"А" Републиканска футболна група 1958/59

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       22   13   6   3   37:16   32     Шампион, КЕШ
 2. Славия (София)                     22   10   7   5   29:17   27                 
 3. Левски (София)                     22   10   4   8   27:15   24                  [1.800 ГО]
 4. Спартак (Пловдив)                  22    8   8   6   33:29   24                  [1.138 ГО]
 5. Локомотив (София)                  22   10   3   9   33:28   23                 
 6. Дунав (Русе)                       22    8   6   8   25:27   22                  [0.926 ГО]
 7. Спартак (Плевен)                   22    8   6   8   24:30   22                  [0.800 ГО]
 8. Ботев (Пловдив)                    22    8   6   8   28:41   22                  [0.683 ГО]
 9. Спартак (Варна)                    22    6   9   7   21:24   21                 
10. Миньор (Димитрово)                 22    7   4  11   27:32   18                  [0.844 ГО]
-------------------------------------------------------------------
11. Берое (Стара Загора)               22    7   4  11   21:25   18 [*] Изпада       [0.840 ГО]
12. Черно море (Варна)                 22    3   5  14   15:36   11 [*] Изпада      
--. Ботев (Стара Загора)               13    3   3   7   11:18    9 [*] Закрит      

Бележки
  - На 26 януари 1959 г., на полусезона, АСК Ботев (Варна) се обединява с Черно море (Варна) и е преименуван на АСК Черно море (Варна).
  - На 19 март 1959 г., след XIII кръг, Ботев (Стара Загора) се обединява с Локомотив (Стара Загора). Новият отбор е Берое (Стара Загора) и се включва в "А" РФГ като поема актива на Ботев.

                           I кръг

23 август 1958, събота:
Левски (София) - ЦДНА (София)                             0:2 
24 август 1958, неделя:
Славия (София) - Локомотив (София)                        2:0 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Пловдив)                    1:1 
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        2:2 
Черно море (Варна) - Дунав (Русе)                         0:0 
Ботев (Пловдив) - Ботев (Стара Загора)                    3:1 

                           II кръг

30 август 1958, събота:
Локомотив (София) - Миньор (Димитрово)                    4:2 
31 август 1958, неделя:
Ботев (Стара Загора) - Славия (София)                     1:1 
Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)                            прекратен * 
* - прекратен в 32'.
ЦДНА (София) - Черно море (Варна)                         3:1 
Спартак (Варна) - Левски (София)                          0:0 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)                      5:1 
1 септември 1958, понеделник:
Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)                            1:1 * 
* - доиграване на 58' от прекратения на 31 август мач.

                           III кръг

6 септември 1958, събота:
Славия (София) - Миньор (Димитрово)                       3:2 
7 септември 1958, неделя:
Спартак (Плевен) - Локомотив (София)                      0:0 
Левски (София) - Спартак (Пловдив)                        3:0 
Черно море (Варна) - Спартак (Варна)                      0:0 
Ботев (Пловдив) - ЦДНА (София)                            0:4 
Ботев (Стара Загора) - Дунав (Русе)                       1:0 

                           V кръг - изтеглен мач

10 септември 1958, сряда:
Дунав (Русе) - ЦДНА (София)                               2:3 

                           IV кръг

13 септември 1958, събота:
Локомотив (София) - Левски (София)                        2:1 
14 септември 1958, неделя:
Дунав (Русе) - Славия (София)                             0:0 
ЦДНА (София) - Ботев (Стара Загора)                       2:1 
Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)                         1:1 
Спартак (Пловдив) - Черно море (Варна)                    4:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Плевен)                     1:0 

                           V кръг

10 септември 1958, сряда:
Дунав (Русе) - ЦДНА (София)                               2:3 
20 септември 1958, събота:
Левски (София) - Миньор (Димитрово)                       2:0 
21 септември 1958, неделя:
Славия (София) - Спартак (Плевен)                         2:0 
Черно море (Варна) - Локомотив (София)                    2:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Пловдив)                       1:1 
Ботев (Стара Загора) - Спартак (Варна)                    1:1 
Дунав (Русе) - ЦДНА (София)                               изтеглен 

                           VI кръг

18 октомври 1958, събота:
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)                       4:1 
19 октомври 1958, неделя:
ЦДНА (София) - Славия (София)                             2:1 
Спартак (Варна) - Дунав (Русе)                            1:1 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Стара Загора)                  2:2 
Миньор (Димитрово) - Черно море (Варна)                   3:1 
Спартак (Плевен) - Левски (София)                         0:1 

                           VII кръг

25 октомври 1958, събота:
ЦДНА (София) - Спартак (Варна)                            2:1 
26 октомври 1958, неделя:
Славия (София) - Левски (София)                           4:1 
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)                     0:1 
Ботев (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                      1:0 
Ботев (Стара Загора) - Локомотив (София)                  1:0 
Дунав (Русе) - Спартак (Пловдив)                          3:1 

                           VIII кръг

2 ноември 1958, неделя:
Спартак (Варна) - Славия (София)                          отложен 
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          отложен 
Локомотив (София) - Дунав (Русе)                          отложен 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Стара Загора)                 отложен 
Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        4:0 
Левски (София) - Черно море (Варна)                       отложен 
11 ноември 1958, вторник:
Левски (София) - Черно море (Варна)                       1:0 
28 ноември 1958, петък:
Спартак (Варна) - Славия (София)                          0:1 
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          1:1 
Локомотив (София) - Дунав (Русе)                          2:0 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Стара Загора)                 3:1 

                           X кръг - изтеглен мач

2 ноември 1958, неделя:
Левски (София) - Ботев (Стара Загора)                     2:0 

                           VIII кръг - отложен мач

11 ноември 1958, вторник:
Левски (София) - Черно море (Варна)                       1:0 

                           X кръг - изтеглен мач

12 ноември 1958, сряда:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         0:1 

                           IX кръг

15 ноември 1958, събота:
Славия (София) - Черно море (Варна)                       1:1 
16 ноември 1958, неделя:
Ботев (Пловдив) - Левски (София)                          1:0 
Ботев (Стара Загора) - Спартак (Плевен)                   0:1 
Дунав (Русе) - Миньор (Димитрово)                         3:0 
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          2:0 
Спартак (Варна) - Спартак (Пловдив)                       2:1 

                           X кръг

2 ноември 1958, неделя:
Левски (София) - Ботев (Стара Загора)                     2:0 
12 ноември 1958, сряда:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         0:1 
23 ноември 1958, неделя:
Спартак (Пловдив) - Славия (София)                        0:0 
Локомотив (София) - Спартак (Варна)                       0:2 
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         изтеглен 
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)                           2:1 
Левски (София) - Ботев (Стара Загора)                     изтеглен 
Черно море (Варна) - Ботев (Пловдив)                      1:1 

                           VIII кръг - отложени мачове

28 ноември 1958, петък:
Спартак (Варна) - Славия (София)                          0:1 
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          1:1 
Локомотив (София) - Дунав (Русе)                          2:0 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Стара Загора)                 3:1 

                           XI кръг

29 ноември 1958, събота:
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           0:0 
30 ноември 1958, неделя:
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          3:1 
Ботев (Стара Загора) - Черно море (Варна)                 1:0 
Дунав (Русе) - Левски (София)                             1:0 
Спартак (Варна) - Миньор (Димитрово)                      2:0 
Спартак (Пловдив) - Локомотив (София)                     5:2 

                           XII кръг

7 март 1959, събота:
Локомотив (София) - Славия (София)                        4:2 
8 март 1959, неделя:
Спартак (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                    2:0 
Спартак (Варна) - Спартак (Плевен)                        2:2 
ЦДНА (София) - Левски (София)                             0:1 
Дунав (Русе) - Черно море (Варна)                         2:0 
Ботев (Стара Загора) - Ботев (Пловдив)                    1:2 

                           XIII кръг

14 март 1959, събота:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          1:0 *  /анулиран/ 
* - решено е мачът да се преиграе.
15 март 1959, неделя:
Славия (София) - Ботев (Стара Загора)                     1:0 
Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе)                            2:4 
Черно море (Варна) - ЦДНА (София)                         0:1 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      1:3 
Миньор (Димитрово) - Локомотив (София)                    0:1 
22 април 1959, сряда:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          0:0 * 
* - преиграване.

                           XIV кръг

21 март 1959, събота:
ЦДНА (София) - Ботев (Пловдив)                            6:1 
22 март 1959, неделя:
Миньор (Димитрово) - Славия (София)                       2:0 
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      0:1 
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        1:0 
Спартак (Варна) - Черно море (Варна)                      0:2 
Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора)                       2:0 

                           XV кръг

29 март 1959, неделя:
Черно море (Варна) - Спартак (Пловдив)                    0:2 
Спартак (Плевен) - Миньор (Димитрово)                     0:0 
3 април 1959, петък:
Левски (София) - Локомотив (София)                        1:0 
5 април 1959, неделя:
Берое (Стара Загора) - ЦДНА (София)                       1:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна)                         0:2 
7 април 1959, вторник:
Славия (София) - Дунав (Русе)                             3:0 

                           XVI кръг

11 април 1959, събота:
ЦДНА (София) - Дунав (Русе)                               2:0 
12 април 1959, неделя:
Спартак (Плевен) - Славия (София)                         2:1 
Миньор (Димитрово) - Левски (София)                       0:0 
Локомотив (София) - Черно море (Варна)                    3:0 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       1:1 
Спартак (Варна) - Берое (Стара Загора)                    1:0 

                           XVII кръг

18 април 1959, събота:
Левски (София) - Спартак (Плевен)                         4:0 
19 април 1959, неделя:
Славия (София) - ЦДНА (София)                             0:0 
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                            1:0 
Берое (Стара Загора) - Спартак (Пловдив)                  3:0 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       0:0 
Черно море (Варна) - Миньор (Димитрово)                   2:3 

                           XIII кръг - преигран мач

22 април 1959, сряда:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          0:0 * 
* - преиграване.

                           XVIII кръг

25 април 1959, събота:
Локомотив (София) - Берое (Стара Загора)                  1:0 
26 април 1959, неделя:
Левски (София) - Славия (София)                           0:0 
Спартак (Плевен) - Черно море (Варна)                     3:1 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      1:3 
Спартак (Пловдив) - Дунав (Русе)                          0:0 
Спартак (Варна) - ЦДНА (София)                            2:1 

                           XIX кръг

29 април 1959, сряда:
ЦДНА (София) - Спартак (Пловдив)                          0:0 
Черно море (Варна) - Левски (София)                       2:1 
1 май 1959, петък:
Славия (София) - Спартак (Варна)                          2:0 
Дунав (Русе) - Локомотив (София)                          2:1 
3 май 1959, неделя:
Берое (Стара Загора) - Миньор (Димитрово)                 1:0 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен)                        4:1 

                           XX кръг

16 май 1959, събота:
Левски (София) - Ботев (Пловдив)                          4:1 
17 май 1959, неделя:
Черно море (Варна) - Славия (София)                       0:0 
Спартак (Плевен) - Берое (Стара Загора)                   2:1 
Миньор (Димитрово) - Дунав (Русе)                         2:1 
Локомотив (София) - ЦДНА (София)                          2:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Варна)                       отложен 
10 юни 1959, сряда:
Спартак (Пловдив) - Спартак (Варна)                       1:0 

                           XXI кръг

6 юни 1959, събота:
ЦДНА (София) - Миньор (Димитрово)                         2:2 
7 юни 1959, неделя:
Славия (София) - Спартак (Пловдив)                        2:0 
Спартак (Варна) - Локомотив (София)                       1:1 
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен)                           1:1 
Берое (Стара Загора) - Левски (София)                     1:0 
Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна)                      2:1 

                           XX кръг - отложен мач

10 юни 1959, сряда:
Спартак (Пловдив) - Спартак (Варна)                       1:0 

                           XXII кръг

13 юни 1959, събота:
Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                           0:1 
Локомотив (София) - Спартак (Пловдив)                     5:2 
14 юни 1959, неделя:
Ботев (Пловдив) - Славия (София)                          1:0 
Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора)                 0:3 
Левски (София) - Дунав (Русе)                             5:0 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Варна)                      5:1 

Таблица с резултати
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНА (София) XXX 2:1 0:1 0:0 2:0 2:0 0:0 6:1 2:1 2:2 --- 3:1 2:1 2. Славия (София) 0:0 XXX 4:1 2:0 2:0 3:0 2:0 3:1 2:0 3:2 --- 1:1 1:0 3. Левски (София) 0:2 0:0 XXX 3:0 1:0 5:0 4:0 4:1 0:0 2:0 --- 1:0 2:0 4. Спартак (Пловдив) 1:1 0:0 1:0 XXX 5:2 0:0 5:1 1:1 1:0 2:0 --- 4:1 2:2 5. Локомотив (София) 2:1 4:2 2:1 5:2 XXX 2:0 0:1 4:1 0:2 4:2 1:0 3:0 --- 6. Дунав (Русе) 2:3 0:0 1:0 3:1 2:1 XXX 1:1 1:1 1:0 3:0 2:0 2:0 --- 7. Спартак (Плевен) 0:1 2:1 0:1 1:3 0:0 2:1 XXX 4:0 2:2 0:0 2:1 3:1 --- 8. Ботев (Пловдив) 0:4 1:0 1:0 1:1 0:0 2:4 4:1 XXX 0:2 1:0 --- 2:1 3:1 9. Спартак (Варна) 2:1 0:1 0:0 2:1 1:1 1:1 2:2 1:1 XXX 2:0 1:0 0:2 --- 10. Миньор (Димитрово) 0:1 2:0 0:0 1:1 0:1 2:1 1:0 1:3 5:1 XXX --- 3:1 3:1 11. Берое (Стара Загора) 1:1 --- 1:0 3:0 --- --- --- --- --- 1:0 XXX --- --- 12. Черно море (Варна) 0:1 0:0 2:1 0:2 2:1 0:0 0:1 1:1 0:0 2:3 0:3 XXX --- 13. Ботев (Стара Загора) --- 1:1 --- --- 1:0 1:0 0:1 1:2 1:1 --- --- 1:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре