bul-foot | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Други национални отбори 2013/14


Национален отбор - юноши (до 19 г.) 2013/14

Квалификации за Европейско първенство за юноши (до 19 г.) Унгария 2014

                           Квалификационен кръг, Група 6

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Гърция (юн.ст.)                     0    0   0   0    0:0     0
 2. Словакия (юн.ст.)                   0    0   0   0    0:0     0
-------------------------------------------------------------------
 3. Албания (юн.ст.)                    0    0   0   0    0:0     0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4. България (юн.ст.)                   0    0   0   0    0:0     0

Регламент
Първият и вторият отбор в групата се класират за следващия етап. Третият отбор с
най-добър актив измежду третите отбори във всички 13 групи в Квалификационния кръг
също се класира за следващия етап като в класирането за най-добър трети отбор се
взимат предвид само резултатите срещу първите и вторите отбори в групите.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) обща голова разлика; 6) общ брой отбелязани
голове; 7) дузпи (само при равенство между точно два отбора, които играят помежду си в
последен мач от групата); 8) жребий.

Бележки
  - Мачовете се играят в България между 12-ти и 17-ти ноември 2013.

Квалификации за Европейско първенство за юноши (до 19 г.) Унгария 2014

                           Елитен кръг, Група 2

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. България (юн.ст.)                   3    2   1   0    5:2     7     Финален турнир
-------------------------------------------------------------------
 2. Швеция (юн.ст.)                     3    2   0   1    7:3     6
 3. Чехия (юн.ст.)                      3    1   0   2    1:5     3
 4. Италия (юн.ст.)                     3    0   1   2    2:5     1

Регламент
Първият отбор в групата се класира за финалния турнир.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) обща голова разлика; 6) общ брой отбелязани
голове; 7) дузпи (само при равенство между точно два отбора, които играят помежду си в
последен мач от групата); 8) жребий.

Бележки
  - Мачовете се играят на турнир в Стара Загора и Сливен в България.

24 май 2014, събота, 16:30 ч:
в Сливен, ст."Хаджи Димитър":
Чехия (юн.ст.) - Италия (юн.ст.)                          1:0 (0:0)
  [1:0 Даниел Холзер 72']
  [ид: Брайан Кристанте (И) 36']
  [чк: Дарио Дел Фабро (И) 8', Иржи Бедерка (Ч) 35'], 300 зрители
24 май 2014, събота, 19:00 ч:
в Стара Загора, ст."Берое":
Швеция (юн.ст.) - България (юн.ст.)                       1:2 (0:2)  stats
  [0:1 Станислав Дрянов 2', 0:2 Борислав Цонев 13', 1:2 Муамер Танкович 89'], 300 зрители

26 май 2014, понеделник, 18:00 ч:
в Сливен, ст."Хаджи Димитър":
Чехия (юн.ст.) - България (юн.ст.)                        0:2 (0:0)  stats
  [0:1 Никола Колев 52', 0:2 Антонио Вутов 62']
  [ид: Патрик Шик (Ч) 70']
  [чк: Иржи Содома (Ч) 55', Пламен Гълъбов (Б) 76'], 300 зрители
в Стара Загора, ст."Берое":
Италия (юн.ст.) - Швеция (юн.ст.)                         1:3 (1:0)
  [1:0 Алберто Граси 40', 1:1 Симон Густафсон 48', 1:2 Валмир Бериша 59',
   1:3 Симон Густафсон 73'], 100 зрители

29 май 2014, четвъртък, 18:00 ч:
в Сливен, ст."Хаджи Димитър":
Швеция (юн.ст.) - Чехия (юн.ст.)                          3:0 (3:0)
  [1:0 Муамер Танкович 6', 2:0 Кристофер Олсон 14', 3:0 Валмир Бериша 37'], 50 зрители
в Стара Загора, ст."Берое":
България (юн.ст.) - Италия (юн.ст.)                       1:1 (0:0)  stats
  [1:0 Антонио Вутов 72'-д, 1:1 Лука Креко 74']
  [чк: Дарио Дел Фабро (И) 71'], 1 200 зрители

Състав в квалификацията
вратари:
Александър Любенов    - Левски (София)
Кристиян Кацарев      - Локомотив (София)
Димитър Тодоров       - Черноморец Бургас (Бургас)
защитници:
Христофор Хубчев      - Бонер /юн.ст./ (Бон, Гер, 1)
Пламен Гълъбов        - Литекс (Ловеч)
Александър Василев    - Калиакра (Каварна)
Васил Попов           - ЦСКА (София)
Мики Орачев           - Левски (София)
Стефан Велков         - Славия 1913 (София) - отпада заради контузия
Преслав Петров        - Видима-Раковски (Севлиево)
Юлиян Чапаев          - ЦСКА (София) - извикан допълнително
полузащитници:
Стивън Петков         - Левски (София)
Реян Даскалов         - Литекс (Ловеч)
Никола Колев          - Литекс (Ловеч)
Емил Петров           - Литекс (Ловеч) - отпада заради контузия
Петър Витанов         - ЦСКА (София) - отпада заради контузия
Радослав Цонев        - Левски (София)
Даниел Стаматов       - Черноморец Бургас (Бургас)
Антонио Вутов         - Удинезе /примавера/ (Удине, Ит, 1)
Владислав Мисяк       - Левски (София) - отпада заради контузия
Борислав Цонев        - Левски (София)
Димитър Велковски     - Локомотив (София) - извикан допълнително
нападатели:
Станислав Дрянов      - Черноморец Бургас (Бургас)
Кирил Десподов        - Литекс (Ловеч)
Георги Минчев         - Литекс (Ловеч)

нагоре


Национален отбор - юноши (до 17 г.) 2013/14

Квалификации за Европейско първенство за юноши (до 17 г.) Малта 2014

                           Квалификационен кръг, Група 13

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Белгия (юн.мл.)                     0    0   0   0    0:0     0
 2. Полша (юн.мл.)                      0    0   0   0    0:0     0
-------------------------------------------------------------------
 3. България (юн.мл.)                   0    0   0   0    0:0     0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4. Македония (юн.мл.)                  0    0   0   0    0:0     0

Регламент
Първият и вторият отбор в групата се класират за следващия етап. Третият отбор с
най-добър актив измежду третите отбори във всички 13 групи в Квалификационния кръг
също се класира за следващия етап като в класирането за най-добър трети отбор се
взимат предвид само резултатите срещу първите и вторите отбори в групите.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) обща голова разлика; 6) общ брой отбелязани
голове; 7) дузпи (само при равенство между точно два отбора, които играят помежду си в
последен мач от групата); 8) жребий.

Бележки
  - Мачовете се играят в Македония между 17-ти и 22-ри октомври 2013.

нагоре


Национален отбор - жени 2013/14

Квалификации за Световно първенство за жени Канада 2015

                           Квалификационен кръг, Група 7

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Франция (жени)                      0    0   0   0    0:0     0
-------------------------------------------------------------------
 2. Финландия (жени)                    0    0   0   0    0:0     0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Австрия (жени)                      0    0   0   0    0:0     0
 4. Унгария (жени)                      0    0   0   0    0:0     0
 5. България (жени)                     0    0   0   0    0:0     0
 6. Казахстан (жени)                    0    0   0   0    0:0     0

Регламент
Победителият в групата се класира за финалите в Канада. Четирите втори отбора с
най-добър актив измежду вторите отбори във всички 7 групи в Квалификационния кръг
играят баражи за излъчване на още един финалист. В класирането между вторите
отбори се взимат предвид само резултатите срещу първите, третите, четвъртите и
петите отбори в групите.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) голове на чужд терен в директните мачове;
6) обща голова разлика; 7) общ брой отбелязани голове; 8) общ брой отбелязани голове на чужд
терен; 9) по-високо място в класацията на УЕФА, изолзвана при определяне урните на жребия за
квалификациите.

21 септември 2013, събота:
Казахстан (жени) - Финландия (жени)                        -
Австрия (жени) - България (жени)                           -

25 септември 2013, сряда:
Казахстан (жени) - Франция (жени)                          -
Финландия (жени) - Австрия (жени)                          -

26 октомври 2013, събота:
България (жени) - Казахстан (жени)                         -
Унгария (жени) - Австрия (жени)                            -

31 октомври 2013, четвъртък:
Унгария (жени) - България (жени)                           -
Австрия (жени) - Франция (жени)                            -
Финландия (жени) - Казахстан (жени)                        -

23 ноември 2013, събота:
Унгария (жени) - Казахстан (жени)                          -
България (жени) - Франция (жени)                           -

27 ноември 2013, сряда:
Франция (жени) - България (жени)                           -

5 април 2014, събота:
България (жени) - Австрия (жени)                           -
Унгария (жени) - Финландия (жени)                          -
Франция (жени) - Казахстан (жени)                          -

9 април 2014, сряда:
Франция (жени) - Австрия (жени)                            -
10 април 2014, четвъртък:
Финландия (жени) - Унгария (жени)                          -

7 май 2014, сряда:
Франция (жени) - Унгария (жени)                            -
Казахстан (жени) - България (жени)                         -

14 юни 2014, събота:
Казахстан (жени) - Унгария (жени)                          -
Австрия (жени) - Финландия (жени)                          -

18 юни 2014, сряда:
Финландия (жени) - България (жени)                         -
19 юни 2014, четвъртък:
Казахстан (жени) - Австрия (жени)                          -

20 август 2014, сряда:
Унгария (жени) - Франция (жени)                            -
21 август 2014, четвъртък:
България (жени) - Финландия (жени)                         -

13 септември 2014, събота:
Австрия (жени) - Унгария (жени)                            -

17 септември 2014, сряда:
Франция (жени) - Финландия (жени)                          -
Австрия (жени) - Казахстан (жени)                          -
България (жени) - Унгария (жени)                           -

нагоре


Национален отбор - девойки (до 19 г.) 2013/14

Квалификации за Европейско първенство за девойки (до 19 г.) Норвегия 2014

                           Първи квалификационен кръг, Група 9

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Франция (дев.ст.)                   0    0   0   0    0:0     0
-------------------------------------------------------------------
 2. Исландия (дев.ст.)                  0    0   0   0    0:0     0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Словакия (дев.ст.)                  0    0   0   0    0:0     0
 4. България (дев.ст.)                  0    0   0   0    0:0     0

Регламент
Победителят в групата се класира за следващия етап. Десетта втори отбора с най-добър
актив измежду вторите отбори във всички 11 групи в Първи квалификационен кръг също
се класират за следващия етап, като в класирането за най-добър трети отбор се взимат
предвид само резултатите срещу първите и третите отбори в групите.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) обща голова разлика; 6) общ брой отбелязани
голове; 7) дузпи (само при равенство между точно два отбора, които играят помежду си в
последен мач от групата); 8) жребий.

Бележки
  - Мачовете се играят в България между 21-ви и 26-ти септември 2013.

нагоре


Национален отбор - девойки (до 17 г.) 2013/14

Квалификации за Европейско първенство за девойки (до 17 г.) Англия 2014

                           Класиране за най-добър трети отбор:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Северна Ирландия (дев.мл.)          2    1   0   1    5:8     3  Група 1  Втори квалификационен кръг
-------------------------------------------------------------------
 2. Словакия (дев.мл.)                  2    0   1   1    2:6     1  Група 3
 3. Турция (дев.мл.)                    2    0   0   2    0:2     0  Група 4
 4. Сърбия (дев.мл.)                    2    0   0   2    1:5     0  Група 6
 5. Хърватия (дев.мл.)                  2    0   0   2    2:7     0  Група 2
 6. Словения (дев.мл.)                  2    0   0   2    3:9     0  Група 7
 7. Уелс (дев.мл.)                      2    0   0   2    1:8     0  Група 10
 8. Молдова (дев.мл.)                   2    0   0   2    0:11    0  Група 5
 9. Азербайджан (дев.мл.)               2    0   0   2    0:12    0  Група 8
10. България (дев.мл.)                  2    0   0   2    0:16    0  Група 9

                           Първи квалификационен кръг, Група 9

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Италия (дев.мл.)                    3    3   0   0   21:1     9  Втори квалификационен кръг
 2. Швейцария (дев.мл.)                 3    2   0   1   19:5     6  Втори квалификационен кръг
-------------------------------------------------------------------
 3. България (дев.мл.)                  3    1   0   2    2:17    3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4. Македония (дев.мл.)                 3    0   0   3    1:20    0

Регламент
Първият и вторият отбор в групата се класират за следващия етап. Третият отбор с
най-добър актив измежду третите отбори във всички 10 групи в Квалификационния кръг
също се класира за следващия етап като в класирането за най-добър трети отбор се
взимат предвид само резултатите срещу първите и вторите отбори в групите.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии: 1) точки от директните
мачове между отборите; 2) голова разлика от директните мачове между отборите; 4) отбелязани
голове в директните мачове между отборите; 5) обща голова разлика; 6) общ брой отбелязани
голове; 7) дузпи (само при равенство между точно два отбора, които играят помежду си в
последен мач от групата); 8) жребий.

Бележки
  - Мачовете се играят на турнир в Добрич и Каварна в България.

2 юли 2013, вторник, 18:00 ч:
в Добрич, ст."Дружба":
Швейцария (дев.мл.) - България (дев.мл.)                  6:0 (3:0)  stats
  [1:0 Марилена Видмер 21', 2:0 Алисон Жермание 27', 3:0 Селин Имхоф 38',
   4:0 Карола Фазел 42'-д, 5:0 Тина Гайсбюлер 44', 6:0 Джулия Стирели 80'+1'], ~ 50 зрители
в Каварна, Градски стадион:
Италия (дев.мл.) - Македония (дев.мл.)                    6:0 (5:0)
  [1:0 Мануела Джулиано 2', 2:0 Нина Николова 6'-аг, 3:0 Фламиния Симонети 10',
   4:0 Мануела Джулиано 22'-д, 5:0 Сара Мела 37', 6:0 Валери Виджилучи 73'], ~ 40 зрители

4 юли 2013, четвъртък, 18:00 ч:
в Каварна, Градски стадион:
Швейцария (дев.мл.) - Македония (дев.мл.)                12:0 (5:0)
  [1:0 Теуте Амети 3', 2:0 Джулия Стиерли 15', 3:0 Кинция Цендер 28',
   4:0 Джулия Стиерли 32', 6:0 Алисон Жермание 36',49'; 7:0 Серейна Филигер 53',
   8:0 Тина Гайсбюлер 66', 9:0 Кинция Цендер 72', 10:0 Серейна Филигер 75',
   11:0 Стефани Скерлевска 77'-аг, 12:0 Теуте Амети 80'+1'], ~ 50 зрители
в Добрич, ст."Дружба":
България (дев.мл.) - Италия (дев.мл.)                     0:10 (0:7)  stats
  [0:2 Лиза Боаттин 4',13'; 0:5 Валентина Бергамаски 17',19',32'; 0:8 Валери Виджилучи 36',38',49';
   0:9 Марта Маскарело 58'-д, 0:10 Фламиния Симонети 75'], ~ 60 зрители

7 юли 2013, неделя, 18:00 ч:
в Каварна, Градски стадион:
Италия (дев.мл.) - Швейцария (дев.мл.)                    5:1 (4:1)
  [0:1 Теуте Амети 13', 1:1 Валери Виджилучи 17', 3:1 Валентина Бергамаски 25',34';
   5:1 Мануела Джулиано 38',80'+2']
  [чк: Лорена Бауман (Ш) 40'], ~ 50 зрители
в Добрич, ст."Дружба":
Македония (дев.мл.) - България (дев.мл.)                  1:2 (1:1)  stats
  [0:1 Стефка Петкова 4', 1:1 Стефани Скерлевска 8', 1:2 Стефка Петкова 43'], ~ 100 зрители

Състав в квалификацията
вратари:
Иванка Димитрова      - Екомет 90 (Пловдив)
Мартина Пейкова       - Габрово (Габрово)
защитници:
Калина Георгиева      - Екомет 90 (Пловдив)
Виктория Митова       - Олимпия (София)
Грета Дамянова        - ЛП Суперспорт (София)
Кристин Качулска      - Спортика (Благоевград)
Мария Камджилова      - Спортика (Благоевград)
полузащитници:
Лора Димитрова        - ЛП Суперспорт (София)
Стефани Петкова       - Болярки (Велико Търново)
Инна Димова           - Бургос лейдис клуб (Бургас)
Ася Ангелова          - ЛП Суперспорт (София)
Ивет Василева         - Олимпия (София)
Бурчин Халил          - Олимпия (София)
Златомира Илиева      - Екомет 90 (Пловдив)
нападатели:
Стефка Петкова        - Бургос лейдис клуб (Бургас)
Илияна Бъндева        - ЛП Суперспорт (София)
Звезделина Георгиева  - Берое (Стара Загора)
Вили Карадакова       - Спортика (Благоевград)

нагоре


Creative Commons License 1992-2014 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com