"А" Републиканска футболна група 1955

| Регламент | Таблица с резултати | Баражи за влизане в групата |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
         | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       26   14   9   3   38:16   37        Шампион, КЕШ  
 2. ДСО Ударник (София)                26   14   3   9   34:20   31                      
 3. ДСО Спартак (Сталин)               26    8  12   6   26:25   28                      
 4. ДСО Миньор (Димитрово)             26   11   5  10   29:24   27                       [1.208 ГО]
 5. ДСО Динамо (София)                 26   10   7   9   33:30   27                       [1.100 ГО]
 6. ДСО Спартак (Пловдив)              26   11   5  10   25:25   27                       [1.000 ГО]
 7. ДСО Локомотив (София)              26    9   9   8   33:34   27                       [0.971 ГО]
 8. ВВС (София)                        26    7  12   7   34:28   26 [+]                   [1.214 ГО]
 9. ДСО Спартак (Плевен)               26    9   8   9   31:30   26                       [1.033 ГО]
10. ДНА (Пловдив)                      26    9   8   9   27:31   26 [+]                   [0.871 ГО]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
11. Завод 12 (София)                   26    9   7  10   26:27   25    [*] Бараж - остава [0.963 ГО]
-------------------------------------------------------------------
12. ВМС (Сталин)                       26   10   5  11   26:28   25        Изпада         [0.929 ГО]
13. ДСО Локомотив (Пловдив)            26    6   6  14   18:29   18        Изпада        
14. ДСО Червено знаме (Павликени)      26    5   4  17   12:45   14 [+]    Изпада        

Бележки
  - Завод 12 (София) е физкултурен колектив в състава на ДСО Торпедо (София). Представителният отбор на ДСО Торпедо се състезава в Софийска "Б" РФГ.

                           I кръг

5 март 1955, събота:
ДСО Спартак (Сталин) - ВВС (София)                        0:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Ударник (София)             0:0 
6 март 1955, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                     0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Динамо (София)                 1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - Завод 12 (София)                 1:0 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Локомотив (София)     0:1 
ВМС (Сталин) - ЦДНА (София)                               1:0 

                           II кръг

12 март 1955, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                      0:2 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (София)                      2:0 
13 март 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДНА (Пловдив)                      2:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВВС (София)                     1:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Ударник (София)                0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Динамо (София)               1:0 
ДСО Червено знаме (Павликени) - Завод 12 (София)          1:1 

                           III кръг

19 март 1955, събота:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Плевен)                        6:1 
20 март 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)                   3:0 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Динамо (София)        0:1 
ВМС (Сталин) - Завод 12 (София)                           2:1 
ДСО Локомотив (София) - ЦДНА (София)                      0:1 
21 март 1955, понеделник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)              3:1 
ДСО Ударник (София) - ДСО Миньор (Димитрово)              1:0 

                           IV кръг

26 март 1955, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)                      0:0 
ДСО Динамо (София) - ВМС (Сталин)                         1:2 
27 март 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)            1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВВС (София)                      0:1 
Завод 12 (София) - ЦДНА (София)                           1:2 
28 март 1955, понеделник:
ДСО Ударник (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)       2:0 
29 март 1955, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Пловдив)             1:1 

                           V кръг

31 март 1955, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Динамо (София)                         3:1 
2 април 1955, събота:
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  отложен 
3 април 1955, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Пловдив)           1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Сталин)               0:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДНА (Пловдив)                    2:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Ударник (София)                        1:0 
10 април 1955, неделя:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ВВС (София)               1:0 
18 юни 1955, събота:
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  1:1 

                           VI кръг

16 април 1955, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)             1:0 
17 април 1955, неделя:
ДСО Ударник (София) - ЦДНА (София)                        0:1 
ДСО Спартак (Пловдив) - Завод 12 (София)                  0:2 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)             1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (Пловдив)            3:0 
ВВС (София) - ВМС (Сталин)                                3:0 
19 април 1955, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Динамо (София)                3:2 

                           XI кръг - изтеглени мачове

20 април 1955, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:1 
23 април 1955, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        0:1 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           1:0 
24 април 1955, неделя:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Сталин)                   0:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     0:2 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)     1:2 
26 април 1955, вторник:
ВВС (София) - ДСО Ударник (София)                         1:0 

                           VII кръг

1 май 1955, неделя:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Ударник (София)               0:3 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)          3:0 
2 май 1955, понеделник:
ЦДНА (София) - ВВС (София)                                0:0 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)              2:1 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Сталин)      0:1 
ВМС (Сталин) - ДНА (Пловдив)                              0:1 
3 май 1955, вторник:
Завод 12 (София) - ДСО Динамо (София)                     3:1 

                           VIII кръг

7 май 1955, събота:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                0:1 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Локомотив (Пловдив)   0:0 
ДСО Ударник (София) - Завод 12 (София)                    2:0 
8 май 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ВМС (Сталин)                       0:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Плевен)             0:1 
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              отложен 
10 май 1955, вторник:
ВВС (София) - ДСО Локомотив (София)                       2:2 
19 юни 1955, неделя:
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              1:1 

                           IX кръг

14 май 1955, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДНА (Пловдив)                     2:2 
15 май 1955, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)            2:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Червено знаме (Павликени)      6:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    1:0 
Завод 12 (София) - ВВС (София)                            1:0 
16 май 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  отложен 
17 май 1955, вторник:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       отложен 
8 юни 1955, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       5:2 
17 юни 1955, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  1:2 

                           X кръг

27 май 1955, петък:
ДНА (Пловдив) - Завод 12 (София)                          1:1 
28 май 1955, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Ударник (София)               1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ВМС (Сталин)                       1:0 
29 май 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Локомотив (София)              2:2 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ЦДНА (София)                    0:0 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Червено знаме (Павликени)    2:1 
ВВС (София) - ДСО Динамо (София)                          2:3 

                           XI кръг

20 април 1955, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:1 
23 април 1955, събота:
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        0:1 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           1:0 
24 април 1955, неделя:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Сталин)                   0:0 
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     0:2 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)     1:2 
26 април 1955, вторник:
ВВС (София) - ДСО Ударник (София)                         1:0 
29 май 1955, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Плевен)                       изтеглен 
ДНА (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                        изтеглен 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)           изтеглен 
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Сталин)                   изтеглен 
ВМС (Сталин) - ДСО Миньор (Димитрово)                     изтеглен 
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)     изтеглен 
ВВС (София) - ДСО Ударник (София)                         изтеглен 

                           XII кръг

4 юни 1955, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - Завод 12 (София)                2:2 
ВВС (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                       отложен 
5 юни 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Ударник (София)                       1:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Локомотив (София)              2:3 
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     отложен 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ВМС (Сталин)              0:0 
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 отложен 
12 юни 1955, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 1:0 
30 юни 1955, четвъртък:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                       0:2 
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     2:2 

                           IX кръг - отложен мач

8 юни 1955, сряда:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Сталин)                       5:2 

                           XII кръг - отложен мач

12 юни 1955, неделя:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Сталин)                 1:0 

                           XIII кръг

11 юни 1955, събота:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)                      отложен 
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Плевен)                   отложен 
ДСО Локомотив (София) - ДСО Миньор (Димитрово)            0:2 
12 юни 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                отложен 
13 юни 1955, понеделник:
ЦДНА (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)              2:0 
14 юни 1955, вторник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              отложен 
15 юни 1955, сряда:
ДНА (Пловдив) - ВВС (София)                               1:1 
19 юни 1955, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)                      0:1 
21 юни 1955, вторник:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                1:1 
25 юни 1955, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Плевен)                   1:0 
29 юни 1955, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:0 

                           IX кръг - отложен мач

17 юни 1955, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Ударник (София)                  1:2 

                           V кръг - отложен мач

18 юни 1955, събота:
ДСО Локомотив (София) - Завод 12 (София)                  1:1 

                           VIII кръг - отложен мач

19 юни 1955, неделя:
ЦДНА (София) - ДНА (Пловдив)                              1:1 

                           XIII кръг - отложени мачове

19 юни 1955, неделя:
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)                      0:1 
21 юни 1955, вторник:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Ударник (София)                1:1 
25 юни 1955, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Плевен)                   1:0 
29 юни 1955, сряда:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)              1:0 

                           XII кръг - отложени мачове

30 юни 1955, четвъртък:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                       0:2 
ДСО Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                     2:2 

                           XIV кръг

3 юли 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Пловдив)                     1:1 
ЦДНА (София) - ВМС (Сталин)                               3:0 
Завод 12 (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                 1:1 
4 юли 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Спартак (Плевен)                 1:1 
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)             1:0 
ВВС (София) - ДСО Спартак (Сталин)                        отложен 
5 юли 1955, вторник:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)     2:0 
20 октомври 1955, четвъртък:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Сталин)                        2:2 

                           XV кръг

9 юли 1955, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                      0:1 
ДСО Локомотив (София) - ВМС (Сталин)                      0:0 
10 юли 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)                      1:2 
Завод 12 (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)          0:1 
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Плевен)                2:0 
11 юли 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Миньор (Димитрово)               3:0 
ВВС (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                     3:1 

                           XVII кръг - изтеглен мач

14 юли 1955, четвъртък:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           1:0 

                           XVI кръг

17 юли 1955, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ВВС (София)                        отложен 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              отложен 
Завод 12 (София) - ВМС (Сталин)                           отложен 
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)        отложен 
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      отложен 
11 август 1955, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ВВС (София)                        1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              1:2 
Завод 12 (София) - ВМС (Сталин)                           0:1 
21 август 1955, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   0:1 
22 август 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)        4:0 
23 август 1955, вторник:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              0:0 
24 ноември 1955, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      0:0 

                           XXI кръг - изтеглен мач

19 юли 1955, вторник:
ДНА (Пловдив) - ЦДНА (София)                              1:1 

                           XVII кръг

14 юли 1955, четвъртък:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           1:0 
19 юли 1955, вторник:
ЦДНА (София) - Завод 12 (София)                           изтеглен 
20 юли 1955, сряда:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)             отложен 
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         отложен 
ВВС (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                      отложен 
21 юли 1955, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      отложен 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Ударник (София)       отложен 
23 август 1955, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         0:1 
25 август 1955, четвъртък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)             2:4 
ВВС (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                      0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      1:3 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Ударник (София)       0:3 
26 август 1955, петък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            0:1 

                           XVI кръг - отложени мачове

11 август 1955, четвъртък:
ДСО Спартак (Плевен) - ВВС (София)                        1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Ударник (София)              1:2 
Завод 12 (София) - ВМС (Сталин)                           0:1 

                           XVI кръг - отложени мачове

21 август 1955, неделя:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДНА (Пловдив)                   0:1 
22 август 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)        4:0 
23 август 1955, вторник:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Пловдив)              0:0 

                           XVII кръг - отложени мачове

23 август 1955, вторник:
ВМС (Сталин) - ДСО Динамо (София)                         0:1 
25 август 1955, четвъртък:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)             2:4 
ВВС (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                      0:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДНА (Пловдив)                      1:3 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Ударник (София)       0:3 
26 август 1955, петък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Сталин)            0:1 

                           XVIII кръг

27 август 1955, събота:
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (София)                  2:0 
30 август 1955, вторник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Локомотив (Пловдив)           0:3 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)               2:2 
ВВС (София) - ДСО Червено знаме (Павликени)               0:0 
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         отложен 
31 август 1955, сряда:
ДСО Ударник (София) - ВМС (Сталин)                        3:1 
ДНА (Пловдив) - ДСО Миньор (Димитрово)                    1:4 
30 септември 1955, петък:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         0:3 

                           XIX кръг

2 септември 1955, петък:
ДСО Динамо (София) - ДСО Локомотив (София)                1:1 
3 септември 1955, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Спартак (Плевен)            0:1 
4 септември 1955, неделя:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДНА (Пловдив)             3:1 
ВМС (Сталин) - ВВС (София)                                1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Сталин)             0:0 
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                  отложен 
5 септември 1955, понеделник:
ЦДНА (София) - ДСО Ударник (София)                        0:1 
4 ноември 1955, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                  2:1 

                           XXIV кръг - изтеглен мач

9 септември 1955, петък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     4:1 

                           XX кръг

8 септември 1955, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДСО Локомотив (София)               4:2 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Червено знаме (Павликени)      0:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Спартак (Пловдив)              1:0 
10 септември 1955, събота:
ВВС (София) - ЦДНА (София)                                1:3 
11 септември 1955, неделя:
ДСО Динамо (София) - Завод 12 (София)                     1:1 
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          отложен 
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              отложен 
29 септември 1955, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          3:0 
9 октомври 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              2:0 

                           XXI кръг

19 юли 1955, вторник:
ДНА (Пловдив) - ЦДНА (София)                              1:1 
12 септември 1955, понеделник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ДСО Динамо (София)                3:2 
13 септември 1955, вторник:
Завод 12 (София) - ДСО Ударник (София)                    1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Павликени)   3:0 
ДСО Спартак (Плевен) - ДСО Миньор (Димитрово)             2:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Сталин)                       2:1 
ДНА (Пловдив) - ЦДНА (София)                              изтеглен 
14 септември 1955, сряда:
ДСО Локомотив (София) - ВВС (София)                       2:2 

                           XXII кръг

17 септември 1955, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Динамо (София)                  2:2 
18 септември 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)                     0:2 
ДСО Спартак (Сталин) - ЦДНА (София)                       1:1 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Плевен)      0:2 
ВВС (София) - Завод 12 (София)                            4:1 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    отложен 
19 септември 1955, понеделник:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Спартак (Пловдив)            0:0 
13 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    2:1 

                           XXIII кръг

22 септември 1955, четвъртък:
Завод 12 (София) - ДНА (Пловдив)                          2:0 
24 септември 1955, събота:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Сталин)              2:0 
25 септември 1955, неделя:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Миньор (Димитрово)    0:1 
ВМС (Сталин) - ДСО Спартак (Плевен)                       1:1 
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Пловдив)               1:0 
26 септември 1955, понеделник:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                    2:0 
27 септември 1955, вторник:
ДСО Динамо (София) - ВВС (София)                          1:1 

                           XX кръг - отложен мач

29 септември 1955, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (Пловдив)          3:0 

                           XVIII кръг - отложен мач

30 септември 1955, петък:
ДСО Динамо (София) - ЦДНА (София)                         0:3 

                           XXV кръг - изтеглен мач

1 октомври 1955, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВВС (София)                       2:0 

                           XXIV кръг

9 септември 1955, петък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     4:1 
1 октомври 1955, събота:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Локомотив (София)           1:0 
2 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - Завод 12 (София)                   3:0 
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        отложен 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Пловдив)     отложен 
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       отложен 
ДСО Ударник (София) - ВВС (София)                         отложен 
ДСО Миньор (Димитрово) - ВМС (Сталин)                     изтеглен 
24 октомври 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        2:0 
30 октомври 1955, неделя:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Пловдив)     0:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 
1 ноември 1955, вторник:
ДСО Ударник (София) - ВВС (София)                         0:1 

                           XX кръг - отложен мач

9 октомври 1955, неделя:
ДНА (Пловдив) - ВМС (Сталин)                              2:0 

                           XXVI кръг - изтеглен мач

9 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - Завод 12 (София)                   1:0 

                           XXV кръг

1 октомври 1955, събота:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВВС (София)                       2:0 
9 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВВС (София)                       изтеглен 
ВМС (Сталин) - ДСО Червено знаме (Павликени)              отложен 
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       отложен 
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                отложен 
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 отложен 
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     отложен 
13 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Локомотив (София) - ДСО Спартак (Плевен)              2:1 
20 октомври 1955, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ДСО Червено знаме (Павликени)              8:0 
27 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       2:3 
28 октомври 1955, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                2:0 
30 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 0:0 
6 ноември 1955, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     2:1 

                           XXII кръг - отложен мач

13 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Локомотив (Пловдив) - ВМС (Сталин)                    2:1 

                           XXVI кръг

9 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - Завод 12 (София)                   1:0 
15 октомври 1955, събота:
ВВС (София) - ДНА (Пловдив)                               1:2 
16 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Плевен) - Завод 12 (София)                   изтеглен 
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      отложен 
ДСО Червено знаме (Павликени) - ЦДНА (София)              отложен 
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                отложен 
20 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Миньор (Димитрово) - ДСО Локомотив (София)            1:0 
ДСО Локомотив (Пловдив) - ДСО Динамо (София)              0:1 
25 октомври 1955, вторник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      0:1 
27 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ЦДНА (София)              1:2 
5 ноември 1955, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                1:2 

                           XIV кръг - отложен мач

20 октомври 1955, четвъртък:
ВВС (София) - ДСО Спартак (Сталин)                        2:2 

                           XXV кръг - отложен мач

20 октомври 1955, четвъртък:
ВМС (Сталин) - ДСО Червено знаме (Павликени)              8:0 

                           XXIV кръг - отложен мач

24 октомври 1955, понеделник:
ДСО Динамо (София) - ДНА (Пловдив)                        2:0 

                           XXVI кръг - отложени мачове

25 октомври 1955, вторник:
ДСО Спартак (Пловдив) - ВМС (Сталин)                      0:1 
27 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ЦДНА (София)              1:2 

                           XXV кръг - отложени мачове

27 октомври 1955, четвъртък:
ДСО Ударник (София) - ДНА (Пловдив)                       2:3 
28 октомври 1955, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Локомотив (Пловдив)                2:0 
30 октомври 1955, неделя:
ДСО Спартак (Сталин) - ДСО Динамо (София)                 0:0 

                           XXIV кръг - отложени мачове

30 октомври 1955, неделя:
ДСО Червено знаме (Павликени) - ДСО Спартак (Пловдив)     0:1 
ДСО Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                       0:0 
1 ноември 1955, вторник:
ДСО Ударник (София) - ВВС (София)                         0:1 

                           XIX кръг - отложен мач

4 ноември 1955, петък:
Завод 12 (София) - ДСО Спартак (Пловдив)                  2:1 

                           XXVI кръг - отложен мач

5 ноември 1955, събота:
ДСО Ударник (София) - ДСО Спартак (Сталин)                1:2 

                           XXV кръг - отложен мач

6 ноември 1955, неделя:
ЦДНА (София) - ДСО Миньор (Димитрово)                     2:1 

                           XVI кръг - отложен мач

24 ноември 1955, четвъртък:
ЦДНА (София) - ДСО Локомотив (София)                      0:0 

Таблица с резултати
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. ЦДНА (София) XXX 0:1 5:2 2:1 3:1 0:1 0:0 0:0 1:1 1:1 1:0 3:0 2:0 2:0 2. ДСО Ударник (София) 0:1 XXX 1:2 1:0 2:2 1:0 4:2 0:1 2:0 2:3 2:0 3:1 1:0 2:0 3. ДСО Спартак (Сталин) 1:1 1:1 XXX 1:0 0:0 0:0 2:2 0:0 2:2 2:0 3:0 0:0 1:1 0:1 4. ДСО Миньор (Димитрово) 2:2 1:2 0:0 XXX 1:0 0:0 1:0 0:1 0:1 2:0 1:0 4:1 3:0 2:1 5. ДСО Динамо (София) 0:3 1:2 1:0 3:0 XXX 0:1 1:1 1:1 1:1 2:0 1:1 1:2 1:0 4:0 6. ДСО Спартак (Пловдив) 0:2 1:0 3:1 2:0 3:2 XXX 2:4 2:0 2:1 0:0 0:2 0:1 0:3 1:2 7. ДСО Локомотив (София) 0:1 0:3 2:0 0:2 3:2 1:1 XXX 2:2 2:1 2:2 1:1 0:0 1:0 2:0 8. ВВС (София) 1:3 1:0 2:2 0:0 2:3 0:2 2:2 XXX 6:1 1:2 4:1 3:0 3:1 0:0 9. ДСО Спартак (Плевен) 0:0 0:1 0:1 2:1 1:1 1:0 2:3 1:1 XXX 1:3 1:0 1:0 3:0 6:1 10. ДНА (Пловдив) 1:1 1:0 1:2 1:4 0:1 1:1 0:2 1:1 0:0 XXX 1:1 2:0 3:0 1:0 11. Завод 12 (София) 1:2 1:0 0:0 1:1 3:1 2:1 2:0 1:0 1:0 2:0 XXX 0:1 2:0 0:1 12. ВМС (Сталин) 1:0 1:0 2:1 0:2 0:1 0:1 2:0 1:1 1:1 0:1 2:1 XXX 1:0 8:0 13. ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0 0:0 0:1 3:0 0:1 1:0 1:0 1:1 0:1 0:1 2:2 2:1 XXX 3:0 14. ДСО Червено знаме (Павликени) 1:2 0:3 0:1 0:1 0:1 0:1 0:1 1:0 0:2 3:1 1:1 0:0 0:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ нагоре

Баражи за влизане в групата

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 |

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ДСО Спартак (София)                 5    5   0   0   15:0    10  "А" РФГ
 2. Завод 12 (София)                    5    2   2   1    9:2     6  "А" РФГ
-------------------------------------------------------------------
 3. ДСО Динамо (Пловдив)                5    1   3   1    5:7     5         
 4. ДСО Динамо (Станке Димитров)        5    1   2   2    4:5     4          [0.800 ГО]
 5. ДСО Червено знаме (Видин)           5    1   2   2    4:12    4          [0.333 ГО]
 6. ДСО Септември (Толбухин)            5    0   1   4    4:15    1

9 ноември 1955, сряда:
в София:
ДСО Септември (Толбухин) - ДСО Червено знаме (Видин)      1:2 
в Станке Димитров:
ДСО Спартак (София) - ДСО Динамо (Пловдив)                4:0 
в Димитрово:
ДСО Динамо (Станке Димитров) - Завод 12 (София)           0:1 

12 ноември 1955, събота:
в София:
ДСО Червено знаме (Видин) - ДСО Динамо (Станке Димитров)  1:1 
в Димитрово:
ДСО Септември (Толбухин) - ДСО Спартак (София)            0:7 
в Станке Димитров:
Завод 12 (София) - ДСО Динамо (Пловдив)                   1:1 

15 ноември 1955, вторник:
в Станке Димитров:
ДСО Спартак (София) - ДСО Червено знаме (Видин)           2:0 
в Димитрово:
Завод 12 (София) - ДСО Септември (Толбухин)               0:0 
в София:
ДСО Динамо (Станке Димитров) - ДСО Динамо (Пловдив)       0:0 

18 ноември 1955, петък:
в София:
ДСО Червено знаме (Видин) - ДСО Динамо (Пловдив)          1:1 
в София:
ДСО Септември (Толбухин) - ДСО Динамо (Станке Димитров)   2:3 
в София:
ДСО Спартак (София) - Завод 12 (София)                    1:0 

21 ноември 1955, понеделник:
в Самоков:
Завод 12 (София) - ДСО Червено знаме (Видин)              7:0 
в Елин Пелин:
ДСО Динамо (Станке Димитров) - ДСО Спартак (София)        0:1 
в София:
ДСО Динамо (Пловдив) - ДСО Септември (Толбухин)           3:1 

нагоре