"А" Републиканска футболна група 1958

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       11    7   4   0   19:9    18     Шампион
 2. Левски (София)                     11    6   2   3   18:9    14             [2.000 ГО]
 3. Спартак (Плевен)                   11    5   4   2   12:9    14             [1.333 ГО]
 4. Локомотив (София)                  11    4   4   3   17:17   12            
 5. Славия (София)                     11    5   1   5   23:17   11             [1.353 ГО]
 6. Спартак (Пловдив)                  11    3   5   3   18:16   11             [1.125 ГО]
 7. Миньор (Димитрово)                 11    5   1   5   20:19   11             [1.053 ГО]
 8. Спартак (Варна)                    11    4   2   5   19:18   10            
 9. Ботев (Пловдив)                    11    3   3   5   14:18    9            
10. Ботев (Стара Загора)               11    3   2   6   13:19    8 [+]         [0.684 ГО]
11. Дунав (Русе)                       11    2   4   5   11:19    8 [+]         [0.579 ГО]
12. Ботев (Варна)                      11    3   0   8    8:22    6            

                           I кръг

8 март 1958, събота:
Славия (София) - Миньор (Димитрово)                       1:2 
9 март 1958, неделя:
Дунав (Русе) - Локомотив (София)                          1:1 
Ботев (Стара Загора) - Спартак (Пловдив)                  0:0 
ЦДНА (София) - Ботев (Варна)                              4:0 
Спартак (Варна) - Левски (София)                          0:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен)                        0:1 

                           II кръг

15 март 1958, събота:
Локомотив (София) - Миньор (Димитрово)                    4:3 
Спартак (Плевен) - Славия (София)                         1:0 
16 март 1958, неделя:
Левски (София) - Ботев (Пловдив)                          2:0 
Ботев (Варна) - Спартак (Варна)                           1:3 
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          2:2 
Дунав (Русе) - Ботев (Стара Загора)                       3:2 

                           III кръг

19 март 1958, сряда:
ЦДНА (София) - Дунав (Русе)                               1:0 
22 март 1958, събота:
Ботев (Стара Загора) - Локомотив (София)                  1:1 
23 март 1958, неделя:
Спартак (Варна) - Спартак (Пловдив)                       1:0 
Ботев (Пловдив) - Ботев (Варна)                           3:0 
Славия (София) - Левски (София)                           отложен 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Плевен)                     2:1 
5 април 1958, събота:
Славия (София) - Левски (София)                           0:3 

                           IV кръг

30 март 1958, неделя:
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      отложен 
Левски (София) - Миньор (Димитрово)                       3:0 
Ботев (Варна) - Славия (София)                            1:0 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       отложен 
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                            2:2 
Ботев (Стара Загора) - ЦДНА (София)                       отложен 
6 април 1958, неделя:
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      1:1 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       2:2 
16 април 1958, сряда:
Ботев (Стара Загора) - ЦДНА (София)                       0:1 

                           III кръг - отложен мач

5 април 1958, събота:
Славия (София) - Левски (София)                           0:3 

                           IV кръг - отложени мачове

6 април 1958, неделя:
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      1:1 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       2:2 

                           V кръг

12 април 1958, събота:
Славия (София) - Спартак (Пловдив)                        2:1 
13 април 1958, неделя:
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          1:1 
Спартак (Варна) - Ботев (Стара Загора)                    2:1 
Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе)                            0:0 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Варна)                        4:2 
Спартак (Плевен) - Левски (София)                         0:1 

                           IV кръг - отложен мач

16 април 1958, сряда:
Ботев (Стара Загора) - ЦДНА (София)                       0:1 

                           VI кръг

19 април 1958, събота:
ЦДНА (София) - Спартак (Варна)                            2:1 
20 април 1958, неделя:
Локомотив (София) - Левски (София)                        1:0 
Ботев (Варна) - Спартак (Плевен)                          1:2 
Спартак (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                    4:3 
Дунав (Русе) - Славия (София)                             0:1 
Ботев (Стара Загора) - Ботев (Пловдив)                    3:2 

                           VII кръг

26 април 1958, събота:
Левски (София) - Ботев (Варна)                            0:1 
27 април 1958, неделя:
Спартак (Варна) - Локомотив (София)                       6:2 
Ботев (Пловдив) - ЦДНА (София)                            0:1 
Славия (София) - Ботев (Стара Загора)                     6:0 
Миньор (Димитрово) - Дунав (Русе)                         1:0 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      0:0 

                           VIII кръг

18 май 1958, неделя:
Ботев (Стара Загора) - Миньор (Димитрово)                 2:0 
31 май 1958, събота:
ЦДНА (София) - Славия (София)                             2:1 
7 юни 1958, събота:
Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)                         1:2 
8 юни 1958, неделя:
Локомотив (София) - Ботев (Варна)                         отложен 
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        отложен 
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен)                           1:1 
21 юни 1958, събота:
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        2:2 
26 юни 1958, четвъртък:
Локомотив (София) - Ботев (Варна)                         2:0 

                           X кръг - изтеглен мач

11 юни 1958, сряда:
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           2:2 

                           IX кръг

15 юни 1958, неделя:
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       отложен 
Славия (София) - Спартак (Варна)                          отложен 
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         отложен 
Спартак (Плевен) - Ботев (Стара Загора)                   2:1 
Левски (София) - Дунав (Русе)                             4:1 
Ботев (Варна) - Спартак (Пловдив)                         0:1 
21 юни 1958, събота:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         0:1 
2 юли 1958, сряда:
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       1:0 
8 юли 1958, вторник:
Славия (София) - Спартак (Варна)                          5:2 

                           VIII кръг - отложен мач

21 юни 1958, събота:
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        2:2 

                           IX кръг - отложен мач

21 юни 1958, събота:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         0:1 

                           XI кръг - изтеглен мач

21 юни 1958, събота:
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        1:0 

                           VIII кръг - отложен мач

26 юни 1958, четвъртък:
Локомотив (София) - Ботев (Варна)                         2:0 

                           X кръг

11 юни 1958, сряда:
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           2:2 
26 юни 1958, четвъртък:
Спартак (Варна) - Миньор (Димитрово)                      1:1 
28 юни 1958, събота:
Ботев (Стара Загора) - Левски (София)                     2:0 
29 юни 1958, неделя:
Локомотив (София) - Спартак (Пловдив)                     3:0 
Дунав (Русе) - Ботев (Варна)                              2:0 
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           изтеглен 
Ботев (Пловдив) - Славия (София)                          4:4 

                           IX кръг - отложен мач

2 юли 1958, сряда:
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       1:0 

                           XI кръг

21 юни 1958, събота:
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        1:0 
5 юли 1958, събота:
Славия (София) - Локомотив (София)                        3:1 
6 юли 1958, неделя:
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      4:0 
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        изтеглен 
Левски (София) - ЦДНА (София)                             2:2 
Ботев (Варна) - Ботев (Стара Загора)                      2:1 
Спартак (Пловдив) - Дунав (Русе)                          6:1 

                           IX кръг - отложен мач

8 юли 1958, вторник:
Славия (София) - Спартак (Варна)                          5:2 

Таблица с резултати
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНА (София) XXX --- 2:2 1:1 2:1 --- --- 2:1 --- --- 1:0 4:0 2. Левски (София) 2:2 XXX --- --- --- --- 3:0 --- 2:0 --- 4:1 0:1 3. Спартак (Плевен) --- 0:1 XXX --- 1:0 0:0 --- 1:0 --- 2:1 --- --- 4. Локомотив (София) --- 1:0 1:1 XXX --- 3:0 4:3 --- --- --- --- 2:0 5. Славия (София) --- 0:3 --- 3:1 XXX 2:1 1:2 5:2 --- 6:0 --- --- 6. Спартак (Пловдив) 2:2 2:2 --- --- --- XXX 4:3 --- 2:2 --- 6:1 --- 7. Миньор (Димитрово) 0:1 --- 2:1 --- --- --- XXX --- 4:0 --- 1:0 4:2 8. Спартак (Варна) --- 0:1 --- 6:2 --- 1:0 1:1 XXX 1:2 2:1 --- --- 9. Ботев (Пловдив) 0:1 --- 0:1 1:0 4:4 --- --- --- XXX --- 0:0 3:0 10. Ботев (Стара Загора) 0:1 2:0 --- 1:1 --- 0:0 2:0 --- 3:2 XXX --- --- 11. Дунав (Русе) --- --- 1:1 1:1 0:1 --- --- 2:2 --- 3:2 XXX 2:0 12. Ботев (Варна) --- --- 1:2 --- 1:0 0:1 --- 1:3 --- 2:1 --- XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре