"А" Републиканска футболна група 1982/83

| Регламент | Отбори | Класиране по кръгове |

                           Баражи за "А" РФГ, първи срещи

Черноморец (Бургас) - Локомотив (Пловдив)                 2:1
Осъм (Ловеч) - Хасково (Хасково)                          0:0

                           Баражи за "А" РФГ, срещи реванш

Локомотив (Пловдив) - Черноморец (Бургас)                 0:0; общ резултат: 1:2
Хасково (Хасково) - Осъм (Ловеч)                          2:1; общ резултат: 2:1

                           Допълнителен бараж за "А" РФГ *

в София:
Локомотив (Пловдив) - Осъм (Ловеч)                        2:1 сл.прод.
* - допълнителният бараж е насрочен за попълване на мястото, освободено след изваждането
    от "А" РФГ на Спартак (Плевен).

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦСКА Септемврийско знаме (София)   30   18   9   3   52:26   45     Шампион, КЕШ
-------------------------------------------------------------------
 2. Левски-Спартак (София)             30   18   6   6   50:21   42     Купа на УЕФА
 3. Тракия (Пловдив)                   30   16   6   8   62:40   38     Купа Интертото
 4. Локомотив (София)                  30   12   8  10   39:40   32
 5. Спартак (Плевен)                   30   13   5  12   46:40   31 [*] Изваден в Северна "Б" РФГ
 6. Сливен (Сливен)                    30   13   4  13   46:45   30
 7. ЖСК-Спартак (Варна)                30   12   5  13   36:38   29 [+] КНК
 8. Етър (Велико Търново)              30   13   3  14   38:41   29
 9. Черно море (Варна)                 30    9  11  10   24:28   29
10. Беласица (Петрич)                  30   12   5  13   43:54   29
11. Ботев (Враца)                      30   13   4  13   38:35   28 [*] Купа Интертото
12. Славия (София)                     30   11   6  13   35:37   28     Купа Интертото
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13. Черноморец (Бургас)                30   12   4  14   41:47   28     Бараж, остава в "А" РФГ
14. Хасково (Хасково)                  30    9   4  17   34:41   22     Бараж, остава в "А" РФГ
-------------------------------------------------------------------
15. Розова долина (Казанлък)           30    7   5  18   30:53   19 [+] Изпада в Южна "Б" РФГ
16. Пирин (Благоевград)                30    7   5  18   26:54   19 [+] Изпада в Южна "Б" РФГ

Бележки
  - От този сезон едната квота на страната за участие в Купата на УЕФА се печели
от носителя на Купата на Съветската армия.
  - От актива на Ботев (Враца) са отнети 2 точки, заради изпадането на младежкия отбор
на клуба от Северозападна "В" РФГ в края на сезона.
  - Спартак (Плевен) е изваден от "А" РФГ след края на сезона, след разкрития за черна
каса в клуба и за уреждане на мача им от ХХV кръг с Черно море (Варна).

                           I кръг

Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен)
Славия (София) - Пирин (Благоевград)
Етър (Велико Търново) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
ЖСК-Спартак (Варна) - Черно море (Варна)
Локомотив (София) - Черноморец (Бургас)
Хасково (Хасково) - Левски-Спартак (София)
Тракия (Пловдив) - Ботев (Враца)
Розова долина (Казанлък) - Сливен (Сливен)

                           II кръг

Спартак (Плевен) - Сливен (Сливен)
Ботев (Враца) - Розова долина (Казанлък)
Левски-Спартак (София) - Тракия (Пловдив)
Черноморец (Бургас) - Хасково (Хасково)
Черно море (Варна) - Локомотив (София)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - ЖСК-Спартак (Варна)
Пирин (Благоевград) - Етър (Велико Търново)
Беласица (Петрич) - Славия (София)

                           III кръг

Славия (София) - Спартак (Плевен)
Етър (Велико Търново) - Беласица (Петрич)
ЖСК-Спартак (Варна) - Пирин (Благоевград)
Локомотив (София) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Хасково (Хасково) - Черно море (Варна)
Тракия (Пловдив) - Черноморец (Бургас)
Розова долина (Казанлък) - Левски-Спартак (София)
Сливен (Сливен) - Ботев (Враца)

                           IV кръг

Спартак (Плевен) - Ботев (Враца)
Левски-Спартак (София) - Сливен (Сливен)
Черноморец (Бургас) - Розова долина (Казанлък)
Черно море (Варна) - Тракия (Пловдив)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Хасково (Хасково)
Пирин (Благоевград) - Локомотив (София)
Беласица (Петрич) - ЖСК-Спартак (Варна)
Славия (София) - Етър (Велико Търново)

                           V кръг

Етър (Велико Търново) - Спартак (Плевен)
ЖСК-Спартак (Варна) - Славия (София)
Локомотив (София) - Беласица (Петрич)
Хасково (Хасково) - Пирин (Благоевград)
Тракия (Пловдив) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Розова долина (Казанлък) - Черно море (Варна)
Сливен (Сливен) - Черноморец (Бургас)
Ботев (Враца) - Левски-Спартак (София)

                           VI кръг

Спартак (Плевен) - Левски-Спартак (София)
Черноморец (Бургас) - Ботев (Враца)
Черно море (Варна) - Сливен (Сливен)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Розова долина (Казанлък)
Пирин (Благоевград) - Тракия (Пловдив)
Беласица (Петрич) - Хасково (Хасково)
Славия (София) - Локомотив (София)
Етър (Велико Търново) - ЖСК-Спартак (Варна)

                           VII кръг

ЖСК-Спартак (Варна) - Спартак (Плевен)
Локомотив (София) - Етър (Велико Търново)
Хасково (Хасково) - Славия (София)
Тракия (Пловдив) - Беласица (Петрич)
Розова долина (Казанлък) - Пирин (Благоевград)
Сливен (Сливен) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Ботев (Враца) - Черно море (Варна)
Левски-Спартак (София) - Черноморец (Бургас)

                           VIII кръг

Спартак (Плевен) - Черноморец (Бургас)
Черно море (Варна) - Левски-Спартак (София)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Ботев (Враца)
Пирин (Благоевград) - Сливен (Сливен)
Беласица (Петрич) - Розова долина (Казанлък)
Славия (София) - Тракия (Пловдив)
Етър (Велико Търново) - Хасково (Хасково)
ЖСК-Спартак (Варна) - Локомотив (София)

                           IX кръг

Локомотив (София) - Спартак (Плевен)
Хасково (Хасково) - ЖСК-Спартак (Варна)
Тракия (Пловдив) - Етър (Велико Търново)
Розова долина (Казанлък) - Славия (София)
Сливен (Сливен) - Беласица (Петрич)
Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград)
Левски-Спартак (София) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Черноморец (Бургас) - Черно море (Варна)

                           X кръг

Спартак (Плевен) - Черно море (Варна)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Черноморец (Бургас)
Пирин (Благоевград) - Левски-Спартак (София)
Беласица (Петрич) - Ботев (Враца)
Славия (София) - Сливен (Сливен)
Етър (Велико Търново) - Розова долина (Казанлък)
ЖСК-Спартак (Варна) - Тракия (Пловдив)
Локомотив (София) - Хасково (Хасково)

                           XI кръг

Хасково (Хасково) - Спартак (Плевен)
Тракия (Пловдив) - Локомотив (София)
Розова долина (Казанлък) - ЖСК-Спартак (Варна)
Сливен (Сливен) - Етър (Велико Търново)
Ботев (Враца) - Славия (София)
Левски-Спартак (София) - Беласица (Петрич)
Черноморец (Бургас) - Пирин (Благоевград)
Черно море (Варна) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)

                           XII кръг

Спартак (Плевен) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Пирин (Благоевград) - Черно море (Варна)
Беласица (Петрич) - Черноморец (Бургас)
Славия (София) - Левски-Спартак (София)
Етър (Велико Търново) - Ботев (Враца)
ЖСК-Спартак (Варна) - Сливен (Сливен)
Локомотив (София) - Розова долина (Казанлък)
Хасково (Хасково) - Тракия (Пловдив)

                           XIII кръг

Тракия (Пловдив) - Спартак (Плевен)
Розова долина (Казанлък) - Хасково (Хасково)
Сливен (Сливен) - Локомотив (София)
Ботев (Враца) - ЖСК-Спартак (Варна)
Левски-Спартак (София) - Етър (Велико Търново)
Черноморец (Бургас) - Славия (София)
Черно море (Варна) - Беласица (Петрич)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Пирин (Благоевград)

                           XIV кръг

Спартак (Плевен) - Пирин (Благоевград)
Беласица (Петрич) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Славия (София) - Черно море (Варна)
Етър (Велико Търново) - Черноморец (Бургас)
ЖСК-Спартак (Варна) - Левски-Спартак (София)
Локомотив (София) - Ботев (Враца)
Хасково (Хасково) - Сливен (Сливен)
Тракия (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)

                           XV кръг

Розова долина (Казанлък) - Спартак (Плевен)
Сливен (Сливен) - Тракия (Пловдив)
Ботев (Враца) - Хасково (Хасково)
Левски-Спартак (София) - Локомотив (София)
Черноморец (Бургас) - ЖСК-Спартак (Варна)
Черно море (Варна) - Етър (Велико Търново)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Славия (София)
Пирин (Благоевград) - Беласица (Петрич)

                           XVI кръг

Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич)
Пирин (Благоевград) - Славия (София)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Етър (Велико Търново)
Черно море (Варна) - ЖСК-Спартак (Варна)
Черноморец (Бургас) - Локомотив (София)
Левски-Спартак (София) - Хасково (Хасково)
Ботев (Враца) - Тракия (Пловдив)
Сливен (Сливен) - Розова долина (Казанлък)

                           XVII кръг

Сливен (Сливен) - Спартак (Плевен)
Розова долина (Казанлък) - Ботев (Враца)
Тракия (Пловдив) - Левски-Спартак (София)
Хасково (Хасково) - Черноморец (Бургас)
Локомотив (София) - Черно море (Варна)
ЖСК-Спартак (Варна) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Етър (Велико Търново) - Пирин (Благоевград)
Славия (София) - Беласица (Петрич)

                           XVIII кръг

Спартак (Плевен) - Славия (София)
Беласица (Петрич) - Етър (Велико Търново)
Пирин (Благоевград) - ЖСК-Спартак (Варна)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Локомотив (София)
Черно море (Варна) - Хасково (Хасково)
Черноморец (Бургас) - Тракия (Пловдив)
Левски-Спартак (София) - Розова долина (Казанлък)
Ботев (Враца) - Сливен (Сливен)

                           XIX кръг

Ботев (Враца) - Спартак (Плевен)
Сливен (Сливен) - Левски-Спартак (София)
Розова долина (Казанлък) - Черноморец (Бургас)
Тракия (Пловдив) - Черно море (Варна)
Хасково (Хасково) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Локомотив (София) - Пирин (Благоевград)
ЖСК-Спартак (Варна) - Беласица (Петрич)
Етър (Велико Търново) - Славия (София)

                           XX кръг

Спартак (Плевен) - Етър (Велико Търново)
Славия (София) - ЖСК-Спартак (Варна)
Беласица (Петрич) - Локомотив (София)
Пирин (Благоевград) - Хасково (Хасково)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Тракия (Пловдив)
Черно море (Варна) - Розова долина (Казанлък)
Черноморец (Бургас) - Сливен (Сливен)
Левски-Спартак (София) - Ботев (Враца)

                           XXI кръг

Левски-Спартак (София) - Спартак (Плевен)
Ботев (Враца) - Черноморец (Бургас)
Сливен (Сливен) - Черно море (Варна)
Розова долина (Казанлък) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Тракия (Пловдив) - Пирин (Благоевград)
Хасково (Хасково) - Беласица (Петрич)
Локомотив (София) - Славия (София)
ЖСК-Спартак (Варна) - Етър (Велико Търново)

                           XXII кръг

Спартак (Плевен) - ЖСК-Спартак (Варна)
Етър (Велико Търново) - Локомотив (София)
Славия (София) - Хасково (Хасково)
Беласица (Петрич) - Тракия (Пловдив)
Пирин (Благоевград) - Розова долина (Казанлък)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Сливен (Сливен)
Черно море (Варна) - Ботев (Враца)
Черноморец (Бургас) - Левски-Спартак (София)

                           XXIII кръг

Черноморец (Бургас) - Спартак (Плевен)
Левски-Спартак (София) - Черно море (Варна)
Ботев (Враца) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Сливен (Сливен) - Пирин (Благоевград)
Розова долина (Казанлък) - Беласица (Петрич)
Тракия (Пловдив) - Славия (София)
Хасково (Хасково) - Етър (Велико Търново)
Локомотив (София) - ЖСК-Спартак (Варна)

                           XXIV кръг

Спартак (Плевен) - Локомотив (София)
ЖСК-Спартак (Варна) - Хасково (Хасково)
Етър (Велико Търново) - Тракия (Пловдив)
Славия (София) - Розова долина (Казанлък)
Беласица (Петрич) - Сливен (Сливен)
Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Левски-Спартак (София)
Черно море (Варна) - Черноморец (Бургас)

                           XXV кръг

Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)
Черноморец (Бургас) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Левски-Спартак (София) - Пирин (Благоевград)
Ботев (Враца) - Беласица (Петрич)
Сливен (Сливен) - Славия (София)
Розова долина (Казанлък) - Етър (Велико Търново)
Тракия (Пловдив) - ЖСК-Спартак (Варна)
Хасково (Хасково) - Локомотив (София)

                           XXVI кръг

Спартак (Плевен) - Хасково (Хасково)
Локомотив (София) - Тракия (Пловдив)
ЖСК-Спартак (Варна) - Розова долина (Казанлък)
Етър (Велико Търново) - Сливен (Сливен)
Славия (София) - Ботев (Враца)
Беласица (Петрич) - Левски-Спартак (София)
Пирин (Благоевград) - Черноморец (Бургас)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Черно море (Варна)

                           XXVII кръг

ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Спартак (Плевен)
Черно море (Варна) - Пирин (Благоевград)
Черноморец (Бургас) - Беласица (Петрич)
Левски-Спартак (София) - Славия (София)
Ботев (Враца) - Етър (Велико Търново)
Сливен (Сливен) - ЖСК-Спартак (Варна)
Розова долина (Казанлък) - Локомотив (София)
Тракия (Пловдив) - Хасково (Хасково)

                           XXVIII кръг

Спартак (Плевен) - Тракия (Пловдив)
Хасково (Хасково) - Розова долина (Казанлък)
Локомотив (София) - Сливен (Сливен)
ЖСК-Спартак (Варна) - Ботев (Враца)
Етър (Велико Търново) - Левски-Спартак (София)
Славия (София) - Черноморец (Бургас)
Беласица (Петрич) - Черно море (Варна)
Пирин (Благоевград) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)

                           XXIX кръг

Пирин (Благоевград) - Спартак (Плевен)
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Беласица (Петрич)
Черно море (Варна) - Славия (София)
Черноморец (Бургас) - Етър (Велико Търново)
Левски-Спартак (София) - ЖСК-Спартак (Варна)
Ботев (Враца) - Локомотив (София)
Сливен (Сливен) - Хасково (Хасково)
Розова долина (Казанлък) - Тракия (Пловдив)

                           XXX кръг

Спартак (Плевен) - Розова долина (Казанлък)
Тракия (Пловдив) - Сливен (Сливен)
Хасково (Хасково) - Ботев (Враца)
Локомотив (София) - Левски-Спартак (София)
ЖСК-Спартак (Варна) - Черноморец (Бургас)
Етър (Велико Търново) - Черно море (Варна)
Славия (София) - ЦСКА Септемврийско знаме (София)
Беласица (Петрич) - Пирин (Благоевград)

нагоре