Първенства и турнири - регламенти и техническа информация 2015/16


"А" ФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково) изпадат в "Б" ФГ.
Монтана 1921 (Монтана) и ОФК Пирин (Благоевград) влизат от "Б" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.

На 20 май 2015 Лицензионната комисия на БФС отказва лицензи за евротурнирите, "А" и "Б" група на ЦСКА (София),
Локомотив (София), Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково). На 1 юни 2015 Апелативната комисия към Лицензионната
комисия на БФС потвърждава това решение и за 4-те отбора.
В резултат Локомотив (София), 3-ти; и ЦСКА (София), 5-ти през изминалия сезон; са извадени от "А" ФГ. Марек 2010
(Дупница), 11-ти; и Хасково 2009 (Хасково), 12-ти през изминалия сезон и изпаднали в "Б" ФГ; са извадени от "Б" ФГ.
И четирите отбора имат право да заявят участие в съответните "В" АФГ.
Групата не е попълнена с нови отбори и се намалява на 10 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
10 отбора, всеки се среща с останалите по четири пъти - два като домакин и два като гост - в общо 36 мача за отбор, изиграни в 36 кръга.
Всеки кръг се състои от 5 мача, общо за целия сезон се изиграват 180 мача.

Специфични правила:
Всеки отбор има право да картотекира не повече от 5, а да включва в групата за мача и пусне в игра едновременно не повече
от 3 футболиста от страни извън ЕС.
Всеки отбор трябва да започва всеки мач с най-малко 1 футболист, роден след 1 януари 1994 г, който между 15-ата си и
21-ата си годишнина се е състезавал поне 3 години в отбор на клуб, член на БФС.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) допълнителен бараж (само за определяне на шампиона);
7) жребий.

Класиране за турнирите на УЕФА:
1 място: класира се за Шампионска лига 2016/17
2-3 място: класират се за Лига Европа 2016/17
4 място: класира се за Лига Европа 2016/17, но само при следните условия:
- ако носителят на Купата на България 2015/16 завърши на 1-во, 2-ро или 3-то място в "А" ФГ;

Изпадане от групата:
9 място: играе бараж с един отбор от "Б" ФГ за 1 място в "А" ФГ за сезон 2016/17
10 място: изпада в "Б" ФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
първият отбор от "Б" ФГ за сезон 2015/16
вторият отбор от "Б" ФГ играе бараж с 9-ия отбор от "А" ФГ за 1 място в "А" ФГ за сезон 2016/17

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 30 юни 2015, вторник, 11:00 ч, в прес залата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I-III кръг е обявена на 10 юли 2015, петък.
Програмaта по дати и часове за IV-IX кръг е обявена на 28 юли 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
От съображения за сигурност и по настояване на МВР две двойки отбори трябва да бъдат разпределени така, че във всеки един
кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост:
Левски (София) и Славия 1913 (София);
Ботев (Пловдив) и Локомотив 1926 (Пловдив.

За целта от БФС отделят четири купи като всяка една от тях съдържа две топки с двойка номера по Бергер, които осигуряват такова
разминаване на отборите. Определените за това двойки са: 2 и 7; 4 и 9; и още две двойки, които остават неизвестни.
Жребият започва с четирите отбора от двете избягващи се двойки като първи изтегля номер от една четирите купи
най-предно класиралият се отбор от миналия сезон. След него оставащата топка от същата купа тегли другия отбор от
двойката. Процедурата се повтаря и за следващата топка. Останалите 4 неизползвани топки с номера се добавят към 2-те
топки с номера, които не са първоначално отделени в една купа. От тази купа, по ред на класирането си в предния сезон,
останалите 6 отбора изтеглят своите номера.

Хронология на жребия:
- Ботев (Пловдив) - изтегля номер 4 от една от четирите купи с по две топки;
- Локомотив 1926 (Пловдив) - изтегля номер 9 от същата купа;
- Левски (София) - изтегля номер 7 от втора от четирите купи с по две топки;
- Славия 1913 (София) - изтегля номер 2 от същата купа;
- Лудогорец 1945 (Разград) - изтегля номер 6 от новосформираната купа с 6-те останали топки (всички останали отбори до края на жребия теглят от нея);
- Берое (Стара Загора) - изтегля номер 3;
- Литекс (Ловеч) - изтегля номер 5;
- Черно море (Варна) - изтегля номер 10;
- Монтана 1921 (Монтана) - изтегля номер 8;
- ОФК Пирин (Благоевград) - изтегля номер 1.

Резултат от жребия:
1. ОФК Пирин (Благоевград) - 10. Черно море (Варна)
2. Славия 1913 (София)     -  9. Локомотив 1926 (Пловдив)
3. Берое (Стара Загора)    -  8. Монтана 1921 (Монтана)
4. Ботев (Пловдив)         -  7. Левски (София)
5. Литекс (Ловеч)          -  6. Лудогорец 1945 (Разград)

нагоре


"Б" ФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково) изпадат от "А" ФГ.
Монтана 1921 (Монтана) и ОФК Пирин (Благоевград) влизат в "А" ФГ като заели съответно първо и второ място в "Б" ФГ.
Ботев (Враца), Черноморец Бургас (Бургас), Раковски 2011 (Раковски) и Спартак 1918 (Варна) изпадат във "В" АФГ.
Дунав 2010 (Русе) Спартак Плевен (Плевен), Оборище (Панагюрище) и Поморие (Поморие) влизат в "Б" ФГ като първенци на четирите "В" АФГ.
С решение на Изпълкома на БФС от пролетта на 2015 г., всеки от клубовете, участващи в "А" ФГ за сезон 2015/16, има
право да създаде втори отбор, който да се включи в "Б" ФГ като броят им не може да надхвърля поече от 6. При наличие
на повече от 6 желаещи клуба, шестте втори отбора, които да се включат в "Б" ФГ се определят според класирането на
първите отбори на клубовете за изминалия сезон. Само два клуба - Лудогорец 1945 (Разград) и Литекс (Ловеч) заявяват
втори отбори в "Б" ФГ.
Групата е увеличена на 18 отбора.

На 20 май 2015 Лицензионната комисия на БФС отказва лицензи за евротурнирите, "А" и "Б" група на ЦСКА (София),
Локомотив (София), Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково). На 1 юни 2015 Апелативната комисия към Лицензионната
комисия на БФС потвърждава това решение и за 4-те отбора.
В резултат Локомотив (София), 3-ти; и ЦСКА (София), 5-ти в "А" ФГ през изминалия сезон; са извадени от "А" ФГ.
Марек 2010 (Дупница), 11-ти; и Хасково 2009 (Хасково), 12-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и изпаднали в "Б" ФГ;
са извадени от "Б" ФГ.
И четирите отбора имат право да заявят участие в съответните "В" АФГ.
Групата не е попълнена с нови отбори и се намалява на 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Специфични правила:
Отборите нямат право да картотекират футболисти от страни извън ЕС. Изключение се допуска само за футболисти на изпаднали от
"А" ФГ отбори с действащи договори до изтичането им като тези договори не могат да бъдат продължавани.
Всеки отбор трябва да започва всеки мач с най-малко 4 футболиста, родени след 1 януари 1992 г., от които трима трябва да играят
най-малко 45 минути, а един - цял мач. При показан червен картон на някой от тези футболисти не е задължително в игра да влиза
друг футболист роден след 1 януари 1992 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
последният отбор от "А" ФГ за сезон 2015/16
предпоследният отбор от "А" ФГ играе бараж с втория отбор от "Б" ФГ за 1 място в "А" ФГ за сезон 2016/17

Влизане от групата:
1 място: влиза в "А" ФГ за сезон 2015/2016
2 място: играе бараж с един отбор от "А" ФГ за 1 място в "А" ФГ за сезон 2016/17

Изпадане от групата:
13-16 място: изпадат във "В" АФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
първенците в четирите "В" АФГ за сезон 2015/16

Изпадане и влизане на II отбори:
Вторите отбори (Литекс II и Лудогорец 1945 II) нямат право да влизат в "А" ФГ.
Ако някой от тях завърши на 1-во или 2-ро място, следващият (или следващите) отбори в класирането влизат в "А" ФГ или
участват в баража за "А" ФГ вместо тях.
Вторите отбори изпадат от "Б" ФГ във "В" АФГ независимо от класирането си, ако първия им отбор изпадне в "Б" ОФГ.
В такъв случай и ако те се намират извън зоната на изпадащите, най-висококласираният отбор или отбори, които се
намират в зоната на изпадащите остава в "Б" ФГ вместо тях.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 30 юни 2015, вторник, 11:00 ч, в прес залата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26 в София.
Програмaта по дати и часове за I-II кръг е обявена на 16 юли 2015, четвъртък.
Програмaта по дати и часове за III-VIII кръг е обявена на 28 юли 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е пълен.
Отборите изтеглят жребия си от една урна, в която са поставени топки с номера от 1 до 16, като това става по реда на
класиране на отборите от изминалия сезон.

Хронология на жребия:
- Локомотив (Горна Оряховица) - изтегля номер 9;
- Банско (Банско) - изтегля номер 11;
- Добруджа 1919 (Добрич) - изтегля номер 13;
- Созопол (Созопол) - изтегля номер 6;
- Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) - изтегля номер 5;
- Ботев (Гълъбово) - изтегля номер 8;
- Локомотив 2012 (Мездра) - изтегля номер 12;
- Пирин 2002 (Разлог) - изтегля номер 15;
- Верея (Стара Загора) - изтегля номер 1;
- Септември (Симитли) - изтегля номер 16;
- Дунав 2010 (Русе) - изтегля номер 14;
- Поморие (Поморие) - изтегля номер 7;
- Оборище (Панагюрище) - изтегля номер 10;
- Спартак Плевен (Плевен) - изтегля номер 2;
- Литекс II (Ловеч) - изтегля номер 4;
- Лудогорец 1945 II (Разград) - изтегля номер 3;

Резултат от жребия:
1. Верея (Стара Загора)            - 16. Септември (Симитли)
2. Спартак Плевен (Плевен)         - 15. Пирин 2002 (Разлог)
3. Лудогорец 1945 II (Разград)     - 14. Дунав 2010 (Русе)
4. Литекс II (Ловеч)               - 13. Добруджа 1919 (Добрич)
5. Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) - 12. Локомотив 2012 (Мездра)
6. Созопол (Созопол)               - 11. Банско (Банско)
7. Поморие (Поморие)               - 10. Оборище (Панагюрище)
8. Ботев (Гълъбово)                -  9. Локомотив (Горна Оряховица)

нагоре


Североизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Спартак 1918 (Варна) изпада от "Б" ФГ.
Дунав 2010 (Русе) влиза в "Б" ФГ.
Провадия (Провадия) и Доростол 2013 (Силистра) изпадат в ОФГ.
Химик (Девня), Интер (Плачидол) и Марисан (Русе) влизат в групата от ОФГ.

Белица (Белица), 11-ти; и Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна), 14-ти през изминалия сезон; се отказват от участие.
Светкавица 1922 (Търговище), 2-ри в ОФГ Търговище през изминалия сезон; първоначално заявява участие в групата, но
ден по-късно оттегля заявката си.
Групата е намалена до 15 отбора.
Спартак 1918 (Варна), 16-ти и изваден от "Б" ФГ през изминалия сезон; първоначално се включва в групата, но на
11 август 2015, след изтегляне на жребия и 4 дни преди началото на сезона; се отказва от участие.
Групата е намалена до 14 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
14 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 26 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 7 мача, общо за целия сезон се изиграват 182 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Силистра и Разград.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Североизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2015/16

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2016/2017

Изпадане от групата:
10-12 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2016/17 *
13-14 място: изпадат в ОФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2015/16 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Североизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 13-14 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 13-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 11-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 10-14 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 6 август 2015, четвъртък, 12:00 ч, в сградата на ЗС на БФС - Варна на ул."Софроний Врачански", 18.
Програмaта по дати и часове за I-XIII кръг е обявена на 11 август 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран, с оглед разминаване на домакинствата на Интер (Плачидол) и Марисан (Русе) с тези на
Добруджа 1919 (Добрич) и Дунав 2010 (Русе) от "Б" ФГ.

Резултат от жребия:
1. Суворово 1 (Суворово)            - 16. почива
2. Тича 1948 (Долни чифлик)         - 15. Калиакра (Каварна)
3. Спартак 1918 (Варна)             - 14. Химик (Девня)
4. Шумен 1929 (Шумен)               - 13. Марисан (Русе)
5. Светкавица Търговище (Търговище) - 12. Септември 98 (Тервел)
6. Кубрат 2007 (Кубрат)             - 11. Интер (Плачидол)
7. Бенковски (Бяла, обл.Русе)       - 10. Ботев (Нови пазар)
8. Две могили (Две могили)          -  9. Черноморец (Балчик)

След оттеглянето на Спартак 1918 (Варна) жребият е преработен служебно:
1. Суворово 1 (Суворово)            - 14. Химик (Девня)
2. Тича 1948 (Долни чифлик)         - 13. Калиакра (Каварна)
3. Шумен 1929 (Шумен)               - 12. Марисан (Русе)
4. Светкавица Търговище (Търговище) - 11. Септември 98 (Тервел)
5. Кубрат 2007 (Кубрат)             - 10. Интер (Плачидол)
6. Бенковски (Бяла, обл.Русе)       -  9. Ботев (Нови пазар)
7. Две могили (Две могили)          -  8. Черноморец (Балчик)

нагоре


Северозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Ботев (Враца) изпада от "Б" ФГ.
Спартак Плевен (Плевен) влиза в "Б" ФГ.
Ситомир (Никопол) и Видима-Раковски (Севлиево) изпадат в ОФГ.
Трявна (Трявна), Ера I (Севлиево), Вихър (Славяново), Гигант (Белене) и Кариана (Ерден) влизат в групата от ОФГ.

Ком (Берковица), 8-ми през изминалия сезон; се отказва от участие.
Групата е увеличена до 16 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
16 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 30 мача за отбор, изиграни в 30 кръга.
Всеки кръг се състои от 8 мача, общо за целия сезон се изиграват 240 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Велико Търново, Габрово, Плевен, Ловеч, Враца, Монтана и Видин.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Северозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2015/16

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2016/2017

Изпадане от групата:
12-14 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2016/17 *
15-16 място: изпадат в ОФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2015/16 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Северозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 15-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 13-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 12-16 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 4 август 2015, вторник, 11:00 ч, в сградата на ЗС на БФС - Велико Търново на ул."Филип Тотю", 18.
Програмaта по дати и часове за I-XV кръг е обявена на 5 август 2015, сряда.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Вихър (Славяново)               - 16. Партизан (Червен бряг)
2. Севлиево (Севлиево)             - 15. Гигант (Белене)
3. Трявна (Трявна)                 - 14. Янтра Габрово (Габрово)
4. Левски 2007 (Левски)            - 13. Кариана (Ерден)
5. Етър В.Търново (Велико Търново) - 12. Ювентус (Малчика)
6. Ботев (Враца)                   - 11. Ботев (Луковит)
7. Бдин 1923 (Видин)               - 10. Павликени (Павликени)
8. Ботев 2008 (Козлодуй)           -  9. Академик (Свищов)

нагоре


Югозападна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

няма изпадащи отбори от "Б" ФГ.
ОФК Пирин (Благоевград) влиза в "Б" ФГ.
Спортист 2012 (Своге) и Места 2005 (Хаджидимово) изпадат в ОФГ.
Чико (Бяга), Ботев 1937 (Ихтиман) и София 2010 (София) влизат в групата от ОФГ.

На 20 май 2015 Лицензионната комисия на БФС отказва лицензи за евротурнирите, "А" и "Б" група на ЦСКА (София),
Локомотив (София), Марек 2010 (Дупница) и Хасково 2009 (Хасково). На 1 юни 2015 Апелативната комисия към Лицензионната
комисия на БФС потвърждава това решение и за 4-те отбора.
В резултат Локомотив (София), 3-ти; и ЦСКА (София), 5-ти през изминалия сезон; са извадени от "А" ФГ. Марек 2010
(Дупница), 11-ти; и Хасково 2009 (Хасково), 12-ти през изминалия сезон и изпаднали в "Б" ФГ; са извадени от "Б" ФГ.
И четирите отбора имат право да заявят участие в съответните "В" АФГ като ЦСКА, Локомотив и Марек 2010 имат право
да се включат в Югозападна "В" АФГ. Първите два отбора заявяват участие, а Марек 2010 (Дупница) се отказва, във
връзка и с наложена им от ДК на БФС на 21 юли 2015 глоба в размер на 210 000 лв заради "официални уведомления от UEFA
за съмнения за предварително уговорени резултати от футболни срещи".
Групата е увеличена до 18 отбора.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите София (столица), София, Перник, Благоевград, Кюстендил и Пазарджик.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югозападна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2015/16

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2016/2017

Изпадане от групата:
14-16 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2016/17 *
17-18 място: изпадат в ОФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2015/16 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югозападна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 16-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 15-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 27 юли 2015, понеделник, 11:00 ч, в "Пресклуб България" на Национален стадион "Васил Левски".
Програмaта по дати и часове за I-XVII кръг е обявена на 28 юли 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
По молба на Чико (Бяга), приета без възражения от останалите отбори, Чико и Балкан (Варвара) са разпределени така, че
във всеки един кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият - гост, заради блзиостта на двете населени места.
Определено е двата отбора да бъдат разпределени в двойка с номера 1 и 10 като те първи изтеглят жребия си, а след това
в произволен ред, определен от секретаря на ЗС, останалите отбори теглят оставащите 16 номера.

Хронология на жребия:
- Чико (Бяга) - изтегля номер 1 от купа с топките 1 и 10;
- Балкан (Варвара) - изтегля номер 10 от същата купа;
- Струмска слава 1927 (Радомир) - изтегля номер 13 от купата с оставащите номера;
- Вихрен 1925 (Сандански) - изтегля номер 5;
- ЦСКА (София) - изтегля номер 6;
- Пирин (Гоце Делчев) - изтегля номер 11;
- ФК Миньор (Перник) - изтегля номер 12;
- Локомотив (София) - изтегля номер 9;
- Ботев 1937 (Ихтиман) - изтегля номер 16;
- Септември (София) - изтегля номер 14;
- Сливнишки герой (Сливница) - изтегля номер 8;
- Беласица (Петрич) - изтегля номер 4;
- София 2010 (София) - изтегля номер 2;
- Германея (Сапарева баня) - изтегля номер 7;
- Велбъжд (Кюстендил) - изтегля номер 17;
- Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - изтегля номер 18;
- Рилски спортист 2011 (Самоков) - изтегля номер 3;
- Чепинец (Велинград) - изтегля номер 15.

Резултат от жребия:
1. Чико (Бяга)                    - 18. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)
2. София 2010 (София)             - 17. Велбъжд (Кюстендил)
3. Рилски спортист 2011 (Самоков) - 16. Ботев 1937 (Ихтиман)
4. Беласица (Петрич)              - 15. Чепинец (Велинград)
5. Вихрен 1925 (Сандански)        - 14. Септември (София)
6. ЦСКА (София)                   - 13. Струмска слава 1927 (Радомир)
7. Германея (Сапарева баня)       - 12. ФК Миньор (Перник)
8. Сливнишки герой (Сливница)     - 11. Пирин (Гоце Делчев)
9. Локомотив (София)              - 10. Балкан (Варвара)

нагоре


Югоизточна "В" АФГ - регламент и техническа информация 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Черноморец Бургас (Бургас) и Раковски 2011 (Раковски) изпада от "Б" ФГ.
Поморие (Поморие) влиза в "Б" ФГ.
Стара Загора (Стара Загора) изпада в ОФГ.
Борислав 2009 (Първомай) и Ураган (Бояджик) влизат в групата от ОФГ.

На 31 юли 2015 г. (след изтеглянето на жребия, но преди началото на сезона) Тунджа 1915 (Ямбол), 12-ти през изминалия сезон;
се отказва от участие по финансови и организационни причини.
В резултат Карнобат (Карнобат) също влиза в групата след допълнителен бараж между изгубилите на квалификациите за
ЮИ "В" АФГ.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Обхват:
В групата се състезават отбори от областите Пловдив, Смолян, Хасково, Кърджали, Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане в групата:
0-4 отбора от Югоизточна България измежду последните 4 отбора от "Б" ФГ за сезон 2015/16

Влизане от групата:
1 място: влиза в "Б" ФГ за сезон 2016/2017

Изпадане от групата:
14-16 място: възможно изпадане в ОФГ за сезон 2016/17 *
17-18 място: изпадат в ОФГ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
2-3 отбора от ОФГ сезон 2015/16 *

* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Югоизточна "В" АФГ и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от "Б" ФГ:
- без изпадащи отбори от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от "Б" ФГ: 17-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 2 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 16-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 3 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 15-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 4 изпадащи отбора от "Б" ФГ: 14-18 място изпадат в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 28 юли 2015, вторник, 11:30 ч, в в сградата на хотел "Интелкооп", ул."Константин Нунков" 13А, Пловдив.
Програмaта по дати и часове за I-XVII кръг е обявена на 28 юли 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Тунджа 1915 (Ямбол) *      - 18. Левски (Карлово)
2. Загорец (Нова Загора)      - 17. Свиленград 1921 (Свиленград)
3. Розова долина (Казанлък)   - 16. Спартак-С 94 (Пловдив)
4. Сливен 2000 (Сливен)       - 15. Марица (Пловдив)
5. Асеновец 2005 (Асеновград) - 14. Борислав 2009 (Първомай)
6. Ураган (Бояджик)           - 13. Несебър (Несебър)
7. Миньор (Раднево)           - 12. Раковски 2011 (Раковски)
8. Гигант (Съединение)        - 11. Евроколеж (Пловдив)
9. Черноморец Бургас (Бургас) - 10. Димитровград 1947 (Димитровград)
* - след оттеглянето на Тунджа 1915 позицията е заета от Карнобат.

нагоре


Юноши старша възраст (род.1997-98): Елитна група (U-19) 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Новосформирана група. 10-те клуба от "А" ФГ са задължени да включат свой отбор в групата, останалите места
се попълват според постъпилите заявки от други отбори и по преценка на БФС.

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Специфични правила:
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1997 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-18 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
4 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2015/16

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 27 юли 2015, понеделник, 11:30 ч, в прес залата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26, София.
Програмaта по дати и часове за I-V кръг е обявена на 4 август 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Черно море (Варна)          - 18. ЦСКА (София)
2. Левски (София)              - 17. Верея (Стара Загора)
3. София 2010 (София)          - 16. Монтана 1921 (Монтана)
4. Ботев (Пловдив)             - 15. Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас)
5. Локомотив (Горна Оряховица) - 14. Черноморец Бургас (Бургас)
6. Литекс (Ловеч)              - 13. Берое (Стара Загора)
7. ОФК Пирин (Благоевград)     - 12. Славия 1913 (София)
8. Локомотив (София)           - 11. Локомотив 1926 (Пловдив)
9. Лудогорец 1945 (Разград)    - 10. Септември (София)

нагоре


Юноши младша възраст (род.1999-00): Елитна група (U-17) 2015/16

                           Промени преди началото на сезона:

Векта (Пловдив), Верея (Стара Загора), Несебър (Несебър) и Видима-Раковски (Севлиево) изпадат в регионалните групи за ДЮШ
Светкавица Търговище (Търговище), Спартак Плевен (Плевен), ОФК Пирин (Благоевград) и Спартак-С 94 (Пловдив) влизат от регионалните групи за ДЮШ

Победителят от квалификациите за попълване на групата от Североизточна България - Светкавица Търговище (Търговище) -
се отказва от участие.
Вместо него, с решение на БФС и без да е участвал в квалификациите за попълване на групата, в групата е
включен отборът на Левски-Раковски (София), втори отбор на Левски (София).

                           Регламент:

Система на състезанието:
18 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 34 мача за отбор, изиграни в 34 кръга.
Всеки кръг се състои от 9 мача, общо за целия сезон се изиграват 306 мача.

Специфични правила:
Право на игра имат само футболисти, родени след 1 януари 1999 г.

Точки:
За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.

Временно и крайно класиране:
Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
   а) повече спечелени точки в директните двубои;
   б) по-добра голова разлика в директните двубои;
   в) повече отбелязани голове в директните двубои;
   г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.

Изпадане от групата:
15-18 място: изпадат в регионалните групи за ДЮШ за сезон 2016/17

Влизане в групата:
4 отбора от регионалните групи за ДЮШ сезон 2015/16

                           Жребий:

Жребият за първенството е изтеглен на 27 юли 2015, понеделник, 11:30 ч, в прес залата на БФС на ул."Цар Иван Асен II" 26, София.
Програмaта по дати и часове за I-V кръг е обявена на 4 август 2015, вторник.

Програмата се изготвя по Бергеровата система.

Резултат от жребия:
1. Локомотив 1926 (Пловдив) - 18. Черноморец Бургас (Бургас)
2. Чавдар (Етрополе)        - 17. Литекс (Ловеч)
3. Ботев (Пловдив)          - 16. Лудогорец 1945 (Разград)
4. Спартак-С 94 (Пловдив)   - 15. ОФК Пирин (Благоевград)
5. ЦСКА (София)             - 14. Берое (Стара Загора)
6. Септември (София)        - 13. Дунав 2010 (Русе)
7. Черно море (Варна)       - 12. Спартак Плевен (Плевен)
8. Левски-Раковски (София)  - 11. Локомотив (София)
9. Левски (София)           - 10. Славия 1913 (София)

нагоре