« Купа на Съветската армия 1963/64 »


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от "Б" РФГ, ЗФГ и ОФГ.
  - Всеки от 30-те окръга излъчва по един свой представител измежду участващите отбори в рамките на окръга.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.

Представители на окръзи

окръг град Варна:    Геоложка база (Варна)
окръг Варна:         Димитър Ватев (Белослав)
окръг Толбухин:      Добруджа (Толбухин)
окръг Коларовград:   Панайот Волов (Коларовград)
окръг Търговище:     Светкавица (Търговище)
окръг Русе:          Локомотив (Русе)
окръг Силистра:      Доростол (Силистра)
окръг Разград:       Лудогорец (Разград)
окръг Търново:       Етър (Търново)
окръг Габрово:       Чардафон (Габрово)
окръг Плевен:        Гигант (Белене)
окръг Ловеч:         Христо Кърпачев (Ловеч)
окръг Враца:         Левски (Чирен)
окръг Михайловград:  Септемврийска слава (Михайловград)
окръг Видин:         Бенковски (Видин)
окръг град София:    Септември (София)
окръг София:         Балкан (Ботевград)
окръг Перник:        Миньор (Перник)
окръг Благоевград:   Ботев (Благоевград)
окръг Кюстендил:     Левски (Кюстендил)
окръг град Пловдив:  Марица (Пловдив)
окръг Пловдив:       Спартак (Болярци)
окръг Пазарджик:     Ботев (Пазарджик)
окръг Смолян:        Родопа (Смолян)
окръг Хасково:       Миньор (Димитровград)
окръг Кърджали:      Арда (Кърджали)
окръг Стара Загора:  Завод 10 (Казанлък)
окръг Сливен:        Хаджи Димитър (Сливен)
окръг Бургас:        Локомотив (Бургас)
окръг Ямбол:         Стефан Караджа (Елхово)



Финална фаза

1/16 финали

Марица (Пловдив)00 Локомотив (Пловдив)11
Светкавица (Търговище)10 Спартак (Плевен)61
Локомотив (Русе)01 Локомотив (Горна Оряховица)32
Христо Кърпачев (Ловеч)02 Левски (София)83
Ботев (Благоевград)10 Марек (Станке Димитров)33
Славия (София)01 Миньор (Перник)00
Димитър Ватев (Белослав)24 Спартак (Варна)35
Добруджа (Толбухин)01 Дунав (Русе)31
Локомотив (София)12 Септемврийска слава (Мх)11
Геоложка база (Варна)01 Черно море (Варна)54
Родопа (Смолян)02 Спартак (Пловдив)73
Хаджи Димитър (Сливен)05 Берое (Стара Загора)22
Миньор (Димитровград)21 Млада гвардия (Сливен)52
Гигант (Белене)10 ЦСКА Червено знаме (София)33
Спартак (София)33 Левски (Кюстендил)00
Ботев (Пловдив)1 (5)2 Септември (София)3 (3)0 след дузпи

1/8 финали

Локомотив (Пловдив)11 Спартак (Плевен)30
Локомотив (Горна Оряховица)0 (3)3 Левски (София)3 (4)0 след дузпи
Марек (Станке Димитров)0 (3)3 Славия (София)3 (6)0 след дузпи
Спартак (Варна)00 Дунав (Русе)12
Локомотив (София)42 Черно море (Варна)43
Спартак (Пловдив)15 Хаджи Димитър (Сливен)21
Млада гвардия (Сливен)32 ЦСКА Червено знаме (София)63
Спартак (София)10 Ботев (Пловдив)20

1/4 финали

Спартак (Плевен)11 Левски (София)40
Славия (София)34 Дунав (Русе)30
Черно море (Варна)13 Спартак (Пловдив)30
ЦСКА Червено знаме (София)02 Ботев (Пловдив)40

1/2 финали

Левски (София)12 Славия (София)22
Черно море (Варна)11 Ботев (Пловдив)31

Финал

Славия (София)3 Ботев (Пловдив)2


Предварителен кръг

Регламент:
  - Участват 30-те представителя на окръзи, определени в Предварителната фаза.
  - Чрез жребий 28 от тях се разпределят в 14 двойки с частично дирижиран жребий с цел географска близост между отборите от двойките. Останалите 2 отбора почиват.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 14-те победителя и 2-та почиващи отбора се класират за 1/16 финалите.
    
Жребий: декември 1963 г.

20 декември 1963 г., петък, 14:00 ч:
Балкан (Ботевград) - Миньор (Перник)                      3:8 
21 декември 1963 г., събота, 14:00 ч:
във Велинград: *
Ботев (Пазарджик) - Ботев (Благоевград)                   0:2 
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на
    Ботев.
Завод 10 (Казанлък) - Миньор (Димитровград)               0:1 (0:0) 
Стефан Караджа (Елхово) - Хаджи Димитър (Сливен)          0:1 
Спартак (Болярци) - Марица (Пловдив)                      0:3 (0:0) 
22 декември 1963 г., неделя, 14:00 ч:
Светкавица (Търговище) - Етър (Търново)                   2:0 (1:0) 
Родопа (Смолян) - Арда (Кърджали)                         2:2; при дузпите: 7:6 
Димитър Ватев (Белослав) - Панайот Волов (Коларовград)    3:2 (2:0) 
Геоложка база (Варна) - Локомотив (Бургас)                1:0 (0:0) 
23 декември 1963 г., понеделник, 14:00 ч:
в Лом: *
Бенковски (Видин) - Септемврийска слава (Михайловград)    0:0; при дузпите: 1:2 
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на
    Бенковски.
Христо Кърпачев (Ловеч) - Чардафон (Габрово)              4:1 
Доростол (Силистра) - Добруджа (Толбухин)                 0:3 
24 декември 1963 г., вторник, 14:00 ч:
Левски (Чирен) - Гигант (Белене)                          1:1; при дузпите: 3:4 
25 декември 1963 г., сряда, 14:00 ч:
Локомотив (Русе) - Лудогорец (Разград)                    2:1 (1:1) 
Септември (София)                                         почива
Левски (Кюстендил)                                        почива

нагоре


1/16 финали

Регламент:
  - Участват 16 отбора от Предварителния кръг и 16-те отбора от "А" РФГ, които се включват от този етап.
  - 32-та отбора са разпределени в 16 двойки с дирижиран жребий.
    - 16-те отбора от "А" РФГ се поставят в една урна, а 16-те останали отбора - във втора урна.
    - 16-те двойки се определят като отбор от едната урна се противопоставя на отбор от втората урна, докато всички отбори бъдат изтеглени.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 16-те победителя се класират за 1/8 финалите.

Жребий: 9 януари 1964 г., четвъртък

                           Първи срещи

19 февруари 1964 г., сряда, 15:30 ч:
Локомотив (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)            1:2 (1:2) 
Светкавица (Търговище) - Спартак (Плевен)                 0:1 (0:1) 
20 февруари 1964 г., четвъртък, 15:30 ч:
Ботев (Пловдив) - Септември (София)                       2:0 (0:0) 
21 февруари 1964 г., петък, 15:30 ч:
Ботев (Благоевград) - Марек (Станке Димитров)             0:3 (0:1) 
22 февруари 1964 г., събота, 15:30 ч:
Хаджи Димитър (Сливен) - Берое (Стара Загора)             отложен * 
* - отложен заради заледен терен.
Спартак (София) - Левски (Кюстендил)                      3:0 сл. * 
* - на 21 февруари 1964 г. БФФ отстранява Левски (Кюстендил) от турнира и му
    забранява международни срещи в чужбина за една година заради
    нарушаване на разпоредбите на БФФ.
23 февруари 1964 г., неделя, 10:00 ч:
в София, ст."Локомотив":
Локомотив (София) - Септемврийска слава (Михайловград)    2:1 (1:0) 
23 февруари 1964 г., неделя, 15:30 ч:
Димитър Ватев (Белослав) - Спартак (Варна)                4:5 (1:3) 
Добруджа (Толбухин) - Дунав (Русе)                        1:1 (0:1) 
Родопа (Смолян) - Спартак (Пловдив)                       2:3 (1:2) 
Миньор (Димитровград) - Генерал Заимов (Сливен)           1:2 (0:2) 
в София, ст."Раковски":
Славия (София) - Миньор (Перник)                          1:0 (0:0) 
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (София)                  отложен * 
* - отложен заради турне за приятелски мачове на Левски в Израел.
24 февруари 1964 г., понеделник, 15:30 ч:
във Варна, ст."Колодрума":
Геоложка база (Варна) - Черно море (Варна)                1:4 (0:0) 
Марица (Пловдив) - Локомотив (Пловдив)                    0:1 (0:0) 
25 февруари 1964 г., вторник, 15:30 ч:
Гигант (Белене) - ЦСКА Червено знаме (София)              0:3 
3 март 1964 г., вторник, 15:30 ч:
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (София)                  2:3 (1:0) 
25 март 1964 г., сряда, 16:30 ч:
Хаджи Димитър (Сливен) - Берое (Стара Загора)             5:2 (3:1) 

                           Срещи реванш

26 февруари 1964 г., сряда, 15:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Хаджи Димитър (Сливен)             2:0 (1:0); общ резултат: 4:5 * 
* - реваншът се играе преди първата среща, заради отлагането ѝ.
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (Русе)            3:0; общ резултат: 5:1 
Спартак (Плевен) - Светкавица (Търговище)                 6:1 (2:0); общ резултат: 7:1 
28 февруари 1964 г., петък, 15:30 ч:
Марек (Станке Димитров) - Ботев (Благоевград)             3:1 (0:0); общ резултат: 6:1 
29 февруари 1964 г., събота, 15:30 ч:
Генерал Заимов (Сливен) - Миньор (Димитровград)           5:2 (1:1); общ резултат: 7:3 
в кв.Герена, София, ст."Левски":
Левски (София) - Христо Кърпачев (Ловеч)                  8:0 (4:0); общ резултат: 11:2 * 
* - реваншът се играе преди първата среща, заради отлагането ѝ.
1 март 1964 г., неделя, 10:00 ч:
в София, ст."Раковски":
Септември (София) - Ботев (Пловдив)                       3:1; при дузпите: 3:5; общ резултат: 3:3 
1 март 1964 г., неделя, 15:30 ч:
Спартак (Варна) - Димитър Ватев (Белослав)                3:2 (2:1); общ резултат: 8:6 
Локомотив (Пловдив) - Марица (Пловдив)                    отложен 
в София, ст."Раковски":
ЦСКА Червено знаме (София) - Гигант (Белене)              3:1 (1:1); общ резултат: 6:1 
Миньор (Перник) - Славия (София)                          0:0; общ резултат: 0:1 
Левски (Кюстендил) - Спартак (София)                      0:3 сл.; общ резултат: 0:6 
2 март 1964 г., понеделник, 15:30 ч:
Черно море (Варна) - Геоложка база (Варна)                5:0 (1:0); общ резултат: 9:1 
Спартак (Пловдив) - Родопа (Смолян)                       7:0 (5:0); общ резултат: 10:2 
Септемврийска слава (Михайловград) - Локомотив (София)    1:1; общ резултат: 2:3 
3 март 1964 г., вторник, 15:30 ч:
Дунав (Русе) - Добруджа (Толбухин)                        3:0 (2:0); общ резултат: 4:1 
1 април 1964 г., сряда, 17:00 ч:
Локомотив (Пловдив) - Марица (Пловдив)                    1:0; общ резултат: 2:0 

нагоре


1/8 финали

Регламент:
  - 16 отбора от 1/16 финалите се разпредлеят в 8 двойки с пълен жребий.
  - Победителите се излъчват чрез отстраняване в две срещи на разменено гостуване. При равенство в общия резултат след края на втората среща се изпълнява пълна серия от по 5 дузпи, при равенство и след първата серия дузпи се изпълнява още една серия от по 3 дузпи, а при равенство и след изпълнението на втората серия дузпи победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 8-те победителя се класират за 1/4 финалите.

Жребий: 29 април 1964 г., сряда (за цялата схема до финала)

                           Първи срещи

3 юни 1964 г., сряда, 17:45 ч:
в София, ст."Раковски":
Спартак (София) - Ботев (Пловдив)                         0:0 
3 юни 1964 г., сряда, 18:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (София)              3:0 (2:0) 
Локомотив (Пловдив) - Спартак (Плевен)                    1:0 (1:0) 
Марек (Станке Димитров) - Славия (София)                  3:0 (0:0) 
Спартак (Варна) - Дунав (Русе)                            0:2 (0:0) 
Спартак (Пловдив) - Хаджи Димитър (Сливен)                5:1 (3:1) 
Млада гвардия (Сливен) - ЦСКА Червено знаме (София)       2:3 (0:2) 
3 юни 1964 г., сряда, 20:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Локомотив (София) - Черно море (Варна)                    2:3 (1:0) 

                           Срещи реванш

17 юни 1964 г., сряда, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                            1:0 (0:0); общ резултат: 3:0 
Хаджи Димитър (Сливен) - Спартак (Пловдив)                2:1 (1:1); общ резултат: 3:6 
ЦСКА Червено знаме (София) - Млада гвардия (Сливен)       6:3 (2:1); общ резултат: 9:5 
17 юни 1964 г., сряда, 20:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Левски (София) - Локомотив (Горна Оряховица)              3:0 (2:0); при дузпите: 4:3; общ резултат: 3:3 
18 юни 1964 г., четвъртък, 19:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Марек (Станке Димитров)                  3:0 (0:0); при дузпите: 6:3; общ резултат: 3:3 
24 юни 1964 г., сряда, 18:00 ч:
Черно море (Варна) - Локомотив (София)                    4:4; общ резултат: 7:6 
5 август 1964 г., сряда, 18:30 ч:
Спартак (Плевен) - Локомотив (Пловдив)                    3:1 (0:0); общ резултат: 3:2 
в Пловдив, ст."Христо Ботев":
Ботев (Пловдив) - Спартак (София)                         2:1 (2:0); общ резултат: 2:1 

нагоре


1/4 финали

                           Първи срещи

9 август 1964 г., неделя, 17:45 ч:
в София, ст."Народна армия":
ЦСКА Червено знаме (София) - Ботев (Пловдив)              2:0 (1:0) 
9 август 1964 г., неделя, 18:30 ч:
Черно море (Варна) - Спартак (Пловдив)                    3:0 (2:0) 
9 август 1964 г., неделя, 20:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Дунав (Русе)                             4:0 (1:0) 
10 август 1964 г., понеделник, 18:30 ч:
Спартак (Плевен) - Левски (София)                         1:0 (1:0) 

                           Срещи реванш

12 август 1964 г., сряда, 18:30 ч:
Дунав (Русе) - Славия (София)                             3:3 (3:0); общ резултат: 3:7 
Спартак (Пловдив) - Черно море (Варна)                    3:1 (1:1); общ резултат: 3:4 
13 август 1964 г., четвъртък, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Левски (София) - Спартак (Плевен)                         4:1 (2:0); общ резултат: 4:2 
в Пловдив, ст."Христо Ботев":
Ботев (Пловдив) - ЦСКА Червено знаме (София)              4:0 (1:0); общ резултат: 4:2 

нагоре


1/2 финали

                           Първи срещи

17 август 1964 г., понеделник, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Левски (София) - Славия (София)                           2:2 (2:1) 
Черно море (Варна) - Ботев (Пловдив)                      1:1 (1:0) 

                           Срещи реванш

26 август 1964 г., сряда, 18:30 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Левски (София)                           2:1 (1:0); общ резултат: 4:3 
в Пловдив, ст."Христо Ботев":
Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна)                      3:1 (2:1); общ резултат: 4:2 

нагоре


Финал

9 септември 1964 г., сряда, 17:00 ч:
в София, ст."Васил Левски":
Славия (София) - Ботев (Пловдив)                          3:2 (1:2) 

нагоре