bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ |


Купа на Аматьорската футболна лига 2008/09


Купа на Аматьорската футболна лига - Първи и Втори етап

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - В Първи етап всеки областен съвет излъчва един представител, а във
Втори етап областните представители в рамките на четирите зонални съвета
на БФС се срещат помежду си, докато не бъде излъчен по един отбор от всеки
зонален съвет.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи. Мачовете се
играят на неутрален терен или при домакинство, определено чрез жребий.

Представители на ЗС

Североизточна България: Бенковски (Бяла)
Северозападна България: Росица (Поликраище)
Югозападна България: Биопрограма (Доброславци)
Югоизточна България: Поморие (Поморие)

Североизточна България (ЗС Варна)

Първи етап

Област Варна

Представител на областта: Черноморец (Чернево).

Област Добрич

Представител на областта: Заря (Крушари) след 3 изиграни мача.

Област Шумен

Представител на областта: Преслав (Велики Преслав).

Област Търговище

Представител на областта: Черноломец 04 (Попово).

Област Русе

                           1/2 финал

15 октомври 2008, сряда
Бенковски (Бяла) - Две могили (Две могили)                2:0 (2:0)
  [2:0 Ахмед Ахмедов 26',33']

                           Финал

5 ноември 2008, сряда, 17:00 ч
Бенковски (Бяла) - Борово 2000 (Борово)                   6:0 (3:0)
  [2:0 Ахмед Ахмедов 1',23'; 3:0 Илия Ковачганчев 45', 4:0 Димитър Брашнаров 52',
   6:0 Росен Русанов 66',69']

Представител на областта: Бенковски (Бяла).

Област Силистра

Представител на областта: Релакс (Овен) - единствен подал заявка за участие.

Област Разград

Представител на областта: Скрита сила (Мъдрево).

Втори етап

Поток Варна, Добрич и Шумен

23 ноември 2008, неделя, 14:00 ч
Заря (Крушари) - Черноморец (Чернево)                     0:0; при дузпите: 3:0
  [Чeрноморец изпускат и трите си първи дузпи, а Заря вкарват и трите си първи дузпи,
   дузпи за Заря вкарват: Росен Паскалев, Мариян Георгиев и Добромир Добрев]

26 ноември 2008, сряда
Преслав (Велики Преслав) - Заря (Крушари)                 6:2

Поток Русе, Силистра, Разград и Търговище

15 октомври 2008, сряда, 15:00 ч
в Главиница, ст."Васил Левски":
Релакс (Овен) - Скрита сила (Мъдрево)                     -2-

12 ноември 2008, сряда
в Търговище, ст."Димитър Бурков":
Черноломец 04 (Попово) - Скрита сила (Мъдрево)            1:0

5 ноември 2008, сряда
Бенковски (Бяла) - Черноломец 04 (Попово)                 5:0 (3:0)
  [1:0 Пламен Петров 24', 2:0 Славомир Илиев 27', 3:0 Пламен Балчев 41',
   4:0 Пламен Петров 72', 5:0 Пламен Балчев 74']
  [ид: Ясен Василев (Ч) 45'], ~ 200 зрители

                           Финал

18 март 2009, сряда, 14:00 ч
в Търговище, ст."Работнически спортен комплекс":
Преслав (Велики Преслав) - Бенковски (Бяла)               1:1 (0:0); при дузпите: 8:9
  [1:0 ??? 80', 1:1 Пламен Балчев 85']
  [чк: Пламен Сашев Тодоров (вр) (Б) 31', ??? (П) 82']

нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Първи етап

Област Велико Търново

                           Финал

11 септември 2008, четвъртък, 16:30 ч
в Горна Оряховица:
Росица (Поликраище) - Лозен (Лозен)                       -1-

Представител на областта: Росица (Поликраище).

Област Габрово

                           Финал

1 октомври 2008, сряда
Янтра (Габрово) - Янтра 2000 (Габрово)                    0:0; при дузпите: 5:3
  [при дузпите (първи изпълняват Янтра):
   1: АНдон Гинев (Янт) - гол                             1:0,
      Ангел Иванов (2000) - гол                           1:1,
   2: Дочев (Янт) - гол                                   2:1,
      Николай Колев (2000) - Димитър Пантев спасява       2:1,
   3: Димитър Календжиев (Янт) - гол                      3:1,
      Мирослав Косев (2000) - гол                         3:2,
   4: Денислав Гинев (Янт) - гол                          4:2,
      Хари Ракидзис (2000) - гол                          4:3,
   5: Николай Банов (Янт) - гол                           5:3]

Представител на областта: Янтра (Габрово).

Област Плевен

няма информация

Област Ловеч

Представител на областта: Ботев (Луковит).

Област Враца

няма излъчен представител

Област Монтана

                           1/2 финали

8 октомври 2008, сряда
в Николово:
Шурданица (Г. Дамяново) - Алмус Биър (Сталийска махала)   4:1 (2:1)
  [2:0 Филип Илиев 8',12'; 2:1 Таси Тасев 16', 3:1 Евгени Цветанов 50',
   4:1 Филип Илиев 68']
8 октомври 2008, сряда (или по-рано?)
Вихър 23 (Николово) - Мария Луиза (Лом)                   5:2

                           Финал

15 октомври 2008, сряда
Вихър 23 (Николово) - Шурданица (Георги Дамяново)         3:3 (2:1); при дузпите: 5:4
  [1:0 Тодор Валериев 8', 1:1 Дениз Езекиев 22', 2:1 Георги Първанов 35',
   3:1 Димитър Пемперски 52'-д, 3:2 Денис Езекиев 67', 3:3 Бислер Лазаров (вр) 85'-аг]

Представител на областта: Вихър 23 (Николово).

Област Видин

Представител на областта: Венец (гара Орешец).

Втори етап

Поток Велико Търново, Габрово, Плевен и Ловеч

15 октомври 2008, сряда
Росица (Поликраище) - Ботев (Луковит)                     1:1; при дузпите 5:4

11 ноември 2008, вторник, 14:00 ч
Росица (Поликраище) - Янтра (Габрово)                     5:0 (3:0)
  [3:0 до 30' с 2 гола на Марин Байчев, 4:0 и 5:0 след 80'], ~ 100 зрители

Поток Враца, Монтана и Видин

5 ноември 2008, сряда, 17:00 ч
в Лом:
Вихър 23 (Николово) - Венец (гара Орешец)                 3:0

                           Финал

29 ноември 2008, събота, 14:00 ч
в Червен бряг:
Вихър 23 (Николово) - Росица (Поликраище)                 0:1 (0:0)
  [0:1 Тодор Шипков 65']

нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Първи етап

Област София (столица)

Представител на областта: Биопрограма (Доброславци).

Област София

                           1/2 финал

24 септември 2008, сряда, 16:00 ч
Правец (Правец) - Сливнишки герой (Сливница)              1:4
  [??? - Младен Иванов (2), Росен Ставрев, Руслан Нацев]

                           Финал

октомври 2008 (?)
в Костинброд:
Торнадо (Безден) - Сливнишки герой (Сливница)             0:8

Представител на областта: Сливнишки герой (Сливница).

Област Перник

Представител на областта: Витоша (Долна Диканя).

Област Благоевград

                           1/2 финал

10 септември 2008, сряда
Места 2005 (Хаджидимово) - Банско 1951 (Банско)           0:2
  [0:1 Юлиан Куртелов, 0:2 Бисер Влайков 55']

                           Финал

22 октомври 2008, сряда
на неутрален терен (?):
Малеш (Микрево) - Банско 1951 (Банско)                    -Х-; при дузпите 5:3

Представител на областта: Малеш (Микрево).

Област Кюстендил

Представител на областта: Велбъжд (Кюстендил).

Област Пазарджик

                           1/2 финали

15 октомври 2008, сряда, 16:00 ч
Марица (Огняново) - Хебър (Пазарджик)                     2:1 (1:1)
  [0:1 Валентин Живаков 31', 2:1 Георги Спасов 35',65'], ~ 40 зрители
Славия (Хаджиево) - Бенковски (Пазарджик)                 2:2 (2:0); при дузпите: 5:3
  [2:0 Благой Пенков 5',40'; 2:1 Петър Стоянов 87', 2:2 Спас Спасов 90'+2']
  [при дузпите Славия бият първи и за тях в такъв ред вкарват:
   Милчо Манолов, Иван Стефанов, Тодор Пенков, Дончо Анастасов и Борис Ваклинов,
   за Бенковски вкарват Лазар Голачки,  Петър Стоянов и Димитър Трифонов, а пропуска Спас Спасов]

                           Финал

22 октомври 2008, сряда, 15:00 ч
в Пазарджик, ст."Георги Бенковски":
Марица (Огняново) - Славия (Хаджиево)                     3:1 (0;1)
  [0:1 Благой Пенков 45', 2:1 Георги Спасов 51',62'; 3:1 Владислав Данов 84']

Представител на областта: Марица (Огняново).

Втори етап

Поток София (столица), София и Пазарджик

29 октомври 2008, сряда
Биопрограма (Доброславци) - Марица (Огняново)             3:0 сл. *
* - Марица отказват да пътуват за Доброславци, с мотив, че не могат да съберат отбор за мач
    в работен ден. Неофициално отказът е и протест срещу неизменното гостуване на пазарджишкия
    представител в междуобластните квалификации за КБ и КАФЛ през последните сезони.

ноември 2008 (?)
на неутрален терен (?)
Биопрограма (Доброславци) - Сливнишки герой (Сливница)    -1-

Поток Благоевград, Кюстендил и Перник

29 октомври 2008, сряда
Витоша (Долна Диканя) - Малеш (Микрево)                   0:1 (0:0)
  [0:1 Антон Цветков 67']

12 ноември 2008, сряда, 14:00 ч
в Мурсалево:
Малеш (Микрево) - Велбъжд (Кюстендил)                     2:2; при дузпите: 4:5
  [Атанас Атанасов, Георги Жежев - Юлиян Кръстев,
   Ивайло Странджов]

                           Финал

27 ноември 2008, четвъртък, 14:00 ч
в Мировяне, ст."Димитър Пенев":
Биопрограма (Доброславци) - Велбъжд (Кюстендил)           0:0; при дузпите: 5:4

нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Първи етап

Област Пловдив

                           1 кръг

19 септември 2008, петък, 14:30 ч
в Баня: *
Металик (Сопот) - Баня (Баня)                    4:3 (3:1)
  [1:0 Андриан Лилов 7'-д, 1:1 Вълко Бончев 13'-д, 2:1 Андриан Лилов 24',
   3:1 Димитър Златев 34', 4:1 Илия Козничков 57', 4:2 Галин Бочев 62',
   4:3 Никола Амбарев 83']
* - на неутрален терен поради наказание с лишаване от домакинство на Металик (изтърпяно със задна дата,
    тъй като наказанието е наложено за инциденти в мач от XVI кръг на ЮИ "В" АФГ, игран на 9 ноември 2008.
19 септември 2008, петък, 16:30 ч
в Баня:
Левски 2004 (Карлово) - Крепост (Хисаря)                  0:3 (0:2)
  [0:1 Тодор Тумбалев 8', 0:2 Петър Ставрев 14', 0:3 Атанас Иванов 73']
Брестник 1948 (Пловдив)                                   почива
Сокол (Марково)                                           почива

                           2 кръг

25 ноември 2008, вторник, 14:30 ч
в Баня: *
Металик (Сопот) - Крепост (Хисаря)                        1:2 (0:1)
  [0:1 Петър Филипов 2', 0:2 Тодор Терзиев 49', 1:2 Станислав Стоенчев 88']
* - на неутрален терен поради наказание с лишаване от домакинство на Металик.
Брестник 1948 (Пловдив)                                   почива
Сокол (Марково)                                           почива

                           1/2 финал

3 декември 2008, сряда, 15:00 ч
в Калояново, ст."Асен Гаргов":
Брестник 1948 (Пловдив) - Крепост (Хисаря)                1:1; при дузпите: 5:3
  [1:0 Васил Гърков 14', 1:1 Петър Ставрев 31']
  [чк: Йордан Хърков (Бр) 44']
  [при дузпите за Брестник 1948 вкарват: Радослав Влашев, Александър Стойчев, Милен Манчев, Васил Гърков и Стоян Ангелов;
               за Крепост вкарват: Петър Какалчев, Ангел Ников, Янко Георгиев; изпуска: Росен Русев]
Сокол (Марково)                                           почива

                           Финал

6 декември 2008, събота, 13:00 ч
Сокол (Марково) - Брестник 1948 (Пловдив)                 2:4 (1:2)
  [0:1 Борис Благоев 18', 0:2 Александър Стойчев 27', 1:2 Николай Петров 38'-д,
   1:3 Борис Благоев 53, 2:3 Димо Станков 70', 2:4 Кирил Георгиев 79']

Представител на областта: Брестник 1948 (Пловдив).

Област Смолян

няма излъчен представител

Област Хасково

                           Финал

22 октомври 2008, сряда
Химик (Димитровград) - Хасково (Хасково)                  2:1

Представител на областта: Химик (Димитровград).

Област Кърджали

няма излъчен представител

Област Стара Загора

                           Финал

15 октомври 2008, сряда, 15:00 ч
Тунджа 2006 (Ягода) - Габровница 04 (Горно Сахране)       0:2 (0:1)
  [0:1 Георги Георгиев 15', 0:2 Емил Зарев 63']

Представител на областта: Габровница 04 (Горно Сахране).

Област Сливен

няма информация

Област Бургас

                           1/2 финали

3 септември 2008, сряда, 18:00 ч
в Каблешково, ст."Партизани":
Поморие (Поморие) - Атлетик (Бургас)                      2:0 (2:0)
  [1:0 Али Краев 3', 2:0 Светослав Козаров 39'], ~ 100 зрители
в Камено:
Созопол (Созопол) - Русокастро (Русокастро)               1:0 (1:0)
  [1:0 Христо Иванов 23']

                           Финал

5 ноември 2008, сряда, 14:00 ч
в Бургас, ст."Черноморец":
Поморие (Поморие) - Созопол (Созопол)                     1:0 (1:0)
  [1:0 Станимир Желев 24'-аг]
  [ид: Живко Панайотов (С) ??]

Представител на областта: Поморие (Поморие).

Област Ямбол

Представител на областта: Тунджа 1915 (Ямбол).

Втори етап

Поток Пловдив, Смолян, Хасково и Кърджали

4 март 2009, сряда, 14:00 ч
в Димитровград, ст."Миньор":
Химик (Димитровград) - Брестник 1948 (Пловдив)            0:2 (0:0)
  [0:1 Мартин Газиев 58'-д, 0:2 Никола Денев 75'], 100 зрители

Поток Стара Загора, Сливен, Бургас и Ямбол

19 ноември 2008, сряда
Тунджа 1915 (Ямбол) - Поморие (Поморие)                   0:2 (0:0)
  [0:1 Светослав Козаров 2п, 0:2 Димитър Петров 2п]
* - възможно е и мачът да се е играл на неутрален терен.

26 ноември 2008, сряда
Поморие (Поморие) - Габровница 04 (Горно Сахране)         3:1 (1:1)
  [0:1 Н. Лесов 36', 1:1 Георги Петков 41', 3:1 Светослав Козаров 2п,86'], ~ 100 зрители

                           Финал

19 март 2009, четвъртък, 15:00 ч
в Нова Загора, ст."Загорец":
Брестник 1948 (Пловдив) - Поморие (Поморие)               0:0; при дузпите: 3:4
  [дузпи (първи изпълняват Брестник):
   1. Васил Гърков - 0:0 - Тодор Йорданов спасява,
    . Канелов - 0:1;
   2. Мартин Газиев - 1:1,
    . Спасов - 1:2;
   3. Александър Стойчев - 2:2,
    . ??? - 2:2 - изпуска;
   4. Красимир Димитров - 3:2,
    . Шопов - 3:3;
   5. Борис Благоев - 3:3 - Тодор Йорданов спасява,
    . Калоянов - 3:4]

нагоре


Купа на Аматьорската футболна лига - 1/2 финали

Регламент
  - В този кръг участват четирите зонални победителя от Втори етап.
  - Четирите отбора се разпределят в 2 полуфинални двойки чрез пълен жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи. Мачовете се
играят на неутрален терен.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: в края на март 2009.

8 април 2009, сряда
в Пловдив, ст."Векта":
Поморие (Поморие) - Биопрограма (Доброславци)             6:0 (3:0)
  [1:0 Димитър Петров 1п, 2:0 Георги Калоянов 1п, 3:0 Диян Хаджиев 1п,
   4:0 Добромир Иванов 2п, 5:0 Яни Пехливанов 2п, 6:0 Слави Шопов 2п]
15 април 2009, сряда, 16:30 ч
в Горна Оряховица, ст."Локомотив":
Росица (Поликраище) - Бенковски (Бяла)                    1:5

нагоре


Купа на Аматьорската футболна лига - Финал

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от полуфиналите.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата полуфинална двойка.
  - Мястото на провеждане на финала ще бъде определено допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време директно се изпълняват дузпи.

20 май 2009, сряда, 17:00 ч
във Варна, ст."Тича":
Бенковски (Бяла) - Поморие (Поморие)                      1:4 (1:3)
  [0:1 Антонио Тодоров 13', 0:2 Мирослав Желев 19', 1:2 Диян Димов 24'-д,
   1:3 Цветан Канелов 40', 1:4 Димитър Петров 78'], ~ 250 зрители

нагоре


Creative Commons License 1992-2009 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com