« Купа на Съветската армия 1961/62 »


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от "Б" РФГ, ЗФГ и ОФГ.
  - Всеки от 30-те окръга излъчва по един свой представител измежду участващите отбори в рамките на окръга.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, а при равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.

Представители на окръзи

окръг град Варна:    Фабрика "Първи май" (Варна)
окръг Варна:         Димитър Ватев (Белослав)
окръг Толбухин:      Добруджа (Толбухин)
окръг Коларовград:   Панайот Волов (Коларовград)
окръг Търговище:     Димитър Бурков (Търговище)
окръг Русе:          Локомотив (Русе)
окръг Силистра:      Доростол (Силистра)
окръг Разград:       Лудогорец (Разград)
окръг Търново:       Академик (Свищов)
окръг Габрово:       Балкан (Габрово)
окръг Плевен:        Генерал Скобелев (Подем)
окръг Ловеч:         Христо Кърпачев (Ловеч)
окръг Враца:         Ботев (Враца)
окръг Михайловград:  Ракета (Габровница)
окръг Видин:         Бенковски (Видин)
окръг град София:    Спартак (София)
окръг София:         Миньор (Бухово)
окръг Димитрово:     Червено знаме (Радомир)
окръг Благоевград:   Беласица (Петрич)
окръг Кюстендил:     Миньор (Кюстендил)
окръг град Пловдив:  Петър Бонев (Перущица)
окръг Пловдив:       Левски (Левскиград)
окръг Пазарджик:     Ботев (Пазарджик)
окръг Смолян:        Родопа (Смолян)
окръг Хасково:       Раковски (Димитровград)
окръг Кърджали:      Арда (Кърджали)
окръг Стара Загора:  Розова долина (Казанлък)
окръг Сливен:        Хаджи Димитър (Сливен)
окръг Бургас:        Ботев (Бургас)
окръг Ямбол:         Николай Лъсков (Ямбол)



Финална фаза

1/16 финали

Раковски (Димитровград)11 Славия (София)31
Беласица (Петрич)01 Марек (Станке Димитров)52
Арда (Кърджали)23 Берое (Стара Загора)44
Спартак (Варна)41 Доростол (Силистра)00
Панайот Волов (Коларовград)00 Черно море (Варна)51
ЦДНА (София)013 Петър Бонев (Перущица)0  0
Фабрика "Първи май" (Варна)00 Дунав (Русе)12
Ботев (Враца)12 Локомотив (София)20
Ракета (Габровница)10 Бенковски (Видин)41
Балкан (Габрово)02 Левски (София)24
Миньор (Кюстендил)01 Миньор (Перник)53
Спартак (Пловдив)17 Николай Лъсков (Ямбол)30
Левски (Карлово)11 Ботев (Пловдив)41
Спартак (Плевен)01 Академик (Свищов)00
Спартак (София)0 (4)1 Розова долина (Казанлък)0 (3)1 след дузпи
Локомотив (Пловдив)11 Добруджа (Толбухин)30

1/8 финали

Славия (София)1 (4)3 Марек (Станке Димитров)3 (5)1 след дузпи
Берое (Стара Загора)11 Спартак (Варна)10
Черно море (Варна)03 ЦДНА (София)20
Дунав (Русе)13 Ботев (Враца)20
Бенковски (Видин)00 Левски (София)01
Миньор (Перник)04 Спартак (Пловдив)32
Ботев (Пловдив)12 Спартак (Плевен)10
Спартак (София)22 Добруджа (Толбухин)11

1/4 финали

Марек (Станке Димитров)1 (4)1 Берое (Стара Загора)0 (5)2 след дузпи
Черно море (Варна)01 Дунав (Русе)11
Левски (София)02 Спартак (Пловдив)50
Ботев (Пловдив)33 Спартак (София)22

1/2 финали

Берое (Стара Загора)01 Дунав (Русе)31
Спартак (Пловдив)11 Ботев (Пловдив)41

Финал

Дунав (Русе)0 Ботев (Пловдив)3


Предварителен кръг

Регламент:
  - Участват 30-те представителя на окръзи, определени в Предварителната фаза.
  - Чрез жребий 24 от тях се разпределят в 12 двойки с частично дирижиран жребий:
    - 6 от двойките са между отбори от Северна България, а останалите 6 - между отбори от Южна България;
    - останалите 6 отбора (3 от Северна и 3 от Южна България) почиват.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 12-те победителя и 6-те почиващи отбора се класират за 1/16 финалите.
    
Жребий: ноември 1961 г.

26 ноември 1961 г., неделя, 14:30 ч:
Генерал Скобелев (Подем) - Бенковски (Видин)              0:4 
Ракета (Габровница) - Христо Кърпачев (Ловеч)             3:1 
Миньор (Бухово) - Левски (Карлово)                        0:1 
Локомотив (Русе) - Балкан (Габрово)                       0:1 
Академик (Свищов) - Димитър Ватев (Белослав)              4:1 
Димитър Бурков (Търговище) - Фабрика "Първи май" (Варна)  1:2 
Лудогорец (Разград) - Добруджа (Толбухин)                 0:3 
Розова долина (Казанлък) - Ботев (Бургас)                 3:2 
Хаджи Димитър (Сливен) - Раковски (Димитровград)          2:2; при дузпите: 4:4 * 
* - Раковски продължава след жребий.
Николай Лъсков (Ямбол) - Ботев (Пазарджик)                1:1; при дузпите: 7:5 * 
* - Лъсков побеждава при дузпите, посоченият резултат при тях обаче е
    грешен/невъзможен.
Петър Бонев (Перущица) - Родопа (Смолян)                  1:1; при дузпите: 4:2 
Червено знаме (Радомир) - Миньор (Кюстендил)              0:3 сл. * 
* - първоначално 2:1, в последствие на Червено знаме по неизвестна причина е
    присъдена служебна загуба.
Панайот Волов (Коларовград)                               почива
Доростол (Силистра)                                       почива
Ботев (Враца)                                             почива
Спартак (София)                                           почива
Беласица (Петрич)                                         почива
Арда (Кърджали)                                           почива

нагоре


1/16 финали

Регламент:
  - Участват 18 отбора от Предварителния кръг и 14-те отбора от "А" РФГ, които се включват от този етап.
  - 32-та отбора са разпределени в 16 двойки с дирижиран жребий.
    - 14-те отбора от "А" РФГ се поставят в една урна, а 18-те останали отбора - във втора урна.
    - 16-те двойки се определят като отбор от едната урна се противопоставя на отбор от втората урна, докато всички отбори от урната с 14 отбора бъдат изтеглени. Останалите 4 отбора във втората урна се изтеглят един срещу друг.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща, се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 16-те победителя се класират за 1/8 финалите.
    
Жребий: 28 декември 1961 г., четвъртък

                           Първи срещи

27 януари 1962 г., събота, 15:00 ч:
в София, ст."Раковски":
ЦДНА (София) - Петър Бонев (Перущица)                    13:0 
Панайот Волов (Коларовград) - Черно море (Варна)          0:1 (0:0) 
Ботев (Враца) - Локомотив (София)                         2:0 (0:0) 
Фабрика "Първи май" (Варна) - Дунав (Русе)                0:2 
Спартак (Варна) - Доростол (Силистра)                     1:0 
Арда (Кърджали) - Берое (Стара Загора)                    3:4 (2:3) 
в Стара Загора: *
Раковски (Димитровград) - Славия (София)                  1:1 (0:0) 
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на
    Раковски.
Беласица (Петрич) - Марек (Станке Димитров)               1:2 
Спартак (Плевен) - Академик (Свищов)                      1:0 (0:0) 
Левски (Карлово) - Ботев (Пловдив)                        1:1 (1:0) 
Локомотив (Пловдив) - Добруджа (Толбухин)                 1:0 (0:0) 
Спартак (Пловдив) - Николай Лъсков (Ямбол)                7:0 
Миньор (Кюстендил) - Миньор (Перник)                      1:3 
Балкан (Габрово) - Левски (София)                         2:4 
Ракета (Габровница) - Бенковски (Видин)                   0:1 
28 януари 1962 г., неделя, 15:00 ч:
в София, ст."Раковски":
Спартак (София) - Розова долина (Казанлък)                1:1 (1:1) 

                           Срещи реванш

17 февруари 1962 г., събота, 15:00 ч:
Черно море (Варна) - Панайот Волов (Коларовград)          5:0; общ резултат: 6:0 
в София, ст."Раковски":
Локомотив (София) - Ботев (Враца)                         2:1 (2:1); общ резултат: 2:3 
Дунав (Русе) - Фабрика "Първи май" (Варна)                1:0; общ резултат: 3:0 
Доростол (Силистра) - Спартак (Варна)                     0:4; общ резултат: 0:5 
Берое (Стара Загора) - Арда (Кърджали)                    4:2; общ резултат: 8:5 
Марек (Станке Димитров) - Беласица (Петрич)               5:0 (1:0); общ резултат: 7:1 
Академик (Свищов) - Спартак (Плевен)                      0:0; общ резултат: 0:1 
Ботев (Пловдив) - Левски (Карлово)                        4:1; общ резултат: 5:2 
Николай Лъсков (Ямбол) - Спартак (Пловдив)                3:1 (1:1); общ резултат: 3:8 
Миньор (Перник) - Миньор (Кюстендил)                      5:0 (2:0); общ резултат: 8:1 
Бенковски (Видин) - Ракета (Габровница)                   4:1; общ резултат: 5:1 
Розова долина (Казанлък) - Спартак (София)                0:0; при дузпите: 3:4; общ резултат: 1:1 
18 февруари 1962 г., неделя, 10:00 ч:
в София, ст."Раковски":
Левски (София) - Балкан (Габрово)                         2:0 (1:0); общ резултат: 6:2 
18 февруари 1962 г., неделя, 15:00 ч:
в София, ст."Славия":
Славия (София) - Раковски (Димитровград)                  3:1 (2:1); общ резултат: 4:2 
24 февруари 1962 г., събота, 15:00 ч:
Петър Бонев (Перущица) - ЦДНА (София)                     0:0; общ резултат: 0:13 
Добруджа (Толбухин) - Локомотив (Пловдив)                 3:1; общ резултат: 3:2 

нагоре


1/8 финали

Регламент:
  - 16 отбора от 1/16 финалите се разпредлеят в 8 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща, се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 8-те победителя се класират за 1/4 финалите.

                           Първи срещи

8 април 1962 г., неделя, 16:30 ч:
в София, ст."Славия":
Славия (София) - Марек (Станке Димитров)                  3:1 (1:0) 
Бенковски (Видин) - Левски (София)                        0:1 (0:0) 
Берое (Стара Загора) - Спартак (Варна)                    1:0 (0:0) 
Миньор (Перник) - Спартак (Пловдив)                       4:2 (3:1) 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен)                        2:0 (1:0) 
18 април 1962 г., сряда, 16:30 ч:
Дунав (Русе) - Ботев (Враца)                              3:0 * 
* - вероятна дата.
Спартак (София) - Добруджа (Толбухин)                     2:1 * 
* - вероятна дата.
14 май 1962 г., понеделник, 17:30 ч:
Черно море (Варна) - ЦДНА (София)                         3:0 (0:0) 

                           Срещи реванш

18 април 1962 г., сряда, 18:30 ч:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
Левски (София) - Бенковски (Видин)                        0:0; общ резултат: 1:0 
22 април 1962 г., неделя, 16:30 ч:
Марек (Станке Димитров) - Славия (София)                  3:1 (1:0); при дузпите: 5:4; общ резултат: 4:4 
Спартак (Варна) - Берое (Стара Загора)                    1:1 (1:0); общ резултат: 1:2 
Спартак (Пловдив) - Миньор (Перник)                       3:0 (1:0); общ резултат: 5:4 
Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        1:1 (0:0); общ резултат: 1:3 
29 април 1962 г., неделя, 16:30 ч:
Ботев (Враца) - Дунав (Русе)                              2:1; общ резултат: 2:4 
2 май 1962 г., сряда, 16:30 ч:
Добруджа (Толбухин) - Спартак (София)                     1:2 (1:0); общ резултат: 2:4 
17 май 1962 г., четвъртък, 17:30 ч:
в София, ст."Раковски":
ЦДНА (София) - Черно море (Варна)                         2:0 (2:0); общ резултат: 2:3 

нагоре


1/4 финали

Регламент:
  - 8 отбора от 1/8 финалите се разпредлеят в 4 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща, се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 4-те победителя се класират за 1/2 финалите.

                           Първи срещи

13 май 1962 г., неделя, 17:00 ч:
Ботев (Пловдив) - Спартак (София)                         3:2 (3:0) 
20 май 1962 г., неделя, 17:30 ч:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
Левски (София) - Спартак (Пловдив)                        2:0 (0:0) 
Марек (Станке Димитров) - Берое (Стара Загора)            1:2 (0:2) 
Черно море (Варна) - Дунав (Русе)                         1:1 (1:1) 

                           Срещи реванш

23 май 1962 г., сряда, 17:30 ч:
в София, ст."Раковски":
Спартак (София) - Ботев (Пловдив)                         2:3 (1:1); общ резултат: 4:6 
Спартак (Пловдив) - Левски (София)                        5:0 (3:0); общ резултат: 5:2 
24 май 1962 г., четвъртък, 17:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Марек (Станке Димитров)            0:1 (0:0); при дузпите: 5:4; общ резултат: 2:2 
Дунав (Русе) - Черно море (Варна)                         1:0 (1:0); общ резултат: 2:1 

нагоре


1/2 финали

Регламент:
  - 4 отбора от 1/4 финалите се разпредлеят в 2 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща, се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 2-та победителя се класират за финала.

                           Първи срещи

3 юни 1962 г., неделя, 17:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Дунав (Русе)                       1:1 (1:0) 
Спартак (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                       1:1 (0:1) 

                           Срещи реванш

10 юни 1962 г., неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора)                       3:0 (2:0); общ резултат: 4:1 
Ботев (Пловдив) - Спартак (Пловдив)                       4:1 (3:0); общ резултат: 5:2 

нагоре


Финал

Регламент:
  - Носителят на купата излъчва в една среща на неутрален терен. При равенство в редовното време се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи. При равенство и след изпълнението на дузпите победителят се определя с жребий.

12 август 1962 г., неделя, 17:30 ч:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив)                            0:3 (0:1) 

нагоре