bul-foot | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив | Kъм стария сайт |


Първенства и турнири - регламенти и техническа информация 2013/14


"А" ФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Ботев (Враца), Миньор (Перник), Монтана 1921 (Монтана) и Етър 1924 (Велико Търново) изпадат в "Б" ФГ.
Нефтохимик 1962 (Бургас) и Любимец 2007 (Любимец) влизат от "Б" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.
Групата се намалява на 14 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
а) Първи етап:
14 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 26 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 7 мача, общо за целия етап се изиграват 182 мача.

Класиране за Втори етап:
1-7 място: класират се за Първа седмица
8-14 място: класират се за Втора седмица

б) Втори етап:
Във всяка седмица всеки от отборите се среща с останалите по два пъти - като домакин и гост - в общо 12 мача за отборл изигран в 14 кръга.
Всеки кръг във всяка осмица се състои от 3 мача (с един почиващ отбор), общо за целия етап се изиграват по 42 мача в седмица или общо за
цялото първенство (Първи и Втори етап) се изиграват 266 мача.
Отборите пренасят пълния си актив от Първи етап и във Втори етап, така в края на Втори етап всеки отбор ще има актив от 38 мача в 40 кръга.
Заелите от 1-во до 7-мо място в Първата седмица заемат съответно 1-во до 7-мо място в крайното класиране.
Заелите от 1-во до 7-мо място във Втората седмица заемат съответно от 8-мо до 14-то място в крайното класиране.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира, включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече от 3 футболиста от страни
извън ЕС.
Всеки отбор трябва да картотекира като професионални състезатели най-малко 5 собствени юноши, всеки от които на възраст до 21 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) допълнителен бараж (само за определяне на шампиона);
7) жребий.

Класиране за турнирите на УЕФА:
1 място: класира се за Шампионска лига 2014/15
2-3 място: класират се за Лига Европа 2014/15
4 място: класира се за Лига Европа 2014/15, но само при следните условия:
- ако носителят на Купата на България 2013/14 завърши на 2-ро или 3-то място в "А" ФГ;
- ако носителят на Купата на България 2013/14 завърши на 1-во място в "А" ФГ, а загубилият финалист - на 2-ро или 3-то място в "А" ФГ.

Изпадане от групата:
11-14 място: изпадат в "Б" ФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
първите два отбора от "Б" ФГ за сезон 2013/14

Промени от следващия сезон:
"А" ФГ ще бъде намалена от 14 на 12 отбора за сезон 2014/15.

                           Жребий - Първи етап:

Жребият за първенството е изтеглен на 13 юни 2013, четвъртък, 11:00 ч, в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I-VII кръг е обявена на 10 юли 2013, сряда.
Програмaта по дати и часове за VIII-XIII кръг е обявена на 4 септември 2013, сряда.
Програмaта по дати и часове за XIV-XVI кръг е обявена на 23 септември 2013, понеделник.
Програмaта по дати и часове за XVII-XXIII кръг е обявена на 24 октомври 2013, четвъртък.
Програмaта по дати и часове за XХIV-XXVI кръг е обявена на 14 януари 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XХVII-XXXIII кръг е обявена на 11 март 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XХХIV-XL кръг е обявена на 7 април 2014, понеделник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
От съображения за сигурност и по настояване на МВР четири двойки отбори трябва да бъдат разпределени така, че във всеки един
кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
ЦСКА (София) и Левски (София);
Локомотив 1926 (Пловдив) и Ботев (Пловдив);
Славия 1913 (София) и Локомотив (София);
Черноморец Бургас (Бургас) и Нефтохимик 1962 (Бургас).
За целта от БФС отделят четири купи като всяка една от тях съдържа две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват такова
разминаване на отборите. Определените за това двойки са: 1 и 8; 5 и 12; 6 и 13; 4 и 17.
Жребият започва с изтегляне на топките от тези четири купи, като четирите двойки отбори изтеглят по една топка от купите, по ред на
класирането на най-предно класиралият се отбор от двойката през изминалия сезон. Когато първият отбор от всяка двойка изтегли
една от топките, то след него другият отбор от двойката е длъжен да изтегли оставащата топка в същата купа. След като тези 8
позиции са изтеглени, останалите 6 отбора в групата теглят своя жребий от пета купа, в която са поставени топки с останалите
6 позиции в схемата на първенството. Това се извършва по ред на класиране на отборите през изминалия сезон.

Хронология на жребия:
- Левски (София) - изтегля номер 14 от една от четирите купи с по две топки;
- ЦСКА (София) - изтегля номер 7 от същата купа;
- Ботев (Пловдив) - изтегля номер 1 от втора от четирите купи с по две топки;
- Локомотив 1926 (Пловдив) - изтегля номер 8 от същата купа;
- Черноморец Бургас (Бургас) - изтегля номер 5 от трета от четирите купи с по две топки;
- Нефтохимик 1962 (Бургас) - изтегля номер 12 от същата купа;
- Славия 1913 (София) - изтегля номер 6 от последната останала от четирите купи с по две топки;
- Локомотив (София) - изтегля номер 13 от същата купа;
- Лудогорец 1945 (Разград) - изтегля номер 11 от петата купа (всички останали отбори до края на жребия теглят от нея);
- Литекс (Ловеч) - изтегля номер 3;
- Берое (Стара Загора) - изтегля номер 9;
- Черно море (Варна) - изтегля номер 10;
- Пирин (Гоце Делчев) - изтегля номер 2;
- Любимец 2007 (Любимец) - изтегля номер 4.

Резултат от жребия:
1. Ботев (Пловдив)            - 14. Левски (София)
2. Пирин (Гоце Делчев)        - 13. Локомотив (София)
3. Литекс (Ловеч)             - 12. Нефтохимик 1962 (Бургас)
4. Любимец 2007 (Любимец)     - 11. Лудогорец 1945 (Разград)
5. Черноморец Бургас (Бургас) - 10. Черно море (Варна)
6. Славия 1913 (София)        -  9. Берое (Стара Загора)
7. ЦСКА (София)               -  8. Локомотив 1926 (Пловдив)

                           Жребий - Втори етап:

Програмата за двете седмици във Втори етап се определя спрямо крайното класиране след Първи етап, както следва:
- за отборите от Първата седмица: всеки отбор заема номера в схемата по Бергер, съответстващ на класирането му след Първи етап;
- за отборите от Втората седмица: най-предно класирания след Първи етап отбор (8-мият), заема позиция 01 в схемата по Бергер,
9-ият в класирането след Първи етап отбор - позиция 02 и т.н.

нагоре


"Б" ФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Ботев (Враца), Миньор (Перник), Монтана 1921 (Монтана) и Етър 1924 (Велико Търново) изпадат от "А" ФГ.
Нефтохимик 1962 (Бургас) и Любимец 2007 (Любимец) влизат в "А" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.
Видима-Раковски (Севлиево), Шумен 2010 (Шумен), Септември (Симитли) и изваденият по време на сезона Сливен 2000 (Сливен)
изпадат във "В" АФГ.
Добруджа 1919 (Добрич), Академик (Свищов), Марек 2010 (Дупница) и Ботев (Гълъбово) влизат в "Б" ФГ като първенци на
четирите "В" АФГ.

Етър 1924 (Велико Търново) и Спартак 1919 (Плевен) се отказват от участие в "Б" ФГ заради финансови проблеми.
Групата е намалена до 14 отбора.
На 30 юли 2013 Светкавица 1922 (Търговище), 4-ти през изминалия сезон; се отказва от участие.
На 31 юли 2013 Чавдар (Етрополе), 8-ми през изминалия сезон; се отказва от участие.
На 2 август 2013 Миньор (Перник), 14-ти в "А" ФГ през изминалия сезон; е изваден от групата
заради липса на минимален брой картотекирани футболисти.
На 6 август 2013 СТК на БФС включва в групата заелите второ място във "В" групите през
изминалия сезон Дунав 2010 (Русе), Витоша (Бистрица, обл.София столица) и Хасково 2009 (Хасково).
Вторият отбор в Северозападна "В" АФГ през изминалия сезон - Ботев 2008 (Козлодуй) не пожелава
да влезе в "Б" група и по този начин отпада необходимостта от баражи.

                           Регламент:

Система на състезанието:
14 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 26 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 7 мача, общо за целия сезон се изиграват 182 мача.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира, включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече от 1 футболист от страни
извън ЕС.
Всеки отбор трябва да започва всеки мач с най-малко 4 футболиста, родени след 1 януари 1992 г., от които трима трябва да играят
най-малко 45 минути, а един - цял мач. При показан червен картон на някой от тези футболисти, не е задължително в игра да влиза
друг футболист роден след 1 януари 1992 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
последните четири отбора от "А" ФГ за сезон 2013/14

Влизане от групата:
1-2 място: влизат в "А" ФГ за сезон 2014/2015

Изпадане от групата:
11-14 място: изпадат във "В" АФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
първенците в четирите "В" АФГ за сезон 2013/14

Промени от следващия сезон:
"Б" ФГ ще бъде увеличена от 14 на 16 отбора за сезон 2013/14.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 21 юни 2013, петък, 11:00 ч в сградата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I кръг е обявена на 1 август 2013, четвъртък.
Програмата по дати и часове за II-V кръг е обявена на 6 август 2013, вторник.
Програмaта по дати и часове за VI-X кръг е обявена на 4 септември 2013, сряда.
Програмaта по дати и часове за XI-XIII кръг е обявена на 22 октомври 2013, вторник.
Програмaта по дати и часове за XIV-XV кръг е обявена на 14 януари 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XVI-XX кръг е обявена на 11 март 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XХI-XXVI кръг е обявена на 7 април 2014, понеделник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Добруджа 1919 (Добрич)   - 14. Академик (Свищов)
2. Ботев (Гълъбово)         - 13. Пирин 2002 (Разлог)
3. Спартак 1918 (Варна)     - 12. Калиакра (Каварна)
4. Монтана 1921 (Монтана)   - 11. Миньор (Перник)
5. Ботев (Враца)            - 10. Марек 2010 (Дупница)
6. Банско (Банско)          -  9. Светкавица 1922 (Търговище)
7. Раковски 2011 (Раковски) -  8. Чавдар (Етрополе)

След отказването на Чавдар, Светкавица и Миньор, на 6 август 2013 е проведен допълнителен жребий, чрез който
новите отбори, включени в групата на техните места, се разпределнят на освободените позиции в програмата.
Резултат от жребия:
 8. Хасково 2009 (Хасково)
 9. Дунав 2010 (Русе)
11. Витоша (Бистрица, обл.София столица)

нагоре


Североизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Шумен 2010 (Шумен) изпада от "Б" ФГ.
Добруджа 1919 (Добрич) влиза в "Б" ФГ.
Извадените от групата по време на сезона Аристон (Русе), Девня (Девня) и Локомотив 2008 (Каспичан) изпадат в ОФГ.
Тича (Долни чифлик), Шумен 1929 (Шумен) и Ботев (Нови пазар) влизат в групата от ОФГ.

На 6 август 2013 Дунав 2010 (Русе) е включен в "Б" група като част от попълването
на освободените в групата места от отказали се отбори.
На 7 август Агроелит (Макариополско), 3-ти в ОФГ Търговище през изминалия сезон;
подава заявка за участие в групата на мястото на Дунав 2010 (Русе). На същата
дата е основан Светкавица (Търговище). Предстои обединение на двата клуба, на
базата на което Агроелит е допуснат до участие в групата.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Силистра и Разград.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Североизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2013/14

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2014/2015

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2014/15 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2012/13 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Североизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 1 август 2013, четвъртък, 11:00 ч, в седалището на Зонален съвет на БФС - Варна на
ул."Софроний Врачански" 18 във Варна.
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 9 август 2013, петък.
Програмaта по дати и часове за XVI-XXX кръг е обявена на 16 януари 2014, четвъртък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Септември 98 (Тервел)             - 16. Тича 1948 (Долни чифлик)
 2. Дунав 2010 (Русе)                 - 15. Шумен 1929 (Шумен)
 3. Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) - 14. Силистра 2009 (Силистра)
 4. Велики Преслав (Велики Преслав)   - 13. Бенковски (Бяла, обл.Русе)
 5. Две могили (Две могили)           - 12. Суворово (Суворово)
 6. Провадия (Провадия)               - 11. Кубрат (Кубрат)
 7. Шумен 2010 (Шумен)                - 10. Белица (Белица)
 8. Ботев (Нови пазар)                - 09. Черноморец (Балчик)

нагоре


Северозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Видима-Раковски (Севлиево) изпада от "Б" ФГ.
Академик (Свищов) влиза в "Б" ФГ.
Балкан (Белоградчик) и изваденият от групата по време на сезона Локомотив 1929 (Мездра) изпадат в ОФГ.
Павликени (Павликени), Янтра Габрово (Габрово), Сторгозия (Плевен), Ботев (Луковит), Локомотив 2012 (Мездра),
Ком (Берковица), Бдин 1923 (Видин) и Ботев (Дебелец) влизат в групата от ОФГ.
Групата е увеличена до 18 отбора.

Дунав 98 (Селановци), 4-ти; и Чавдар (Троян), 9-ти през изминалия сезон; се отказват от участие заради финансови
проблеми.
Групата е намалена до 14 отбора.

Етър 1924 (Велико Търново), 16-ти и изваден от "А" ФГ през изминалия сезон; и Спартак 1919 (Плевен), 6-ти в "Б"
ФГ през изминалия сезон; се отказват от участие в "Б" ФГ. Двата отбора имат право да се включат в състава на
Северозападна "В" АФГ, но отказват участие и тук и са закрити.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Велико Търново, Габрово, Плевен, Ловеч, Враца, Монтана и Видин.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Северозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2013/14

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2014/2015

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2014/15 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2013/14 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Северозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 25 юли 2013, четвъртък, 11:00 ч, в седалището на Зонален съвет на БФС - Велико Търново
на ул."Александър Стамболийски" 2 във Велико Търново.
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 26 юли 2013, петък.
Програмaта по дати и часове за XVI-XXX кръг е обявена на 18 февруари 2014, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Ком (Берковица)                 - 16. Трявна (Трявна)
 2. Партизан (Червен бряг)          - 15. Янтра Габрово (Габрово)
 3. Бдин 1923 (Видин)               - 14. Павликени (Павликени)
 4. Ботев 2008 (Козлодуй)           - 13. Локомотив (Горна Оряховица)
 5. Етър В.Търново (Велико Търново) - 12. Левски 2007 (Левски)
 6. Локомотив 2012 (Мездра)         - 11. Спартак 2013 (Плевен)
 7. Видима-Раковски (Севлиево)      - 10. Ботев (Луковит)
 8. Ситомир (Никопол)               -  9. Гигант (Белене)

нагоре


Югозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Септември (Симитли) изпада от "Б" ФГ.
Марек 2010 (Дупница) влиза в "Б" ФГ.
Рилски спортист (Самоков) и Миньор (Бобов дол) изпадат в ОФГ.
Балкан (Варвара) и Спортист 2012 (Своге) влизат в групата от ОФГ.

На 6 август 2013 Витоша (Бистрица, обл.София столица), 2-ри през изминалия сезон;
влиза в "Б" ФГ като част от попълването на освободените в групата места от отказали се отбори.
На 6 август 2013 Витоша (Долна Диканя), 13-ти през изминалия сезон; се преименува
на ФК Миньор и премества седалището си в Перник.
На 7 август 2013 Септември (Симитли), 13-ти в "Б" ФГ през изминалия сезон и изпаднал
в групата; се отказва от участие. На практика ръководството и голяма част от футболистите
на отбора преминават в Перун (Кресна), 7-ми през изминалия сезон. Отборът на Перун също
така играе домакинските си мачове на ст."Струма" в Симитли, а футболистите му играят срещите
си с екипа на Септември.
На 7 август 2013 ЗС на БФС - София поканва отпадналите в квалификациите за "В" АФГ
два отбора - Беласица (Петрич), шампион на ОФГ Благоевград; и Кюстендил (Кюстендил),
шампион на ОФГ Кюстендил през изминалия сезон; да попълнят местата, освободени от Витоша
(Бистрица) и Септември (Симитли). Беласица (Петрич) заявява участие и е включен в групата.
Кюстендил (Кюстендил) отказва да се включи в групата. В резултат, в групата е включен
Вихрен 1925 (Сандански), 2-ри в ОФГ Благоевград през изминалия сезон.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите София (столица), София, Перник, Благоевград, Кюстендил и Пазарджик.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2013/14

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2014/2015

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2014/15 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2013/14 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 8 август 2013, четвъртък, 11:00 ч, в ресторант "Спортна среща" в сектор "В"
на Нациоалния стадион "Васил Левски" в София.
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 12 август 2013, понеделник.
Програмaта по дати и часове за XVI-XXX кръг е обявена на 20 януари 2014, понеделник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Места 2005 (Хаджидимово)      - 16. ФК Миньор (Перник)
 2. Струмска слава 1927 (Радомир) - 15. ОФК Пирин (Благоевград)
 3. Перун (Кресна)                - 14. Вихрен 1925 (Сандански)
 4. Велбъжд (Кюстендил)           - 13. Сливнишки герой (Сливница)
 5. Германея (Сапарева баня)      - 12. Беласица (Петрич)
 6. Чепинец (Велинград)           - 11. Балкан (Варвара)
 7. Ботев 1921 (Ихтиман)          - 10. Оборище (Панагюрище)
 8. Спортист 2012 (Своге)         -  9. Септември (София)

нагоре


Югоизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Сливен 2000 (Сливен) изпада от "Б" ФГ.
Ботев (Гълъбово) влиза в "Б" ФГ.
Извадените от групата по време на сезона Хеброс 1921 (Харманли) и Арда (Кърджали) изпадат в ОФГ.
Евроколеж (Пловдив) и Миньор (Раднево) влизат в групата от ОФГ.

На 6 август 2013 Хасково 2009 (Хасково), 2-ри през изминалия сезон; е включен в
"Б" група като част от попълването на освободените в групата места от отказали се отбори.
ЗС на БФС - Пловдив поканва отпадналите в квалификациите за "В" АФГ два отбора -
Стралджа (Стралджа), шампион на ОФГ Ямбол; и Родопа Смолян (Смолян), шампион на ОФГ Смолян
през изминалия сезон; за да попълнят мястото на Хасково 2009. Стралджа приема, а Родопа
Смолян отказва, затова Стралджа влиза в групата директно, без да се налага бараж.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Пловдив, Смолян, Хасково, Кърджали, Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югоизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2013/14

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2014/2015

Изпадане от групата:
14-16 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2014/15 *
17-18 място: изпадат в ОФГ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2013/14 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югоизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 16-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 15-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 1 август 2013, четвъртък, 12:00 ч, в хотел "Интелкооп" в Пловдив,
ул."Константин Нунков" 13а.
Програмата по дати и часове за I-XVII кръг е обявена на 1 август 2013, четвъртък.
Програмaта по дати и часове за XVIII-XXXIV кръг е обявена на 4 февруари 2014, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Сливен 2000 (Сливен)         - 18. Загорец (Нова Загора)
 2. Евроколеж (Пловдив)          - 17. Несебър (Несебър)
 3. Созопол (Созопол)            - 16. Розова долина (Казанлък)
 4. Миньор (Раднево)             - 15. Асеновец 2005 (Асеновград)
 5. Тунджа 1915 (Ямбол)          - 14. Спартак-С 94 (Пловдив)
 6. Хасково 2009 (Хасково)       - 13. Верея (Стара Загора)
 7. Мастер (Бургас)              - 12. Димитровград 1947 (Димитровград)
 8. Брестник 1948 (Пловдив)      - 11. Левски (Карлово)
 9. Свиленград 1921 (Свиленград) - 10. Гигант (Съединение)

нагоре


Юноши старша възраст (род.1995-96): Елитна група (U-19) - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Локомотив (София) изпада в регионалните групи за ДЮШ
Берое (Стара Загора) и Етър 1924 (Велико Търново) влизат от регионалните групи за ДЮШ
Групата е увеличена до 16 отбора.

Ботев (Враца), 14-ти през изминалия сезон; се отказва от участие.
В резултат в групата допълнително влиза Светкавица 1922 (Търговище).
Етър 1924 (Велико Търново) се отказва от участие на 1 август 2013.
В резултат в групата допълтително влиза Оскар ЕЛ (София) и поема тяхната позиция в програмата.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1995 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-16 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2013/14

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 16 юли 2013, вторник, 11:30 ч в кабинетите на БФС в сектор "В" на Националния стадион "Васил Левски".
Жребият се изтегля заедно с жребия за Елитната група (U-17).
Програмата по дати и часове за I-IV кръг е обявена на 2 август 2013, петък.
Програмата по дати и часове за V-XII кръг е обявена на 3 септември 2013, вторник.
Програмата по дати и часове за XIII-XV кръг е обявена на 24 септември 2013, вторник.
Програмaта по дати и часове за XVI-XVIII кръг е обявена на 14 януари 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XIX-XХIV кръг е обявена на 14 март 2014, петък.
Програмaта по дати и часове за XХV-XХX кръг е обявена на 11 април 2014, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Ботев (Пловдив)             - 16. Спартак 1918 (Варна)
 2. Черноморец Бургас (Бургас)  - 15. Славия 1913 (София)
 3. Светкавица 1922 (Търговище) - 14. Велбъжд (Кюстендил)
 4. Чавдар (Етрополе)           - 13. Литекс (Ловеч)
 5. Черно море (Варна)          - 12. ЦСКА (София)
 6. Левски (София)              - 11. Берое (Стара Загора)
 7. Видима-Раковски (Севлиево)  - 10. Пирин 2001 (Благоевград)
 8. Етър 1924 (Велико Търново)  -  9. Любимец 2007 (Любимец)

нагоре


Юноши младша възраст (род.1997-98): Елитна група (U-17) - регламент и техническа информация 2013/14

                           Промени преди началото на сезона:

Сливен 2000 (Сливен) и Ботев (Враца) изпадат в регионалните групи за ДЮШ
Монтана 1921 (Монтана) и Верея (Стара Загора) влизат от регионалните групи за ДЮШ

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Мачовете са с времетраене 80 минути, разделени на две полувремена по 40 минути.
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1997 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-16 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2014/15

Влизане в групата:
2 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2013/14

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 16 юли 2013, вторник, 11:30 ч в кабинетите на БФС в сектор "В" на Националния стадион "Васил Левски".
Жребият се изтегля заедно с жребия за Елитната група (U-19).
Програмата по дати и часове за I-V кръг е обявена на 2 август 2013, петък.
Програмата по дати и часове за VI-IX кръг е обявена на 3 септември 2013, вторник.
Програмата по дати и часове за X-XV кръг е обявена на 24 септември 2013, вторник.
Програмaта по дати и часове за XVI-XVIII кръг е обявена на 14 януари 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XIX-XХIII кръг е обявена на 14 март 2014, петък.
Програмaта по дати и часове за XХIV-XХX кръг е обявена на 11 април 2014, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Литекс (Ловеч)           - 16. Видима-Раковски (Севлиево)
 2. Пирин 2001 (Благоевград) - 15. ЦСКА (София)
 3. Левски (София)           - 14. Векта (Пловдив)
 4. Берое (Стара Загора)     - 13. Черно море (Варна)
 5. Ботев (Пловдив)          - 12. Чавдар (Етрополе)
 6. Славия 1913 (София)      - 11. Монтана 1921 (Монтана)
 7. Верея (Стара Загора)     - 10. Черноморец Бургас (Бургас)
 8. Лудогорец 1945 (Разград) -  9. Локомотив 1926 (Пловдив)

нагоре


Creative Commons License 1992-2014 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com