Първенства и турнири - регламенти и техническа информация 2014/15


"А" ФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Черноморец Бургас (Бургас), Нефтохимик 1962 (Бургас), Пирин (Гоце Делчев) и Любимец 2007 (Любимец) изпадат в "Б" ФГ.
Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково) влизат от "Б" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.
Групата се намалява на 12 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
а) Първи етап:
12 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 22 мача за отбор, изиграни в 22 кръга.
Всеки кръг се състои от 6 мача, общо за целия етап се изиграват 132 мача.

Класиране за Втори етап:
1-6 място: класират се за Първа шестица
7-12 място: класират се за Втора шестица

б) Втори етап:
Във всяка шестица всеки от отборите се среща с останалите по два пъти - като домакин и гост - в общо 10 мача за отбор, изиграни в 10 кръга.
Всеки кръг във всяка шестица се състои от 3 мача, общо за целия етап се изиграват по 30 мача в шестица или общо за
цялото първенство (Първи и Втори етап) се изиграват 192 мача.
Отборите пренасят пълния си актив от Първи етап и във Втори етап, така в края на Втори етап всеки отбор има актив от 32 мача в 32 кръга.
Заелите от 1-во до 6-мо място в Първата шестица заемат съответно 1-во до 6-то място в крайното класиране.
Заелите от 1-во до 6-мо място във Втората шестица заемат съответно от 7-мо до 12-то място в крайното класиране.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира не повече от 5, а да включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече
от 3 футболиста от страни извън ЕС.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) допълнителен бараж (само за определяне на шампиона);
7) жребий.

Класиране за турнирите на УЕФА:
1 място: класира се за Шампионска лига 2015/16
2-3 място: класират се за Лига Европа 2015/16
4 място: класира се за Лига Европа 2015/16, но само при следните условия:
- ако носителят на Купата на България 2014/15 завърши на 1-во, 2-ро или 3-то място в "А" ФГ;

Изпадане от групата:
11-12 място: изпадат в "Б" ФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
първите два отбора от "Б" ФГ за сезон 2014/15

                           Жребий - Първи етап:

Жребият за първенството е изтеглен на 17 юни 2014, вторник, 11:00 ч, в зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски" в София.
Програмaта по дати и часове за I-V кръг е обявена на 9 юли 2014, сряда.
Програмaта по дати и часове за VI-VII кръг е обявена на 15 август 2014, петък.
Програмaта по дати и часове за VIII-XV кръг е обявена на 1 септември 2014, понеделник.
Програмата по дати и часове за XVI-XIX кръг е обявена на 16 октомври 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XX-XXII кръг е обявена на 5 февруари 2015, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XXIII кръг е обявена на 16 март 2015, понеделник.
Програмата по дати и часове за XXIV- кръг е обявена на 16-25 март 2015.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
От съображения за сигурност и по настояване на МВР две двойки отбори трябва да бъдат разпределени така, че във всеки един
кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
ЦСКА (София) и Левски (София);
Славия 1913 (София) и Локомотив (София).
По желание на TV7 и News 7, държащи телевизионните права за излъчването на първенството, още четири отбора трябва да
бъдат разделени в две двойки така, че във всеки един кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
Берое (Стара Загора), Литекс (Ловеч), Лудогорец 1945 (Разград) и Локомотив 1926 (Пловдив).
Това са отборите, които заедно с ЦСКА и Левски притежават стадиони с електрическо осветление, като по този начин се
осигуряват три срещи от всеки кръг, които се играят на такива стадиони.
За целта от БФС отделят четири купи като всяка една от тях съдържа две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват такова
разминаване на отборите. Определените за това двойки са: 1 и 7; 3 и 9; 4 и 10; 5 и 11.
Жребият започва с определяне на двете двойки измежду четирите отбора, отделени по молба на телевизиите.
Лудогорец 1945 като шампион за изминалия сезон изтегля отбор измежду останалите три. Жребият определя това да бъде Берое.
Автоматически това определя другата избягваща се двойка да бъде Литекс и Локомотив 1926 (Пловдив).
След това се пристъпва към изтегляне на жребия за позициите по Бергеровата система като първи позициите си теглят
отборите от 4-те поставени двойки по ред на класирането на най-предно класиралият се отбор от двойката през изминалия сезон.
Когато първият отбор от всяка двойка изтегли една от топките, то след него другият отбор от двойката е длъжен да изтегли
оставащата топка в същата купа. След като тези 8 позиции са изтеглени, останалите 4 отбора в групата теглят своя жребий
от пета купа, в която са поставени топки с останалите 4 позиции в схемата на първенството. Това се извършва по ред на
класиране на отборите през изминалия сезон.

Хронология на жребия:
- Лудогорец 1945 (Разград) - изтегля номер 7 от една от четирите купи с по две топки;
- Берое (Стара Загора) - изтегля номер 1 от същата купа;
- ЦСКА (София) - изтегля номер 10 от втора от четирите купи с по две топки;
- Левски (София) - изтегля номер 4 от същата купа;
- Литекс (Ловеч) - изтегля номер 3 от трета от четирите купи с по две топки;
- Локомотив 1926 (Пловдив) - изтегля номер 9 от същата купа;
- Славия 1913 (София) - изтегля номер 5 от последната останала от четирите купи с по две топки;
- Локомотив (София) - изтегля номер 11 от същата купа;
- * Черно море (Варна) - изтегля номер 12 от петата купа (всички останали отбори до края на жребия теглят от нея);
- * Ботев (Пловдив) - изтегля номер 2;
- Марек 2010 (Дупница) - изтегля номер 8;
- Хасково 2009 (Хасково) - изтегля номер 6.

* - въпреки че се намира след Ботев в класирането за изминалия сезон, Черно море е извикан да изтегли своя жребий
преди пловдивчани.

Резултат от жребия:
1. Берое (Стара Загора)   - 12. Черно море (Варна)
2. Ботев (Пловдив)        - 11. Локомотив (София)
3. Литекс (Ловеч)         - 10. ЦСКА (София)
4. Левски (София)         -  9. Локомотив 1926 (Пловдив)
5. Славия 1913 (София)    -  8. Марек 2010 (Дупница)
6. Хасково 2009 (Хасково) -  7. Лудогорец 1945 (Разград)

                           Жребий - Втори етап:

Програмата за двете шестици във Втори етап се определя спрямо крайното класиране след Първи етап, както следва:
- за отборите от Първата шестица: всеки отбор заема номера в схемата по Бергер, съответстващ на класирането му след Първи етап;
- за отборите от Втората шестица: най-предно класирания след Първи етап отбор (седмият), заема позиция 01 в схемата по Бергер,
осмият в класирането след Първи етап отбор - позиция 02 и т.н.

нагоре


"Б" ФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Черноморец Бургас (Бургас), Нефтохимик 1962 (Бургас), Пирин (Гоце Делчев) и Любимец 2007 (Любимец) изпадат от "А" ФГ.
Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково) влизат в "А" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.
Витоша (Бистрица, обл.София столица), Калиакра (Каварна), Дунав 2010 (Русе) и Академик (Свищов) изпадат във "В" АФГ.
Бенковски (Бяла, обл.Русе), Локомотив 2012 (Мездра), ОФК Пирин (Благоевград) и Созопол (Созопол) влизат в "Б" ФГ като първенци на четирите "В" АФГ.
Групата е увеличена до 16 отбора.

На 17 юни 2014 Бенковски (Бяла, обл.Русе), шампион на Североизточна "В" АФГ през изминалия сезон и влязъл в групата;
се отказва от участие.
На 30 юни 2014 СТК на БФС съобщава, че Нефтохимик 1962 (Бургас), 12-ти; Пирин (Гоце Делчев), 13-ти; и Любимец 2007 (Любимец),
14-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и изпаднали в групата; не получават лицензи за "Б" ФГ.
В резултат в групата са поканени четирите отбора, заели вторите места във "В" групите като три от тях - Локомотив
(Горна Оряховица), 2-ри в СЗ "В" АФГ; Перун (Кресна), 2-ри в ЮЗ "В" АФГ; и Мастер (Бургас), 2-ри в ЮИ "В" АФГ; заявяват
желание за участие и получават лиценз. За останалото свободно място в групата е направено запитване и до заелите третите
места в групите като два от тях - Оборище (Панагюрище), 3-ти в ЮЗ "В" АФГ; и Верея (Стара Загора); 3-ти в ЮИ "В" АФГ също
заявяват желание. СТК на БФС включва в групата Верея заради по-добър коефициент на средно спечелени точки за мач (2,344 срещу 2,267).

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Отборите нямат право да картотекират футболисти от страни извън ЕС. Изключение се допуска само за футболисти на изпаднали от
"А" ФГ отбори с действащи договори до изтичането им като тези договори не могат да бъдат продължавани.
Всеки отбор трябва да започва всеки мач с най-малко 4 футболиста, родени след 1 януари 1992 г., от които трима трябва да играят
най-малко 45 минути, а един - цял мач. При показан червен картон на някой от тези футболисти не е задължително в игра да влиза
друг футболист роден след 1 януари 1992 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
последните два отбора от "А" ФГ за сезон 2014/15

Влизане от групата:
1-2 място: влизат в "А" ФГ за сезон 2015/2016

Изпадане от групата:
13-16 място: изпадат във "В" АФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
първенците в четирите "В" АФГ за сезон 2014/15

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 1 юли 2014, вторник, 11:00 ч, в зала "Родина" на Национален стадион "Васил Левски" в София.
Програмaта по дати и часове за I-III кръг е обявена на 22 юли 2014, вторник.
Програмата по дати и часове за IV-V кръг е обявена на 15 август 2014, петък.
Програмата по дати и часове за VI-XIII кръг е обявена на 1 септември 2014, понеделник.
Програмата по дати и часове за XIV-XV кръг е обявена на 16 октомври 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XVI-XIX кръг е обявена на 5 февруари 2015, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XX- кръг е обявена на 16-25 март 2015.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
Заради близостта на някои от отборите четири двойки отбори са разпределни така, че във всеки един кръг
единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
Черноморец Бургас (Бургас) и Бургас (Бургас);
Ботев (Враца) и Локомотив 2012 (Мездра);
ОФК Пирин (Благоевград) и Септември (Симитли);
Банско (Банско) и Пирин 2002 (Разлог).
За целта от БФС отделят четири купи като всяка една от тях съдържа две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват такова
разминаване на отборите. Определените за това двойки са: 1 и 9; 3 и 11; 5 и 13; 7 и 15.
Жребият започва като първи позициите си теглят отборите от 4-те поставени двойки.
Когато първият отбор от всяка двойка изтегли една от топките, то след него другият отбор от двойката е длъжен да изтегли
оставащата топка в същата купа. След като тези 8 позиции са изтеглени, останалите 8 отбора в групата теглят своя жребий
от пета купа, в която са поставени топки с останалите 8 позиции в схемата на първенството.

Резултат от жребия:
1. Локомотив 2012 (Мездра)     - 16. Созопол (Созопол)
2. Локомотив (Горна Оряховица) - 15. Пирин 2002 (Разлог)
3. ОФК Пирин (Благоевград)     - 14. Ботев (Гълъбово)
4. Раковски 2011 (Раковски)    - 13. Бургас (Бургас)
5. Черноморец Бургас (Бургас)  - 12. Монтана 1921 (Монтана)
6. Верея (Стара Загора)        - 11. Септември (Симитли)
7. Банско (Банско)             - 10. Спартак 1918 (Варна)
8. Добруджа 1919 (Добрич)      -  9. Ботев (Враца)

нагоре


Североизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Калиакра (Каварна) и Дунав 2010 (Русе) изпадат от "Б" ФГ.
Бенковски (Бяла, обл.Русе) влиза в "Б" ФГ.
Шумен 2010 (Шумен), Велики Преслав (Велики Преслав) и Силистра 2009 (Силистра) изпадат в ОФГ.
Брадвари 08 (Брадвари) влиза в групата от ОФГ.
Групата е намалена до 15 отбора.

На 17 юни 2014 Бенковски (Бяла, обл.Русе), шампион на Североизточна "В" АФГ през изминалия сезон; се отказва от
участие в "Б" ФГ. Светкавица Търговище (Търговище), 2-ри през изминалия сезон; също отказва да попълни освободените
в "Б" ФГ места.
Групата остава с 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Силистра и Разград.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Североизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2014/15

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2015/2016

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2015/16 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2014/15 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Североизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 5 август 2014, вторник, 14:00 ч, в младежки дом "Орбита", Варна
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 6 август 2014, сряда.
Програмaта по дати и часове за XVI кръг е обявена на 12 януари 2015, понеделник.
Програмaта по дати и часове за XVII-XXX кръг е обявена на 20 февруари 2015, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) - 16. Кубрат 2007 (Кубрат)
2. Дунав 2010 (Русе)                 - 15. Тича 1948 (Долни чифлик)
3. Бенковски (Бяла, обл.Русе)        - 14. Септември 98 (Тервел)
4. Калиакра (Каварна)                - 13. Суворово 1 (Суворово)
5. Доростол 2013 (Силистра)          - 12. Светкавица Търговище (Търговище)
6. Провадия (Провадия)               - 11. Ботев (Нови пазар)
7. Шумен 1929 (Шумен)                - 10. Черноморец (Балчик)
8. Две могили (Две могили)           -  9. Белица (Белица)

нагоре


Северозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Академик (Свищов) изпада от "Б" ФГ.
Локомотив 2012 (Мездра) влиза в "Б" ФГ.
Гигант (Белене) и Трявна (Трявна) изпадат в ОФГ.
Ювентус (Малчика) влиза в групата от ОФГ.
Групата е намалена до 15 отбора.

На 30 юни 2014 Локомотив (Горна Оряховица), 2-ри през изминалия сезон; е допълнително допуснат до участие в "Б" ФГ,
за да попълни едно от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.
Групата е допълнително намалена до 14 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
14 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 26 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 7 мача, общо за целия сезон се изиграват 182 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Велико Търново, Габрово, Плевен, Ловеч, Враца, Монтана и Видин.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Северозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2014/15

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2015/2016

Изпадане от групата:
10-12 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2015/16 *
13-14 място: изпадат в ОФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2014/15 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Северозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 13-14 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 13-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 11-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 10-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 1 август 2014, петък, 11:00 ч, в ЗС на БФС, Велико Търново
Програмaта по дати и часове за I-XIII кръг е обявена на 7 август 2014, четвъртък.
Програмaта по дати и часове за XIV-XXVI кръг е обявена на 27 февруари 2015, петък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Левски 2007 (Левски)              - 14. Ботев 2008 (Козлодуй)
2. Академик (Свищов)                 - 13. Ком (Берковица)
3. Етър В.Търново (Велико Търново)   - 12. Янтра Габрово (Габрово)
4. Партизан (Червен бряг)            - 11. Ботев (Луковит)
5. Ситомир (Никопол)                 - 10. Видима-Раковски (Севлиево)
6. Бдин 1923 (Видин)                 -  9. Павликени (Павликени)
7. Спартак Плевен (Плевен)           -  8. Ювентус (Малчика)

нагоре


Югозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Витоша (Бистрица, обл.София ст.) изпада от "Б" ФГ.
ОФК Пирин (Благоевград) влиза в "Б" ФГ.
Ботев 1921 (Ихтиман) и Септември (София) изпадат в ОФГ.
Рилски спортист 2011 (Самоков) и Конелиано (Герман) влизат в групата от ОФГ.

На 30 юни 2014 Пирин (Гоце Делчев), 13-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и изпаднал в "Б" ФГ; не получава лиценз за
групата. Отборът има право да се включи в Югозападна "В" АФГ и се възползва от него.
На 30 юни 2014 Перун (Кресна), 2-ри през изминалия сезон; е допълнително допуснат до участие в "Б" ФГ, за да попълни
едно от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите София (столица), София, Перник, Благоевград, Кюстендил и Пазарджик.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2014/15

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2015/2016

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2015/16 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2014/15 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 7 август 2014, четвъртък, 11:00 ч, в ЗС на БФС - София
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 8 август 2014, петък.
Програмaта по дати и часове за XVI-XXX кръг е обявена на 29 декември 2014, понеделник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Беласица (Петрич)                 - 16. Пирин (Гоце Делчев)
2. Чепинец (Велинград)               - 15. Места 2005 (Хаджидимово)
3. Веитоша (Бистрица, обл.София ст.) - 14. Струмска слава 1927 (Радомир)
4. Германея (Сапарева баня)          - 13. ФК Миньор (Перник)
5. Оборище (Панагюрище)              - 12. Велбъжд (Кюстендил)
6. Конелиано (Герман)                - 11. Спортист 2012 (Своге)
7. Балкан (Варвара)                  - 10. Сливнишки герой (Сливница)
8. Вихрен 1925 (Сандански)           -  9. Рилски спортист (Самоков)

нагоре


Югоизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

няма изпадащи отбори от "Б" ФГ.
Созопол (Созопол) влиза в "Б" ФГ.
Стралджа (Стралджа) изпада в ОФГ.
Странджа Агрокорн (Средец), Родопа Смолян (Смолян) и Марица (Пловдив) влизат в групата от ОФГ.

На 30 юни 2014 Нефтохимик 1962 (Бургас), 12-ти; и Любимец 2007 (Любимец), 14-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и
изпаднали в "Б" ФГ; не получават лиценз за групата. Отборите имат право да се включат в Югоизточна "В" АФГ.
На 30 юни 2014 Мастер (Бургас), 2-ри; и Верея (Стара Загора), 3-ти през изминалия сезон; са допълнително допуснати
до участие в "Б" ФГ, за да попълнят две от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.
Нефтохимик 1962 (Бургас) и Любимец 2007 (Любимец) не подават заявка за участие в Югоизточна "В" АФГ в предвидения
срок (до 25 юли 2014). В резултат ЗС на БФС - Пловдив отправя запитване към четирите отбора, отпаднали в
квалификациите за попълване на групата през юни месец - Бенковски (Симеоновград), Левски 2005 (Крумовград),
Стара Загора (Стара Загора) и Елхово (Елхово). Отборите на Стара Загора и Елхово заявяват желание за участие във
"В" АФГ и на 28 юли 2014 са утвърдени за нови членове на групата.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Пловдив, Смолян, Хасково, Кърджали, Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югоизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2014/15

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2015/2016

Изпадане от групата:
14-16 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2015/16 *
17-18 място: изпадат в ОФГ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2014/15 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югоизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 16-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 15-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 29 юли 2014, вторник, 12:00 ч, в хотел "Интелкооп", Пловдив
Програмaта по дати и часове за I-XVII кръг е обявена на 29 юли 2014, вторник.
Програмaта по дати и часове за XVIII-XXXIV кръг е обявена на 13 януари 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Левски (Карлово)                  - 18. Свиленград 1921 (Свиленград)
2. Миньор (Раднево)                  - 17. Поморие (Поморие)
3. Розова долина (Казанлък)          - 16. Тунджа 1915 (Ямбол)
4. Загорец (Нова Загора)             - 15. Стара Загора (Стара Загора)
5. Асеновец 2005 (Асеновград)        - 14. Гигант (Съединение)
6. Сливен 2000 (Сливен)              - 13. Несебър (Несебър)
7. Родопа Смолян (Смолян)            - 12. Спартак-С 94 (Пловдив)
8. Марица (Пловдив)                  - 11. Евроколеж (Пловдив)
9. Елхово (Елхово)                   - 10. Димитровград 1947 (Димитровград)

нагоре


Младежка група (U-21) - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Групата е създадена като съпътстваща първенството на "А" ФГ.
Групата се попълва с младежките отбори на клубовете, участващи в "А" ФГ.

                           Регламент:

Система на състезанието:
а) Първи етап:
12 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 22 мача за отбор, изиграни в 22 кръга.
Всеки кръг се състои от 6 мача, общо за целия етап се изиграват 132 мача.

Класиране за Втори етап:
6 отбора - младежките отбори на клубовете, завършили Първи етап на "А" ФГ на 1-6 място: класират се за Първа шестица
6 отбора - младежките отбори на клубовете, завършили Първи етап на "А" ФГ на 7-12 място: класират се за Втора шестица

б) Втори етап:
Във всяка шестица всеки от отборите се среща с останалите по два пъти - като домакин и гост - в общо 10 мача за отбор, изиграни в 10 кръга.
Всеки кръг във всяка шестица се състои от 3 мача, общо за целия етап се изиграват по 30 мача в шестица или общо за
цялото първенство (Първи и Втори етап) се изиграват 192 мача.
Отборите пренасят пълния си актив от Първи етап и във Втори етап, така в края на Втори етап всеки отбор има актив от 32 мача в 32 кръга.
Заелите от 1-во до 6-мо място в Първата шестица заемат съответно 1-во до 6-то място в крайното класиране.
Заелите от 1-во до 6-мо място във Втората шестица заемат съответно от 7-мо до 12-то място в крайното класиране.

Специфични правила:
Право на игра имат футболисти, родени след 1 януари 1994 г.
В групата за всеки мач имат право на участие и до 3 футболисти, родени между 1 януари 1992 и 31 декември 1993 г.
В групата за всеки мач имат право на участие и до 3 футболисти, родени преди 1 януари 1992 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) допълнителен бараж (само за определяне на шампиона);
7) жребий.

Изпадане от групата:
2 отбора - младежките отбори на клубовете, изпаднали от "А" ФГ: изпадат от групата за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2 отбора - младежките отбори на клубовете, влезли в "А" ФГ от "Б" ФГ

                           Жребий - Първи етап:

Програмата на групата се определя от жребия за "А" ФГ като повтаря програмата на "А" ФГ с огледални срещи.
Програмaта по дати и часове за I-VII кръг е обявявана непосредствено преди всеки кръг.
Програмaта по дати и часове за VIII-XV кръг е обявена на 11 септември 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XVI-XIX кръг е обявена на 23 октомври 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XХ-XXII кръг е обявена на 19 февруари 2015, четвъртък.

                           Жребий - Втори етап:

Програмата за двете шестици във Втори етап се определя от програмата на двете шестици във Втори етап на "А" ФГ
с огледални срещи.

нагоре


Юноши младша възраст (род.1998-99): Елитна група (U-17) - регламент и техническа информация 2014/15

                           Промени преди началото на сезона:

Монтана 1921 (Монтана) и Пирин 2001 (Благоевград) изпадат в регионалните групи за ДЮШ
Локомотив (София), Дунав 2010 (Русе) и Несебър (Несебър) влизат от регионалните групи за ДЮШ

На 11 юни 2014, два дни след обявяване на календара за групата за новия сезон, който предвижда 16 отбора;
направелние ДЮФ на БФС взима решение да увеличи състава на групата до 18 отбора, като административно включва
в нея ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) и определя от баражите за попълването на групата в нея да влязат не два,
а три отбора.
Групата е увеличена на 18 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Специфични правила:
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1998 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
17-18 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2015/16

Влизане в групата:
2 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2014/15

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 7 юли 2014, понеделник, 11:30 ч в сградата на БФС на ул."Иван Асен II" в София.
Програмата по дати и часове за I-II кръг е обявена на 1 август 2014, петък.
Програмата по дати и часове за III-VI кръг е обявена на 21 август 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за VII-XV кръг е обявена на 11 септември 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XVI-XIX кръг е обявена на 23 октомври 2014, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XХ-XXII кръг е обявена в средата на ноември 2014.
Програмата по дати и часове за XХIII-XXV кръг е обявена на 5 февруари 2015, четвъртък.
Програмата по дати и часове за XХVI-XXVIII кръг е обявена на 19 февруари 2015, четвъртък.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
 1. Видима-Раковски (Севлиево) - 18. ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София)
 2. Черноморец Бургас (Бургас) - 17. ЦСКА (София)
 3. Черно море (Варна)         - 16. Локомотив (София)
 4. Локомотив 1926 (Пловдив)   - 15. Чавдар (Етрополе)
 5. Векта (Пловдив)            - 14. Лудогорец 1945 (Разград)
 6. Левски (София)             - 13. Несебър (Несебър)
 7. Верея (Стара Загора)       - 12. Славия 1913 (София)
 8. Берое (Стара Загора)       - 11. Литекс (Ловеч)
 9. Ботев (Пловдив)            - 10. Дунав 2010 (Русе)

нагоре