Купа на Народна република България 1981/82


Купа на Народна република България - I кръг

Регламент
  - В този кръг започват участие 16 отбора от "А" РФГ и 44 отбора от двете "Б" РФГ.
  - Най-вероятно 56 от тях се разпределят чрез жребий в 28 двойки, а останалите 4 отбора преминават
директно във фазата за разпределение на местата от 1-во до 32-ро на II кръг.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство в общия резултат
от двата мача, победител е отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този
показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и
отбелязаните голове на чужд терен и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Победителите от 28-те двойки също преминават във фазата за разпределение на местата от 1-во
до 32-ро на II кръг, а загубилите - във фазата за разпределение на местата от 33-то до 60-то.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.

                           Първи срещи

7 октомври 1981, сряда: *
Янтра (Габрово) - Хебър (Пазарджик)                       1:1
Родопа (Смолян) - Тракия (Пловдив)                        1:3
ЖСК-Спартак (Варна) - Светкавица (Търговище)              2:1
Нефтохимик (Бургас) - Етър (Велико Търново)               2:0
Марица (Пловдив) - Левски-Спартак (София)                 1:1 **
Берое (Стара Загора) - Металург (Перник)                  4:0 ***
ЦСКА Септемврийско знаме (София)                          почива
няма информация за останалите двойки

                           Срещи реванш

25 ноември 1981, сряда: *
Хебър (Пазарджик) - Янтра (Габрово)                       4:3 (0:1); общ резултат: 5:4
Тракия (Пловдив) - Родопа (Смолян)                        1:1; общ резултат: 4:2
Светкавица (Търговище) - ЖСК-Спартак (Варна)              3:0; общ резултат: 4:2
Етър (Велико Търново) - Нефтохимик (Бургас)               0:1; общ резултат: 0:3
Левски-Спартак (София) - Марица (Пловдив)                 6:1; общ резултат: 7:2 **
Металург (Перник) - Берое (Стара Загора)                  1:3; общ резултат: 1:7 ***
ЦСКА Септемврийско знаме (София)                          почива
няма информация за останалите двойки

* - възможно е не всички срещи да са изиграни на тези дати.
** - възможно е редът на домакинството в двойката да е обърнат.
*** - възможно е поредността на мачовете в двойката да е обърната.

нагоре


Купа на Народна република България - II кръг

Регламент
  - 32-та отбора, класирали се за фазата за разпределение на местата от 1-во до 32-ро, се
разпределят чрез жребий в 16 двойки. Победителите в тези двойки се класират за Груповата фаза
за разпределение на 1-16 място, а загубилите - за Груповата фаза за разределение на 17-32 място.
  - 28-те отбора, класирали се за фазата за разпределение на местата от 33-то до 60-то, се
разпределят чрез жребий в 14 двойки. Победителите в тези двойки се класират за Груповата фаза
за разпределение на 33-48 място, а загубилите - за Груповата фаза за разпределение на 49-60 място.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство в общия резултат
от двата мача, победител е отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този
показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и
отбелязаните голове на чужд терен и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.


За 1-32 място

                           Първи срещи

27 декември 1981, неделя: *
Локомотив (София) - Хебър (Пазарджик)                     2:1 (2:1)
Пирин (Благоевград) - Тракия (Пловдив)                    1:1
Черно море (Варна) - Светкавица (Търговище)               6:2
Локомотив (Левски) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)     2:5
Левски-Спартак (София) - Нефтохимик (Бургас)              2:0 **
Берое (Стара Загора) - Сливен (Сливен)                    1:1 ***
няма информация за останалите двойки

                           Срещи реванш

30 януари 1982, събота: *
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (София)                     2:2 (1:0, 2:1) сл.прод.; общ резултат: 3:4
Тракия (Пловдив) - Пирин (Благоевград)                    1:1 (_:_, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 5:2; общ резултат: 2:2
Светкавица (Търговище) - Черно море (Варна)               2:4; общ резултат: 4:10
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Локомотив (Левски)     7:1; общ резултат: 12:3
Нефтохимик (Бургас) - Левски-Спартак (София)              0:1; общ резултат: 0:3 **
Сливен (Сливен) - Берое (Стара Загора)                    4:1; общ резултат: 5:2 ***
няма информация за останалите двойки

* - възможно е не всички срещи да са изиграни на тези дати.
** - възможно е редът на домакинството в двойката да е обърнат.
*** - възможно е поредността на мачовете в двойката да е обърната.


За 33-60 място

                           Първи срещи

27 декември 1981, неделя: *
23 януари 1982, събота:
Трявна (Трявна) - Етър (Велико Търново)                   3:2
няма информация за останалите двойки

                           Срещи реванш

30 януари 1982, събота: *
Етър (Велико Търново) - Трявна (Трявна)                   5:2; общ резултат: 7:5
няма информация за останалите двойки

* - възможно е не всички срещи да са изиграни на тези дати.

нагоре


Купа на Народна република България - Групова фаза

Регламент
  - Отборите, класирали се за Груповата фаза за разпределенние на 1-16 място се разпределят чрез
жребий в 4 групи по 4 отбора. Във всяка група всеки отбор се среща с останалите от групата по
веднъж, в общо 3 мача за отбор в 3 кръга. Всеки отбор изиграва поне една среща като домакин и поне
една - като гост. Четирите отбора, класирали се на първо място в групите, се класират за 1/2 финалите
за 1-4 място; четирите отбора, класирали се на второ място в групите - за 1/2 финалите за 5-8 място;
четирите отбора, класирали се на трето място в групите - за 1/2 финалите за 9-12 място; а четирите
отбора, класирали се на четвърто място в групите - за 1/2 финалите за 13-16 място.
  - По аналогичен начин протичат и груповите фази за разпределение на 17-32 място и за 33-48 място.
  - По аналогичен начин най-вероятно протича и Груповата фаза за разпределение на 49-60 място, с
разликата, че 12-те отбора в тази фаза се разпределят в 4 групи от по 3 отбора.


За 1-16 място

                           Група 1, 2 или 3

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Хемус (Троян)                                                   [*] 1-4 място
 _. Черно море (Варна)                                              [*]
 _. _                                                               [*]
 _. _                                                               [*]

Бележки
  - Известен е само частичният състав на групата и крайното класиране на Хемус.

                           Група 1, 2 или 3

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦСКА Септемврийско знаме (София)    3    2   1   0   11:3     5     1-4 място
 _. Локомотив (София)                   1    0   1   0    2:2     1 [*]
 _. Миньор (Перник)                     1    0   0   1    0:3     0 [*]
 _. Еледжик (Ихтиман)                   1    0   0   1    1:6     0 [*]

Бележки
  - Известни са само резултатите и крайното класиране на ЦСКА Септемврийско знаме.
Поредността им не е известна и посочената по-долу подредба е само номинална.

                           Резултатите на ЦСКА Септемврийско знаме

ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Локомотив (София)      2:2 *
Миньор (Перник) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)        0:3
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Еледжик (Ихтиман)      6:1
* - домакинството в този мач не е известно.

                           Група 1, 2 или 3

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Тракия (Пловдив)                    3    1   2   0    9:1     4     1-4 място
 _. Славия (София)                      1    0   1   0    1:1     1 [*]
 _. Осъм (Ловеч)                        1    0   1   0    0:0     1 [*]
 _. Сливен (Сливен)                     1    0   0   1    0:8     0 [*]

Бележки
  - Известни са само резултатите и крайното класиране на Тракия.

                           I кръг

Осъм (Ловеч) - Славия (София)                             -:-
Тракия (Пловдив) - Сливен (Сливен)                        8:0

                           II кръг

Славия (София) - Сливен (Сливен)                          -:-
Осъм (Ловеч) - Тракия (Пловдив)                           0:0

                           III кръг

Тракия (Пловдив) - Славия (София)                         1:1
Сливен (Сливен) - Осъм (Ловеч)                            -:-

                           Група 4

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Левски-Спартак (София)              3    3   0   0    6:3     6     1-4 място
 _. Хасково (Хасково)                   1    0   0   1    2:3     0 [*]
 _. Академик (Свищов)                   1    0   0   1    1:2     0 [*]
 _. Спартак (Плевен)                    1    0   0   1    0:1     0 [*]

Бележки
  - Известни са резултатите само от срещите на Левски-Спартак и крайното класиране
в групата на Левски-Спартак.
  - Не е известно кой отбор е бил домакин във всеки кръг, подредбата в посочените
по-долу двойки е само номинална.

                           I кръг

Левски-Спартак (София) - Академик (Свищов)                2:1
Спартак (Плевен) - Хасково (Хасково)                      -:-

                           II кръг

Левски-Спартак (София) - Спартак (Плевен)                 1:0
Академик (Свищов) - Хасково (Хасково)                     -:-

                           III кръг

Левски-Спартак (София) - Хасково (Хасково)                3:2
Академик (Свищов) - Спартак (Плевен)                      -:-


За 17-32 място (групи, за които има информация)

                           Група ?

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 _. Димитровград (Димитровград)         2    1   1   0    4:2     3 [*]
 2. Берое (Стара Загора)                3    1   1   1    7:6     3     21-24 място
 _. Локомотив (Мездра)                  2    1   1   0    4:2     3 [*]
 4. Хебър (Пазарджик)                   3    0   1   2    4:9     1     29-32 място

Бележки
  - Резултатът от срещата Локомотив (Мездра) - Димитровград (Димитровград), както и
крайното класиране на двата отбора, не са известни.

                           I кръг

6 февруари 1982, събота:
Димитровград (Димитровград) - Берое (Стара Загора)        1:1
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (Мездра)                    1:1

                           II кръг

13 февруари 1982, събота:
Берое (Стара Загора) - Локомотив (Мездра)                 1:3
Димитровград (Димитровград) - Хебър (Пазарджик)           3:1

                           III кръг

20 февруари 1982, събота:
Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)                  2:5
Локомотив (Мездра) - Димитровград (Димитровград)          -:- (победа за един от двата отбора)

                           Група ?

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 _. Светкавица (Търговище)                                          [*]
 _. Ботев (Враца)                                                   [*]
 _. Слънчев бряг (Несебър)                                          [*]
 _. Червено знаме (Павликени)                                       [*]

Бележки
  - Известен е само съставът на групата.


За 33-48 място (групи, за които има информация)

                           Група ?

                           Състав:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 _. Арда (Кърджали)                     1    1   0   0    3:2     2
 _. Септемврийска слава (Михайловград)  1    1   0   0    1:0     2
 _. Етър (Велико Търново)               3    1   0   2    5:6     2
 _. Миньор (Бухово)                     1    0   0   1    2:3     0

Бележки
  - Известни са само резултатите от срещите на Етър (Велико Търново).

                           I кръг

6 февруари 1982, събота:
Септемврийска слава (Михайловград) - Етър (В.Търново)     1:0
Арда (Кърджали) - Миньор (Бухово)                          -

                           II кръг

13 февруари 1982, събота:
Етър (Велико Търново) - Миньор (Бухово)                   3:2
Септемврийска слава (Михайловград) - Арда (Кърджали)       -

                           III кръг

20 февруари 1982, събота:
Арда (Кърджали) - Етър (Велико Търново)                   3:2
Миньор (Бухово) - Септемврийска слава (Михайловград)       -


За 49-60 място

няма информация за групите

нагоре


Купа на Народна република България - 1/2 финали

Регламент
  - В този кръг се изиграват 1/2 финалите, определящи крайното класиране на всички отбори в турнира.
Във всяка четворка (за 1-4 място, за 5-8 място и т.н.) победителите от двата полуфинала се класират
за финал за горните две места от четворката, а загубилите - за финал за долните две места.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят
две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията се изпълняват
дузпи.
  - Мачовете се играят на неутрален терен. Възможно е 1/2 финалите за от 5-о място надолу да са играни
и на терена на един от полуфиналистите, определен чрез жребий.

                           1/2 финали за 1-4 място

в Ботевград:
Хемус (Троян) - Левски-Спартак (София)                    1:2
в Благоевград:
Тракия (Пловдив) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)       1:3

                           1/2 финали за 21-24 място

Розова долина (Казанлък) - Берое (Стара Загора)           1:0

                           1/2 финали за 29-32 място

17 март 1982, сряда:
Чирпан (Чирпан) - Хебър (Пазарджик)                       1:0

                           1/2 финали за 33-36, 37-40, 41-44 или 45-48 място

17 март 1982, сряда:
Родопа (Смолян) - Етър (Велико Търново)                   2:0

Останалите резултати са неизвестни.

нагоре


Купа на Народна република България - Финали

Регламент
  - В този кръг се изиграват финалите, определящи крайното класиране на всички отбори в турнира.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят
две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията се изпълняват
дузпи.
  - Мачовете се играят на неутрален терен. Възможно е финалите за от 5-о място надолу да са играни
и на терена на един от финалистите, определен чрез жребий.

                           Финал

16 юни 1982, сряда:
в София:
Левски-Спартак (София) - ЦСКА Септемврийско знаме (София) 4:0

                           За 3-4 място

в София:
Тракия (Пловдив) - Хемус (Троян)                          7:1

                           За 23-24 място

Локомотив (Левски) - Берое (Стара Загора)                 1:2

                           За 31-32 място

28 април 1982, сряда:
Чумерна (Елена) - Хебър (Пазарджик)                       4:2 (_:_, 2:2) сл.прод.

                           За 35-36, 39-40, 43-44 или 47-48 място

28 април 1982, сряда:
Локомотив (Левски) - Етър (Велико Търново)                2:1

Останалите резултати са неизвестни.

нагоре


Купа на Народна република България - Крайно класиране

                           Крайно класиране (известни позиции)

1-16 място:
 1. Левски-Спартак (София)
 2. ЦСКА Септемврийско знаме (София)
 3. Тракия (Пловдив)
 4. Хемус (Троян)
 _. Черно море (Варна)
 _. Локомотив (София)
 _. Миньор (Перник)
 _. Еледжик (Ихтиман)
 _. Славия (София)
 _. Осъм (Ловеч)
 _. Сливен (Сливен)
 _. Хасково (Хасково)
 _. Академик (Свищов)
 _. Спартак (Плевен)
 _. още два неизвестни отбора

17-32 място:
21-22. Розова долина (Казанлък)
23. Берое (Стара Загора)
24. Локомотив (Левски)
29-30. Чирпан (Чирпан)
31. Чумерна (Елена)
32. Хебър (Пазарджик)
 _. Димитровград (Димитровград)
 _. Локомотив (Мездра)
 _. Светкавица (Търговище)
 _. Ботев (Враца)
 _. Слънчев бряг (Несебър)
 _. Червено знаме (Павликени)
 _. Пирин (Благоевград)
 _. Нефтохимик (Бургас)
 _. още два неизвестни отбора

33-60 място:
 _. Янтра (Габрово)
 _. Родопа (Смолян)
 _. ЖСК-Спартак (Варна)
 _. Марица (Пловдив)
 _. Металург (Перник)
 _. Септемврийска слава (Михайловград)
 _. Арда (Кърджали)
 _. Миньор (Бухово)
 _. Родопа (Смолян)
 _. Локомотив (Левски)
 _. Етър (Велико Търново)
 _. още 17 неизвестни отбора

нагоре