"А" Републиканска футболна група 1952

| Регламент | Таблица с резултати | 

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       22   13   7   2   38:12   33    [*] Шампион
 2. ДСО Спартак (София)                22    9   8   5   30:13   26               
 3. ДСО Локомотив (София)              22   11   3   8   30:22   25 [+]           
 4. ДСО Спартак (Плевен)               22    8   8   6   19:21   24 [+]           
 5. ДСО Динамо (София)                 22    8   6   8   22:16   22                [1.38 ГО]
 6. ДСО Локомотив (Пловдив)            22    9   4   9   24:26   22                [0.92 ГО]
 7. ВМС (Сталин)                       22    8   6   8   22:32   22 [+]            [0.69 ГО]
 8. ДСО Ударник (София)                22    8   5   9   29:22   21 [+]           
 9. ДНА (Пловдив)                      22    9   1  12   17:25   19    [*]        
10. ДСО Миньор (Димитрово)             22    7   4  11   26:34   18    [*]         [0.76 ГО]
-------------------------------------------------------------------
11. ДСО Академик (София)               22    6   6  10   19:32   18        Изпада  [0.59 ГО]
12. ДСО Спартак (Сталин)               22    4   6  12   16:37   14        Изпада 

Бележки
  - Считано от 1 януари 1952 г. от ДСО Торпедо се обособява ДСО Миньор, а от ДСО Динамо, ДСО Торпедо, ДСО Строител и ДСО Червено знаме се обособява ДСО Септември. Във връзка с това от отбора на ДСО Торпедо в Димитрово се отделя отбор на ДСО Миньор. Първоначално ДСО Торпедо (Димитрово) запазва мястото си в "А" РФГ, но непосредствено преди началото на сезона на негово място е вкаран ДСО Миньор (Димитрово).
  - На 18 април 1952 г. ЦДНВ (София) е преименуван на ЦДНА; а ДНВ (Пловдив) - на ДНА.
  - Първоначално обявения календар за първите 11 кръга от първенството е нарушен още след изиграването на I кръг и до края на сезона всички срещи са насрочвани хаотично и без оглед на поредността им в кръговете, а в резултат и до самия край на сезона има голяма разлика между броя изиграни мачове между отборите. Основна причина за това е организиран паралелен турнир с участието на 6-те софийски отбора и 2 сборни отбора (I-ви и II-ри градски отбор), който е целял по-добрата подготовка на националните състезатели за предстоящия футболен турнир от XV-те Олимпийски игри в Хелзинки (15 юли-2 август 1952 г.). Там националният отбор отпада след 1 мач на 16 юли 1952 г. По-долу може да видите и мачовете от сезона подредени по хронологичен ред на изиграването им, вместо по кръгове.

                           I кръг

13 март 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        0:0 
15 март 1952, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             0:0 
16 март 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНА (София)                    1:0 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Сталин)              5:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (София)                0:2 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (София)                        1:1 

                           II кръг

21 март 1952, петък:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     отложен 
22 март 1952, събота:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        отложен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           отложен 
23 март 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (София)                отложен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)                      отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 отложен 
7 април 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        6:1 
18 май 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)                      1:0 
21 юни 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 0:1 
6 септември 1952, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           3:2 
14 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (София)                3:2 
23 октомври 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     1:2 

                           III кръг

27 март 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      2:2 
28 март 1952, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:0 
29 март 1952, събота:
ДСО Спартак (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              3:0 
30 март 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               0:0 
ВМС (Сталин) - ДНА (Пловдив)                              отложен 
ДСО Академик (София) - ДСО Ударник (София)                0:3 
27 април 1952, неделя:
ВМС (Сталин) - ДНА (Пловдив)                              2:1 

                           IV кръг

3 април 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                отложен 
5 април 1952, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              отложен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            отложен 
6 април 1952, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (София)                        отложен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ВМС (Сталин)                       отложен 
10 април 1952, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              1:2 
12 април 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ВМС (Сталин)                       2:3 
13 април 1952, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (София)                        1:1 
19 април 1952, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                1:0 
4 май 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            6:1 
15 юни 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      0:2 

                           V кръг

4 април 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Ударник (София)                 0:0 
5 април 1952, събота:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         1:3 
11 април 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Ударник (София)                 изтеглен 
12 април 1952, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин)               отложен 
13 април 1952, неделя:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         изтеглен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              отложен 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    отложен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)                    отложен 
20 април 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)                    2:1 
18 юни 1952, сряда:
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    0:0 
27 юни 1952, петък:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин)               2:0 
11 август 1952, понеделник:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              0:1 

                           VI кръг

17 април 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (София)                        1:0 
18 април 1952, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 отложен 
19 април 1952, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (София)            отложен 
20 април 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (София)                       отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)             отложен 
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      отложен 
1 май 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)             4:0 
21 юни 1952, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (София)            0:1 
6 август 1952, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      1:0 
28 август 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 0:1 
11 октомври 1952, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (София)                       1:0 

                           VII кръг

25 април 1952, петък:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       отложен 
26 април 1952, събота:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         отложен 
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Сталин)                отложен 
27 април 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       отложен 
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (София)              отложен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          отложен 
21 май 1952, сряда:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          4:1 
24 юни 1952, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         0:5 
5 август 1952, вторник:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 
20 август 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       4:1 
24 август 1952, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (София)              2:0 
3 октомври 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Сталин)                5:0 

                           VIII кръг

30 март 1952, неделя:
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              3:0 
17 април 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София)             0:3 
2 май 1952, петък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            отложен 
3 май 1952, събота:
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              изтеглен 
4 май 1952, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                отложен 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София)             изтеглен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София)                 отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       отложен 
25 май 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       1:0 
31 август 1952, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                2:1 
16 септември 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София)                 4:0 
9 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            3:1 

                           IX кръг

6 април 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (София)               0:1 
15 април 1952, вторник:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)                      2:0 
8 май 1952, четвъртък:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Плевен)               отложен 
9 май 1952, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               отложен 
10 май 1952, събота:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (София)               изтеглен 
11 май 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)                      изтеглен 
12 май 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             отложен 
31 май 1952, събота:
ВМС (Сталин) - ЦДНА (София)                               отложен 
18 юни 1952, сряда:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Плевен)               1:1 
10 септември 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             0:1 
11 септември 1952, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ЦДНА (София)                               0:0 
13 септември 1952, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               3:1 

                           X кръг

14 април 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               0:1 
27 април 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:1 
15 май 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       отложен 
17 май 1952, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               изтеглен 
18 май 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             изтеглен 
ВМС (Сталин) - ДСО Академик (София)                       отложен 
3 август 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   2:1 
4 септември 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  0:0 
8 септември 1952, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Академик (София)                       0:2 
27 септември 1952, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       5:0 

                           XI кръг

8 април 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ЦДНА (София)                       1:1 
9 април 1952, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Плевен)                1:0 
17 април 1952, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     отложен 
4 май 1952, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     2:1 
17 май 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:2 
23 май 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Плевен)                изтеглен 
24 май 1952, събота:
ДСО Академик (София) - ЦДНА (София)                       изтеглен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)                     отложен 
25 май 1952, неделя:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            изтеглен 
13 август 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  0:2 
14 август 1952, четвъртък:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)                     1:0 

                           XII кръг

17-30 юли 1952:
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        1:0 
28 август 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Академик (София)             2:1 
15 септември 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                0:0 
25 септември 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (София) - ВМС (Сталин)                        0:0 
12 ноември 1952, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    5:1 

                           XIII кръг

6 юли 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      2:1 
19 август 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 1:0 
4 септември 1952, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (София)                        3:2 
16 септември 1952, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           1:0 
5 октомври 1952, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     2:2 
7 октомври 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (София)                0:3 

                           XIV кръг

13 юли 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              0:0 
16 юли 1952, сряда:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)               2:2 
24 август 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              0:2 
10 септември 1952, сряда:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (София)              1:1 
1 октомври 1952, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      0:4 
4 октомври 1952, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Академик (София)                1:1 

                           XV кръг

17-30 юли 1952:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Сталин)                       0:0 
7 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ЦДНА (София)                        0:1 
9 септември 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                0:3 
28 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            2:1 
11 ноември 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ДНА (Пловдив)                      0:1 
14 ноември 1952, петък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              0:1 

                           XVI кръг

17-30 юли 1952:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДНА (Пловдив)                    0:1 
21 август 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Плевен)              2:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    0:0 
5 септември 1952, петък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Академик (София)               1:2 
22 септември 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (София)                 1:3 
23 септември 1952, вторник:
ЦДНА (София) - ДСО Динамо (София)                         1:0 

                           XVII кръг

13 април 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:0 
7 август 1952, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)             4:0 
1 септември 1952, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (София)                      1:0 
30 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        0:1 
16 ноември 1952, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            0:0 
17 ноември 1952, понеделник:
ДСО Спартак (София) - ДНА (Пловдив)                       0:2 

                           XVIII кръг

17-30 юли 1952:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          1:0 
7 септември 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       1:2 
20 септември 1952, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Академик (София)              4:0 
2 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         0:1 
14 октомври 1952, вторник:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:0 
15 октомври 1952, сряда:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (София)                1:0 

                           XIX кръг

13 юли 1952, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)                       0:2 
4 септември 1952, четвъртък:
ДНА (Пловдив) - ЦДНА (София)                              0:1 
23 септември 1952, вторник:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (София)            1:0 
30 септември 1952, вторник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                0:0 
22 октомври 1952, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             4:1 
29 октомври 1952, сряда:
ДСО Академик (София) - ДСО Динамо (София)                 1:1 

                           XX кръг

20 април 1952, неделя:
ЦДНА (София) - ВМС (Сталин)                               4:1 
10 юли 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДНА (Пловдив)                      2:0 
31 юли 1952, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Динамо (София)               1:2 
8 август 1952, петък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (София)             0:2 
24 септември 1952, сряда:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Академик (София)               1:0 
23 ноември 1952, неделя:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (София)               0:2 

                           XXI кръг

25 май 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)                   0:1 
31 август 1952, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Плевен)             1:2 
14 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНА (София)                       0:0 
29 септември 1952, понеделник:
ДСО Академик (София) - ВМС (Сталин)                       1:5 
18 ноември 1952, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (София)               1:2 
30 ноември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (София)                  0:0 

                           XXII кръг

6 юли 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            1:0 
17-30 юли 1952:
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     3:0 
19 септември 1952, петък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (София)                0:0 
26 септември 1952, петък:
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     1:0 
11 октомври 1952, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Академик (София)                       1:0 
16 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  1:1 

Таблица с резултати
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНА (София) XXX 1:1 2:2 1:0 1:0 5:1 4:1 1:0 3:0 1:2 1:0 5:0 2. ДСО Спартак (София) 0:1 XXX 0:1 1:0 0:0 4:1 0:0 0:0 0:2 3:0 3:2 5:0 3. ДСО Локомотив (София) 0:4 0:2 XXX 2:2 1:0 1:0 1:0 1:2 1:0 3:1 4:0 5:0 4. ДСО Спартак (Плевен) 0:0 0:0 0:1 XXX 1:0 2:1 1:0 0:2 2:1 1:1 1:0 0:0 5. ДСО Динамо (София) 1:3 0:0 0:3 0:1 XXX 1:0 0:1 1:1 0:0 3:1 4:0 1:0 6. ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0 0:3 3:2 6:1 0:0 XXX 0:0 0:2 2:1 4:1 0:1 1:0 7. ВМС (Сталин) 0:0 1:1 1:0 0:2 0:5 0:0 XXX 3:2 2:1 2:1 0:2 0:0 8. ДСО Ударник (София) 0:1 1:3 0:1 0:0 0:2 0:1 6:1 XXX 4:1 1:2 1:1 0:0 9. ДНА (Пловдив) 0:1 1:0 1:0 1:0 1:0 0:1 0:2 1:2 XXX 2:1 0:2 2:0 10. ДСО Миньор (Димитрово) 2:2 1:1 1:0 1:2 1:2 1:0 3:0 0:1 0:1 XXX 2:1 4:0 11. ДСО Академик (София) 1:1 0:3 2:0 1:1 1:1 0:0 1:5 0:3 0:1 0:0 XXX 2:0 12. ДСО Спартак (Сталин) 0:0 1:0 1:1 2:2 0:1 1:2 2:3 2:1 2:0 4:0 1:2 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре

Мачовете по хронологичен ред

13 март 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        0:0 
15 март 1952, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Миньор (Димитрово)             0:0 
16 март 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНА (София)                    1:0 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Сталин)              5:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (София)                0:2 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (София)                        1:1 
27 март 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      2:2 
28 март 1952, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:0 
29 март 1952, събота:
ДСО Спартак (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              3:0 
30 март 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               0:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Ударник (София)                0:3 
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              3:0 
4 април 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Ударник (София)                 0:0 
5 април 1952, събота:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         1:3 
6 април 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (София)               0:1 
7 април 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        6:1 
8 април 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ЦДНА (София)                       1:1 
9 април 1952, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Плевен)                1:0 
10 април 1952, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              1:2 
12 април 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ВМС (Сталин)                       2:3 
13 април 1952, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (София)                        1:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:0 
14 април 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               0:1 
15 април 1952, вторник:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)                      2:0 
17 април 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (София)                        1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София)             0:3 
19 април 1952, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                1:0 
20 април 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)                    2:1 
ЦДНА (София) - ВМС (Сталин)                               4:1 
27 април 1952, неделя:
ВМС (Сталин) - ДНА (Пловдив)                              2:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:1 
1 май 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)             4:0 
4 май 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            6:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     2:1 
17 май 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:2 
18 май 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)                      1:0 
21 май 1952, сряда:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          4:1 
25 май 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       1:0 
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)                   0:1 
15 юни 1952, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      0:2 
18 юни 1952, сряда:
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    0:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Плевен)               1:1 
21 юни 1952, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 0:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (София)            0:1 
24 юни 1952, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         0:5 
27 юни 1952, петък:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин)               2:0 
6 юли 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      2:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            1:0 
10 юли 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДНА (Пловдив)                      2:0 
13 юли 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              0:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)                       0:2 
16 юли 1952, сряда:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)               2:2 
17-30 юли 1952:
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        1:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Сталин)                       0:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДНА (Пловдив)                    0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          1:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     3:0 
31 юли 1952, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Динамо (София)               1:2 
3 август 1952, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   2:1 
5 август 1952, вторник:
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 
6 август 1952, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      1:0 
7 август 1952, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)             4:0 
8 август 1952, петък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (София)             0:2 
11 август 1952, понеделник:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              0:1 
13 август 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  0:2 
14 август 1952, четвъртък:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)                     1:0 
19 август 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 1:0 
20 август 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       4:1 
21 август 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Плевен)              2:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    0:0 
24 август 1952, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (София)              2:0 
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              0:2 
28 август 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 0:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Академик (София)             2:1 
31 август 1952, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                2:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Плевен)             1:2 
1 септември 1952, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (София)                      1:0 
4 септември 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  0:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (София)                        3:2 
ДНА (Пловдив) - ЦДНА (София)                              0:1 
5 септември 1952, петък:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Академик (София)               1:2 
6 септември 1952, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           3:2 
7 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ЦДНА (София)                        0:1 
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       1:2 
8 септември 1952, понеделник:
ВМС (Сталин) - ДСО Академик (София)                       0:2 
9 септември 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                0:3 
10 септември 1952, сряда:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (София)              1:1 
11 септември 1952, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ЦДНА (София)                               0:0 
13 септември 1952, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               3:1 
14 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (София)                3:2 
ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНА (София)                       0:0 
15 септември 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                0:0 
16 септември 1952, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София)                 4:0 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           1:0 
19 септември 1952, петък:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (София)                0:0 
20 септември 1952, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Академик (София)              4:0 
22 септември 1952, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (София)                 1:3 
23 септември 1952, вторник:
ЦДНА (София) - ДСО Динамо (София)                         1:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (София)            1:0 
24 септември 1952, сряда:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Академик (София)               1:0 
25 септември 1952, четвъртък:
ДСО Спартак (София) - ВМС (Сталин)                        0:0 
26 септември 1952, петък:
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     1:0 
27 септември 1952, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       5:0 
28 септември 1952, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            2:1 
29 септември 1952, понеделник:
ДСО Академик (София) - ВМС (Сталин)                       1:5 
30 септември 1952, вторник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                0:0 
1 октомври 1952, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      0:4 
2 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         0:1 
3 октомври 1952, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Сталин)                5:0 
4 октомври 1952, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Академик (София)                1:1 
5 октомври 1952, неделя:
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     2:2 
7 октомври 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (София)                0:3 
9 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            3:1 
11 октомври 1952, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (София)                       1:0 
ЦДНА (София) - ДСО Академик (София)                       1:0 
14 октомври 1952, вторник:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:0 
15 октомври 1952, сряда:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (София)                1:0 
16 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  1:1 
22 октомври 1952, сряда:
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             4:1 
23 октомври 1952, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     1:2 
29 октомври 1952, сряда:
ДСО Академик (София) - ДСО Динамо (София)                 1:1 
30 октомври 1952, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        0:1 
11 ноември 1952, вторник:
ДСО Академик (София) - ДНА (Пловдив)                      0:1 
12 ноември 1952, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    5:1 
14 ноември 1952, петък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              0:1 
16 ноември 1952, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            0:0 
17 ноември 1952, понеделник:
ДСО Спартак (София) - ДНА (Пловдив)                       0:2 
18 ноември 1952, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (София)               1:2 
23 ноември 1952, неделя:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (София)               0:2 
30 ноември 1952, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (София)                  0:0 

нагоре