"А" Републиканска футболна група 1957

| Регламент | Таблица с резултати |

Кръгове: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
         | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦДНА (София)                       22   15   4   3   53:16   34    [*] Шампион, КЕШ
 2. Локомотив (София)                  22   16   1   5   33:19   33    [*]             
 3. Левски (София)                     22   12   6   4   46:21   30    [*]             
 4. Спартак (Плевен)                   22    8   8   6   28:28   24    [*]             
 5. Миньор (Димитрово)                 22    8   6   8   30:26   22    [*]             
 6. Славия (София)                     22    7   6   9   38:39   20    [*]             
 7. Спартак (Пловдив)                  22    7   5  10   33:41   19    [*]              [0.805 ГО]
 8. Ботев (Пловдив)                    22    6   7   9   22:33   19    [*]              [0.667 ГО]
 9. Ботев (Варна)                      22    5   8   9   19:24   18 [+][*]              [0.792 ГО]
10. Спартак (Варна)                    22    6   6  10   23:31   18    [*]              [0.742 ГО]
-------------------------------------------------------------------
11. Спартак (София)                    22    4   8  10   22:35   16    [*] Изпада      
12. Марек (Станке Димитров)            22    2   7  13   20:54   11 [+][*] Изпада      
--. ДСО Червено знаме (Ст.Димитров)     3    0   0   3    0:10    - [+][*] Закрит      

Бележки
  На 11 март 1957 г. е създаден Българският съюз за физкултура и спорт (БСФС). Той поема функциите на дотогавашната организация, която управлява спорта в България - ВКФС. Републиканската секция по футбол (РСФ) преминава на подчинение към БСФС.
  Паралелно с това започва реорганизация на спорта от провеждан на изцяло производствен принцип (под шапката на доброволните спортни организации - ДСО) на териториално-производствен принцип.
  Във връзка с това в периода април-юни 1957 г. в страната масово се основават физкултурни дружества, които заместват клоновете на ДСО по места.
  В много от по-малките населени места се създава едно ФД, което обединява всички клонове на ДСО и физкултурни колективи в града или селото. Там, където в един град се основават две или повече ФД, те са както на териториален принцип - обхващат определени райони от града и физкултурните колективи на предприятията в тези райони, без оглед досегашната им принадлежност към ДСО - така и въз основа на клоновете на едно или повече ДСО в града.
  Някои от новите ФД възстановяват дружества, закрити при предишната реформа през 1949 г. или възстановяват самостоятелността на тези, които са запазили идентичността си и под шапката на ДСО; други продължават традициите на утвърдени през изминалите 7 години клонове на ДСО в града; трети са с изцяло нова идентичност.
  Във футбола ни този процес става на фона на вече започналите първенства за сезон 1957 г., който тече въпреки - и по време на - промените. Поради това отборите на новосъздадените ФД поемат в движение актива, мястото в съответната група и програмата на отборите на предшествалите ги клонове на ДСО в съответното населено място. Там, където новите ФД са създадени въз основа на повече от един клон на ДСО, то първия отбор на новото ФД наследява мястото на заемалия най-горно ниво и предно класиране отбор на ДСО от всички, участвали в създаването на новото ФД.
  В този контекст по време на сезона настъпват следните промени в "А" РФГ:
  - На 3 април 1957 г. (след III кръг) въз основа на градския клон на ДСО Ударник възстановява самостоятелността си Славия (София). Славия продължава да е изцяло ведомствен клуб към Строителни войски без териториален обхват. На 28 или 29 юни 1957 г. Славия се обединява с Витоша (София) - създаден на 22 април 1957 г. и развиващ дейност на територията на тогавашния VI-ти Кирковски район на София. Така Славия обхваща и всички колективи в Кирковски район (днешните квартали и ЖК Лагера, Хиподрума, Белите брези, Красно село, Борово, Славия, Бъкстон и Овча купел; тогавашните села и днешни квартали Горна баня, Княжево и Бояна; района в центъра на града очертан от днешните ул.Свети Георги Софийски-бул.Прага-бул.Христо Ботев-ул.Пиротска-ул.Добруджански край-бул.Академик Иван Евстратиев Гешов).
  - На 6 април 1957 г. (след III кръг) е решено, че ЦДНА (София) остава ведомствен клуб към Българска народна армия без териториален обхват.
  - На 6 април 1957 г. (след III кръг) въз основа на градския клон на ДСО Спартак възстановява самостоятелността си Спартак (София). Спартак продължава да е изцяло ведомствен клуб към МВР без териториален обхват. До края на 1957 г. Спартак се обединява с Раковски (София) - създаден на 8 май 1957 г. въз основа на градския клон на ДСО Торпедо и развиващ дейност на територията на тогавашния IV-ти Благоевски район на София. Така Спартак обхваща и всички колективи в Благоевски район (днешните квартали и ЖК Иван Вазов, Стрелбище, Мотописта, Гоце Делчев, Лозенец /в частта му западно от днешните ул.Милин камък и Якубица/ и Хладилника; тогавашното село и днешен квартал Драгалевци; района в центъра на града очертан от днешните пл.Папа Йоан Павел II-ул.6-ти септември-ул.Граф Игнатиев-ул.Княз Александър I-ул.Генерал Йосиф Гурко-ул.Леге-пл.Атанас Буров-бул.Цар Освободител-бул.Дондуков-бул.Витоша-ул.Позитано-бул.Христо Ботев-бул.Прага-ул.Свети Георги Софийски-бул.Академик Иван Евстратиев Гешов).
  - На 6 април 1957 г. (след III кръг) въз основа на градските клонове на ДСО Червено знаме и ДСО Динамо е възстановен Марек (Станке Димитров). Първият му отбор замества ДСО Червено знаме в "А" РФГ, а вторият му отбор - ДСО Динамо в Южна "Б" РФГ като и в двата случая наследяват дотогавашния актив на предишните клубове.
  - На 12 април 1957 г. (след IV кръг) въз основа на градските клонове на ДСО Миньор, ДСО Торпедо (и вероятно и на други) възстановява самостоятелността си Миньор (Димитрово).
  - На 19 април 1957 г. (след V кръг) въз основа на градския клон на ДСО Динамо възстановява самостоятелността си Левски (София). Левски продължава да е ведомствен клуб на част от работниците в обхвата на ДСО Динамо (пощенските служители) като освен това развива дейност и на територията на тогавашния V-ти район Васил Левски на София (днешните квартали и ЖК Хаджи Димитър, Сухата река, Васил Левски, Христо Ботев, Подуяне, Редута и Христо Смирненски; тогавашните села и днешни квартали и ЖК Враждебна и Слатина; района в центъра на града очертан от днешните пл.Сточна гара-бул.Сливница-бул.Княгиня Мария Луиза-бул.Княз Александър Дондуков-ул.Малко Търново-ул.Московска-пл.Николай Гяуров-ул.Оборище-ул.Париж-ул.Шипка).
  - На 24 април 1957 г. (след VI кръг) въз основа на градския клон на ДСО Локомотив възстановява самостоятелността си Локомотив (София). Локомотив остава ведомствен клуб на работниците в транспорта като освен това развива дейност и на територията на тогавашния II-ри Коларовски район на София. На 15 януари 1958 г. Локомотив се обединява с Чавдар (София) - създаден на 26 април 1957 г. също на територията на Коларовски район - и така остава единственият клуб, обхващащ района (днешните квартали и ЖК Банишора, Фондови жилища, Наджеда, Свобода, Лев Толстой, Военна рампа и Бенковски; тогавашните села и днешни квартали и ЖК Обеля, Връбница, Илиянци, Требич, Орландовци и Малашевци; днешните градове и села Нови Искър, Мировяне и Кубратово; района в центъра на града очертан от днешните бул.Христо Ботев-ул.Пиротска-бул.Княгиня Мария Луиза-пл.Лъвов мост).
  - На 4 май 1957 г. (преди VIII кръг) въз основа на градския клон на ДСО Спартак възстановява независимостта си Спартак (Пловдив). Спартак продължава да е ведомствен клуб към МВР като освен това развива дейност на територията на тогавашния I-ви район Христо Ботев на Пловдив (днешния Южен район).
  - На 15 май 1957 г. (след VIII кръг) въз основа на градските клонове на ДСО Спартак и ДСО Червено знаме възстановява самостоятелността си Спартак (Плевен).
  - На 16 май 1957 г. (след VIII кръг) СКНА (Пловдив) е преименуван на АСК Ботев (Пловдив) като продължава да е ведомствен клуб към Българска народна армия като освен това развива дейност на територията на тогавашния II-ри район Васил Коларов на Пловдив (западната част на днешния Централен район).
  - През април или май 1957 г. въз основа на градския клон на ДСО Спартак възстановява самостоятелността си Спартак (Варна).
  - Най-късно между 10-ти и 27-ми юни 1957 г. (след Х кръг) СКНА (Варна) е преименуван на АСК Ботев (Варна) като продължава да е ведомствен клуб към Военноморските сили на Българска народна армия. Заедно с това присъединява колективите на градския клон на ДСО Ударник.

                           I кръг

16 март 1957, събота:
ЦДНА (София) - ДСО Червено знаме (Станке Димитров)        2:0 
17 март 1957, неделя:
Спартак (Пловдив) - Локомотив (София)                     2:3 
Спартак (Варна) - Спартак (София)                         0:1 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Варна)                        2:0 
Левски (София) - Ботев (Пловдив)                          0:0 
Спартак (Плевен) - Славия (София)                         1:0 

                           II кръг

21 март 1957, четвъртък:
ЦДНА (София) - Спартак (Пловдив)                          0:1 
23 март 1957, събота:
Локомотив (София) - Спартак (Варна)                       2:1 
24 март 1957, неделя:
ДСО Червено знаме (Станке Димитров) - Славия (София)      0:3 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен)                        3:1 
Ботев (Варна) - Левски (София)                            1:1 
Спартак (София) - Миньор (Димитрово)                      2:2 

                           III кръг

30 март 1957, събота:
Левски (София) - Спартак (София)                          0:0 
31 март 1957, неделя:
Спартак (Пловдив) - ДСО Червено знаме (Станке Димитров)   5:0 
Спартак (Варна) - ЦДНА (София)                            1:4 
Миньор (Димитрово) - Локомотив (София)                    0:1 
Спартак (Плевен) - Ботев (Варна)                          3:1 
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          2:2 

                           IV кръг

5 април 1957, петък:
ЦДНА (София) - Миньор (Димитрово)                         0:1 
6 април 1957, събота:
Локомотив (София) - Левски (София)                        1:0 
7 април 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Ботев (Пловдив)                 2:3 
Ботев (Варна) - Славия (София)                            1:2 
Спартак (София) - Спартак (Плевен)                        1:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Варна)                       1:1 

                           V кръг

13 април 1957, събота:
Славия (София) - Спартак (София)                          1:1 
14 април 1957, неделя:
Спартак (Варна) - Марек (Станке Димитров)                 1:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Пловдив)                    2:0 
Левски (София) - ЦДНА (София)                             0:4 
Спартак (Плевен) - Локомотив (София)                      1:0 
Ботев (Пловдив) - Ботев (Варна)                           1:0 

                           VI кръг

19 април 1957, петък:
Славия (София) - Локомотив (София)                        2:0 
20 април 1957, събота:
Спартак (София) - Ботев (Пловдив)                         1:1 
21 април 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Ботев (Варна)                   1:0 
ЦДНА (София) - Спартак (Плевен)                           1:0 
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        0:1 
Спартак (Варна) - Миньор (Димитрово)                      0:0 

                           XI кръг - изтеглени мачове

24 април 1957, сряда:
Спартак (София) - Спартак (Пловдив)                       2:3 
25 април 1957, четвъртък:
Локомотив (София) - ЦДНА (София)                          0:2 
26 април 1957, петък:
Славия (София) - Левски (София)                           2:2 
Ботев (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                      2:3 
Ботев (Варна) - Спартак (Варна)                           0:3 
28 април 1957, неделя:
Спартак (Плевен) - Марек (Станке Димитров)                1:1 

                           VII кръг

5 май 1957, неделя:
Миньор (Димитрово) - Марек (Станке Димитров)              отложен 
Левски (София) - Спартак (Варна)                          отложен 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      отложен 
Славия (София) - ЦДНА (София)                             отложен 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       отложен 
Ботев (Варна) - Спартак (София)                           отложен 
13 юни 1957, четвъртък:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          2:0 
30 юни 1957, неделя:
Миньор (Димитрово) - Марек (Станке Димитров)              1:1 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      3:1 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       1:2 
Ботев (Варна) - Спартак (София)                           1:1 
2 юли 1957, вторник:
Славия (София) - ЦДНА (София)                             3:1 

                           VIII кръг

11 май 1957, събота:
Локомотив (София) - Ботев (Варна)                         1:0 
12 май 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (София)                 0:0 
ЦДНА (София) - Ботев (Пловдив)                            2:0 
Спартак (Пловдив) - Славия (София)                        5:4 
Спартак (Варна) - Спартак (Плевен)                        3:1 
Миньор (Димитрово) - Левски (София)                       2:4 

                           IX кръг

31 май 1957, петък:
Левски (София) - Марек (Станке Димитров)                  6:0 
1 юни 1957, събота:
Славия (София) - Спартак (Варна)                          3:0 
2 юни 1957, неделя:
Спартак (Плевен) - Миньор (Димитрово)                     3:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Пловдив)                       2:2 
Ботев (Варна) - ЦДНА (София)                              1:1 
Спартак (София) - Локомотив (София)                       0:3 

                           X кръг

8 юни 1957, събота:
Левски (София) - Спартак (Плевен)                         4:0 
9 юни 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Локомотив (София)               1:2 
Спартак (София) - ЦДНА (София)                            1:5 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Варна)                         0:0 
Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)                         3:1 
Миньор (Димитрово) - Славия (София)                       3:1 

                           VII кръг - отложен мач

13 юни 1957, четвъртък:
Левски (София) - Спартак (Варна)                          2:0 

                           XI кръг

24 април 1957, сряда:
Спартак (София) - Спартак (Пловдив)                       2:3 
25 април 1957, четвъртък:
Локомотив (София) - ЦДНА (София)                          0:2 
26 април 1957, петък:
Славия (София) - Левски (София)                           2:2 
Ботев (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                      2:3 
Ботев (Варна) - Спартак (Варна)                           0:3 
28 април 1957, неделя:
Спартак (Плевен) - Марек (Станке Димитров)                1:1 
16 юни 1957, неделя:
Спартак (Плевен) - Марек (Станке Димитров)                изтеглен 
Славия (София) - Левски (София)                           изтеглен 
Ботев (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                      изтеглен 
Ботев (Варна) - Спартак (Варна)                           изтеглен 
Спартак (София) - Спартак (Пловдив)                       изтеглен 
Локомотив (София) - ЦДНА (София)                          изтеглен 

                           XII кръг - изтеглен мач

17 юни 1957, понеделник:
Спартак (София) - Спартак (Варна)                         0:1 

                           VII кръг - отложени мачове

30 юни 1957, неделя:
Миньор (Димитрово) - Марек (Станке Димитров)              1:1 
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)                      3:1 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (София)                       1:2 
Ботев (Варна) - Спартак (София)                           1:1 
2 юли 1957, вторник:
Славия (София) - ЦДНА (София)                             3:1 

                           XII кръг

17 юни 1957, понеделник:
Спартак (София) - Спартак (Варна)                         0:1 
6 юли 1957, събота:
Славия (София) - Спартак (Плевен)                         1:2 
7 юли 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - ЦДНА (София)                    2:6 
Локомотив (София) - Спартак (Пловдив)                     1:0 
Спартак (София) - Спартак (Варна)                         изтеглен 
Ботев (Варна) - Миньор (Димитрово)                        0:0 
Ботев (Пловдив) - Левски (София)                          0:4 

                           XIII кръг

12 юли 1957, петък:
Левски (София) - Ботев (Варна)                            3:2 
13 юли 1957, събота:
Спартак (Пловдив) - ЦДНА (София)                          2:5 
14 юли 1957, неделя:
Славия (София) - Марек (Станке Димитров)                  4:1 
Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        1:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (София)                      1:0 
Спартак (Варна) - Локомотив (София)                       2:3 

                           XIV кръг

16 август 1957, петък:
ЦДНА (София) - Спартак (Варна)                            4:1 
17 август 1957, събота:
Локомотив (София) - Миньор (Димитрово)                    1:0 
18 август 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Пловдив)               4:0 
Спартак (София) - Левски (София)                          1:6 
Ботев (Варна) - Спартак (Плевен)                          0:0 
Ботев (Пловдив) - Славия (София)                          3:0 сл. * 
* - прекратен в 18' при 0:0 по вина на гостите.

                           XV кръг

22 август 1957, четвъртък:
Миньор (Димитрово) - ЦДНА (София)                         1:1 
24 август 1957, събота:
Славия (София) - Ботев (Варна)                            2:2 
25 август 1957, неделя:
Ботев (Пловдив) - Марек (Станке Димитров)                 0:0 
Спартак (Плевен) - Спартак (София)                        1:0 
Левски (София) - Локомотив (София)                        отложен 
Спартак (Варна) - Спартак (Пловдив)                       2:0 
5 септември 1957, четвъртък:
Левски (София) - Локомотив (София)                        0:1 

                           XVI кръг

28 август 1957, сряда:
ЦДНА (София) - Левски (София)                             0:0 
31 август 1957, събота:
Спартак (София) - Славия (София)                          2:1 
1 септември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Варна)                 0:1 
Спартак (Пловдив) - Миньор (Димитрово)                    3:1 
Локомотив (София) - Спартак (Плевен)                      1:0 
Ботев (Варна) - Ботев (Пловдив)                           1:0 

                           XV кръг - отложен мач

5 септември 1957, четвъртък:
Левски (София) - Локомотив (София)                        0:1 

                           XVII кръг

12 октомври 1957, събота:
Локомотив (София) - Славия (София)                        3:1 
13 октомври 1957, неделя:
Ботев (Варна) - Марек (Станке Димитров)                   4:0 
Ботев (Пловдив) - Спартак (София)                         1:0 
Спартак (Плевен) - ЦДНА (София)                           1:2 
Левски (София) - Спартак (Пловдив)                        3:1 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Варна)                      2:1 

                           XXII кръг - изтеглени мачове

19 октомври 1957, събота:
Левски (София) - Славия (София)                           2:2 
20 октомври 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Плевен)                2:2 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      0:1 
Спартак (Варна) - Ботев (Варна)                           0:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (София)                       1:1 
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          3:0 

                           XVIII кръг

27 октомври 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Миньор (Димитрово)              отложен 
Спартак (Варна) - Левски (София)                          отложен 
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)                      отложен 
ЦДНА (София) - Славия (София)                             отложен 
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)                       отложен 
Спартак (София) - Ботев (Варна)                           отложен 
26 ноември 1957, вторник:
Спартак (Варна) - Левски (София)                          0:3 
29 ноември 1957, петък:
Спартак (София) - Ботев (Варна)                           3:0 
30 ноември 1957, събота:
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)                       5:0 
1 декември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Миньор (Димитрово)              прекратен * 
* - прекратен в 30' при 0:2 заради студ.
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)                      3:3 
ЦДНА (София) - Славия (София)                             3:0 
8 декември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Миньор (Димитрово)              0:5 * 
* - доиграване на мача, прекратен на 1 декември.

                           XIX кръг

8 ноември 1957, петък:
Спартак (София) - Марек (Станке Димитров)                 4:1 
9 ноември 1957, събота:
Славия (София) - Спартак (Пловдив)                        0:2 
10 ноември 1957, неделя:
Ботев (Варна) - Локомотив (София)                         1:0 
Ботев (Пловдив) - ЦДНА (София)                            0:3 
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                        1:1 
Левски (София) - Миньор (Димитрово)                       2:1 

                           XX кръг

16 ноември 1957, събота:
Локомотив (София) - Спартак (София)                       1:0 
17 ноември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Левски (София)                  1:2 
Миньор (Димитрово) - Спартак (Плевен)                     0:0 
Спартак (Варна) - Славия (София)                          1:1 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       1:0 
ЦДНА (София) - Ботев (Варна)                              0:0 

                           XXI кръг

22 ноември 1957, петък:
ЦДНА (София) - Спартак (София)                            4:1 
23 ноември 1957, събота:
Локомотив (София) - Марек (Станке Димитров)               2:2 
24 ноември 1957, неделя:
Ботев (Варна) - Спартак (Пловдив)                         3:0 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна)                         0:0 
Славия (София) - Миньор (Димитрово)                       3:2 
Спартак (Плевен) - Левски (София)                         2:1 

                           XVIII кръг - отложени мачове

26 ноември 1957, вторник:
Спартак (Варна) - Левски (София)                          0:3 
29 ноември 1957, петък:
Спартак (София) - Ботев (Варна)                           3:0 
30 ноември 1957, събота:
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)                       5:0 
1 декември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Миньор (Димитрово)              прекратен * 
* - прекратен в 30' при 0:2 заради студ.
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)                      3:3 
ЦДНА (София) - Славия (София)                             3:0 

                           XVIII кръг - преигран мач

8 декември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Миньор (Димитрово)              0:5 * 
* - доиграване на мача, прекратен на 1 декември.

                           XXII кръг

19 октомври 1957, събота:
Левски (София) - Славия (София)                           2:2 
20 октомври 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Плевен)                2:2 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      0:1 
Спартак (Варна) - Ботев (Варна)                           0:1 
Спартак (Пловдив) - Спартак (София)                       1:1 
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          3:0 
8 декември 1957, неделя:
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Плевен)                изтеглен 
Левски (София) - Славия (София)                           изтеглен 
Миньор (Димитрово) - Ботев (Пловдив)                      изтеглен 
Спартак (Варна) - Ботев (Варна)                           изтеглен 
Спартак (Пловдив) - Спартак (София)                       изтеглен 
ЦДНА (София) - Локомотив (София)                          изтеглен 

Таблица с резултати
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. ЦДНА (София) XXX 3:0 0:0 1:0 0:1 3:0 0:1 2:0 0:0 4:1 4:1 --- 2:0 2. Локомотив (София) 0:2 XXX 1:0 1:0 1:0 3:1 1:0 5:0 1:0 2:1 1:0 2:2 --- 3. Левски (София) 0:4 0:1 XXX 4:0 2:1 2:2 3:1 0:0 3:2 2:0 0:0 6:0 --- 4. Спартак (Плевен) 1:2 1:0 2:1 XXX 3:1 1:0 3:1 1:1 3:1 1:1 1:0 1:1 --- 5. Миньор (Димитрово) 1:1 0:1 2:4 0:0 XXX 3:1 2:0 0:1 2:0 2:1 1:0 1:1 --- 6. Славия (София) 3:1 2:0 2:2 1:2 3:2 XXX 0:2 2:2 2:2 3:0 1:1 4:1 --- 7. Спартак (Пловдив) 2:5 2:3 0:1 3:3 3:1 5:4 XXX 1:0 0:0 1:1 1:1 --- 5:0 8. Ботев (Пловдив) 0:3 1:2 0:4 3:1 2:3 3:0* 2:2 XXX 1:0 0:0 1:0 0:0 --- 9. Ботев (Варна) 1:1 1:0 1:1 0:0 0:0 1:2 3:0 1:0 XXX 0:3 1:1 4:0 --- 10. Спартак (Варна) 1:4 2:3 0:3 3:1 0:0 1:1 2:0 3:1 0:1 XXX 0:1 1:1 --- 11. Спартак (София) 1:5 0:3 1:6 1:1 2:2 2:1 2:3 1:1 3:0 0:1 XXX 4:1 --- 12. Марек (Станке Димитров) 2:6 1:2 1:2 2:2 0:5 --- 4:0 2:3 1:0 0:1 0:0 XXX --- 13. ДСО Червено знаме (Ст.Димитров) --- --- --- --- --- 0:3 --- --- --- --- --- --- XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------- нагоре