Деца (род.1949-50):
Републиканско първенство 1962/63 »


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори.
  - Всеки от 30-те окръга излъчва по един свой представител измежду участващите отбори в рамките на окръга. Окръг град София излъчва 3 представителя.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време победителят се определя с жребий.

Представители на окръзи

окръг град Варна:    Черно море (Варна)
окръг Варна:         Здравко Бомбов (Река Девня)
окръг Толбухин:      Добруджа (Толбухин)
окръг Коларовград:   Панайот Волов (Коларовград)
окръг Търговище:     Стамо Костов (Попово)
окръг Русе:          Дунав (Русе)
окръг Силистра:      ДЗС "Янко Забунов" (Тутракан)
окръг Разград:       Левски (Свещари)
окръг Търново:       Локомотив (Горна Оряховица)
окръг Габрово:       Орловец (Габрово)
окръг Плевен:        Спартак (Плевен)
окръг Ловеч:         Христо Кърпачев (Ловеч)
окръг Враца:         Чавдар (Бяла Слатина)
окръг Михайловград:  Септемврийска слава (Михайловград)
окръг Видин:         Тимок (Брегово)
окръг град София:    Левски (София), Септември (София), Спартак (София)
окръг София:         Септемврийска победа (Божурище)
окръг Перник:        Миньор (Перник)
окръг Благоевград:   Ботев (Благоевград)
окръг Кюстендил:     Марек (Станке Димитров)
окръг град Пловдив:  Шипка (Асеновград)
окръг Пловдив:       неизвестен отбор 
окръг Пазарджик:     Чепинец (Велинград)
окръг Смолян:        Миньор (Рудозем)
окръг Хасково:       Химик (Димитровград)
окръг Кърджали:      Арда (Кърджали)
окръг Стара Загора:  Яворов (Чирпан)
окръг Сливен:        Генерал Заимов (Сливен)
окръг Бургас:        Ботев (Бургас)
окръг Ямбол:         Стефан Караджа (Елхово)



Финална фаза

1/16 финали

Регламент:
  - Участват 32-та представителя на окръзи, определени в Предварителната фаза.
  - 32-та отбора са разпределени в 16 двойки с жребий (за цялата схема до 1/4 финалите включително).
  - Жребият е частично дирижиран с цел географска близост между отборите от двойките.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 16-те победителя се класират за 1/8 финалите.

7 юли 1963 г., неделя:
Добруджа (Толбухин) - Здравко Бомбов (Река Девня)         2:1 
ДЗС "Янко Забунов" (Тутракан) - Черно море (Варна)        0:7 
Левски (Свещари) - Дунав (Русе)                           0:4 
Панайот Волов (Коларовград) - Стамо Костов (Попово)       3:0 сл. 
Спартак (Плевен) - Чавдар (Бяла Слатина)                 10:0 
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Горна Оряховица)     0:3 
Тимок (Брегово) - Септемврийска слава (Михайловград)      0:3 
Левски (София) - Марек (Станке Димитров)                  9:0 
Ботев (Благоевград) - Спартак (София)                     1:7 
Септемврийска победа (Божурище) - Чепинец (Велинград)     2:0 
Миньор (Рудозем) - представител Пловдивски окръг          -1- 
Яворов (Чирпан) - Шипка (Асеновград)                      4:2 
Септември (София) - Миньор (Перник)                       3:1 
Орловец (Габрово) - Генерал Заимов (Сливен)               4:6 
Стефан Караджа (Елхово) - Ботев (Бургас)                  3:0 
Химик (Димитровград) - Арда (Кърджали)                    1:0 

нагоре


1/8 финали

Регламент:
  - 16 отбора от 1/16 финалите се разпредлеят в 8 двойки с пълен жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 8-те победителя се класират за 1/4 финалите.

14 юли 1963 г., неделя:
Черно море (Варна) - Добруджа (Толбухин)                  2:0 
Дунав (Русе) - Панайот Волов (Коларовград)                5:2 
Локомотив (Горна Оряховица) - Спартак (Плевен)            2:1 
Септемврийска слава (Михайловград) - Левски (София)       1:2 
Спартак (София) - Септемврийска победа (Божурище)         6:0 
Миньор (Рудозем) - Яворов (Чирпан)                        2:3 
Генерал Заимов (Сливен) - Септември (София)               0:2 
Стефан Караджа (Елхово) - Химик (Димитровград)            4:4 * 
* - Химик продължава след жребий.

нагоре


1/4 финали

Регламент:
  - 8 отбора от 1/8 финалите се разпредлеят в 4 двойки с пълен жребий.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време победителят се определя с жребий.
  - Домакинството се определя от жребия.
  - 4-те победителя се класират за Финалния кръг.

21 юли 1963 г., неделя:
Черно море (Варна) - Дунав (Русе)                         -2- 
Левски (София) - Локомотив (Горна Оряховица)              -1- 
Спартак (София) - Яворов (Чирпан)                         -1- 
Септември (София) - Химик (Димитровград)                  -1- 

нагоре


Финален турнир

27 юли 1963 г., събота, 17:00 ч:
ст."Народна армия":
Левски (София) - Дунав (Русе)                             1:3 (1:2) 
27 юли 1963 г., събота, 18:30 ч:
ст."Народна армия":
Септември (София) - Спартак (София)                       1:0 

29 юли 1963 г., понеделник, 17:00 ч:
ст."Народна армия":
Спартак (София) - Левски (София)                          0:1 
29 юли 1963 г., понеделник, 18:30 ч:
ст."Народна армия":
Дунав (Русе) - Септември (София)                          1:3 

31 юли 1963 г., сряда, 17:00 ч:
ст."Васил Левски":
Спартак (София) - Дунав (Русе)                            1:1 (0:1) 
31 юли 1963 г., сряда, 18:30 ч:
ст."Васил Левски":
Левски (София) - Септември (София)                        1:2 


                                        М    П   Р   З    ГР      Т

1. Септември (София) 3 3 0 0 6:2 6 Шампион ------------------------------------------------------------------- 2. Дунав (Русе) 3 1 1 1 5:5 3 3. Левски (София) 3 1 0 2 3:5 2 4. Спартак (София) 3 0 1 2 1:3 1
Бележки - Финалният турнир се провежда в София. нагоре