bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Купа на България 2012/13


Купа на България - Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител, които трябва да е
определен след изиграването на поне един мач с друг отбор. Следват мачове
между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални
съвета на БФС, докато не бъдат излъчени по два отбора от всеки ЗС, общо 8.
При нужда (наличие на само един желаещ отбор от област) то той трябва
да изиграе поне един мач с друг областен първенец.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво. Ако двата отбора
са от едно и също ниво, домакинството се определя с жребий.

Представители на ЗС

Североизточна България: Силистра 2009 (Силистра) и Спортист 2011 (Генерал Тошево)
Северозападна България: Локомотив 1929 (Мездра) и Академик (Свищов)
Югозападна България: Места 2005 (Хаджидимово) и Струмска слава 1927 (Радомир)
Югоизточна България: Мастер (Бургас) и Евроколеж (Пловдив)

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза
на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

Област Добрич

Област Шумен

Област Търговище

Област Русе

Област Силистра

Област Разград

Междуобластни квалификации


нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

Област Габрово

Област Плевен

Област Ловеч

Област Враца

Област Монтана

Област Видин

Междуобластни квалификации


нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

Област София

Област Перник

Област Благоевград

Област Кюстендил

Област Пазарджик

Междуобластни квалификации


нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

Област Смолян

Област Хасково

Област Кърджали

Област Стара Загора

Област Сливен

Област Бургас

Област Ямбол

Междуобластни квалификации


нагоре


Купа на България - Първи кръг

Регламент
  - В този кръг участват 8-те представителя на ЗС от Предварителната фаза и
14-те отбора от двете "Б" ФГ.
  - Чрез пълен жребий 12 от 22-та отбора се разпределят в 6 двойки, а останалите
10 отбора почиват и продължват директно в 1/16 финалите.
  - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - 6-те победителя и 10-те почиващи отбора продължават в следващия кръг.

Жребий: 2 октомври 2012, вторник.

10 октомври 2012, сряда, 15:00 ч:
Сливен 2000 (Сливен) - Банско (Банско)                    1:5 (1:2)
13 октомври 2012, събота, 15:00 ч:
Пирин 2002 (Разлог) - Светкавица 1922 (Търговище)         2:0 (0:0)
Места 2005 (Хаджидимово) - Спартак 1919 (Плевен)          3:3 (2:1, 3:3) сл.прод.; при дузпите: 1:3
Спартак 1918 (Варна) - Шумен 2010 (Шумен)                 2:1 (0:0)
Спортист 2011 (Генерал Тошево) - Локомотив 1929 (Мездра)  1:3 (1:0)
Академик (Свищов) - Септември (Симитли)                   1:0 (0:0)
Нефтохимик 1962 (Бургас)                                  почива
Чавдар (Етрополе)                                         почива
Раковски 2011 (Раковски)                                  почива
Калиакра (Каварна)                                        почива
Видима-Раковски (Севлиево)                                почива
Любимец 2007 (Любимец)                                    почива
Силистра 2009 (Силистра)                                  почива
Струмска слава 1927 (Радомир)                             почива
Мастер (Бургас)                                           почива
Евроколеж (Пловдив)                                       почива

нагоре


Купа на България - Втори кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг и 16-те отбора от
"А" ФГ.
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 18 октомври 2012, четвъртък, 11:00 ч, хотел "Парк Ин", София.

                           Първи срещи

30 октомври 2012, вторник, 15:00 ч:
в Брестник, ст."Беркут":
Евроколеж (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                     0:3 (0:2)
Спартак 1918 (Варна) - Раковски 2011 (Раковски)           2:2 (1:1)
Банско (Банско) - Видима-Раковски (Севлиево)              6:1 (4:0)
31 октомври 2012, сряда, 15:00 ч:
Силистра 2009 (Силистра) - Чавдар (Етрополе)              1:1 (1:1)
Миньор (Перник) - Етър 1924 (Велико Търново)              2:1 (1:1)
Локомотив 1929 (Мездра) - Калиакра (Каварна)              4:0 (3:0)
Пирин (Гоце Делчев) - Монтана 1921 (Монтана)              3:2 (2:0)
Ботев (Враца) - Нефтохимик 1962 (Бургас)                  1:1 (0:1)
в София, ст."Славия":
Локомотив (София) - Мастер (Бургас)                       2:0 (1:0)
Любимец 2007 (Любимец) - Славия 1913 (София)              2:2 (1:0)
Струмска слава 1927 (Радомир) - Черно море (Варна)        0:0
Локомотив 1926 (Пловдив) - Литекс (Ловеч)                 0:0
31 октомври 2012, сряда, 17:00 ч:
Левски (София) - Пирин 2002 (Разлог)                      3:0 (1:0)
31 октомври 2012, сряда, 18:00 ч
Берое (Стара Загора) - Академик (Свищов)                  1:0 (0:0)
31 октомври 2012, сряда, 20:45 ч:
Лудогорец 1945 (Разград) - ЦСКА (София)                   1:2 (1:1)  /пряко по БНТ/
1 ноември 2012, четвъртък, 15:00 ч:
Спартак 1919 (Плевен) - Черноморец Бургас (Бургас)        0:4 (0:2)

                           Срещи реванш

23 ноември 2012, петък, 13:00 ч:
Академик (Свищов) - Берое (Стара Загора)                  1:3 (0:2); общ резултат: 1:4
в Българово, ст."Беркут":
Мастер (Бургас) - Локомотив (София)                       3:1 (1:1); общ резултат: 3:3
Славия 1913 (София) - Любимец 2007 (Любимец)              3:0 (3:0); общ резултат: 5:2
23 ноември 2012, петък, 16:00 ч:
Черноморец Бургас (Бургас) - Спартак 1919 (Плевен)        5:0 (3:0); общ резултат: 9:0
23 ноември 2012, петък, 17:30 ч:
Литекс (Ловеч) - Локомотив 1926 (Пловдив)                 2:0 (1:0); общ резултат: 2:0  /пряко по БНТ/
24 ноември 2012, събота, 11:00 ч:
в Брестник, ст."Беркут":
Ботев (Пловдив) - Евроколеж (Пловдив)                     6:1 (3:0); общ резултат: 9:1
24 ноември 2012, събота, 13:00 ч:
Чавдар (Етрополе) - Силистра 2009 (Силистра)              3:1 (0:1); общ резултат: 4:2
Етър 1924 (Велико Търново) - Миньор (Перник)              3:2 (1:2); общ резултат: 4:4
Калиакра (Каварна) - Локомотив 1929 (Мездра)              4:1 (2:0, 4:0) сл.прод.; общ резултат: 4:5
Раковски 2011 (Раковски) - Спартак 1918 (Варна)           2:2 (0:1, 2:2) сл.прод.; при дузпите: 4:5; общ резултат: 4:4
Монтана 1921 (Монтана) - Пирин (Гоце Делчев)              0:0; общ резултат: 2:3
Пирин 2002 (Разлог) - Левски (София)                      0:1 (0:0); общ резултат: 0:4
Видима-Раковски (Севлиево) - Банско (Банско)              1:2 (0:0); общ резултат: 2:8
Черно море (Варна) - Струмска слава 1927 (Радомир)        2:0 (1:0); общ резултат: 2:0
24 ноември 2012, събота, 13:30 ч:
ЦСКА (София) - Лудогорец 1945 (Разград)                   0:1 (0:0); общ резултат: 2:2  /пряко по БНТ/
24 ноември 2012, събота, 16:00 ч:
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Ботев (Враца)                  1:0 (0:0); общ резултат: 2:1

нагоре


Купа на България - Трети кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Втори кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 26 ноември 2012, понеделник, 12:00 ч, залата на Пресклуб "България" на Национален стадион "Васил Левски", София.

                           Първи срещи

2 декември 2012, неделя, 13:00 ч:
Славия 1913 (София) - Ботев (Пловдив)                     3:0 (2:0)  /пряко по БНТ Свят/  stats
  [1:0 Живко Желев 14', 3:0 Петър Димитров 43',76']
  [чк: Живко Желев (С) 66'], ~ 580 зрители
2 декември 2012, неделя, 14:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Нефтохимик 1962 (Бургас)            1:0 (0:0)  stats
  [1:0 Борислав Хазуров 74'-д]
  [чк: Свилен Щерев (П) 90'], ~ 580 зрители
Чавдар (Етрополе) - ЦСКА (София)                          0:2 (0:1)  stats
  [0:1 Мишел 29', 0:2 Анисе Андрианантенайна 90'], ~ 3 400 зрители
Банско (Банско) - Миньор (Перник)                         1:1 (0:1)  stats
  [0:1 Йордан Юруков 14', 1:1 Сергей Георгиев 74'], ~ 410 зрители
Спартак 1918 (Варна) - Литекс (Ловеч)                     0:1 (0:1)  stats
  [0:1 Георги Миланов 22'], ~ 870 зрители
Берое (Стара Загора) - Локомотив 1929 (Мездра)            4:0 (2:0)  stats
  [1:0 Давид Каядо 29', 2:0 Елио Мартинс 41', 3:0 Стефан Велев 66',
   4:0 Георги Андонов 90']
  [ид: Иван Мишев (Л) 64'], ~ 250 зрители
2 декември 2012, неделя, 15:45 ч:
Левски (София) - Черно море (Варна)                       4:0 (1:0)  /пряко по БНТ/  stats
  [2:0 Дъстли Мюлдер 11',51'; 4:0 Жоао Силва 54',75'-д]
  [чк: Александър Ем.Александров (Чм) 74'], ~ 1 150 зрители
3 декември 2012, понеделник, 14:00 ч:
в София, ст."Славия":
Локомотив (София) - Черноморец Бургас (Бургас)            3:1 (2:0)  stats
  [1:0 Димитър Илиев 8', 2:0 Светослав Петров 45', 2:1 Георги Терзиев 57',
   3:1 Антонио Павлов 75'], ~ 180 зрители

                           Срещи реванш

12 декември 2012, сряда, 13:00 ч:
Литекс (Ловеч) - Спартак 1918 (Варна)                     7:1 (4:0); общ резултат: 8:1  stats
  [1:0 Герасим Заков 20', 3:0 Исмаил Иса 21',38'; 4:0 Томи Костадинов 44',
   5:0 Герасим Заков 51', 5:1 Георги Станчев 57', 6:1 Герасим Заков 73',
   7:1 Армандо Ваюши 86']
  [нбс: Армандо Ваюши (Л) 86'], ~ 170 зрители
15 декември 2012, събота, 13:00 ч:
Черноморец Бургас (Бургас) - Локомотив (София)            1:0 (1:0); общ резултат: 2:3  stats
  [1:0 Яник Боли 12']
  [чк: Кристиян Добрев (Л) 90'+5'], ~ 500 зрители
Черно море (Варна) - Левски (София)                       1:0 (0:0); общ резултат: 1:4  stats
  [1:0 Росен Колев 69']
  [чк: Даниел Димов (Л) 68'], ~ 2 090 зрители
в Благоевград, ст."Христо Ботев":
ЦСКА (София) - Чавдар (Етрополе)                          5:0 (2:0); общ резултат: 7:0  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Анисе Андрианантенайна 16', 3:0 Тасио 39',50'; 4:0 Нжонго Присо 64',
   5:0 Григор Долапчиев 87'], ~ 590 зрители
Миньор (Перник) - Банско (Банско)                         2:1 (1:1); общ резултат: 3:2  stats
  [1:0 Фарес Брахими 9', 1:1 Петър Тончев 30', 2:1 Камен Хаджиев 51'], ~ 280 зрители
Локомотив 1929 (Мездра) - Берое (Стара Загора)            1:4 (0:1); общ резултат: 1:8  stats
  [0:1 Мартин Райнов 9', 0:2 Тодор Христов 47', 1:2 Камен Каменов 49',
   1:3 Мартин Райнов 80', 1:4 Елио Мартинс 87'-д], ~ 110 зрители
16 декември 2012, неделя, 13:00 ч:
в Нова Загора, ст."Загорец": *
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Пирин (Гоце Делчев)            1:1 (0:1); общ резултат: 1:2  stats
  [0:1 Драги Коцев 23', 1:1 Христо Лемперов 84'], ~ 330 зрители
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на Нефтохимик 1962 от XIII кръг на "Б" ФГ.
Ботев (Пловдив) - Славия 1913 (София)                     0:1 (0:1); общ резултат: 0:4  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Павел Попара 33'], ~ 3 250 зрители

нагоре


Купа на България - Четвърти кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Трети кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 18 декември 2012, вторник, 11:00 ч, залата на Пресклуб "България" на Национален стадион "Васил Левски", София.

                           Първи срещи

13 март 2013, сряда, 15:30 ч:
Локомотив (София) - ЦСКА (София)                          0:0  /пряко по БНТ/  stats
   ~ 230 зрители
Миньор (Перник) - Славия 1913 (София)                     2:5 (0:3)  stats
  [0:2 Петър Димитров 10',17'; 0:3 Живко Желев 33', 0:4 Ливраменто 48',
   0:5 Здравко Лазаров 61', 1:5 Петър Петров 66', 2:5 Димитър Ялъмов 72']
  [чк: Георги Петков (вр) (С) 57', Камен Хаджиев (М) 78', Виктор Генев (С) 90'+2'], ~ 1 040 зрители
13 март 2013, сряда, 17:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Пирин (Гоце Делчев)                1:0 (1:0)  stats
  [1:0 Елио Мартинс 25'], ~ 1 670 зрители
13 март 2013, сряда, 18:00 ч:
Левски (София) - Литекс (Ловеч)                           1:0 (1:0)  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Гари Родригес 22'], при закрити врати

                           Срещи реванш

3 април 2013, сряда, 15:30 ч:
ЦСКА (София) - Локомотив (София)                          0:1 (0:0); общ резултат: 0:1  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Даниел Пеев 84'-д]
  [чк: Бранимир Костадинов (Л) 89'], ~ 800 зрители
3 април 2013, сряда, 16:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Берое (Стара Загора)                1:3 (0:2); общ резултат: 1:4  /пряко по TV+/  stats
  [0:1 Елио Мартинс 19', 0:2 Георги Андонов 45'+1', 0:3 Игор Джоман 65',
   1:3 Веселин Марчев 73'], ~ 840 зрители
Славия 1913 (София) - Миньор (Перник)                     0:1 (0:0); общ резултат: 5:3  stats
  [0:1 Салас Окечукву 88'], ~ 170 зрители
3 април 2013, сряда, 18:00 ч:
Литекс (Ловеч) - Левски (София)                           2:1 (0:1); общ резултат: 2:2  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Дъстли Мюлдер 40', 1:1 Георги Миланов 49', 2:1 Исмаил Иса 75'], ~ 4 390 зрители

нагоре


Купа на България - Пети кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Четвърти кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 4 април 2012, четвъртък, 11:30 ч, залата на Пресклуб "България" на Национален стадион "Васил Левски", София.

                           Първи срещи

17 април 2013, сряда, 17:45 ч:
Левски (София) - Локомотив (София)                        3:1 (0:0)  /пряко по БНТ/  stats
  [2:0 Гари Родригес 64',75'; 2:1 Димитър Илиев 81', 3:1 Стефан Велев 83'], ~ 1 250 зрители
18 април 2013, четвъртък, 15:30 ч:
Славия 1913 (София) - Берое (Стара Загора)                0:0  /пряко по БНТ/  stats
   ~ 1 090 зрители

                           Срещи реванш

24 април 2013, сряда, 15:30 ч:
Локомотив (София) - Левски (София)                        0:0; общ резултат 1:3  /пряко по БНТ/  stats
   ~ 1 470 зрители
25 април 2013, четвъртък, 17:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Славия 1913 (София)                1:0 (0:0); общ резултат: 1:0  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Георги Андонов 87'], ~ 6 670 зрители

нагоре


Купа на България - Шести кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Пети кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Мястото на провеждане на финала се определя допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

15 май 2013, сряда, 17:30 ч:
в Ловеч, Градски стадион:
Берое (Стара Загора) - Левски (София)                     3:3 (2:1, 3:3) сл.прод.; при дузпите: 3:1  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Елио Мартинс 16', 1:1 Илиян Йорданов 24', 2:1 Елио Мартинс 28',
   3:1 Георги Андонов 79', 3:2 Жоао Силва 80', 3:3 Гари Родригес 87']
  [чк: Христо Йовов (Л) 44'], ~ 6 370 зрители

нагоре


Creative Commons License 1992-2013 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com