« Купа на Съветската армия 1962/63 »


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от "Б" РФГ, ЗФГ и ОФГ.
  - Всеки от 30-те окръга излъчва по един свой представител измежду участващите отбори в рамките на окръга.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.

Представители на окръзи

окръг град Варна:    Корабостроител (Варна)
окръг Варна:         Здравко Бомбов (Река Девня)
окръг Толбухин:      ДАП (Толбухин)
окръг Коларовград:   Панайот Волов (Коларовград)
окръг Търговище:     Левски (Омуртаг)
окръг Русе:          Локомотив (Русе)
окръг Силистра:      Доростол (Силистра)
окръг Разград:       Лудогорец (Разград)
окръг Търново:       Етър (Търново)
окръг Габрово:       Чардафон (Габрово)
окръг Плевен:        Гигант (Белене)
окръг Ловеч:         Христо Кърпачев (Ловеч)
окръг Враца:         Чавдар (Бяла Слатина)
окръг Михайловград:  Септемврийска слава (Михайловград)
окръг Видин:         ДМЗ "Георги Димитров" (Видин)
окръг град София:    Септември (София)
окръг София:         не е излъчен представител *
окръг Перник:        Рудник "Александър Миленов" (Перник)
окръг Благоевград:   ДПТК "Гоце Делчев" (Благоевград)
окръг Кюстендил:     Левски (Кюстендил)
окръг град Пловдив:  Шипка (Асеновград)
окръг Пловдив:       Левски (Карлово)
окръг Пазарджик:     Ботев (Пазарджик)
окръг Смолян:        Родопа (Смолян)
окръг Хасково:       Миньор (Маджарово)
окръг Кърджали:      Арда (Кърджали)
окръг Стара Загора:  Яворов (Чирпан)
окръг Сливен:        Генерал Заимов (Сливен)
окръг Бургас:        Ботев (Бургас)
окръг Ямбол:         Николай Лъсков (Ямбол)

* - окръг София не излъчва представител, вероятно заради неспазване на крайния срок за определяне на отбор.


Финална фаза

1/16 финали

Локомотив (София)6 Ботев (Пазарджик)0
Рудник "Александър Миленов" (Перник)2 Черно море (Варна)5
Шипка (Асеновград)0 Ботев (Пловдив)2
Локомотив (Русе)1 (3) Спартак (Варна)1 (2) след дузпи
Доростол (Силистра)0 Спартак (София)1
Спартак (Плевен)5 Чавдар (Бяла Слатина)0
Етър (Търново)3 Добруджа (Толбухин)1
Арда (Кърджали)1 ЦДНА (София)2
Марек (Станке Димитров)6 Яворов (Чирпан)0
Спартак (Пловдив)4 Лудогорец (Разград)0
Корабостроител (Варна)0 (1) Берое (Стара Загора)0 (2) след дузпи
Славия (София)4 Генерал Заимов (Сливен)2
Септември (София)2 Локомотив (Пловдив)3
Дунав (Русе)1 Христо Кърпачев (Ловеч)0
Химик (Димитровград)2 Николай Лъсков (Ямбол)0
Септемврийска слава (Михайловград)0 Левски (София)1

1/8 финали

Локомотив (София)10 Черно море (Варна)30
Ботев (Пловдив)19 Локомотив (Русе)00
Спартак (София)1 (5)2 Спартак (Плевен)3 (3)0 след дузпи
Етър (Търново)1 (3)0 ЦДНА (София)1 (4)0 след дузпи
Марек (Станке Димитров)23 Спартак (Пловдив)21
Берое (Стара Загора)01 Славия (София)21
Локомотив (Пловдив)20 Дунав (Русе)23
Химик (Димитровград)21 Левски (София)14

1/4 финали

Черно море (Варна)10 Ботев (Пловдив)12
Спартак (София)11 ЦДНА (София)10
Марек (Станке Димитров)23 Славия (София)42
Дунав (Русе)01 Левски (София)30

1/2 финали

Ботев (Пловдив)31 Спартак (София)11
Славия (София)03 Левски (София)01

Финал

Ботев (Пловдив)0 Славия (София)2


Предварителен кръг

Регламент:
  - Участват 29-те представителя на окръзи, определени в Предварителната фаза.
  - Чрез жребий 26 от тях се разпределят в 13 двойки с частично дирижиран жребий с цел географска близост между отборите от двойките. Останалите 3 отбора почиват.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 13-те победителя и 3-те почиващи отбора се класират за 1/16 финалите.
    
Жребий: декември 1962 г.

22 декември 1962 г., събота, 14:00 ч:
Корабостроител (Варна) - Ботев (Бургас)                   2:2; при дузпите: 4:1 
Локомотив (Русе) - Панайот Волов (Коларовград)            отложен * 
* - отложен заради лошо време.
ДАП (Толбухин) - Лудогорец (Разград)                      отложен * 
* - отложен заради лошо време.
23 декември 1962 г., неделя, 14:00 ч:
ДМЗ "Георги Димитров" (Видин) - Септемврийска слава (Мх)  2:2; при дузпите: 2:3 
Миньор (Маджарово) - Николай Лъсков (Ямбол)               отложен * 
* - отложен заради лошо време.
Чавдар (Бяла Слатина) - Гигант (Белене)                   1:0 
Левски (Омуртаг) - Етър (Търново)                         1:2 
Рудник "Александър Миленов" (Пк) - Левски (Кюстендил)     3:2 
Доростол (Силистра) - Здравко Бомбов (Река Девня)         отложен * 
* - отложен заради лошо време.
Родопа (Смолян) - Арда (Кърджали)                         1:2 
Яворов (Чирпан) - Чардафон (Габрово)                      2:1 
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Карлово)                6:0 сл. * 
* - прекратен в 73' при 3:0 (1:0) заради групов протест на гостите.
ДПТК "Гоце Делчев" (Благоевград) - Септември (София)      0:2 
2 януари-6 февруари 1963 г.:
ДАП (Толбухин) - Лудогорец (Разград)                      -2- 
Миньор (Маджарово) - Николай Лъсков (Ямбол)               -2- 
Доростол (Силистра) - Здравко Бомбов (Река Девня)         -1- 
2 януари 1963 г., сряда, 14:00 ч:
Локомотив (Русе) - Панайот Волов (Коларовград)            6:1 (2:1) 
Генерал Заимов (Сливен)                                   почива
Ботев (Пазарджик)                                         почива
Шипка (Асеновград)                                        почива

нагоре


1/16 финали

Регламент:
  - Участват 16 отбора от Предварителния кръг и 16-те отбора от "А" РФГ, които се включват от този етап.
  - 32-та отбора са разпределени в 16 двойки с дирижиран жребий.
    - 16-те отбора от "А" РФГ се поставят в една урна, а 16-те останали отбора - във втора урна.
    - 16-те двойки се определят като отбор от едната урна се противопоставя на отбор от втората урна, докато всички отбори бъдат изтеглени.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 16-те победителя се класират за 1/8 финалите.

Жребий: 7 февруари 1963 г., четвъртък

23 февруари 1963 г., събота, 15:00 ч:
Шипка (Асеновград) - Ботев (Пловдив)                      0:2 (0:1) 
в София, ст."Раковски":
Славия (София) - Генерал Заимов (Сливен)                  4:2 (4:1) 
Локомотив (Русе) - Спартак (Варна)                        1:1; при дузпите: 3:2 
Марек (Станке Димитров) - Яворов (Чирпан)                 6:0 (1:0) 
24 февруари 1963 г., неделя, 10:00 ч:
Локомотив (София) - Ботев (Пазарджик)                     6:0 (4:0) 
24 февруари 1963 г., неделя, 15:00 ч:
в София, ст."Раковски":
Септември (София) - Локомотив (Пловдив)                   2:3 (2:0) 
Корабостроител (Варна) - Берое (Стара Загора)             0:0; при дузпите: 1:2 
в Долна Митрополия: *
Спартак (Плевен) - Чавдар (Бяла Слатина)                  5:0 (2:0) 
* - в Долна Митрополия заради липса на подходящ терен в Плевен.
Дунав (Русе) - Христо Кърпачев (Ловеч)                    1:0 (0:0) 
Етър (Търново) - Добруджа (Толбухин)                      3:1 (1:1) 
Рудник "Александър Миленов" (Пк) - Черно море (Варна)     2:5 (1:3) 
Спартак (Пловдив) - Лудогорец (Разград)                   4:0 (2:0) 
Раковски (Димитровград) - Николай Лъсков (Ямбол)          2:0 (2:0) 
Доростол (Силистра) - Спартак (София)                     0:1 (0:0) 
Септемврийска слава (Михайловград) - Левски (София)       0:1 (0:0) 
Арда (Кърджали) - ЦДНА (София)                            1:2 (1:2) 

нагоре


1/8 финали

Регламент:
  - 16 отбора от 1/16 финалите се разпредлеят в 8 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 8-те победителя се класират за 1/4 финалите.

Жребий: 25 февруари 1963 г., понеделник (за цялата схема до финала)

                           Първи срещи

2 март 1963 г., събота, 15:30 ч:
в София, ст."Раковски":
Спартак (София) - Спартак (Плевен)                        2:0 (1:0) 
Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе)                        0:3 (0:1) 
3 март 1963 г., неделя, 15:30 ч:
Етър (Търново) - ЦДНА (София)                             0:0 
в София, ст."Раковски":
Локомотив (София) - Черно море (Варна)                    0:0 
Ботев (Пловдив) - Локомотив (Русе)                        9:0 (6:0) 
Химик (Димитровград) - Левски (София)                     отложен * 
* - отложен заради гостуване на Раковски в Югославия за няколко
    приятелски срещи.
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Пловдив)               3:1 (1:1) 
Берое (Стара Загора) - Славия (София)                     1:1 (0:1) 
27 март 1963 г., сряда, 16:00 ч:
Химик (Димитровград) - Левски (София)                     1:4 (0:3) 

                           Срещи реванш

7 май 1963 г., вторник, 17:30 ч:
Спартак (Плевен) - Спартак (София)                        3:1 (1:0); при дузпите: 3:5; общ резултат: 3:3 
Черно море (Варна) - Локомотив (София)                    3:1 (1:0); общ резултат: 3:1 
Локомотив (Русе) - Ботев (Пловдив)                        0:1 (0:0); общ резултат: 0:10 
8 май 1963 г., сряда, 17:30 ч:
Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив)                        2:2 (2:0); общ резултат: 5:2 
Спартак (Пловдив) - Марек (Станке Димитров)               2:2 (1:1); общ резултат: 3:5 
9 май 1963 г., четвъртък, 17:00 ч:
в София, ст."Народна армия":
ЦДНА (София) - Етър (Търново)                             1:1 (1:0); при дузпите: 4:3; общ резултат: 1:1 
9 май 1963 г., четвъртък, 19:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Берое (Стара Загора)                     2:0 (0:0); общ резултат: 3:1 
14 юни 1963 г., петък, 18:00 ч:
в кв.Подуяне, София, ст."Левски":
Левски (София) - Химик (Димитровград)                     1:2 (1:1); общ резултат: 5:3 * 
* - през април Раковски (Димитровград) е преименуван на Химик.

нагоре


1/4 финали

Регламент:
  - 8 отбора от 1/8 финалите се разпредлеят в 4 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 4-те победителя се класират за 1/2 финалите.

                           Първи срещи

26 юни 1963 г., сряда, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Левски (София)                             1:0 (1:0) 
Марек (Станке Димитров) - Славия (София)                  3:2 (0:1) 
27 юни 1963 г., четвъртък, 18:00 ч:
в София, ст."Народна армия":
Спартак (София) - ЦДНА (София)                            1:0 (1:0) 
3 юли 1963 г., сряда, 18:00 ч:
Черно море (Варна) - Ботев (Пловдив)                      0:2 (0:2) 

                           Срещи реванш

3 юли 1963 г., сряда, 18:00 ч:
ЦДНА (София) - Спартак (София)                            1:1 (0:0); общ резултат: 1:2 
Левски (София) - Дунав (Русе)                             3:0 (2:0); общ резултат: 3:1 
4 юли 1963 г., четвъртък, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Марек (Станке Димитров)                  4:2 (2:2); общ резултат: 6:5 
10 юли 1963 г., сряда, 18:00 ч:
Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна)                      1:1 (0:1); общ резултат: 3:1 

нагоре


1/2 финали

Регламент:
  - 4 отбора от 1/4 финалите се разпредлеят в 2 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 2-тa победителя се класират за финала.

                           Първи срещи

3 август 1963 г., събота, 18:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Левски (София)                           3:1 (1:1) * 
7 август 1963 г., сряда, 18:00 ч:
Ботев (Пловдив) - Спартак (София)                         1:1 (1:1) * 
* - Ботев е наказан с лишаване от домакинство за 1 мач заради непристойно
    поведение на играчи и публика на отбора.
** -  по първоначален жребий домакини в първите срещи трябва да са Спартак и
     Левски, в последствие домакинствата са разменени.

                           Срещи реванш

14 август 1963 г., сряда, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Спартак (София) - Ботев (Пловдив)                         1:3 (0:3); общ резултат: 2:4 
15 август 1963 г., четвъртък, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Левски (София) - Славия (София)                           0:0; общ резултат: 1:3 

нагоре


Финал

Регламент:
  - Носителят на купата се излъчва в една среща на неутрален терен. При равенство в редовното време се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Носителят на купата се класира за Купа на носителите на купи 1963/64. Ако носителят на купата се е класира и за Купата на европейските шампиони 1963/64, в КНК участва загубилият финалист за купата.

10 септември 1963 г., вторник, 20:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Ботев (Пловдив) - Славия (София)                          0:2 (0:1) 

нагоре