Купа на Съветската войска 1948/49


Околийски и зонови квалификации

Регламент
  - В квалификациите имат право да участват всички отбори извън Републиканската футболна дивизия.
  - Квалификациите протичат първо в рамките на околиите, до излъчването на околийски първенци.
  - Околийските първенци се разпределят в шест географск зони - североизточна, северозападна, софийска, югозападна, южна и югоизточна. Квалификациите продължават в рамките на зоните, до излъчването на победител във всяка една зона.

Зонови първенци

Североизточна зона: Спартак (Варна)
Северозападна зона: Септември (Плевен)
Софийска зона: Динамо (София)
Югозападна зона: Рудничар (Перник)
Южна зона: Спартак (Пазарджик)
Югоизточна зона: Партизан (Ямбол)

нагоре


Финална фаза

1/8 финали

Спартак (Пазарджик)1 Левски (София)4
Рудничар (Перник)2 Ботев при ДНВ (Варна)1
Марек (Дупница)0 Славия (София)0 след продължения
Динамо (София)1 Бенковски (Видин)4
Септември (Плевен)2 Славия (Пловдив)1
Ботев (Бургас)2 Локомотив (София)1
Партизан (Ямбол)0 ЦДНВ (София)4
Спартак (Варна)0 Спартак (София)1

1/4 финали

Левски (София)7 Рудничар (Перник)0
Славия (София)4 Бенковски (Видин)0
Септември (Плевен)3 Ботев (Бургас)1
ЦДНВ (София)1 Спартак (София)1 след продължения

1/2 финали

Левски (София)1 Славия (София)0
Септември (Плевен)4 ЦДНВ (София)6

Финал

Левски (София)1 ЦДНВ (София)1 след продължения


1/8 финали

Регламент
  - В този кръг участват 6-те победителя от зоналните квалификации, както и влизащите на този етап в турнира 10 отбора от РФД.
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

3 април 1949, неделя:
Ботев (Бургас) - Локомотив (София)                        2:1 
Марек (Дупница) - Славия (София)                          0:0 (0:0, 0:0) сл.прод. 
Септември (Плевен) - Славия (Пловдив)                     2:1 
Рудничар (Перник) - Ботев при ДНВ (Варна)                 2:1 
Спартак (Пазарджик) - Левски (София)                      1:4 
Партизан (Ямбол) - ЦДНВ (София)                           0:4 
Динамо (София) - Бенковски (Видин)                        1:4 
Спартак (Варна) - Спартак (София)                         0:1 

преиграване
4 април 1949, понеделник: Марек (Дупница) - Славия (София) 0:2 нагоре

1/4 финали

Регламент
  - В този кръг участват 8-тe победителя от 1/8 финалите, както следва: РФД (6/10), зони (2).
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

17 април 1949, неделя:
ЦДНВ (София) - Спартак (София)                            1:1 (0:1, 1:1) сл.прод. 
Славия (София) - Бенковски (Видин)                        4:0 
Левски (София) - Рудничар (Перник)                        7:0 
Септември (Плевен) - Ботев (Бургас)                       3:1 

преиграване
18 април 1949, понеделник: ЦДНВ (София) - Спартак (София) 3:2 (2:2) сл.прод. * * - резултатът от редовното време не е потвърден. нагоре

1/2 финали

Регламент
  - В този кръг участват 4-тe победителя от 1/4 финалите, както следва: РФД (3/10), зони (1).
  - Победителите се излъчват в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва на следващия ден без промяна на домакинството.
  - Домакинството в двойките се определя с жребий.

1 май 1949, неделя:
Левски (София) - Славия (София)                           1:0 (1:0) 
  [1:0 Борислав Цветков 28']
Септември (Плевен) - ЦДНВ (София)                         4:6 (3:3) 
  [1:0 Трифон Георгиев 3', 1:2 Коце Благоев 12',13'; 1:3 Ганчо Василев 1п,
   2:3 Марин Константинов 1п, 3:3 Иван Матеев 44', 3:4 Димитър Миланов 50',
   3:5 Стефан Т.Стефанов 52', 4:5 Димитър Палев 79', 4:6 Димитър Миланов 82'], ~ 20 000 зрители

нагоре


Финал

Регламент
  - В този кръг участват 2-та победителя от 1/2 финалите, както следва: РФД (2/10).
  - Победителят се излъчва в елиминация в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията срещата се преиграва.
  - Мачът се играе на неутрален терен.

8 май 1949, неделя:
в София, ст."Юнак":
Левски (София) - ЦДНВ (София)                             1:1 (0:1, 1:1) сл.прод. 
  [0:1 Стефан Т.Стефанов 6', 1:1 Костадин Георгиев 86'], ~ 35 000 зрители

преиграване
16 май 1949, понеделник: в София, ст."Юнак": Левски (София) - ЦДНВ (София) 2:2 (0:1, 2:2) сл.прод. [0:1 Кирил Богданов 36', 0:2 Димитър Миланов 51', 2:2 Арсен Димитров 56',59'], ~ 35 000 зрители
второ преиграване
17 май 1949, вторник: в София, ст."Юнак": Левски (София) - ЦДНВ (София) 2:1 (0:1, 1:1) сл.прод. [0:1 Никола Божилов 2'-д, 1:1 Васил Спасов 78', 2:1 Арсен Димитров 113'], ~ 35 000 зрители нагоре