"А" Републиканска футболна група 1959/60

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       22   12   8   2   42:18   32     Шампион, КЕШ
 2. Левски (София)                     22   11   6   5   32:22   28                 
 3. Локомотив (София)                  22    7   9   6   31:22   23                  [1.409 ГО]
 4. Славия (София)                     22    7   9   6   30:28   23                  [1.071 ГО]
 5. Септември (София)                  22    7   8   7   34:31   22 [+]              [1.097 ГО]
 6. Миньор (Димитрово)                 22    8   6   8   27:25   22                  [1.080 ГО]
 7. Ботев (Пловдив)                    22    8   5   9   30:31   21                 
 8. Дунав (Русе)                       22    7   6   9   29:34   20                  [0.853 ГО]
 9. Спартак (Пловдив)                  22    4  12   6   21:28   20                  [0.750 ГО]
10. Спартак (Варна)                    22    6   8   8   27:38   20                  [0.711 ГО]
11. Спартак (София)                    22    5   9   8   21:29   19 [+]             
-------------------------------------------------------------------
12. Спартак (Плевен)                   22    3   8  11   14:32   14     Изпада      

                           I кръг

14 август 1959, петък:
Спартак (София) - Спартак (Пловдив)                       прекратен * 
* - прекратен в 16' при 0:0 заради проливен дъжд.
15 август 1959, събота:
Септември (София) - Миньор (Димитрово)                    2:1 
Спартак (София) - Спартак (Пловдив)                       0:1 * 
* - доиграване на останалите 74' от мача, започнал на 14 август.
16 август 1959, неделя:
ЦДНА (София) - Дунав (Русе)                               5:1 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       3:1 
Спартак (Плевен) - Левски (София)                         0:1 
Спартак (Варна) - Славия (София)                          3:1 

                           II кръг

21 август 1959, петък:
Локомотив (София) - Септември (София)                     1:1 
22 август 1959, събота:
ЦДНА (София) - Ботев (Пловдив)                            0:0 
23 август 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Славия (София)                             1:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Варна)                       1:1 
Левски (София) - Спартак (София)                          1:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Плевен)                     1:1 

                           III кръг

28 август 1959, петък:
Септември (София) - ЦДНА (София)                          1:2 
30 август 1959, неделя:
Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе)                            2:1 
Спартак (Плевен) - Локомотив (София)                      отложен 
Миньор (Димитрово) - Спартак (София)                      1:1 
Спартак (Варна) - Левски (София)                          0:2 
Славия (София) - Спартак (Пловдив)                        отложен 
2 септември 1959, сряда:
Спартак (Плевен) - Локомотив (София)                      0:1 
5 септември 1959, събота:
Славия (София) - Спартак (Пловдив)                        0:0 

                           IV кръг

18 септември 1959, петък:
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           2:0 
19 септември 1959, събота:
Локомотив (София) - Спартак (София)                       1:2 
20 септември 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Спартак (Пловдив)                          1:1 
Левски (София) - Славия (София)                           2:3 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Варна)                      2:0 
Ботев (Пловдив) - Септември (София)                       0:2 

                           V кръг

25 септември 1959, петък:
Славия (София) - Миньор (Димитрово)                       0:2 
26 септември 1959, събота:
Септември (София) - Дунав (Русе)                          2:1 
27 септември 1959, неделя:
Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        1:0 
Спартак (София) - ЦДНА (София)                            1:2 
Спартак (Варна) - Локомотив (София)                       1:0 
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        2:2 

                           VI кръг

2 октомври 1959, петък:
Септември (София) - Спартак (Плевен)                      1:1 
3 октомври 1959, събота:
ЦДНА (София) - Спартак (Варна)                            7:1 
4 октомври 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Левски (София)                             0:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Пловдив)                    2:2 
Локомотив (София) - Славия (София)                        1:2 
Ботев (Пловдив) - Спартак (София)                         1:0 

                           VIII кръг - изтеглен мач

8 ноември 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Миньор (Димитрово)                         2:0 

                           VII кръг

13 ноември 1959, петък:
Левски (София) - Миньор (Димитрово)                       1:0 
14 ноември 1959, събота:
Спартак (София) - Септември (София)                       2:0 
15 ноември 1959, неделя:
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)                           1:0 
Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)                         1:0 
Славия (София) - ЦДНА (София)                             0:0 
Спартак (Пловдив) - Локомотив (София)                     1:1 

                           XI кръг - изтеглен мач

18 ноември 1959, сряда:
Левски (София) - Септември (София)                        1:1 

                           VIII кръг

8 ноември 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Миньор (Димитрово)                         2:0 
20 ноември 1959, петък:
ЦДНА (София) - Спартак (Пловдив)                          1:1 
21 ноември 1959, събота:
Септември (София) - Спартак (Варна)                       2:2 
22 ноември 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Миньор (Димитрово)                         изтеглен 
Локомотив (София) - Левски (София)                        1:1 
Ботев (Пловдив) - Славия (София)                          2:1 
Спартак (Плевен) - Спартак (София)                        0:0 

                           IX кръг

27 ноември 1959, петък:
Спартак (София) - Дунав (Русе)                            0:1 
28 ноември 1959, събота:
Славия (София) - Септември (София)                        0:0 
29 ноември 1959, неделя:
Спартак (Варна) - Спартак (Плевен)                        1:0 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       1:2 
Левски (София) - ЦДНА (София)                             1:1 
Миньор (Димитрово) - Локомотив (София)                    1:0 

                           X кръг

11 декември 1959, петък:
ЦДНА (София) - Миньор (Димитрово)                         3:1 
12 декември 1959, събота:
Септември (София) - Спартак (Пловдив)                     4:1 
13 декември 1959, неделя:
Дунав (Русе) - Локомотив (София)                          2:2 
Ботев (Пловдив) - Левски (София)                          1:3 
Спартак (Плевен) - Славия (София)                         0:0 
Спартак (София) - Спартак (Варна)                         2:0 

                           XI кръг

18 ноември 1959, сряда:
Левски (София) - Септември (София)                        1:1 
18 декември 1959, петък:
Левски (София) - Септември (София)                        изтеглен 
19 декември 1959, събота:
Славия (София) - Спартак (София)                          2:0 
20 декември 1959, неделя:
Спартак (Варна) - Дунав (Русе)                            1:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)                      1:1 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      3:1 
Локомотив (София) - ЦДНА (София)                          0:1 

                           XII кръг

4 март 1960, петък:
Славия (София) - Спартак (Варна)                          3:1 
5 март 1960, събота:
Левски (София) - Спартак (Плевен)                         1:0 
6 март 1960, неделя:
Дунав (Русе) - ЦДНА (София)                               1:0 
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)                       2:1 
Миньор (Димитрово) - Септември (София)                    1:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (София)                       1:1 

                           XIII кръг

11 март 1960, петък:
Славия (София) - Дунав (Русе)                             3:3 
12 март 1960, събота:
Септември (София) - Локомотив (София)                     1:3 
13 март 1960, неделя:
Спартак (Варна) - Спартак (Пловдив)                       0:0 
Спартак (София) - Левски (София)                          1:2 
Спартак (Плевен) - Миньор (Димитрово)                     2:3 
Ботев (Пловдив) - ЦДНА (София)                            1:1 

                           XIV кръг

17 март 1960, четвъртък:
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      0:0 
18 март 1960, петък:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          0:0 
19 март 1960, събота:
Спартак (София) - Миньор (Димитрово)                      1:0 
20 март 1960, неделя:
Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)                            2:1 
ЦДНА (София) - Септември (София)                          2:0 
Спартак (Пловдив) - Славия (София)                        2:0 

                           XV кръг

7 април 1960, четвъртък:
Септември (София) - Ботев (Пловдив)                       1:0 
9 април 1960, събота:
Спартак (София) - Локомотив (София)                       0:5 
10 април 1960, неделя:
Спартак (Пловдив) - Дунав (Русе)                          2:1 
Славия (София) - Левски (София)                           0:1 
Спартак (Варна) - Миньор (Димитрово)                      3:2 
Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                           1:1 

                           XVI кръг

15 април 1960, петък:
Локомотив (София) - Спартак (Варна)                       2:2 
16 април 1960, събота:
Левски (София) - Спартак (Пловдив)                        4:0 
17 април 1960, неделя:
Дунав (Русе) - Септември (София)                          2:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен)                        2:0 
ЦДНА (София) - Спартак (София)                            1:1 
Миньор (Димитрово) - Славия (София)                       0:1 

                           XVII кръг

6 май 1960, петък:
Левски (София) - Дунав (Русе)                             2:0 
7 май 1960, събота:
Спартак (София) - Ботев (Пловдив)                         2:1 
8 май 1960, неделя:
Спартак (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                    0:0 
Славия (София) - Локомотив (София)                        1:1 
Спартак (Варна) - ЦДНА (София)                            2:3 
Спартак (Плевен) - Септември (София)                      2:8 

                           XVIII кръг

13 май 1960, петък:
Локомотив (София) - Спартак (Пловдив)                     2:1 
14 май 1960, събота:
ЦДНА (София) - Славия (София)                             3:1 
15 май 1960, неделя:
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен)                           4:1 
Септември (София) - Спартак (София)                       1:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна)                         1:1 
Миньор (Димитрово) - Левски (София)                       2:0 

                           XIX кръг

27 май 1960, петък:
Спартак (София) - Спартак (Плевен)                        отложен 
28 май 1960, събота:
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          отложен 
29 май 1960, неделя:
Миньор (Димитрово) - Дунав (Русе)                         отложен 
Левски (София) - Локомотив (София)                        отложен 
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          отложен 
Спартак (Варна) - Септември (София)                       отложен 
3 юни 1960, петък:
Спартак (София) - Спартак (Плевен)                        0:0 
4 юни 1960, събота:
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          0:3 
5 юни 1960, неделя:
Миньор (Димитрово) - Дунав (Русе)                         2:0 
Левски (София) - Локомотив (София)                        0:2 
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          3:3 
Спартак (Варна) - Септември (София)                       2:2 

                           XX кръг

27 май 1960, петък:
Локомотив (София) - Миньор (Димитрово)                    0:0 
28 май 1960, събота:
Септември (София) - Славия (София)                        1:4 
29 май 1960, неделя:
Дунав (Русе) - Спартак (София)                            2:2 
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        3:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Пловдив)                       1:1 
ЦДНА (София) - Левски (София)                             3:2 

                           XIX кръг - отложени мачове

3 юни 1960, петък:
Спартак (София) - Спартак (Плевен)                        0:0 
4 юни 1960, събота:
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          0:3 
5 юни 1960, неделя:
Миньор (Димитрово) - Дунав (Русе)                         2:0 
Левски (София) - Локомотив (София)                        0:2 
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          3:3 
Спартак (Варна) - Септември (София)                       2:2 

                           XXI кръг

10 юни 1960, петък:
Локомотив (София) - Дунав (Русе)                          4:0 
11 юни 1960, събота:
Славия (София) - Спартак (Плевен)                         2:0 
12 юни 1960, неделя:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         1:0 
Левски (София) - Ботев (Пловдив)                          2:3 
Спартак (Пловдив) - Септември (София)                     0:1 
Спартак (Варна) - Спартак (София)                         4:1 

                           XXII кръг

1 юли 1960, петък:
Спартак (София) - Славия (София)                          2:2 
2 юли 1960, събота:
Септември (София) - Левски (София)                        1:2 
3 юли 1960, неделя:
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                            3:0 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      0:2 
Ботев (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                      4:2 
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          1:1 

Таблица с резултати
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНА (София) XXX 3:2 1:1 3:1 2:0 3:1 0:0 5:1 1:1 7:1 1:1 2:0 2. Левски (София) 1:1 XXX 0:2 2:3 1:1 1:0 2:3 2:0 4:0 0:0 1:1 1:0 3. Локомотив (София) 0:1 1:1 XXX 1:2 1:1 0:0 2:1 4:0 2:1 2:2 1:2 0:0 4. Славия (София) 0:0 0:1 1:1 XXX 0:0 0:2 3:3 3:3 0:0 3:1 2:0 2:0 5. Септември (София) 1:2 1:2 1:3 1:4 XXX 2:1 1:0 2:1 4:1 2:2 1:1 1:1 6. Миньор (Димитрово) 1:0 2:0 1:0 0:1 1:1 XXX 3:1 2:0 2:2 2:0 1:1 1:1 7. Ботев (Пловдив) 1:1 1:3 3:1 2:1 0:2 4:2 XXX 2:1 1:1 1:1 1:0 2:0 8. Дунав (Русе) 1:0 0:1 2:2 1:1 2:1 2:0 2:1 XXX 1:1 3:0 2:2 4:1 9. Спартак (Пловдив) 0:3 2:2 1:1 2:0 0:1 0:0 1:2 2:1 XXX 1:1 1:1 1:1 10. Спартак (Варна) 2:3 0:2 1:0 3:1 2:2 3:2 1:0 1:1 0:0 XXX 4:1 1:0 11. Спартак (София) 1:2 1:2 0:5 2:2 2:0 1:0 2:1 0:1 0:1 2:0 XXX 0:0 12. Спартак (Плевен) 1:1 0:1 0:1 0:0 2:8 2:3 1:0 1:0 0:2 3:1 0:0 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре