bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Първенства и турнири - регламенти и техническа информация 2012/13


"А" ФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Видима-Раковски (Севлиево), Калиакра (Каварна) и Светкавица 1922 (Търговище) изпадат в "Б" ФГ.
Етър 1924 (Велико Търново) и Пирин (Гоце Делчев) влизат от "Б" ФГ като първенци съответно на Източна "Б" ФГ и Западна "Б" ФГ.
Ботев (Пловдив) влиза от Източна "Б" ФГ като победител в баража между отборите, заели второ място в двете "Б" ФГ.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира, включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече от 3 футболиста от страни
извън ЕС.
Всеки отбор трябва да картотекира като професионални състезатели най-малко 5 собствени юноши, всеки от които на възраст до 21 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) допълнителен бараж (само за определяне на шампиона);
6) жребий.

Класиране за турнирите на УЕФА:
1 място: класира се за Шампионска лига 2013/14
2-3 място: класират се за Лига Европа 2013/14
4 място: класира се за Лига Европа 2013/14, но само при следните условия:
- ако носителят на Купата на България 2012/13 завърши на 2-ро или 3-то място в "А" ФГ;
- ако носителят на Купата на България 2012/13 завърши на 1-во място в "А" ФГ, а загубилият финалист - на 2-ро или 3-то място в "А" ФГ.

Изпадане от групата:
13-16 място: изпадат в "Б" ФГ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
първите два отбора от "Б" ФГ за сезон 2012/13

Промени от следващия сезон:
"А" ФГ ще бъде намалена от 16 на 14 отбора за сезон 2013/14.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 9 юли 2012, понеделник, 14:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I-IV кръг е обявена на 6 август 2012, понеделник.
Програмата по дати и часове за V кръг е обявена на 12 септември 2012, сряда.
Програмата по дати и часове за VI-XV кръг е обявена на 14 септември 2012, петък.
Програмата по дати и часове за XVI-XXII кръг е обявена на 7 февруари 2013, четвъртък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
От съображения за сигурност и по настояване на МВР три двойки отбори трябва да бъдат разпределени така, че във всеки един
кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
ЦСКА (София) и Левски (София);
Локомотив 1926 (Пловдив) и Ботев (Пловдив);
Славия 1913 (София) и Локомотив (София).
За целта от БФС отделят три купи като всяка една от тях съдържа две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват такова
разминаване на отборите. Определените за това двойки са: 1 и 9; 2 и 10; 7 и 15.
Жребият започва с изтегляне на топките от тези три купи, като трите двойки отбори изтеглят по една топка от купите, по ред на
класирането на най-предно класиралият се отбор от двойката през изминалия сезон. Когато първият отбор от всяка двойка изтегли
една от топките, то след него другият отбор от двойката е длъжен да изтегли оставащата топка в същата купа. След като тези 6
позиции са изтеглени, останалите 10 отбора в групата теглят своя жребий от четвърта купа, в която са поставени топки с останалите
10 позиции в схемата на първенството. Това се извършва по ред на класиране на отборите през изминалия сезон.

Хронология на жребия:
- ЦСКА (София) - изтегля номер 9 от една от трите купи с по две топки;
- Левски (София) - изтегля номер 1 от същата купа;
- Локомотив 1926 (Пловдив) - изтегля номер 10 от друга от трите купи с по две топки;
- Ботев (Пловдив) - изтегля номер 2 от същата купа;
- Славия 1913 (София) - изтегля номер 15 от последната останала от трите купи с по две топки;
- Локомотив (София) - изтегля номер 7 от същата купа;
- Лудогорец 1945 (Разград) - изтегля номер 13 от четвъртата купа (всички останали отбори до края на жребия теглят от нея);
- Черноморец Бургас (Бургас) - изтегля номер 16;
- Литекс (Ловеч) - изтегля номер 8;
- Черно море (Варна) - изтегля номер 4;
- Миньор (Перник) - изтегля номер 11;
- Берое (Стара Загора) - изтегля номер 5;
- Монтана 1921 (Монтана) - изтегля номер 3;
- Ботев (Враца) - изтегля номер 12;
- Етър 1924 (Велико Търново) - изтегля номер 14;
- Пирин (Гоце Делчев) - изтегля номер 6.

Резултат от жребия:
1. Левски (София)         - 16. Черноморец Бургас (Бургас)
2. Ботев (Пловдив)        - 15. Славия 1913 (София)
3. Монтана 1921 (Монтана) - 14. Етър 1924 (Велико Търново)
4. Черно море (Варна)     - 13. Лудогорец 1945 (Разград)
5. Берое (Стара Загора)   - 12. Ботев (Враца)
6. Пирин (Гоце Делчев)    - 11. Миньор (Перник)
7. Локомотив (София)      - 10. Локомотив 1926 (Пловдив)
8. Литекс (Ловеч)         -  9. ЦСКА (София)

нагоре


"Б" ФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

"Б" ФГ се преструктурира като двете "Б" ФГ през изминалия сезон - Източна и Западна - се събират в единна "Б" ФГ от 18 отбора.

Видима-Раковски (Севлиево), Калиакра (Каварна) и Светкавица 1922 (Търговище) изпадат от "А" ФГ.
Етър 1924 (Велико Търново) и Пирин (Гоце Делчев) влизат в "А" ФГ като първенци съответно на Източна "Б" ФГ и Западна "Б" ФГ.
Ботев (Пловдив) от Източна "Б" ФГ влиза в "А" ФГ като победител в баража между отборите, заели второ място в двете "Б" ФГ.
Добруджа 1919 (Добрич), Несебър (Несебър) и изваденият от групата по време на сезона Доростол 2003 (Силистра) изпадат от
Източна "Б" ФГ във "В" АФГ.
Сливнишки герой (Сливница), Малеш (Микрево) и изваденият от групата по време на сезона Чавдар (Бяла Слатина) изпадат от
Западна "Б" ФГ във "В" АФГ.
Шумен 2010 (Шумен), Спартак 1919 (Плевен), Пирин 2002 (Разлог) и Раковски 2011 (Раковски) влизат в "Б" ФГ като първенци на
четирите "В" АФГ.

Академик (София) и Черноморец (Поморие) не получават лиценз за новия сезон и са извадени от групата, която е намалена до 16 отбора.
На 23 юли 2012, след изтегляне на жребия за новия сезон, Спортист 1924 (Своге) се отказва от участие в "Б" ФГ заради финансови проблеми.
На 24 юли 2012, след изтегляне на жребия за новия сезон, СТК на БФС съобщава, че Бдин (Видин) също не получава лиценз и е изваден
от групата.
В следствие на напускането на Спортист 1924 и Бдин, групата е допълнително намалена до 14 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
14 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 26 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 7 мача, общо за целия сезон се изиграват 182 мача.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира, включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече от 1 футболист от страни
извън ЕС.
Всеки отбор трябва да картотекира като професионални състезатели най-малко 4 собствени юноши, всеки от които на възраст до 21 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
последните четири отбора от "А" ФГ за сезон 2012/13

Влизане от групата:
1-2 място: влизат в "А" ФГ за сезон 2013/2014

Изпадане от групата:
11-14 място: изпадат във "В" АФГ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
първенците в четирите "В" АФГ за сезон 2012/13

Промени от следващия сезон:
"Б" ФГ ще бъде увеличена от 14 на 16 отбора за сезон 2013/14.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 9 юли 2012, понеделник, 14:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София
и се провежда едновременно с жребия за "А" ФГ.
След оттеглянето на Спортист 1924 и Бдин се налага провеждането на втори жребий за група от 14 отбора. Той се провежда на
2 август 2012, четвъртък, 13:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I-III кръг е обявена на 6 август 2012, понеделник.
Програмата по дати и часове за IV кръг е обявена на 12 септември 2012, сряда.
Програмата по дати и часове за V-XIII кръг е обявена на 14 септември 2012, петък.
Програмата по дати и часове за XIV-XXVI кръг е обявена на 7 февруари 2013, четвъртък.

Програмата и в двата жребия се изготвя по Бергеровата система.
Жребият и в двата случая е частично дирижиран.

Първи жребий:
Поради вероятност от използване на едни и същи стадиони, мястото в схемата на три от отборите се определя автоматично с
изтеглянето на жребия за "А" ФГ на отбора, с който има вероятност те да използват един и същ стадион. По този начин те
се разпределят така, че във всеки един кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
Черноморец Бургас (Бургас) от "А" ФГ и Нефтохимик 1962 (Бургас) от "Б" ФГ;
Литекс (Ловеч) от "А" ФГ и Спартак 1919 (Плевен) от "Б" ФГ;
Черно море (Варна) от "А" ФГ и Спартак 1918 (Варна) от "Б" ФГ.
По същите причини трябва да се разминават в домакинствата си и още една двойка от отбори в "Б" ФГ:
- Светкавица 1922 (Търговище) и Шумен 2010 (Шумен).
За целта, след изтегляне на жребия за "А" ФГ, от БФС отделят една купа с две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват
такова разминаване на отборите. Определената за това двойки е: 7 и 15.
След като тези два отбора също определят жребия си, Останалите 11 отбора в групата теглят своя жребий от една купа, в която са
поставени топки с останалите 11 позиции в схемата на първенството. Това се извършва по ред на класиране на отборите през изминалия
сезон.

Хронология на жребия:
- Нефтохимик 1962 (Бургас) - автоматично получава номер 8 с жребия на Черноморец Бургас (Бургас) за "А" ФГ;
- Спартак 1919 (Плевен) - автоматично получава номер 16 с жребия на Литекс (Ловеч) за "А" ФГ;
- Спартак 1918 (Варна) - автоматично получава номер 12 с жребия на Черно море (Варна) за "А" ФГ.
- Светкавица 1922 (Търговище) - изтегля номер 15 от купата с две топки;
- Шумен 2010 (Шумен) - изтегля номер 7 от същата купа;
- Видима-Раковски (Севлиево) - изтегля номер 10 от последната купа (всички останали отбори до края на жребия теглят от нея);
- Калиакра (Каварна) - изтегля номер 3;
- Любимец 2007 (Любимец) - изтегля номер 5;
- Сливен 2000 (Сливен) - изтегля номер 14;
- Спортист 1924 (Своге) - изтегля номер 2;
- Бдин (Видин) - изтегля номер 13;
- Банско (Банско) - изтегля номер 6;
- Чавдар (Етрополе) - изтегля номер 9;
- Раковски 2011 (Раковски) - изтегля номер 4;
- Пирин 2002 (Разлог) - изтегля номер 1;
- Септември (Симитли) - изтегля номер 11.
* - въпреки, че отборите трябва да теглят жребий според класирането си за изминалия сезон, като цяло редът е разбъркан, а в
допълнение отборът на Септември (Симитли) е пропуснат изобщо, заради което тегли последен дори и след новаците в групата.

Резултат от жребия:
1. Пирин 2002 (Разлог)      - 16. Спартак 1919 (Плевен)
2. Спортист 1924 (Своге)    - 15. Светкавица 1922 (Търговище)
3. Калиакра (Каварна)       - 14. Сливен 2000 (Сливен)
4. Раковски 2011 (Раковски) - 13. Бдин (Видин)
5. Любимец 2007 (Любимец)   - 12. Спартак 1918 (Варна)
6. Банско (Банско)          - 11. Септември (Симитли)
7. Шумен 2010 (Шумен)       - 10. Видима-Раковски (Севлиево)
8. Нефтохимик 1962 (Бургас) -  9. Чавдар (Етрополе)

Втори жребий:
При изтеглянето на втория жребий са в сила същите съображения като при първия. Предвид различния брой отбори между "Б" ФГ и
"А" ФГ и началото на "Б" ФГ със седмица по-късно при новата ситуация, Нефтохимик 1962 (Бургас) трябва да бъде изтеглен като гост
в първия кръг (8-14 номер), а Спартак 1918 (Варна) и Спартак 1919 (Плевен) - като домакини (1-7 номер).
Запазва се условието за избягване между Светкавица 1922 (Търговище) и Шумен 2010 (Шумен).

Резултат от втория жребий:
1. Видима-Раковски (Севлиево)  - 14. Нефтохимик 1962 (Бургас)
2. Банско (Банско)             - 13. Сливен 2000 (Сливен)
3. Спартак 1918 (Варна)        - 12. Шумен 2010 (Шумен)
4. Раковски 2011 (Раковски)    - 11. Септември (Симитли)
5. Светкавица 1922 (Търговище) - 10. Любимец 2007 (Любимец)
6. Калиакра (Каварна)          -  9. Пирин 2002 (Разлог)
7. Спартак 1919 (Плевен)       -  8. Чавдар (Етрополе)

нагоре


Североизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Добруджа 1919 (Добрич) и Доростол 2003 (Силистра) изпадат от Източна "Б" ФГ.
Шумен 2010 (Шумен) влиза в "Б" ФГ.
Провадия (Провадия), Аристон (Русе), Силистра 2009 (Силистра) и Кубрат (Кубрат) влизат в Североизточна "В" АФГ от ОФГ.
Групата е увеличена до 18 отбора.

Доростол 2003 (Силистра), 10-ти и изваден от Източна "Б" ФГ през изминалия сезон; има възможност да се включи в Североизточна
"В" АФГ, но отказва участие.
Черноломец 04 (Попово), 7-ми през изминалия сезон; се отказва от участие.
Групата остава в състав от 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Силистра и Разград.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Североизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2012/13

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2013/2014

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2013/14 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2012/13 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Североизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 7 август 2012, вторник, 13:00 ч, в седалището на Зонален съвет на БФС - Варна на
ул."Софроний Врачански" 18 във Варна.
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 9 август 2012, четвъртък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Велики Преслав (Велики Преслав) - 16. Суворово (Суворово)
2. Септември 98 (Тервел)           - 15. Аристон (Русе)
3. Девня (Девня)                   - 14. Белица (Белица)
4. Провадия (Провадия)             - 13. Добруджа 1919 (Добрич)
5. Черноморец (Балчик)             - 12. Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна)
6. Кубрат (Кубрат)                 - 11. Бенковски (Бяла, обл.Русе)
7. Дунав 2010 (Русе)               - 10. Силистра 2009 (Силистра)
8. Локомотив 2008 (Каспичан)       -  9. Две могили (Две могили)

нагоре


Северозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Чавдар (Бяла Слатина) изпада от Западна "Б" ФГ.
Спартак 1919 (Плевен) влиза в "Б" ФГ.
Чавдар 2006 (Троян) и Локомотив 1929 (Мездра) влизат в Северозападна "В" АФГ от ОФГ.
Групата е увеличена до 15 отбора.

Чавдар (Бяла Слатина), 10-ти и изваден от Западна "Б" ФГ през изминалия сезон; има възможност да се включи в
Северозападна "В" АФГ, но отказва участие.
Локомотив (Мездра), 2-и; и Торпедо 2004 (Борован), 6-и през изминалия сезон; се отказват от участие заради
финансови проблеми.
На 24 юли 2012 става ясно, че Бдин (Видин), 3-ти в Западна "Б" ФГ през изминалия сезон; не получава лиценз за
"Б" ФГ и е изваден от групата. Отборът има възможност да се включи в Северозападна "В" АФГ, но се отказва от
участие.
Групата остава в състав от 12 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
12 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 22 мача за отбор, изиграни в 22 кръга.
Всеки кръг се състои от 6 мача, общо за целия сезон се изиграват 132 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Велико Търново, Габрово, Плевен, Ловеч, Враца, Монтана и Видин.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Северозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2012/13

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2013/2014

Изпадане от групата:
11-12 място: изпадат в ОФГ за сезон 2013/14 *

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2012/13 *

Промени от следващия сезон:
В зависимост от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ и броя отбори от ОФГ, които отговарят на критериите за участие във "В" АФГ,
съставът на групата може да бъде увеличен до 14 или 16 отбора. Поради това, дори и да има повече от 1 отбор, изпадащ от
"Б" ФГ, не се очаква това да доведе до изпадане на допълнителен брой отбори.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 7 август 2012, вторник, в седалището на Зонален съвет на БФС - Велико Търново на
ул."Александър Стамболийски" 2 във Велико Търново.
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 10 август 2012, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Локомотив (Горна Оряховица) - 12. Локомотив 1929 (Мездра)
2. Трявна (Трявна)             - 11. Дунав 98 (Селановци)
3. Червен бряг (Червен бряг)   - 10. Академик (Свищов)
4. Ситомир (Никопол)           -  9. Чавдар (Троян)
5. Левски 2007 (Левски)        -  8. Балкан (Белоградчик)
6. Гигант (Белене)             -  7. Ботев 2008 (Козлодуй)

нагоре


Югозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Сливнишки герой (Сливница) и Малеш (Микрево) изпадат от Западна "Б" ФГ.
Пирин 2002 (Разлог) влиза в "Б" ФГ.
Струмска слава 1927 (Радомир) и Хебър (Пазарджик) изпадат в ОФГ.
ОФК Пирин (Благоевград) влиза в Югозападна "В" АФГ от ОФГ (виж също бележките под класирането на страницата на групата).
Групата е намалена на 17 отбора.

Малеш (Микрево), 9-ти и изпаднал от Западна "Б" ФГ през изминалия сезон; се отказва от участие.
Академик (София), 7-ми в Западна "Б" ФГ през изминалия сезон не получава лиценз за "Б" ФГ и е изваден от групата. Отборът
има  възможност да се включи в Югозападна "В" АФГ, и първоначално заявява участие, но в последствие се отказва.
На 23 юли 2012, Спортист 1924 (Своге), 2-ри в Западна "Б" ФГ през изминалия сезон; се отказва от участие в "Б" ФГ заради
финансови проблеми. Отборът има възможност да се включи в Югозападна "В" АФГ, но се отказва от участие.
Тъй като поради гореописаните отказвания на отбор, в крайна сметка от Западна "Б" ФГ в Югозападна "В" АФГ отпада само един
отбор, Струмска слава 1927 (Радомир), 16-ти през изминалия сезон и първоначално изпадащ от групата заради два изпадащи
отбора от Западна "Б" ФГ; запазва мястото си в групата.
Беласица 1923 (Петрич), 10-ти през изминалия сезон; се отказва от участие заради финансови проблеми.
Групата остава в състав от 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите София (столица), София, Перник, Благоевград, Кюстендил и Пазарджик.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2012/13

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2013/2014

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2013/14 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2012/13 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 9 август 2012, четвъртък, 11:00 ч, в зала "България" на Нациоалният стадион
"Васил Левски" в София.
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 10 август 2012, петък.
Програмата по дати и часове за пролетния полусезон е обявена на 3 януари 2013, четвъртък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Оборище (Панагюрище)          - 16. Велбъжд (Кюстендил)
2. Струмска слава 1927 (Радомир) - 15. ОФК Пирин (Благоевград)
3. Марек 2010 (Дупница)          - 14. Места 2005 (Хаджидимово)
4. Перун (Кресна)                - 13. Сливнишки герой (Сливница)
5. Септември (София)             - 12. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)
6. Чепинец (Велинград)           - 11. Рилски спортист (Самоков)
7. Германея (Сапарева баня)      - 10. Витоша (Долна Диканя)
8. Ботев 1921 (Ихтиман)          -  9. Миньор (Бобов дол)

нагоре


Югоизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Несебър (Несебър) изпада от Източна "Б" ФГ.
Раковски 2011 (Раковски) влиза в "Б" ФГ.
Спортист (Роза) изпада в ОФГ.
Хасково II (Хасково) и Верея (Стара Загора) влизат в Югоизточна "В" АФГ от ОФГ.

Черноморец (Поморие), 5-и в Източна "Б" ФГ през изминалия сезон; не получава лиценз за "Б" ФГ за настоящия сезон и е
изваден от групата. Отборът има възможност да се включи в ЮИ "В" АФГ, но отказва участие и е закрит.
Групата остава в състав от 18 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Пловдив, Смолян, Хасково, Кърджали, Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югоизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2012/13

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2013/2014

Изпадане от групата:
14-16 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2013/14 *
17-18 място: изпадат в ОФГ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2012/13 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югоизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 16-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 15-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 6 август 2012, понеделник, 11:30 ч, в хотел "Интелкооп" в Пловдив,
ул."Константин Нунков" 13а.
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 6 август 2012, понеделник.
Програмата по дати и часове за пролетния полусезон е обявена на 30 януари 2013, сряда.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Загорец (Нова Загора)            - 18. Созопол Созопол)
2. Мастер (Бургас)                  - 17. Свиленград 1921 (Свиленград)
3. Левски (Карлово)                 - 16. Несебър (Несебър)
4. Арда (Кърджали)                  - 15. Брестник 1948 (Пловдив)
5. Верея (Стара Загора)             - 14. Спартак-С 94 (Пловдив)
6. Гигант (Съединение)              - 13. Хасково 2009 (Хасково)
7. Тунджа 1915 (Ямбол)              - 12. Ботев (Гълъбово)
8. Розова долина (Казанлък)         - 11. Асеновец 2005 (Асеновград)
9. Димитровград 1947 (Димитровград) - 10. Хеброс 1921 (Харманли)

нагоре


Юноши старша възраст (род.1994-95): Елитна група (U-19) - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Берое (Стара Загора) изпада в регионалните групи за ДЮШ
Спартак 1918 (Варна) и Велбъжд (Кюстендил) влизат от регионалните групи за ДЮШ
Групата е увеличена до 18 отбора.

Сливен 2000 (Сливен), 11-ти; и Спортист 1924 (Своге), 16-ти през изминалия сезон; се отказват от участие.
Групата остава в състав от 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1994 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-16 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
2 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2012/13

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 2 август 2012, четвъртък, 13:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София, след
изтеглянето на втория жребий за "Б" ФГ.
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 1 октомври 2012, преди това програмата е обявявана кръг за кръг.
Програмата по дати и часове за XVI-XXII кръг е обявена на 8 февруари 2013, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Славия 1913 (София)        - 16. Локомотив (София)
2. Ботев (Враца)              - 15. Левски (София)
3. Чавдар (Етрополе)          - 14. Литекс (Ловеч)
4. Велбъжд (Кюстендил)        - 13. Пирин 2001 (Благоевград)
5. Любимец 2007 (Любимец)     - 12. Ботев (Пловдив)
6. ЦСКА (София)               - 11. Черно море (Варна)
7. Спартак 1918 (Варна)       - 10. Спартак 1919 (Плевен)
8. Черноморец Бургас (Бургас) -  9. Видима-Раковски (Севлиево)

нагоре


Юноши младша възраст (род.1996-97): Елитна група (U-17) - регламент и техническа информация 2012/13

                           Промени преди началото на сезона:

Локомотив (София) изпада в регионалните групи за ДЮШ
Победителят от бараж между Лудогорец 1945 (Разград) и Ботев (Враца); както и Сливен 2000 (Сливен) влизат от регионалните групи за ДЮШ
Групата е увеличена до 16 отбора.

Спартак-С 94 (Пловдив), 9-ти през изминалия сезон; се отказва от участие.
В резултат Лудогорец 1945 (Разград) и Ботев (Враца), които първоначално трябва да играят бараж за едно място в групата, влизат
директно като баражът не се състои.
Групата остава в състав от 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Мачовете са с времетраене 80 минути, разделени на две полувремена по 40 минути.
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1996 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-16 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2013/14

Влизане в групата:
2 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2012/13

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 2 август 2012, четвъртък, 13:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София, след
изтеглянето на жребиите за "Б" ФГ (за втори път) и Елитната група (U-19).
Програмата по дати и часове за есенния полусезон е обявена на 1 октомври 2012, преди това програмата е обявявана кръг за кръг.
Програмата по дати и часове за XVI-XIX кръг е обявена на 8 февруари 2013, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Пирин 2001 (Благоевград)   - 16. Литекс (Ловеч)
2. Берое (Стара Загора)       - 15. Лудогорец 1945 (Разград)
3. Векта (Пловдив)            - 14. Локомотив 1926 (Пловдив)
4. Левски (София)             - 13. Ботев (Враца)
5. Черно море (Варна)         - 12. Сливен 2000 (Сливен)
6. Черноморец Бургас (Бургас) - 11. Чавдар (Етрополе)
7. Ботев (Пловдив)            - 10. ЦСКА (София)
8. Видима-Раковски (Севлиево) -  9. Славия 1913 (София)

нагоре


Creative Commons License 1992-2013 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com