bul-foot | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Национален отбор - младежи (до 21 г.) 2013/14


Квалификации за Европейско първенство за младежи (до 21 г.) 2015

                           Група 2

6 септември 2013, петък:
в Химки, ст."Арена Химки", 15:00 ч (16:00 ч местно MSK):
Русия (мл.) - Словения (мл.)                              2:1 (0:0)
  [0:1 Харис Вучкич 56', 2:1 Константин Базелюк 59',86']
  [чк: Жига Коус (С) 89']
в Ловеч, Градски стадион, 19:00 ч:
България (мл.) - Естония (мл.)                            1:1 (1:0)  stats
  [1:0 Радослав Кирилов 20', 1:1 Никита Баранов 90'+5'], ~ 90 зрители
в Олборг, ст."Нордийске Арена", 19:30 ч (18:30 ч местно CEST):
Дания (мл.) - Андора (мл.)                                6:0 (4:0)
  [1:0 Христофер Ремер 6', 3:0 Кенет Сохоре 20',34'; 4:0 Христофер Ремер 40',
   5:0 Николай Брок-Мадсен 89', 6:0 Лукас Андерсен 90'+3']

10 септември 2013, вторник:
в Химки, ст."Арена Химки", 16:00 ч (17:00 ч местно MSK):
Русия (мл.) - България (мл.)                              3:1 (1:1)  stats
  [1:0 Владимир Обухов 19'-д, 1:1 Александър Колев 45'+4', 2:1 Владимир Обухов 48',
   3:1 Константин Базелюк 63']
  [чк: Ангел Грънчов (Б) 18']
в Айдовшчина, Местни стадион, 17:30 ч (16:30 ч местно CEST):
Словения (мл.) - Дания (мл.)                              2:2 (2:1)
  [0:1 Николай Брок-Мадсен 30', 1:1 Харис Вучкич 32', 2:1 Андраж Шпорар 38',
   2:2 Ласе Кристенсен 66']

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Русия (мл.)                         3    3   0   0    8:2     9
-------------------------------------------------------------------
 2. Дания (мл.)                         3    2   1   0    9:2     7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. България (мл.)                      4    2   1   1    8:4     7
 4. Естония (мл.)                       4    1   2   1    3:3     5
 5. Словения (мл.)                      3    0   1   2    3:5     1
 6. Андора (мл.)                        5    0   1   4    1:16    1

Регламент
  - Право на участие имат футболисти, родени на 1 януари 1992 или по-късно.
  - Победителите в десетте квалификационни групи, както и четирите втори
отбора с най-добър актив, се класират за баражите.
  - При равенство в спечелните точки, класирането в групата се определя
по следните критерии: 1) спечелени точки в директните двубои между отборите
с равни точки; 2) голова разлика в директните мачове; 3) отбелязани голове
в директните мачове; 4) голове на чужд терен в директните мачове; 5) обща
голова разлика; 6) отбелязани голове във всички мачове; 7) отбелязани голове
на чужд терен във всички мачове; 8) по-висока урна при жребия за квалифиакциите.
  - В класирането между вторите отбори от групите се взимат предвид само
резултатите срещу първия, третия, четвъртия и петия отбор в групата. Отборите
се класират по следните критерии: 1) спечелени точки; 2) голова разлика;
3) отбелязани голове; 4) отбелязани голове на чужд терен; 5) по-високо
място в класацията на УЕФА, изолзвана при определяне урните на жребия за квалификациите.
  - 14-те класирани за баражите отбори се разпределят в 7 двойки, които
при разменено гостуване определят 7 финалиста, които се класират за
финалния турнир на Европейското първенство за младежи (до 21 г.) 2015,
заедно с домакина Чехия.

Бележки
  - Жребият за всички квалификационни групи е изтеглен на 31 януари 2013 в
Нион, Швейцария; а програмата е уточнена между отборите веднага след това.

26 март 2013, вторник:
в Андора ла Веля, Естади Комунал, 17:00 ч (16:00 ч местно СЕТ):
Андора (мл.) - Русия (мл.)                                0:3 (0:2)
  [0:1 Магомед Митришев 10', 0:2 Александър Коротаев 18', 0:3 Владимир Обухов 90'+3']
  [чк: Ерик Родригес (А) 73'], 232 зрители

1 юни 2013, събота:
в Ловеч, Градски стадион, 19:00 ч:
България (мл.) - Андора (мл.)                             3:0 (2:0)  /пряко по Диема/  stats
  [1:0 Тодор Неделев 19', 2:0 Живко Петков 45', 3:0 Ивайло Чочев 50'], ~ 80 зрители

5 юни 2013, сряда:
в Андора ла Веля, Естади Комунал, 18:00 ч (17:00 ч местно СЕSТ):
Андора (мл.) - България (мл.)                             0:3 (0:1)  stats
  [0:1 Тодор Неделев 45'+2'-д, 0:2 Радослав Кирилов 53', 0:3 Тодор Неделев 73'], ~ 400 зрители

7 юни 2013, петък:
в Талин, ст."Кадриорг", 16:30 ч (16:30 ч местно EЕSТ):
Естония (мл.) - Дания (мл.)                               0:1 (0:0)
  [0:1 Басел Хради 54']
  [чк: Елвис Лиивамааги (Е) 81'], 430 зрители

11 юни 2013, вторник:
в Талин, ст."Кадриорг", 16:30 ч (16:30 ч местно EЕSТ):
Естония (мл.) - Андора (мл.)                              1:1 (1:0)
  [1:0 Максим Подхолюзин 35', 1:1 Луиджи Сан Николас 52'], ~ 100 зрители

14 август 2013, сряда:
във Велене, "Местни стадион об йезеру", 21:00 ч (20:00 ч местно СЕSТ):
Словения (мл.) - Естония (мл.)                            0:1 (0:1)
  [0:1 Артур Ретел 22'], ~ 600 зрители

11 октомври 2013, петък:
България (мл.) - Русия (мл.)                               -
Дания (мл.) - Словения (мл.)                               -

15 октомври 2013, вторник:
Словения (мл.) - България (мл.)                            -
Русия (мл.) - Дания (мл.)                                  -

15 ноември 2013, петък:
Андора (мл.) - Естония (мл.)                               -
България (мл.) - Дания (мл.)                               -
Словения (мл.) - Русия (мл.)                               -

19 ноември 2013, вторник:
Андора (мл.) - Дания (мл.)                                 -
България (мл.) - Словения (мл.)                            -
Русия (мл.) - Естония (мл.)                                -

5 март 2014, сряда:
Андора (мл.) - Словения (мл.)                              -

31 май 2014, събота:
Естония (мл.) - Русия (мл.)                                -

13 август 2014, сряда:
Дания (мл.) - Естония (мл.)                                -

3 септември 2014, сряда:
Словения (мл.) - Андора (мл.)                              -
Естония (мл.) - България (мл.)                             -
Дания (мл.) - Русия (мл.)                                  -

9 септември 2014, вторник:
Дания (мл.) - България (мл.)                               -
Русия (мл.) - Андора (мл.)                                 -
Естония (мл.) - Словения (мл.)                             -

нагоре


Приятелски срещи 2013/14

14 август 2013, сряда, 19:00 ч:
в Ловеч, Градски стадион:
България (мл.) - Азербайджан (мл.)                        3:1 (1:0)  stats
  [1:0 Антон Карачанаков 29', 2:0 Живко Петков 61', 2:1 Амит Гулузаде 81',
   3:1 Живко Петков 90'], ~ 200 зрители

нагоре


Повиквателни 2013/14

за Азербайджан (мл.), 14 август 2013 - обявени на 6 август 2013
вратари:
Димитър Евтимов       - Нюнийтън Таун (Анг, 5)
Диян Вълков           - Любимец 2007 (Любимец)
защитници:
Илия Мунин            - Любимец 2007 (Любимец)
Ангел Грънчов         - ЦСКА (София)
Георги Терзиев        - Лудогорец 1945 (Разград)
Асен Георгиев         - Локомотив 1926 (Пловдив)
Антон Недялков        - Литекс (Ловеч)
полузащитници:
Симеон Славчев        - Литекс (Ловеч)
Милен Гамаков         - Черноморец Бургас (Бургас)
Ивайло Чочев          - ЦСКА (София)
Мартин Райнов         - Берое (Стара Загора)
Божидар Васев         - Раковски 2011 (Раковски)
Бекир Расим           - Черно море (Варна)
Ерик Почански         - Монтана 1921 (Монтана)
Иван Горанов          - Берое (Стара Загора)
Антон Карачанаков     - ЦСКА (София)
нападатели:
Александър Колев      - Вербрудеринг Хеел (Хеел, Бел, 2)
Радослав Кирилов      - Карпи (Карпи, Ит, 2)
Вилян Бижев           - Ливърпул /до 21 г./ (Ливърпул, Анг, д) - отпада заради мач на Ливърпул /до 21 г./
Живко Петков          - Нефтохимик 1962 (Бургас)
Григор Долапчиев      - ЦСКА (София) - извикан допълнително на 9 август 2013
общо: 20

за Естония (мл.) и Русия (мл.), 6-10 септември 2013 - обявени на 28 август 2013
вратари:
Димитър Евтимов       - Нюнийтън Таун (Анг, 5)
Георги Китанов        - Черно море (Варна) - отпада, извикан в "А" националния отбор
Александър Конов      - Литекс (Ловеч) - извикан допълнително
защитници:
Илия Мунин            - Любимец 2007 (Любимец)
Ангел Грънчов         - ЦСКА (София)
Георги Терзиев        - Лудогорец 1945 (Разград)
Асен Георгиев         - Локомотив 1926 (Пловдив)
Мартин Василев        - Монтана 1921 (Монтана)
Антон Недялков        - Литекс (Ловеч)
полузащитници:
Симеон Славчев        - Литекс (Ловеч)
Милен Гамаков         - Черноморец Бургас (Бургас)
Ивайло Чочев          - ЦСКА (София)
Мартин Райнов         - Берое (Стара Загора)
Божидар Васев         - Раковски 2011 (Раковски)
Ерик Почански         - Монтана 1921 (Монтана)
Иван Горанов          - Берое (Стара Загора)
Антон Карачанаков     - ЦСКА (София)
Едисон Йорданов       - Борусия II (Дортмунд, Гер, 3)
нападатели:
Александър Колев      - Вербрудеринг Хеел (Хеел, Бел, 2)
Радослав Кирилов      - Карпи (Карпи, Ит, 2)
Живко Петков          - Нефтохимик 1962 (Бургас)
Тодор Чаворски        - Добруджа 1919 (Добрич)
общо: 21

нагоре


Creative Commons License 1992-2013 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com