"А" Републиканска футболна група 1951

| Регламент | Таблица с резултати | Бараж за оставане в групата |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

1. ЦДНВ (София) 22 18 1 3 62:7 37 [*] Шампион 2. ДСО Спартак (София) 22 14 8 0 27:7 36 [+] 3. ДСО Динамо (София) 22 9 8 5 37:16 26 [2.313 ГО] 4. ДСО Академик (София) 22 10 6 6 40:33 26 [1.212 ГО] 5. ДСО Спартак (Сталин) 22 10 5 7 40:27 25 6. ДСО Червено знаме (София) 22 6 11 5 26:21 23 Бараж - изпада [1.238 ГО] 7. ДСО Локомотив (Пловдив) 22 7 9 6 21:20 23 [*] [1.050 ГО] 8. ДСО Строител (София) 22 8 6 8 25:24 22 [*] Изпада 9. ДСО Торпедо (Димитрово) 22 9 2 11 37:36 20 [+][*] 10. ДНВ (Пловдив) 22 6 5 11 26:32 17 [+][*] 11. ДСО Торпедо (Плевен) 22 1 3 18 16:59 5 [*] Изпада ------------------------------------------------------------------- 12. ДСО Торпедо (Русе) 22 0 4 18 8:83 4 [+][*] Изпада
Бележки - Считано от 1 януари 1951 от ДСО Торпедо се обособява ДСО Локомотив, а от ДСО Строител - ДСО Ударник. Във връзка с това от отборите на ДСО Торпедо в Русе и Плевен се отделят отбори на ДСО Локомотив, които започват участие съответно в русенската и плевенската "А" окръжни групи. От отбора на ДСО Торпедо (Пловдив) също се отделя отбор на ДСО Локомотив, който взима мястото на ДСО Торпедо (Пловдив) в "А" РФГ, докато ДСО Торпедо (Пловдив) започва участие в пловдивската "А" окръжна група. Няма информация дали от ДСО Торпедо в Перник се е отделил отбор на ДСО Локомотив. Също така от ДСО Строител в София се отделя отбор на ДСО Ударник, който започва сезона "Б" РФГ. - Народна войска (София) е преименуван на ЦДНВ. - На 19 февруари 1951 е решено "А" РФГ да се разшири до 12 отбора. В групата допълнително влизат ДСО Торпедо (Димитрово), 4-ти в Южна "Б" РФГ през изминалия сезон; и ДНВ (Пловдив), 2-ри в "А" окръжна група Пловдив през изминалия сезон. I кръг 22 март 1951 г., четвъртък: ДСО Академик (София) - ДНВ (Пловдив) 1:0 (0:0) [1:0 Иван Трендафилов 58'] 23 март 1951 г., петък: ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Русе) 1:0 (0:0) [1:0 Светослав Инджев 86'] 25 март 1951 г., неделя: ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 2:0 (1:0) [1:0 Георги Кардашев 20', 2:0 Арсен Димитров 73'] ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София) отложен ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Червено знаме (София) 2:2 (2:0) [Евгени Петров 18'-д,32'-д - _ _, Спасов 60'] ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНВ (София) 0:3 (0:2) [0:2 Стефан Т.Стефанов 4',7'; 0:3 Димитър Миланов 61'] 9 април 1951 г., понеделник: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София) 1:1 [Атанас Николов - Димитър Станчев -аг] II кръг 28 март 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (София) 1:3 [Георги Кардашев - Трендафил Станков 20',60'-д, _ _] 29 март 1951 г., четвъртък: ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 1:3 (1:0) [1:0 Д.Василев 3', 1:1 Петър Михайлов 60', 1:2 Евгени Петров 74', 1:3 Иван Данчев 76'] 31 март 1951 г., събота: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Спартак (Сталин) 1:1 (0:0) [1:0 Константин Кочев 48', 1:1 Васил Досев 54'] 1 април 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ЦДНВ (София) 0:5 (0:3) [0:1 Петър Михайлов 30', 0:2 Атанас Цанов 38', 0:3 Петър Михайлов 43', 0:4 Атанас Цанов 83'-д, 0:5 Стефан Т.Стефанов 89'] ДНВ (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив) 0:3 (0:0) [0:1 Петър Събев 49', 0:2 Атанас Николов 50', 0:3 Николай Милков 59'] ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Академик (София) 1:4 (0:3) [0:1 Васил Спасов 20', 0:3 Д.Минчев 30',40'; 1:3 Тончев 50', 1:4 Васил Спасов 70'] III кръг 5 април 1951 г., четвъртък: ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 2:0 [1:0 _ _, 2:0 Светослав Инджев 86'-д] 8 април 1951 г., неделя: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Русе) 3:0 (1:0) [1:0 Атанас Николов 36', 3:0 Николай Милков 54',80'] ДСО Торпедо (Димитрово) - ДНВ (Пловдив) 1:2 [_ - Тодор Тодоров, _] ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Строител (София) 3:2 (1:2) [1:0 Димитър Ненчев 16', 1:1 Янков 18', 1:2 Д.Василев 31', 2:2 Васил Досев 58', 3:2 Георги Арнаудов 76'] ЦДНВ (София) - ДСО Червено знаме (София) 5:0 (2:0) [2:0 Стефан Т.Стефанов 24',40'; 3:0 Димитър Миланов 61', 4:0 Петър Дончев 65'-аг, 5:0 Ганчо Василев 71'] 9 април 1951 г., понеделник: ДСО Академик (София) - ДСО Динамо (София) 1:1 (1:0) [1:0 Иван Трендафилов 12', 1:1 Тодор Такев 70'-д] I кръг - отложен мач 9 април 1951 г., понеделник: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Строител (София) 1:1 [Атанас Николов - Димитър Станчев -аг] IV кръг 14 април 1951 г., събота: ДСО Строител (София) - ЦДНВ (София) 0:2 ДСО Спартак (София) - ДСО Академик (София) 0:0 15 април 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Червено знаме (София) 0:1 ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин) 0:1 ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0 * /анулиран/ * - анулиран. 16 април 1951 г., понеделник: ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Торпедо (Димитрово) 0:3 23 май 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:1 * * - преиграване. V кръг 19 април 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДНВ (Пловдив) 0:0 21 април 1951 г., събота: ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 2:0 ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Русе) 6:1 22 април 1951 г., неделя: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (София) 0:0 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Динамо (София) 1:0 25 април 1951 г., сряда: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Строител (София) 2:0 VI кръг 26 април 1951 г., четвъртък: ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин) 2:0 29 април 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Строител (София) 0:1 ДНВ (Пловдив) - ДСО Червено знаме (София) 1:0 ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София) отложен ДСО Спартак (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 3:1 2 май 1951 г., сряда: ДСО Академик (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:2 9 май 1951 г., сряда: ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София) 0:6 VII кръг 4 май 1951 г., петък: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Русе) 2:1 5 май 1951 г., събота: ДСО Строител (София) - ДНВ (Пловдив) 1:1 6 май 1951 г., неделя: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен) 1:0 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Академик (София) 1:3 ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (София) 1:1 ЦДНВ (София) - ДСО Динамо (София) 2:1 VI кръг - отложен мач 9 май 1951 г., сряда: ДСО Торпедо (Русе) - ЦДНВ (София) 0:6 VIII кръг 9 май 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (София) 1:1 11 май 1951 г., петък: ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (Сталин) 2:0 12 май 1951 г., събота: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Торпедо (Димитрово) 3:2 13 май 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДНВ (Пловдив) 0:3 ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Строител (София) 1:3 ДСО Спартак (София) - ЦДНВ (София) 1:0 IX кръг 17 май 1951 г., четвъртък: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Спартак (София) 0:1 19 май 1951 г., събота: ДСО Строител (София) - ДСО Динамо (София) 1:1 20 май 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Торпедо (Плевен) 1:0 ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0 ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София) отложен ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Русе) 4:1 14 юни 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София) 2:0 IV кръг - преигран мач 23 май 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:1 * * - преиграване. X кръг 24 май 1951 г., четвъртък: ДСО Академик (София) - ДСО Червено знаме (София) 0:2 27 май 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе) отложен ДСО Спартак (София) - ДСО Строител (София) 0:0 ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София) отложен ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин) отложен 30 май 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ДНВ (Пловдив) 4:0 9 юни 1951 г., събота: ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София) 0:5 17 юни 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе) 5:1 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин) 0:4 XI кръг 31 май 1951 г., четвъртък: ДСО Строител (София) - ДСО Академик (София) 1:3 2 юни 1951 г., събота: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0 3 юни 1951 г., неделя: ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Плевен) 3:0 ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 3:0 ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (София) отложен ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Динамо (София) 0:5 18 октомври 1951 г., четвъртък: ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (София) 1:1 X кръг - отложен мач 9 юни 1951 г., събота: ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНВ (София) 0:5 IX кръг - отложен мач 14 юни 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДСО Академик (София) 2:0 X кръг - отложени мачове 17 юни 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Русе) 5:1 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин) 0:4 XII кръг 19 юни 1951 г., вторник: ДСО Строител (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0 21 юни 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДСО Спартак (Сталин) 1:0 24 юни 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София) отложен ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Спартак (София) 0:0 ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София) отложен ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 0:0 4 октомври 1951 г., четвъртък: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София) 0:1 10 октомври 1951 г., сряда: ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София) 2:5 XIII кръг 28 юни 1951 г., четвъртък: ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Русе) 2:0 30 юни 1951 г., събота: ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНВ (Пловдив) 1:2 1 юли 1951 г., неделя: ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 5:1 ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (София) 2:2 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Строител (София) 1:2 ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (София) 0:0 XIV кръг 5 юли 1951 г., четвъртък: ДСО Динамо (София) - ДСО Академик (София) 3:3 7 юли 1951 г., събота: ДСО Червено знаме (София) - ЦДНВ (София) 0:2 8 юли 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (София) 1:2 ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0 ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Димитрово) 1:4 ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (Сталин) 0:0 XV кръг 12 юли 1951 г., четвъртък: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 7:1 13 юли 1951 г., петък: ЦДНВ (София) - ДСО Строител (София) 1:0 14 юли 1951 г., събота: ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Торпедо (Русе) 5:0 ДСО Академик (София) - ДСО Спартак (София) 0:3 15 юли 1951 г., неделя: ДСО Спартак (Сталин) - ДНВ (Пловдив) 2:1 ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София) 1:0 XVII кръг - изтеглен мач 18 юли 1951 г., сряда: ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Русе) 12:0 XVI кръг 19 юли 1951 г., четвъртък: ДСО Строител (София) - ДСО Червено знаме (София) 1:0 21 юли 1951 г., събота: ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 0:1 22 юли 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Академик (София) 3:3 ДСО Спартак (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0 ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Спартак (Сталин) 0:5 ДНВ (Пловдив) - ЦДНВ (София) 0:2 XVII кръг 18 юли 1951 г., сряда: ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Русе) 12:0 26 юли 1951 г., четвъртък: ДСО Червено знаме (София) - ДНВ (Пловдив) 1:1 28 юли 1951 г., събота: ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Спартак (София) 1:3 29 юли 1951 г., неделя: ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Плевен) 2:1 ЦДНВ (София) - ДСО Торпедо (Русе) изтеглен ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София) 0:4 ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Академик (София) 0:0 XVIII кръг 29 юли 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Червено знаме (София) 0:3 25 август 1951 г., събота: ДСО Академик (София) - ДСО Торпедо (Димитрово) 4:1 26 август 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:1 ДСО Спартак (София) - ДСО Спартак (Сталин) 1:0 ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София) отложен ДНВ (Пловдив) - ДСО Строител (София) 0:1 12 септември 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София) 2:0 XIX кръг 31 август 1951 г., петък: ЦДНВ (София) - ДСО Спартак (София) 0:1 1 септември 1951 г., събота: ДНВ (Пловдив) - ДСО Торпедо (Плевен) 6:0 ДСО Червено знаме (София) - ДСО Динамо (София) 1:1 ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Академик (София) 7:2 2 септември 1951 г., неделя: ДСО Строител (София) - ДСО Торпедо (Русе) 6:0 ДСО Торпедо (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив) 3:2 XX кръг 9 септември 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Торпедо (Димитрово) 0:6 ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин) 2:1 ДСО Академик (София) - ЦДНВ (София) 1:3 ДСО Спартак (София) - ДСО Червено знаме (София) 0:0 ДСО Динамо (София) - ДСО Строител (София) 0:0 ДСО Торпедо (Русе) - ДНВ (Пловдив) 1:1 XVIII кръг - отложен мач 12 септември 1951 г., сряда: ДСО Динамо (София) - ЦДНВ (София) 2:0 XXI кръг 13 септември 1951 г., четвъртък: ДСО Строител (София) - ДСО Спартак (София) 1:2 15 септември 1951 г., събота: ДСО Червено знаме (София) - ДСО Академик (София) 1:1 16 септември 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Русе) - ДСО Торпедо (Плевен) 1:1 ДНВ (Пловдив) - ДСО Динамо (София) 0:1 ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) отложен ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Торпедо (Димитрово) 1:0 25 октомври 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0 XXII кръг 22 септември 1951 г., събота: ДСО Динамо (София) - ДСО Торпедо (Русе) 6:0 23 септември 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин) 2:3 ДСО Торпедо (Димитрово) - ЦДНВ (София) отложен ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Червено знаме (София) 0:0 ДСО Академик (София) - ДСО Строител (София) 2:0 ДСО Спартак (София) - ДНВ (Пловдив) отложен 7 октомври 1951 г., неделя: ДСО Спартак (София) - ДНВ (Пловдив) 1:0 14 октомври 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Димитрово) - ЦДНВ (София) 0:2 XII кръг - отложен мач 4 октомври 1951 г., четвъртък: ДСО Торпедо (Плевен) - ДСО Динамо (София) 0:1 XXII кръг - отложен мач 7 октомври 1951 г., неделя: ДСО Спартак (София) - ДНВ (Пловдив) 1:0 XII кръг - отложен мач 10 октомври 1951 г., сряда: ДНВ (Пловдив) - ДСО Академик (София) 2:5 XXII кръг - отложен мач 14 октомври 1951 г., неделя: ДСО Торпедо (Димитрово) - ЦДНВ (София) 0:2 XI кръг - отложен мач 18 октомври 1951 г., четвъртък: ДНВ (Пловдив) - ДСО Спартак (София) 1:1 XXI кръг - отложен мач 25 октомври 1951 г., четвъртък: ЦДНВ (София) - ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0
Таблица с резултати
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНВ (София) XXX 0:1 2:1 2:0 1:0 5:0 1:0 1:0 3:0 0:0 5:1 12:0 2. ДСО Спартак (София) 1:0 XXX 0:0 0:0 1:0 0:0 1:0 0:0 3:1 1:0 2:0 1:0 3. ДСО Динамо (София) 2:0 1:3 XXX 3:3 2:0 1:1 1:1 0:0 0:1 4:0 2:0 6:0 4. ДСО Академик (София) 1:3 0:3 1:1 XXX 2:0 0:2 1:2 2:0 4:1 1:0 2:0 2:0 5. ДСО Спартак (Сталин) 0:3 1:1 0:4 7:2 XXX 2:2 0:0 3:2 1:0 2:1 3:0 6:1 6. ДСО Червено знаме (София) 0:2 0:1 1:1 1:1 1:1 XXX 0:0 2:0 0:0 1:1 7:1 2:1 7. ДСО Локомотив (Пловдив) 0:5 0:0 1:0 0:0 2:1 0:0 XXX 1:1 3:2 1:2 1:0 3:0 8. ДСО Строител (София) 0:2 1:2 1:1 1:3 0:0 1:0 1:0 XXX 1:3 1:1 2:1 6:0 9. ДСО Торпедо (Димитрово) 0:2 1:3 1:0 1:3 0:4 2:2 3:2 1:2 XXX 1:2 1:0 5:0 10. ДНВ (Пловдив) 0:2 1:1 0:1 2:5 0:1 1:0 0:3 0:1 1:4 XXX 6:0 4:1 11. ДСО Торпедо (Плевен) 0:5 1:2 0:1 3:3 2:3 0:1 1:1 0:1 0:6 0:3 XXX 5:1 12. ДСО Торпедо (Русе) 0:6 0:0 0:5 1:4 0:5 0:3 0:0 1:3 0:3 1:1 1:1 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре

Бараж за оставане в групата

                           Първа среща

8 ноември 1951 г., четвъртък:
ДСО Червено знаме (София) - ДСО Локомотив (София)         0:2 

                           Срещи реванш

15 ноември 1951 г., четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Червено знаме (София)         прекратен * 
* - прекратен в 55' при 1:0 заради проливен дъжд.
20 ноември 1951 г., вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Червено знаме (София)         1:0; общ резултат: 3:0 * 
* - доиграване на останалите 35' от преркатения мач

нагоре