1:2 Галин Иванов 59']
  [чк: Иван Бандаловски (Л) 44']
Марица 1921 (Пловдив) - Чавдар (Етрополе)                 0:1 (0:0, 0:0) сл.прод.
  [0:1 Петър Тончев 97']
  [чк: Борис Райчев (Ч) 82', Асен Вълков (М) 118']
12 декември 2009, събота, 16:00 ч
ЦСКА (София) - Литекс (Ловеч)                             1:0 (0:0)  /пряко по Ринг БГ/
  [1:0 Спас Делев 48']
13 декември 2009, неделя, 13:00 ч
Локомотив (Мездра) - Берое (Стара Загора)                 0:3 (0:1)
  [0:2 Дончо Атанасов 9',48'; 0:3 Георги Андонов 75']
Черно море (Варна) - Левски (София)                       4:1 (2:1)  /пряко по Ринг БГ/
  [1:0 Георги Илиев 29', 1:1 Живко Миланов 38', 2:1 Даниел Георгиев 45',
   3:1 Георги Илиев 50', 4:1 Танко Дяков 88']
  [чк: Юсеф Рабе (Л) 14']

нагоре


Купа на България - Четвърти кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Трети кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 18 декември 2009, петък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

31 март 2010, сряда, 16:00 ч
Черноморец (Поморие) - Миньор (Перник)                    2:0 (0:0) *  stats
  [1:0 Яни Пехливанов 56', 2:0 Живко Петков 88'], ~ 500 зрители
* - отборът на Миньор е наказан с 2 мача лишаване от домакинство заради инциденти
    с публиката на отбора в края на срещата.
Берое (Стара Загора) - ЦСКА (София)                       1:0 (0:0)  /пряко по Ринг БГ/  stats
  [1:0 Искрен Писаров 72'], ~ 6 890 зрители
Чавдар (Етрополе) - Славия 1913 (София)                   0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 4:2  stats
  [дузпи (първи изпълняват Славия 1913):
   1. Жуниньо - 0:1,
    . Николай Николов - 1:1;
   2. Даниел Пеев - 1:2,
    . Александър Русков - 2:2;
   3. Николай Петров - 2:2 - аут,
    . Антон Петров - 3:2;
   4. Павел Попара - 3:2 - аут,
    . Иван Вълчанов - 4:2], ~ 1 000 зрители
31 март 2010, сряда, 19:30 ч
Калиакра (Каварна) - Черно море (Варна)                   0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 3:2  /пряко по Ринг БГ/  stats
  [дузпи (първи изпълняват Черно море):
   1. Йордан Юруков - 0:1,
    . Иван Райчев - 1:1;
   2. Александър Др.Александров - 1:2,
    . Георги Кичуков - 2:2;
   3. Радослав Бачев - 2:2 - Добрин Добрев спасява,
    . Четин Садула - 2:2 - Илко Пиргов спасява;
   4. Николай Домакинов - 2:2 - аут,
    . Иван Петков - 3:2;
   5. Атанас Борносузов - 3:2 - греда], ~ 1 950 зрители

нагоре


Купа на България - Пети кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Четвърти кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 22 април 2010, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

28 април 2010, сряда, 14:00 ч
Черноморец (Поморие) - Калиакра (Каварна)                 1:1 (1:1, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 3:0  /пряко по Ринг БГ/  stats
  [0:1 Делчо Стоилов 13', 1:1 Цветан Филипов 33']
  [чк: Иван Райчев (К) 88']
  [дузпи (първи изпълняват Черноморец):
   1. Цветан Филипов - 1:0,
    . Детелин Димитров - 1:0 - Янко Георгиев спасява;
   2. Станимир Митев - 1:0 - Добрин Добрев спасява,
    . Георги Кичуков - 1:0 - Янко Георгиев спасява;
   3. Любомир Божинов - 2:0,
    . Александър Събев - 2:0 - Янко Георгиев спасява;
   4. Георги Костадинов - 3:0], ~ 700 зрители
28 април 2010, сряда, 16:30 ч
Чавдар (Етрополе) - Берое (Стара Загора)                  0:1 (0:1)  /пряко по Ринг БГ/  stats
  [0:1 Атанас Атанасов 39'], ~ 1 300 зрители

нагоре


Купа на България - Шести кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Пети кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Мястото на провеждане на финала ще бъде определено допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

5 май 2010, сряда, 18:00 ч
в Ловеч, Градски стадион:
Черноморец (Поморие) - Берое (Стара Загора)               0:1 (0:0)  /пряко по Ринг БГ/  stats
  [0:1 Дончо Атанасов 90'+2'], ~ 4 600 зрители

нагоре


Creative Commons License 1992-2010 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com