bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |

"Б" ФГ 2012/13 - статистика I кръг

Банско 4-0 Сливен

време: 18 август 2012, събота, 18:00 ч
   място: ст."Свети Петър", Банско, ~ _ зрители

съдия: Владимир Овчаров (См); помощници: Румен Иванов (См), Радослав Фисински (См); 4-ти: Георги Иванов (Бл)

място: ст."Раковски", Севлиево, ~ _ зрители

съдия: Ангел Ангелов (Сф); помощници: Антон Терзиев (Сф), Дениз Соколов (Сф); 4-ти: Румен Христов (Пл)

Треньор: Димчо Ненов

Отборите на Видима Раковски и Нефтохимик завършиха 1:1 в двубой от 1-ия кръг на "Б" група. Двата отбора направиха добър мач, но не успяха да излъчат победител. Първото положение за домакините бе в 13-ата минута, когато Ангел Русев стреля от малък ъгъл по земя, но топката премина на сантиметри от гредата. В 36-ата минута гостите от Бургас излязоха напред в резултата. Любо Божинов изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на домакините. В 44-ата минута обаче статуквото бе възстановено. След кратко разбъркване пред вратата на Нефтохимик топката попадна в Симеон Мечев, който с техничен удар намери долния ляв ъгъл на вратата - 1:1.
След почивката Видима се опита да вземе инициативата. В 59-ата минута след атака на Симеон Мечев топката пое Християн Кожухаров, който опита удар или подаване, но след рикошет кълбото излезе в корнер. В 72-ата минута след удар на Божинов топката рикошира, прелетя над вратата на Видима-Раковски и излезе в ъглов удар. Секунди по-късно Ангел Русев подаде към Християн Кожухаров, който стреля, но Молдованов изчисти топката пред гол линията. В следващата минута отново след атака на Русев, Християн Кожухаров овладя топката, стреля, но вратярят изби.
До края резултатът се запази и двата отбора поделиха точките.

1-ви кръг от есенния полусезон, първенство на "Б" група
"Видима-Раковски"
	- 	"Нефтохимик" (Бургас)
1 	: 	1

Край на мача. Резултат 1:1
87' 	На мястото на Пламен Кожухаров в игра влезе Иван Иванов
82' 	На мястото на Християн Кожухаров в игра влезе Атанас Любенов
75' 	На мястото на Димитър Коларов в игра влезе Стоян Георгиев.
74' 	Отново след атака на Русев, Християн Кожухаров овладя топката, стреля, но вратярят изби.
73' 	Ангел Русев подаде към Християн Кожухаров, който стреля, но Молдованов изчисти топката пред гол линията.
72' 	След удар на Божинов топката рикошира, прелетя над вратата на "Видима-Раковски" и излезе в ъглов удар.
59' 	След атака на Симеон Мечев топката пое Християн Кожухаров, който опита удар или подаване, но топката беше избита в корнер.
	Край на първо полувреме. Резултат 1:1
44' 	"Видима-Раковски" изравни резултата! След кратко разбъркване пред вратата на "Нефтохимик" топката попадна в Симеон Мечев, който с техничен удар намери долния ляв ъгъл на вратата - 1:1
36' 	"Нефтохимик" откри резултата, след перфектно изпълнен пряк свободен удар на Любомир Божинов - 0:1
19' 	След центриране на Мечев пред вратата на "Нефтохимик", малко не достигна на Християн Кожухаров да засече топката.
13' 	Първа голова възможност за "Видима-Раковски". Ангел Русев стреля от малък ъгъл по земя, но топката премина на сантиметри от гредата.

начало на мача
	начало 18.00 ч.
	Състав на "Видима-Раковски":

69. Николай Митев, 3. Михаил Минков, 4. Павлин Иванов, 5. Георги Стойчев, 7. Християн Кожухаров, 9. Симеон Мечев, 10. Ангел Русев, 17. Димитър Коларов, 20. Милен Желев, 21. Иво Райков, 23. Пламен Кожухаров
	Резерви:
	16. Даниел Желев, 11. Атанас Любенов, 13. Иван Иванов, 14. Кирил Атанасов, 19. Ангел Цолов, 24. Иван Велев, 25. Стоян Георгиев

Главен съдия - Ангел Ангелов (София)
Помощници - Антон Терзиев и Дениз Соколов (София)
Четвърти съдия - Румен Христов (Плевен)
Дежурен делегат на БФС - Павел Панов (София)
Дежурен лекар - д-р Мариян Цанков (Севлиево)

Спартак (Вн) 3-0 Шумен

място: ст."Спартак", Варна, ~ _ зрители

съдия: Мартин Богдев (Бс); помощници: Николай Христов (Бс), Велизар Генчев (Бс); 4-ти: Ивелин Занев (Рс)

събития:
1-0 - 8 - Георги Станчев (без асистенция)
    ----
2-0 - 49 - Стоян Георгиев (асистенция на Диан Кателиев)
3-0 - 66 - Георги Станчев (без асистенция)

Захари Димитров

Отборът на Спартак Варна се наложи с класическото 3:0 над Шумен в двубой от 1-ия кръг на "Б" група. На своя стадион възпитаниците на Иван Найденов надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха. Домакините владееха инициативата през цялото време на мача и можеха да вкарат и още попадения.
Първият гол бе дело на завърналия се след дълго лечение на контузия Георги Станчев-Гонзо още в осмата минута. Тогава той завърши успешно самостоятелен пробив. До почивката варненци пропуснаха още две положения чрез Георги Филипов и Станчев, а Генко Славов спаси удар на Ахмед Ахмедов от гостите. В 49-ата минута падна и второто попадение. Диян Кателиев центрира от корнер и Стоян Георгиев с глава заби топката в мрежата. В 66-ата пък Георги Станчев покачи на 3:0, след като се пребори за една топка, напредна и вкара второто си попадение. До края на срещата възпитаниците на Иван Найденов намалиха оборотите, а шуменци отправиха само един удар, но неточен.
Голмайстори: Станчев (8, 66), Георгиев (49)
Спартак 1918: Славов, Ст. Георгиев, Б. Илиев, М. Димов, В. Маринов, Кателиев (84 Г. Димитров), Желязков, Беадиров, Г. Филипов (56 Пл. Иванов), Мехмед (67 Боев), Г. Станчев
Шумен 2010: Тодоров, Витанов, Загоров, Зюмбюлев, Марудов, Чизхоум, Петров (62 Б. Илиев), Де Чезаре, Карагарен (46 Христов), З. Димитров (46 Банков), Ахмедов
Съдия: Мартин Богдев
Жълти картони: Б. Илиев; Загоров, Банков, Христов, Де Чезаре

Раковски 2-0 Септември (Сим)

място: ст."Г.С.Раковски", кв.Генерал Николаево, Раковски, ~ _ зрители

съдия: Ангел Баялцалиев (Сф); помощници: Димитър Русев (Сф), Иво Боев (Сф); 4-ти: Атанас Костадинов (Пд)

място: ст."Димитър Бурков", Търговище, ~ _ зрители

съдия: Мартин Стоименов (Сф); помощници: Петър Стойчевски (Сф), Драгомир Милев (Сф); 4-ти: Веселин Гацев (Шн)

СМ - 75 - Илиян Трифонов на Марио Близнаков люб
2-0 - 83 - Николай Вълев (без асистенция)

Треньор: Стамен Белчев

Отборът на Спартак Плевен се наложи с минималното 1:0 над Чавдар Етрополе и по този начин се завърна в професионалния футбол с победа. Пред повече от 4000 зрители, тимът на Красимир Бислимов стигна до успеха след попадение на Станислав Иванов.
Русев изтърва първото положение за домакините в 16-ата минута. Той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да прати топката в мрежата. В 26-ата минута Петър Ванков пропусна от чиста позиция след центриране. До 35-ата минута положенията и корнерите пред вратата на Чавдар бяха доста и логичното се случи. След центриране на Десо Русев Станислав Иванов с топовен удар от 20 метра прати топката в мрежата на Митев. Шест минути по-късно Десо Русев стреля с глава след центриране на Янислав Иванов, но кълбото спря в страничната греда. Този резултат се запази до края на първата част.
През второто полувреме Чавдар взе инициативата. В 54-ата минута удар на Русев бе избит от голлинията. В 73-ата минута Чочев можеше да изравни за тима от Етрополе, но нямаше шанс. В крайна сметка резултатът се запази и плевенчани ликуваха.

Спартак (Пл) 1-0 Чавдар (Етр)

място: ст."Плевен", Плевен, ~ _ зрители

съдия: Владимир Вълков (Пд); помощници: Атанас Бозев (Пд), Тони Пандарски (Пд); 4-ти: Ивайло Петров (Лч)

жк - 87 - Раиф Мурадов чав
 чк - 87 - Раиф Мурадов чав (втори жълт картон)

място: Градски стадион, Каварна, ~ _ зрители

съдия: Станислав Ставров (ВТ); помощници: Петко Павлов (ВТ), Илиян Капарашев (ВТ); 4-ти: Петър Кирилов (Дч)

ид - изпусната дузпа
нбс - напуснал без смяна (обикновено поради контузия след извършване на трите смени в отбора)
пзп - пост за пост (смяната не води до никакви тактически размествания)
+ Х мин. - полувремето е продължено с Х минути
при указване посоките при дузпите - винаги се има предвид гледната точка на изпълнителя на дузпата като вратата се разделя на 6 квадранта,
в които топката може да бъде насочена: горе вляво, горе в средата, горе вдясно, долу вляво, долу в средата и долу вдясно; а дузпата може
да бъде изпълнена със силен или с техничен (по-слаб) удар.