bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ |


Купа на България 2008/09


Купа на България - Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител, които трябва да е
определен след изиграването на поне един мач с друг отбор. Следват мачове
между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални
съвета на БФС, докато не бъде излъчен по един отбор от всеки ЗС, общо 4.
При нужда (наличие на само един желаещ отбор от област) то той трябва
да изиграе поне два мача с други областни първенци.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Четирите представителя на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до
28 септември 2008, неделя.

Представители на ЗС

Североизточна България: Доростол 2003 (Силистра)
Северозападна България: Алмус Биър (Сталийска махала)
Югозападна България: Сливнишки герой (Сливница)
Югоизточна България: Брестник 1948 (Пловдив)

Североизточна България (ЗС Варна)

Област Варна

Тръстиково (Тръстиково) единствен подава заявка за участие.

Област Добрич

Орловец (Победа) единствен подава заявка за участие.

Област Шумен

                           1/2 финали

2 септември 2008, вторник, 17:30 ч
Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Преслав (Велики Преслав)    -1-
Мокреш 2005 (Мокреш) - Смядово (Смядово)                   -

                           Финал

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Мокреш 2005/Смядово         -1-

Област Русе

                           Финал

4 септември 2008, четвъртък, 17:00 ч
в Бяла, ст."Георги Бенковски":
Две могили (Две могили) - Аристон (Русе)                  1:1 (0:0); при дузпите: 5:3
  [1:0 Венцислав Минчев 55', 1:1 Алеф Караосман 78']
  [ид: Камен Симеонов (Ар) 65']

Област  Силистра

Доростол 2003 (Силистра) единствен подава заявка за участие.

Област  Разград

Скрита сила (Мъдрево) единствен подава заявка за участие.

Междуобластни квалификации

                           1 кръг

3 септември 2008, сряда, 17:00 ч
в Главиница, ст."Васил Левски":
Доростол 2003 (Силистра) - Скрита сила (Мъдрево)          3:2 (3:1)
  [1:0 Станислав Събев 8', 2:0 Иван Василков 29', 2:1 Мустафа Сали (Мирослав Мирославов) 34',
   3:1 Ивелин Костов 37', 3:2 Марин Георгиев 47']
16 септември 2008, вторник
в кв.Повеляново, Девня:
Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Орловец (Победа)            1:1; при дузпите: 5:4

                           2 кръг

17 септември 2008, сряда, 16:00 ч
в Попово:
Две могили (Две могили) - Доростол 2003 (Силистра)        2:5 (2:1)
  [1:0 ??? 3', 1:1 Танжу Салимов 1п, 2:1 ??? 45',
   2:2 Светлин Стефанов 65', 2:4 Даниел Георгиев 70'-д,75'; 2:5 Ивелин Костов 88']
18 септември 2008, четвъртък
на неутрален терен:
Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Тръстиково (Тръстиково)     6:1

                           Финал

24 септември 2008, сряда, 16:00 ч
в Аксаково:
Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Доростол 2003 (Силистра)    2:5
  [1:0 ???, 1:1 Станислав Събев, 1:2 Иван Василков,
   1:3 Иван Василков, 1:5 Светлин Стефанов (2), 2:5 ???]

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Област Велико Търново

                           Финал

4 септември 2008, четвъртък, 16:30 ч
в Левски:
Павликени (Павликени) - Академик (Свищов)                 4:0

Област Габрово

                           1/2 финали

Янтра 2000 (Габрово) - Трявна (Трявна)                    неигран *
* - Трявна (Трявна) се отказва.
28 август 2008, четвъртък, 18:00 ч
в Габрово, ст."Христо Ботев":
Янтра (Габрово) - Локомотив (Дряново)                     1:1; при дузпите: 2:4
  [1:0 Павел Велчев 32', 1:1 Димитър Кушев 50']
  [при дузпите:
   за Янтра вкарват двама футболисти, а пропускат Денислав Гинев и Павел Велчев;
   за Локомотив вкарват Виктор Венков, Мартин Кръстев, Билял Мустафов и Емил Георгиев а пропуска Ивелин Драшков]

                           Финал

3 септември 2008, сряда
Янтра 2000 (Габрово) - Локомотив (Дряново)                неигран *
* - Локомотив (Дряново) се отказва.

Област Ловеч

                           Финал

31 август 2008, неделя
в Тетевен, ст."Георги Бенковски":
Олимпик 2000 (Тетевен) - Балкан (Орешак)                 11:2

Област Монтана

                           1/2 финали

4 септември 2008, четвъртък
Шурданица (Георги Дамяново) - Мария Луиза (Лом)           -1-
Алмус Биър (Сталийска махала) - Вихър 23 (Николово)       4:1

                           Финал

10 септември 2008, сряда
в Николово:
Алмус Биър (Сталийска махала) - Шурданица (Г. Дамяново)   0:0; при дузпите: 4:2
  [чк: Тодор Борисов (Аб), Мирослав Георгиев (Ш)]

Междуобластни квалификации

                           1 кръг

9 септември 2008, вторник, 16:30 ч
Олимпик 2000 (Тетевен) - Янтра 2000 (Габрово)             0:1 (0:0)
  [0:1 Александър Маринов 70']
10 септември 2008, сряда, 16:30 ч
в Орешец:
Балкан (Белоградчик) - Павликени (Павликени)              2:1 (1:1)
  [1:0 ??? 30', 1:1 Шукин 35', 2:1 ??? 70']

                           2 кръг

16 септември 2008, вторник, 16:30 ч
в Кнежа:
Янтра 2000 (Габрово) - Алмус Биър (Сталийска махала)      2:4 (1:1)
  [1:0 Момчил Кинов 7', 1:1 ??? 42', 1:2 ??? 46',
   1:3 ??? 65', 2:3 Николай Василев 71', 2:4 ??? 85']

                           Финал

23 септември 2008, вторник, 16:00 ч
в Бойчиновци:
Балкан (Белоградчик) - Алмус Биър (Сталийска махала)      1:5
  [??? - Ангел Ангелов (2), Таси Тасев, Борислав Харитонов, ???-аг]

Югозападна България (ЗС София)


Област София

                           1/2 финали

3 септември 2008, сряда
Драгоман (Драгоман) - Сливнишки герой (Сливница)          2:7
3 септември 2008, сряда, 17:00 ч
в Своге, ст."Чавдар Цветков":
Церово 2006 (Церово) - Левски 1923 (Елин Пелин)           2:2; при дузпите: 5:4

                           Финал

10 септември 2008, сряда, 17:00 ч
в Своге, ст."Чавдар Цветков":
Церово 2006 (Церово) - Сливнишки герой (Сливница)         1:3
  [Антон Халачев - Младен Иванов, Мартин Димитров, Руслан Начев]

Област Перник

Витоша (Долна Диканя) единствен подава заявка за участие.

Област Благоевград

Атлетик (Благоевград) единствен подава заявка за участие.

Област Пазарджик

                           1/2 финали

3 септември 2008, сряда
Батак (Батак) - Бенковски (Пазарджик)                     неигран *
* - Батак (Батак) се отказва.
Хебър (Пазарджик)                                         почива

                           Финал

9 септември 2008, вторник, 17:00 ч
в Пазарджик, ст."Георги Бенковски":
Хебър (Пазарджик) - Бенковски (Пазарджик)                 1:1; при дузпите: 3:1
  [0:1 Петър Стоянов 29', 1:1 Петър Стоичков (вр) 86'-аг]
  [при дузпите (първи изпълняват Бенковски):
   1: Стоян Попов (Б) - Костадин Янев спасява             0:0,
      Димитър Дечев (Х) - гол                             1:0,
   2: Лазар Костов (Б) - Костадин Янев спасява            1:0,
      Владимир Йонков (Х) - гол                           2:0,
   3: Петър Петев (Б) - гол                               2:1,
      Николай Попов (Х) - гол                             3:1,
   4: Христо Петров (Б) - аут                             3:1]

Междуобластни квалификации

                           1 кръг

18 септември 2008, четвъртък, 17:00 ч
в Симитли:
Атлетик (Благоевград) - Витоша (Долна Диканя)             2:5
  [Стойне Илиев, Десислав Георгиев - ???]

21 септември 2008, неделя, 16:00 ч
Сливнишки герой (Сливница) - Хебър (Пазарджик)            3:2
  [Ангел Нацков, Петър Малинов, Младен Иванов - Генади Симеонов,
   Калоян Тохтуков]
  [ид: Генади Симеонов (Х) 1п при 0:1]

                           2 кръг (Финал?)

26 септември 2008, петък, 16:00 ч
Витоша (Долна Диканя) - Сливнишки герой (Сливница)        0:1 (0:1)
  [0:1 Младен Иванов 18']

Югоизточна България (ЗС Пловдив)


Област Стара Загора

                           1 кръг

4 септември 2008, четвъртък, 17:00 ч
Тунджа 2006 (Ягода) - Левски 2006 (Стара Загора)          0:1 (0:0)
  [0:1 Христо Терзиев 76']
Минерал (Овощник) - Розова долина (Казанлък)              1:3 (0:3)
  [0:1 Красимир Тонев 1п, 0:2 Костадин Арнаудов 1п, 0:3 Шерьо Щерев 1п,
   1:3 Димитър Сивов 2п]
Габровница 04 (Горно Сахране) - Ботев (Гълъбово)          неигран *
* - Ботев (Гълъбово) се отказва.

                           2 кръг

17 септември 2008, сряда, 17:00 ч
Габровница 04 (Горно Сахране) - Розова долина (Казанлък)  0:1 (0:1)
  [0:1 Красимир Тонев 13'], ~ 70 зрители
Левски 2006 (Стара Загора)                                почива

                           Финал

24 септември 2008, сряда, 16:00 ч
Левски 2006 (Стара Загора) - Розова долина (Казанлък)     2:0

Област Бургас

                           Финал

27 август 2008, сряда, 18:00 ч
в Бургас, ст."Черноморец":
Поморие (Поморие) - Созопол (Созопол)                     0:1 (0:1)
  [0:1 Кристиян Трифонов 19']
  [чк: Антонио Тодоров (П) 63', Иван Янчев (П) 87']

Междуобластни квалификации

                           1/2 финали

24 септември 2008, сряда, 16:00 ч
в Димитровград, ст."Миньор":
Стамболово 2007 (Стамболово) - Брестник 1948 (Пловдив)    2:6 (0:3)
  [0:1 Гриша Иванов 3', 0:3 Васил Гърков 12',42'; 0:4 Александър Стойчев 48',
   0:5 Гриша Иванов 52', 1:5 Живко Иробалиев 59', 1:6 Александър Стойчев 70',
   2:6 Живко Иробалиев 89']
  [ид: Живко Иробалиев (Ст) 76'], 60 зрители
28 септември 2008, неделя, 16:30 ч
в Стралджа:
Левски 2006 (Стара Загора) - Созопол (Созопол)            0:0; при дузпите: 5:4
  50 зрители

                           Финал

1 октомври 2008, сряда, 16:00 ч
в Първомай:
Брестник 1948 (Пловдив) - Левски 2006 (Стара Загора)      2:0
  [1:0 Борис Благоев 34', 2:0 Васил Гърков 81'], 30 зрители

нагоре


Купа на България - Предварителен кръг

Регламент
  - В този кръг участват четирите класирани отбора от аматьорския футбол
и четири от 32-та отбора от двете "Б" ФГ, определени чрез жребий. Предвид,
че в "Б" ФГ започват само 31 отбора, трябва да бъдат определени само
три отбора от "Б" ФГ чрез жребий.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в четири двойки. Предвид
гореописаната ситуация участват само 7 отбора, които да бъдат разпределени
в три двойки с един почиващ отбор.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 9 октомври 2008, четвъртък, 13:00 ч, Национален ст."Васил Левски".

15 октомври 2008, сряда, 15:00 ч
Сливнишки герой (Сливница) - Академик (София)             3:0 (1:0)
  [1:0 Мартин Григоров 45', 2:0 Петър Малинов 52'-д, 3:0 Руслан Нацев 56']
Брестник 1948 (Пловдив) - Пирин (Гоце Делчев)             1:3 (0:2)
  [0:1 Марио Близнаков 13', 0:2 Атанас Лясков 21', 1:2 Гриша Иванов 61',
   1:3 Румен Лапантов 78']
Доростол 2003 (Силистра) - Чавдар (Етрополе)              1:2 (1:1, 1:1), след продължения
  [1:0 Ивелин Павлов 13', 1:1 Адриан Олегов 28', 1:2 Александър Русков 119']
Алмус Биър (Сталийска махала)                             почива

нагоре


Купа на България - Първи кръг

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Предварителен кръг и
останалите 28 отбора от двете "Б" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 23 октомври 2008, четвъртък, 13:00 ч, Национален ст."Васил Левски".

29 октомври 2008, сряда, 14:00 ч
Етър 1924 (Велико Търново) - Пирин (Благоевград)          1:3 (0:2)
  [0:1 Борис Галчев 35', 0:2 Асен Георгиев 37', 1:2 Димитър Димитров 58',
   1:3 Спас Делев 75']
Белите орли (Плевен) - Балкан (Ботевград)                 0:2 (0:1)
  [0:1 Иван Редовски 36', 0:2 Петър Петров 49']
Сливнишки герой (Сливница) - Пирин (Гоце Делчев)          2:2 (2:2, 2:2) сл.прод.; при дузпите: 2:4
  [0:1 Ангел Тошев 1', 1:1 Мартин Димитров 11', 1:2 Румен Лапантов 14',
   2:2 Младен Иванов 17']
  [дузпи (първи изпълняват Пирин):
   1. Марио Близнаков - 0:1,
    . Петър Малинов - 0:1 - Абди Абдиков (П) спасява;
   2. Димитър Крушовски - 0:2,
    . Руслан Нацев - 1:2;
   3. Даниел Златков - 1:3,
    . Ивайло Цветков - 2:3;
   4. Спас Гигов - 2:3 - Владимир Славев (Слг) спасява,
    . Младен Иванов - 2:3 - Абди Абдиков (П) спасява;
   5. Румен Лапантов - 2:4]
в Монтана, ст."Огоста":
Ботев (Криводол) - Берое (Стара Загора)                   1:0 (0:0)
  [1:0 Боян Данов (вр) 51'-д]
Марек (Дупница) - Миньор (Раднево)                        0:0 сл.прод.; при дузпите: 4:5
  [ид: Георги Куртев (Мин) 117']
  [чк: Максим Недев (Мин) 118']
  [дузпи (първи изпълняват Миньор):
   1. Георги Куртев - 0:1,
    . Емануил Методиев - 1:1;
   2. Никола Данчев - 1:1 - Алесандро Мацола спасява,
    . Иван Котетеров - 1:1 - Боян Пейков спасява;
   3. Стойко Колев - 1:1 - аут,
    . Метин Субаси - 2:1;
   4. Григор Георгиев - 2:2,
    . Кирил Брестовишки - 3:2;
   5. Асен Вълчев - 3:3,
    . Антон Василев - Боян Пейков спасява;
   6. Стефан Лачов - 3:4,
    . Пламен Трифонов - 4:4;
   7. Младен Димитров - 4:5,
    . Ангел Крумов - 4:5 - Боян Пейков спасява]
в Трайково:
Алмус Биър (Сталийска махала) - Видима-Раковски (Севл.)   0:3 (0:1)
  [0:1 Ангел Русев 26', 0:2 Владимир Мичев 62', 0:3 Цветослав Тодоров 69']
Спартак-С 94 (Пловдив) - Дунав (Русе)                     1:0 (0:0)
  [1:0 Евгени Курдов 75']
Чавдар (Етрополе) - Ком-Миньор (Берковица)                3:1 (1:0)
  [1:0 Евгени Систов 30', 2:0 Александър Русков 54', 3:0 Евгени Игнатов 73',
   3:1 Иван Владимиров 75']
Спортист (Своге) - Локомотив (Стара Загора)               1:0 (0:0)
  [1:0 Стоян Драмов 75']
Светкавица 1922 (Търговище) - Монтана 1921 (Монтана)      1:1 (0:1, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 4:5
  [0:1 Георги Владимиров Георгиев 37', 1:1 Васил Калоянов 72']
  [дузпи (първи изпълняват Светкавица):
   1. Радослав Комитов - 1:0,
    . Даниел Гаджев - 1:1;
   2. Тихомир Кънев - 2:1,
    . Георги Владимиров Георгиев - 2:2;
   3. Славчо Шоколаров - 2:2 - изпуска,
    . Славчо Бойчев - 2:3;
   4. Васил Калоянов - 3:3,
    . Мирослав Петров - 3:4;
   5. Георги Дамянов - 4:4,
    . Николай Байраков - 4:5]
Любимец 2007 (Любимец) - Свиленград 1921 (Свиленград)     2:1 (1:0, 1:1) сл.прод.
  [1:0 Павлин Тодоров 37', 1:1 Пламен Стоянов 61', 2:1 Ерай Салиф 94']
  [чк: Ирфан Юсеинов (Св) 102']
Спартак (Плевен) - Черноморец (Балчик)                    0:2 (0:0)
  [0:1 Милен Танев 78'-д, 0:2 Никола Василев 87']
Несебър (Несебър) - Нафтекс (Бургас)                      2:1 (0:0, 1:1) сл.прод.
  [1:0 Добрин Добрев 47', 1:1 Орлин Старокин 70', 2:1 Станимир Митев 93']
Чавдар (Бяла Слатина) - Рилски спортист (Самоков)         2:0 (1:0)
  [1:0 Владимир Владимиров 39', 2:0 Венцислав Харизанов 90']
Марица 1921 (Пловдив) - Панайот Волов (Шумен)             2:1 (2:1)
  [1:0 Рангел Абушев 22', 1:1 Христо Банчев 30', 2:1 Амет Стоянов 37']
Родопа (Смолян) - Калиакра (Каварна)                      2:1 (1:1)
  [0:1 Делчо Стоилов 8', 2:1 Младен Стоев 42',52']

нагоре


Купа на България - Втори кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг и 16-те отбора от
"А" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 6 ноември 2008, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

11 ноември 2008, вторник, 13:30 ч
Любимец 2007 (Любимец) - Вихрен (Сандански)               1:2 (0:1)
  [0:1 Светослав Георгиев 34', 0:2 Христос Арицис 46', 1:2 Емил Петков 90'+1']
Миньор (Раднево) - Сливен 2000 (Сливен)                   0:2 (0:0)
  [0:1 Владимир Зафиров 72', 0:2 Иван Стоянов 86']
12 ноември 2008, сряда, 13:30 ч
Балкан (Ботевград) - Локомотив (Мездра)                   1:0 (0:0)
  [1:0 Иван Редовски 65']
Спартак (Варна) - Пирин Благоевград (Благоевград)         1:2 (1:0)
  [1:0 Димитър Воденичаров 15', 1:1 Борислав Хазуров 47', 1:2 Даниел Младенов 78']
Видима-Раковски (Севлиево) - Чавдар (Етрополе)            1:0 (1:0)
  [1:0 Ангел Русев 44']
Литекс (Ловеч) - Ботев 1912 (Пловдив)                     2:0 (2:0)
  [1:0 Крум Бибишков 18', 2:0 Ивелин Попов 19']
  [чк: Васил Василев (Б) 89']
ЦСКА (София) - Локомотив 1936 (Пловдив)                   2:1 (1:0, 1:1) сл.прод.
  [1:0 Маркиньош 29', 1:1 Тон 52', 2:1 Милан Милутинович 112'-аг]
  [чк: Анатоли Тодоров (Л) 66']
Чавдар (Бяла Слатина) - Спартак-С 94 (Пловдив)            1:2 (0:2)
  [0:1 Георги Стоянов 15', 0:2 Емил Аргиров 28', 1:2 Венцислав Харизанов 48']
Пирин (Гоце Делчев) - Беласица (Петрич)                   3:0 (1:0)
  [1:0 Васил Чергов 5', 2:0 Георги Калайджиев 80', 3:0 Спас Гигов 83']
Марица 1921 (Пловдив) - Спортист (Своге)                  2:0 (1:0)
  [1:0 Димитър Байрев 23', 2:0 Васил Стефанов 52']
Несебър (Несебър) - Черноморец (Балчик)                   1:0 (0:0, 0:0) сл.прод.
  [1:0 Борислав Иванов 93']
Монтана 1921 (Монтана) - Пирин (Благоевград)              2:0 (0:0, 0:0) сл.прод.
  [1:0 Йордан Тодоров 98'-д, 2:0 Венцислав Алдев 112']
  [чк: Спас Делев (П) 108']
13 ноември 2008, четвъртък, 13:30 ч
в Мездра, ст."Локомотив":
Ботев (Криводол) - Славия 1913 (София)                    2:1 (0:0)
  [1:0 Симеон Баев 48', 2:0 Борислав Боянов 69', 2:1 Зоран Златковски 77']
Родопа (Смолян) - Черноморец Бургас (Бургас)              2:1 (0:0, 0:0) сл.прод.
  [0:1 Бамба 98', 1:1 Веселин Великов 101', 2:1 Румен Калчев 106']
26 ноември 2008, сряда, 13:30 ч
Локомотив (София) - Левски (София)                        1:2 (1:1, 1:1) сл.прод.  /пряко по Ринг ТВ/
  [1:0 Иван Пасков 36', 1:1 Жоаозиньо 39'-д, 1:2 Николай Димитров 111']
3 декември 2008, сряда, 13:30 ч
Миньор (Перник) - Черно море (Варна)                      2:1 (0:1, 1:1) сл.прод. *  /пряко по Ринг ТВ/
  [0:1 Алекс 10', 1:1 Борислав Дичев 50', 2:1 Христо Господинов 102'-д]
* - Миньор е наказан с лишаване от домакинство за 1 мач заради хвърлен от публиката
    предмет, ударил страничния съдия. В последствие наказанието е отменено.

нагоре


Купа на България - Трети кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Втори кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 27 ноември 2008, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

7 декември 2008, неделя, 11:00 ч
Марица 1921 (Пловдив) - Литекс (Ловеч)                    1:5 (0:4)  /пряко по Ринг ТВ/
  [0:2 Крум Бибишков 11',15'; 0:3 Седрик Камбон 23', 0:4 Ивелин Попов 25',
   0:5 Крум Бибишков 55', 1:5 Иван Димов 79']
7 декември 2008, неделя, 13:00 ч
Балкан (Ботевград) - ЦСКА (София)                         0:5 (0:3)  /пряко по TV2/
  [0:1 Гардар Гунлаугсон 8', 0:2 Кирил Котев 33', 0:4 Мартин Тошев 39',51';
   0:5 Маркиньош 85']
7 декември 2008, неделя, 13:30 ч
Монтана 1921 (Монтана) - Пирин Благоевград (Благоевград)  0:2 (0:1)
  [0:1 Даниел Пеев 45', 0:2 Херман Пиетробон 53']
Спартак-С 94 (Пловдив) - Вихрен (Сандански)               2:3 (0:2)
  [0:3 Еривертон 30',44'-д,51'; 1:3 Христо Манев 64', 2:3 Евгени Курдов 67']
Видима-Раковски (Севлиево) - Миньор (Перник)              0:3 (0:2)
  [0:1 Горан Янкович 21', 0:3 Борислав Дичев 27',51']
Родопа (Смолян) - Ботев (Криводол)                        1:3 (0:1)
  [0:1 Ивайло Кунчев 32', 1:1 Десислав Русев 50'-д, 1:2 Александър Александров 83',
   1:3 Николай Владинов 90'+1']
Несебър (Несебър) - Пирин (Гоце Делчев)                   2:1 (1:1)
  [0:1 Ангел Тошев 12', 1:1 Емил Тодоров 32', 2:1 Борислав Иванов 46']
7 декември 2008, неделя, 14:30 ч
Левски (София) - Сливен 2000 (Сливен)                     2:1 (0:1, 1:1) сл.прод.  /пряко по БНТ/
  [0:1 Коста Янев 4', 1:1 Жиан Карлош 68', 2:1 Стефан Киков 112'-аг]

нагоре


Купа на България - Четвърти кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Трети кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 18 декември 2008, четвъртък, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

4 март 2009, сряда, 14:00 ч
в Кюстендил, ст."Осогово": *
Вихрен (Сандански) - Левски (София)                       0:2 (0:2)  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Георги Иванов 13', 0:2 Дарко Тасевски 28'], ~ 1 630 зрители
* - на неутрален терен поради наказание с лишаване от домакинство на Вихрен.
4 март 2009, сряда, 14:30 ч
в Бяла Слатина, ст."Чавдар":
Ботев (Криводол) - Миньор (Перник)                        1:4 (0:2)  stats
  [0:2 Костадин Хазуров 17',33'; 0:3 Горан Янкович 63', 0:4 Станислав Руменов 78',
   1:4 Николай Владинов 87'], ~ 2 750 зрители
Несебър (Несебър) - Литекс (Ловеч)                        1:5 (1:1)  stats
  [1:0 Венцислав Христов 15', 1:1 Ивелин Попов 28', 1:2 Дока Мадурейра 60',
   1:3 Ивелин Попов 71', 1:4 Крум Бибишков 75', 1:5 Момчил Цветанов 77'], ~ 680 зрители
4 март 2009, сряда, 16:00 ч
ЦСКА (София) - Пирин Благоевград (Благоевград)            1:1 (0:0, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 3:5  /пряко по Ринг ТВ/  stats
  [1:0 Маркиньош 58', 1:1 Спас Делев 70']
  [чк: Драги Коцев (П) 110'], ~ 2 130 зрители
  [дузпи (първи изпълняват Пирин Благоевград):
   1. Благой Наков - 0:1,
    . Йордан Тодоров - 1:1;
   2. Борислав Хазуров - 1:2,
    . Дормушали Саидходжа - 2:2;
   3. Даниел Пеев - 2:3,
    . Мартин Тошев - 3:3;
   4. Тодор Паланков - 3:4,
    . Маркиньош - 3:4 - Ивайло Иваников спасява;
   5. Борис Галчев - 3:5]

нагоре


Купа на България - Пети кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Четвърти кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 21 април 2009, вторник, 11:00 ч, сградата на "Мото Пфое" в ЖК Младост 1А, София.

29 април 2009, сряда, 14:00 ч
Миньор (Перник) - Литекс (Ловеч)                          0:1 (0:0)  /пряко по Ринг ТВ/
  [0:1 Крум Бибишков 57']
29 април 2009, сряда, 16:30 ч
Пирин Благоевград (Благоевград) - Левски (София)          1:0 (0:0)  /пряко по БНТ/
  [1:0 Даниел Пеев 56']

нагоре


Купа на България - Шести кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Пети кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Мястото на провеждане на финала ще бъде определено допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

26 май 2009, вторник, 20:30 ч
в София, ст."Георги Аспарухов":
Пирин Благоевград (Благоевград) - Литекс (Ловеч)          0:3 (0:1)  /пряко по БНТ/
  [0:1 Уилфред Нифлор 20', 0:2 Дока Мадурейра 72', 0:3 Крум Бибишков 86']

нагоре


Creative Commons License 1992-2009 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com