bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Купа на България 2011/12


Купа на България - Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител, които трябва да е
определен след изиграването на поне един мач с друг отбор. Следват мачове
между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални
съвета на БФС, докато не бъде излъчен по три отбора от всеки ЗС, общо 12.
При нужда (наличие на само един желаещ отбор от област) то той трябва
да изиграе поне един мач с друг областен първенец.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Осемте представителя на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до
10 октомври 2011.

Представители на ЗС

Североизточна България: Черноморец (Балчик) и Добруджански спортист (Стефан Караджа)
Северозападна България: Спартак 1919 (Плевен), Ботев (Козлодуй) и Локомотив (Горна Оряховица)
Югозападна България: Чепинец (Велинград), Урвич 1960 (Долни Пасарел) и Пирин (Земен)
Югоизточна България: Раковски 2011 (Раковски), Тунджа 1915 (Ямбол) и Верея (Стара Загора)

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза
на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

Област Добрич

Област Шумен

Област Търговище

Област Русе

Област Силистра

Област Разград

Междуобластни квалификации


нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

Област Габрово

Област Плевен

Област Ловеч

Област Враца

Област Монтана

Област Видин

Междуобластни квалификации


нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

Област София

Област Перник

Област Благоевград

Област Кюстендил

Област Пазарджик

Междуобластни квалификации


нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

Област Смолян

Област Хасково

Област Кърджали

Област Стара Загора

Област Сливен

Област Бургас

Област Ямбол

Междуобластни квалификации


нагоре


Купа на България - Първи кръг

Регламент
  - В този кръг участват 12-те представителя на ЗС от Предварителната фаза и
20-те отбора от двете "Б" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 12 октомври 2011, сряда, 11:00 ч, залата на Пресклуб "България" на Национален стадион "Васил Левски", София.

Забележка: Поради малък брой желаещи отбори ЗС на БФС - Варна излъчва само два представителя в Предварителната фаза на турнира -
Черноморец (Балчик) и Добруджански спортист (Стефан Караджа). Преди жребия за Първи кръг и тези два отбора също
се отказват от участие в същинската фаза на турнира. Така в жребия за Първи кръг участват 29 отбора, разпределени
в 13 двойки, а три отбора по жребий почиват и се класират директно за 1/16 финалите.

19 октомври 2011, сряда, 15:00 ч
Урвич 1960 (Долни Пасарел) - Чавдар (Етрополе)            0:5 (0:4)
20 октомври 2011, четвъртък, 15:00 ч
Пирин (Земен) - Любимец 2007 (Любимец)                    0:6 (0:3)
Чавдар (Бяла Слатина) - Добруджа 1919 (Добрич)            2:3 (1:2)
  [0:1 Валери Михайлов 9', 0:2 Васил Тачев 12', 1:2 Тихомир Тодоров 33'-д,
   2:2 Милен Тонев 71', 2:3 Ивайло Лазаров 80']
Етър 1924 (Велико Търново) - Академик (София)             2:1 (2:1)
  [1:0 Ивайло Димитров 13', 2:0 Александър Младенов 32', 2:1 Атанас Любенов 34']
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна)           0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 8:7
Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли)         1:3 (1:0)
Пирин (Гоце Делчев) - Доростол 2003 (Силистра)            2:0 (0:0, 0:0) сл.прод.
Тунджа 1915 (Ямбол) - Бдин (Видин)                        7:0 (3:0)
в Несебър, Градски стадион: *
Сливен 2000 (Сливен) - Несебър (Несебър)                  0:1 (0:0)
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на Сливен 2000
    от първенството.
Спартак 1919 (Плевен) - Раковски 2011 (Раковски)          2:0 (1:0)
Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево)                         2:1 (0:0)  /пряко по TV+/  stats
  [1:0 Атанас Курдов 48', 1:1 Венцислав Стоянов 53', 2:1 Владимир Байрев 80'], ~ 560 зрители
Спортист 1924 (Своге) - Черноморец (Поморие)              3:0 (0:0, 0:0) сл.прод.
Чепинец (Велинград) - Ботев (Козлодуй)                    0:1 (0:0)
Банско (Банско)                                           почива
Верея (Стара Загора)                                      почива
Сливнишки герой (Сливница)                                почива

нагоре


Купа на България - Втори кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг и 16-те отбора от
"А" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 3 ноември 2011, четвъртък, 11:30 ч, зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски", София.

23 ноември 2011, сряда, 13:30 ч
Ботев (Козлодуй) - Септември (Симитли)                    2:2 (1:2, 2:2) сл.прод; при дузпите: 7:8
Чавдар (Етрополе) - Локомотив 1926 (Пловдив)              0:2 (0:1)
Миньор (Перник) - Черно море (Варна)                      1:1 (0:1, 1:1) сл.прод; при дузпите: 5:3
Банско (Банско) - Левски (София)                          0:1 (0:1)
Видима-Раковски (Севлиево) - Светкавица 1922 (Търговище)  1:1 (0:0, 0:0) сл.прод; при дузпите: 3:4
Славия 1913 (София) - ЦСКА (София)                        0:1 (0:1)  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Жуниор Мораес 19'], ~ 600 зрители
Калиакра (Каварна) - Локомотив (София)                    1:1 (0:1, 1:1) сл.прод; при дузпите: 4:3
Пирин (Гоце Делчев) - Черноморец Бургас (Бургас)          1:3 (1:2)
Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца)                           1:0 (0:0)
Спортист 1924 (Своге) - Литекс (Ловеч)                    0:5 (0:1)
Спартак 1919 (Плевен) - Любимец 2007 (Любимец)            4:1 (2:0)
Добруджа 1919 (Добрич) - Несебър (Несебър)                1:0 (0:0)
Тунджа 1915 (Ямбол) - Монтана 1921 (Монтана)              0:0 (0:0, 0:0) сл.прод; при дузпите: 5:4
23 ноември 2011, сряда, 18:00 ч
Берое (Стара Загора) - Лудогорец 1945 (Разград)           0:1 (0:0, 0:0) сл.прод.  /пряко по TV+/
24 ноември 2011, четвъртък, 13:30 ч
Етър 1924 (Велико Търново) - Нефтохимик 1962 (Бургас)     2:0 (1:0)  /пряко по TV+/
  [1:0 Мартин Сечков 39', 2:0 Мартин Станкев 65']
в Стара Загора, ст."Берое":
Верея (Стара Загора) - Сливнишки герой (Сливница)         1:4 (0:3)

нагоре


Купа на България - Трети кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Втори кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 25 ноември 2011, петък, 11:30 ч, зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски", София.

3 декември 2011, събота, 12:30 ч
Етър 1924 (Велико Търново) - Левски (София)               0:3 (0:0)  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Иван Цветков 49', 0:2 Даниел Димов 78', 0:3 Иван Цветков 90'+3'], ~ 6 750 зрители
3 декември 2011, събота, 13:00 ч
Добруджа 1919 (Добрич) - Локомотив 1926 (Пловдив)         0:4 (0:1)
Тунджа 1915 (Ямбол) - Миньор (Перник)                     0:3 (0:1)
Септември (Симитли) - Сливнишки герой (Сливница)          3:0 (1:0)
Лудогорец 1945 (Разград) - Светкавица 1922 (Търговище)    5:1 (2:0)
3 декември 2011, събота, 14:00 ч
Спартак 1919 (Плевен) - ЦСКА (София)                      0:3 (0:1)  /пряко по film+/  stats
  [0:1 Борис Галчев 21', 0:2 Пламен Крачунов 56', 0:3 Костадин Стоянов 81'], ~ 12 000 зрители
3 декември 2011, събота, 16:00 ч
Литекс (Ловеч) - Калиакра (Каварна)                       5:0 (3:0)
4 декември 2011, неделя, 13:00 ч
Ботев (Пловдив) - Черноморец Бургас (Бургас)              2:1 (1:0)  /пряко по TV+/  stats
  [1:0 Николай Домакинов 36', 1:1 Стоян Колев (вр) 73'-д, 2:1 Йордан Христов 86']
  [чк: Ангел Рахов (Б) 27', Анисе Андрианантенайна (Ч) 56', Енис Хайри (Ч) 75'], ~ 5 140 зрители

нагоре


Купа на България - Четвърти кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Трети кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 5 декември 2011, понеделник, 11:00 ч, зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски", София.

14 март 2012, сряда, 14:30 ч
Ботев (Пловдив) - Лудогорец 1945 (Разград)                0:3 (0:1)  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Марселиньо 21', 0:2 Михаил Александров 76', 0:3 Кристиан Кабаселе 88']
  [чк: Венцислав Бонев (Б) 67'], ~ 8 230 зрители
14 март 2012, сряда, 17:30 ч
Литекс (Ловеч) - Миньор (Перник)                          2:0 (1:0)  /пряко по TV+/
  [1:0 Марсело Никасио 45'+3'-д, 2:0 Христо Янев 55'], ~ 510 зрители
15 март 2012, четвъртък, 13:00 ч
Локомотив 1926 (Пловдив) - Левски (София)                 2:1 (0:1, 1:1) сл.прод.  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Тони Калво 21', 1:1 Михаил Венков 90'+3', 2:1 Здравко Лазаров 91']
  [чк: Базиле де Карвальо (Лок) 90'+7', Христо Йовов (Лев) 90'+7', Кристовао (Лев) 120'], ~ 6 340 зрители
15 март 2012, четвъртък, 15:30 ч
Септември (Симитли) - ЦСКА (София)                        2:1 (1:0)  /пряко по TV+/  stats
  [1:0 Андон Гущеров 31', 2:0 Атанас Николов 49', 2:1 Нжонго Присо 88'], ~ 3 060 зрители

нагоре


Купа на България - Пети кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Четвърти кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 16 март 2012, петък, 11:00 ч, зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски", София.

11 април 2012, сряда, 16:00 ч
Септември (Симитли) - Лудогорец 1945 (Разград)            1:4 (0:1)  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Иван Стоянов 36', 0:2 Кристиан Кабаселе 47', 1:2 Теро Мантула 59'-аг,
   1:3 Иван Стоянов 76', 1:4 Михаил Александров 78'], ~ 1 270 зрители
11 април 2012, сряда, 19:00 ч
Литекс (Ловеч) - Локомотив 1926 (Пловдив)                 0:1 (0:0)  /пряко по TV+/
  [0:1 Юнес Бенжелун 79']
  [чк: Даксон да Силва (Лок) 90'], ~ 4 170 зрители

нагоре


Купа на България - Шести кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Пети кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Мястото на провеждане на финала ще бъде определено допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

16 май 2012, сряда, 19:00 ч
в Бургас, ст."Лазур":
Локомотив 1926 (Пловдив) - Лудогорец 1945 (Разград)       1:2 (1:0)  /пряко по TV+/  stats
  [1:0 Даксон да Силва 18', 1:2 Марселиньо 76',83']
  [чк: Юнес Бенжелун (Лок) 90'+4'], ~ 11 330 зрители

нагоре


Creative Commons License 1992-2012 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com