"А" Републиканска футболна група 1951

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНВ (София)                       22   18   1   3   62:7    37    [*] Шампион        
 2. ДСО Спартак (София)                22   14   8   0   27:7    36 [+]                   
 3. ДСО Динамо (София)                 22    9   8   5   37:16   26                        [2.31 ГО]
 4. ДСО Академик (София)               22   10   6   6   40:33   26                        [1.21 ГО]
 5. ДСО Спартак (Сталин)               22   10   5   7   40:27   25                       
 6. ДСО Червено знаме (София)          22    6  11   5   26:21   23        Бараж - изпада  [1.24 ГО]
 7. ДСО Локомотив (Пловдив)            22    7   9   6   21:20   23    [*]                 [1.05 ГО]
 8. ДСО Строител (София)               22    8   6   8   25:24   22    [*] Изпада         
 9. ДСО Торпедо (Димитрово)            22    9   2  11   37:36   20 [+][*]                
10. ДНВ (Пловдив)                      22    6   5  11   26:32   17 [+][*]                
11. ДСО Торпедо (Плевен)               22    1   3  18   16:59    5    [*] Изпада         
12. ДСО Торпедо (Русе)                 22    0   4  18    8:83    4 [+][*] Изпада         

Бележки
  - Считано от 1 януари 1951 от ДСО Торпедо се обособява ДСО Локомотив, а от ДСО Строител - ДСО Ударник. Във връзка с това от отборите на ДСО Торпедо в Русе и Плевен се отделят отбори на ДСО Локомотив, които започват участие съответно в русенската и плевенската "А" окръжни групи. От отбора на ДСО Торпедо (Пловдив) също се отделя отбор на ДСО Локомотив, който взима мястото на ДСО Торпедо (Пловдив) в "А" РФГ, докато ДСО Торпедо (Пловдив) започва участие в пловдивската "А" окръжна група. Няма информация дали от ДСО Торпедо в Перник се е отделил отбор на ДСО Локомотив. Също така от ДСО Строител в София се отделя отбор на ДСО Ударник, който започва сезона "Б" РФГ.
  - Народна войска (София) е преименуван на ЦДНВ.
  - На 19 февруари 1951 е решено "А" РФГ да се разшири до 12 отбора. В групата допълнително влизат ДСО Торпедо (Димитрово), 4-ти в Южна "Б" РФГ през изминалия сезон; и ДНВ (Пловдив), 2-ри в "А" окръжна група Пловдив през изминалия сезон.

                           I кръг

22 март 1951, четвъртък:
ДСО Академик (София) - ДНВ (Пловдив)                      1:0 (0:0) 
  [1:0 Иван Трендафилов 58']
23 март 1951, петък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Русе)                  1:0 (0:0) 
  [1:0 Светослав Инджев 86']
25 март 1951, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                 2:0 (1:0) 
  [1:0 Георги Кардашев 20', 2:0 Арсен Димитров 73']
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София)            отложен 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Червено знаме (София)       2:2 (2:0) 
  [Евгени Петров 18'-д,32'-д - _ _, Спасов 60']
ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНВ (София)                       0:3 (0:2) 
  [0:2 Стефан Т.Стефанов 4',7'; 0:3 Димитър Миланов 61']
9 април 1951, понеделник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София)            1:1 
  [Атанас Николов - Димитър Станчев -аг]

                           II кръг

28 март 1951, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София)                  1:3 
  [Георги Кардашев - Трендафил Станков 20',60'-д, _ _]
29 март 1951, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)            1:3 (1:0) 
  [1:0 Д.Василев 3', 1:1 Петър Михайлов 60', 1:2 Евгени Петров 74',
   1:3 Иван Данчев 76']
31 март 1951, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Спартак (Сталин)          1:1 (0:0) 
  [1:0 Константин Кочев 48', 1:1 Васил Досев 54']
1 април 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ЦДНВ (София)                       0:5 (0:3) 
  [0:1 Петър Михайлов 30', 0:2 Атанас Цанов 38', 0:3 Петър Михайлов 43',
   0:4 Атанас Цанов 83'-д, 0:5 Стефан Т.Стефанов 89']
ДНВ (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)                   0:3 (0:0) 
  [0:1 Петър Събев 49', 0:2 Атанас Николов 50', 0:3 Николай Милков 59']
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Академик (София)                 1:4 (0:3) 
  [0:1 Васил Спасов 20', 0:3 Д.Минчев 30',40'; 1:3 Тончев 50',
   1:4 Васил Спасов 70']

                           III кръг

5 април 1951, четвъртък:
ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                2:0 
  [1:0 _ _, 2:0 Светослав Инджев 86'-д]
8 април 1951, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Русе)              3:0 (1:0) 
  [1:0 Атанас Николов 36', 3:0 Николай Милков 54',80']
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДНВ (Пловдив)                   1:2 
  [_ - Тодор Тодоров, _]
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Строител (София)               3:2 (1:2) 
  [1:0 Димитър Ненчев 16', 1:1 Янков 18', 1:2 Д.Василев 31',
   2:2 Васил Досев 58', 3:2 Георги Арнаудов 76']
ЦДНВ (София) - ДСО Червено знаме (София)                  5:0 (2:0) 
  [2:0 Стефан Т.Стефанов 24',40'; 3:0 Димитър Миланов 61', 4:0 Петър Дончев 65'-аг,
   5:0 Ганчо Василев 71']
9 април 1951, понеделник:
ДСО Академик (София) - ДСО Динамо (София)                 1:1 (1:0) 
  [1:0 Иван Трендафилов 12', 1:1 Тодор Такев 70'-д]

                           I кръг - отложен мач

9 април 1951, понеделник:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София)            1:1 
  [Атанас Николов - Димитър Станчев -аг]

                           IV кръг

14 април 1951, събота:
ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (София)                0:0 
15 април 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Червено знаме (София)          0:1 
ДСО Строител (София) - ЦДНВ (София)                       0:2 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)                      0:1 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Торпедо (Димитрово)              0:3 
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:0 *  /анулиран/ 
* - анулиран.
27 май 1951, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:1 * 
* - преиграване.

                           V кръг

19 април 1951, четвъртък:
ЦДНВ (София) - ДНВ (Пловдив)                              0:0 
21 април 1951, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Русе)                 6:1 
22 април 1951, неделя:
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Плевен)               2:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София)             0:0 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Динамо (София)              1:0 
25 април 1951, сряда:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Строител (София)          2:0 

                           VI кръг

29 април 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Строител (София)               0:1 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Червено знаме (София)                 1:0 
ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София)                         отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 2:0 
ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)             3:1 
ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:2 
10 май 1951, четвъртък:
ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София)                         0:6 

                           VII кръг

4 май 1951, петък:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Русе)            2:1 
5 май 1951, събота:
ДСО Строител (София) - ДНВ (Пловдив)                      1:1 
6 май 1951, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)            1:0 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Академик (София)            1:3 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (София)                1:1 
ЦДНВ (София) - ДСО Динамо (София)                         2:1 

                           VI кръг - отложен мач

10 май 1951, четвъртък:
ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София)                         0:6 

                           VIII кръг

12 май 1951, събота:
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин)               2:0 
13 май 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДНВ (Пловдив)                      0:3 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Строител (София)                 1:3 
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (София)            1:1 
ДСО Спартак (София) - ЦДНВ (София)                        1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Димитрово)         3:2 

                           IX кръг

19 май 1951, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Спартак (София)           0:1 
20 май 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Торпедо (Плевен)            1:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            0:0 
ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София)                       отложен 
ДСО Строител (София) - ДСО Динамо (София)                 1:1 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Русе)                        4:1 
юни 1951:
ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София)                       2:0 

                           X кръг

27 май 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе)                 отложен 
ДСО Спартак (София) - ДСО Строител (София)                0:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Червено знаме (София)          0:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София)                    отложен 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)            отложен 
30 май 1951, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДНВ (Пловдив)                        4:0 
17 юни 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе)                 5:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София)                    0:5 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)            0:4 

                           IV кръг - преигран мач

27 май 1951, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:1 * 
* - преиграване.

                           XI кръг

2 юни 1951, събота:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)       0:0 
ДСО Строител (София) - ДСО Академик (София)               1:3 
3 юни 1951, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Плевен)               3:0 
ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)                    3:0 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (София)                       1:1 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Динамо (София)                   0:5 

                           IX кръг - отложен мач

юни 1951:
ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София)                       2:0 

                           X кръг - отложени мачове

17 юни 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе)                 5:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София)                    0:5 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)            0:4 

                           XIII кръг - изтеглен мач

20 юни 1951, сряда:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНВ (Пловдив)                   1:2 

                           XII кръг

24 юни 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 0:1 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Спартак (София)                  0:0 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      отложен 
ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:0 
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)       0:0 
ЦДНВ (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       1:0 
октомври 1951:
ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      2:5 

                           XIII кръг

20 юни 1951, сряда:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНВ (Пловдив)                   1:2 
1 юли 1951, неделя:
ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Плевен)                       5:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (София)          2:2 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Строител (София)            1:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНВ (Пловдив)                   изтеглен 
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Русе)                 2:0 
ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (София)                  0:0 

                           XIV кръг

8 юли 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (София)                1:2 
ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София)                 3:3 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Локомотив (Пловдив)              0:0 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Димитрово)                   1:4 
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (Сталин)               0:0 
ДСО Червено знаме (София) - ЦДНВ (София)                  0:2 

                           XV кръг

15 юли 1951, неделя:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Плевен)          7:1 
ЦДНВ (София) - ДСО Строител (София)                       1:0 
ДСО Спартак (Сталин) - ДНВ (Пловдив)                      2:1 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Торпедо (Русе)              5:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              1:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (София)                0:3 

                           XVI кръг

21 юли 1951, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)              0:1 
22 юли 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Академик (София)               3:3 
ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             1:0 
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Спартак (Сталин)                 0:5 
ДНВ (Пловдив) - ЦДНВ (София)                              0:2 
ДСО Строител (София) - ДСО Червено знаме (София)          1:0 

                           XVII кръг

на по-ранна дата:
ДСО Червено знаме (София) - ДНВ (Пловдив)                 1:1 
ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Русе)                        12:0 
28 юли 1951, събота:
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (София)             1:3 
29 юли 1951, неделя:
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Плевен)               2:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 0:4 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (София)            0:0 

                           XVIII кръг

29 юли 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Червено знаме (София)            0:3 
26 август 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:1 
ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Димитрово)            4:1 
ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Сталин)                1:0 
ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София)                         отложен 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Строител (София)                      0:1 
12 септември 1951, сряда:
ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София)                         2:0 

                           XIX кръг

1 септември 1951, събота:
ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Русе)                 6:0 
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Динамо (София)            1:1 
2 септември 1951, неделя:
ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен)                      6:0 
ЦДНВ (София) - ДСО Спартак (София)                        0:1 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Академик (София)               7:2 
ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)         3:2 

                           XX кръг

9 септември 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Димитрово)            0:6 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            2:1 
ДСО Академик (София) - ЦДНВ (София)                       1:3 
ДСО Спартак (София) - ДСО Червено знаме (София)           0:0 
ДСО Динамо (София) - ДСО Строител (София)                 0:0 
ДСО Торпедо (Русе) - ДНВ (Пловдив)                        1:1 

                           XVIII кръг - отложен мач

12 септември 1951, сряда:
ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София)                         2:0 

                           XXI кръг

13 септември 1951, четвъртък:
ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (София)                1:2 
16 септември 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Торпедо (Плевен)                 1:1 
ДНВ (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        0:1 
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Академик (София)          1:1 
ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Димитрово)            1:0 
25 октомври 1951, четвъртък:
ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    1:0 

                           XXII кръг

23 септември 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               2:3 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Червено знаме (София)       0:0 
ДСО Академик (София) - ДСО Строител (София)               2:0 
ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Русе)                   6:0 
7 октомври 1951, неделя:
ДСО Спартак (София) - ДНВ (Пловдив)                       1:0 
14 октомври 1951, неделя:
ДСО Торпедо (Димитрово) - ЦДНВ (София)                    0:2 

                           XII кръг - отложен мач

октомври 1951:
ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София)                      2:5 

                           XXI кръг - отложен мач

25 октомври 1951, четвъртък:
ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    1:0 

нагоре


"А" Републиканска футболна група 1951 - Таблица с резултати

--------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. ЦДНВ (София)                       XXX  0:1  2:1  2:0  1:0  5:0  1:0  1:0  3:0  0:0  5:1 12:0 
 2. ДСО Спартак (София)                1:0  XXX  0:0  0:0  1:0  0:0  1:0  0:0  3:1  1:0  2:0  1:0 
 3. ДСО Динамо (София)                 2:0  1:3  XXX  3:3  2:0  1:1  1:1  0:0  0:1  4:0  2:0  6:0 
 4. ДСО Академик (София)               1:3  0:3  1:1  XXX  2:0  0:2  1:2  2:0  4:1  1:0  2:0  2:0 
 5. ДСО Спартак (Сталин)               0:3  1:1  0:4  7:2  XXX  2:2  0:0  3:2  1:0  2:1  3:0  6:1 
 6. ДСО Червено знаме (София)          0:2  0:1  1:1  1:1  1:1  XXX  0:0  2:0  0:0  1:1  7:1  2:1 
 7. ДСО Локомотив (Пловдив)            0:5  0:0  1:0  0:0  2:1  0:0  XXX  1:1  3:2  1:2  1:0  3:0 
 8. ДСО Строител (София)               0:2  1:2  1:1  1:3  0:0  1:0  1:0  XXX  1:3  1:1  2:1  6:0 
 9. ДСО Торпедо (Димитрово)            0:2  1:3  1:0  1:3  0:4  2:2  3:2  1:2  XXX  1:2  1:0  5:0 
10. ДНВ (Пловдив)                      0:2  1:1  0:1  2:5  0:1  1:0  0:3  0:1  1:4  XXX  6:0  4:1 
11. ДСО Торпедо (Плевен)               0:5  1:2  0:1  3:3  2:3  0:1  1:1  0:1  0:6  0:3  XXX  5:1 
12. ДСО Торпедо (Русе)                 0:6  0:0  0:5  1:4  0:5  0:3  0:0  1:3  0:3  1:1  1:1  XXX 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

нагоре