« "В" Аматьорски футболни групи 2015/16 »

Bulgaria Североизточна Северозападна Югозападна Югоизточна

Североизточна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Черноморец (Балчик)                26   24   1   1   79:14   73        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Калиакра (Каварна)                 26   18   4   4   66:24   58               
 3. Суворово 1 (Суворово)              26   14   6   6   46:32   48               
 4. Светкавица Търговище (Търговище)   26   13   3  10   41:32   42               
 5. Ботев (Нови пазар)                 26   11   5  10   43:27   38                [2 1 1  6:5  7]
 6. Интер (Плачидол)                   26   11   5  10   34:33   38 [+]            [2 0 2  4:5  6]
 7. Марисан (Русе)                     26   12   2  12   42:47   38 [+]            [1 1 2  6:6  4]
 8. Бенковски (Бяла, обл.Русе)         26   10   2  14   30:56   32                [1 0 1  3:3  3, -26 обща ГР]
 9. Химик (Девня)                      26   10   2  14   36:64   32 [+]            [1 0 1  3:3  3, -28 обща ГР]
10. Септември 98 (Тервел)              26    9   4  13   42:39   31               
11. Шумен 1929 (Шумен)                 26    8   6  12   40:39   30               
12. Кубрат 2007 (Кубрат)               26    8   5  13   26:37   29               
-------------------------------------------------------------------
13. Тича 1948 (Долни чифлик)           25    5   3  17   21:56   18    [*] Изваден
14. Две могили (Две могили)            25    3   2  20   18:64   11    [*] Изваден

Бележки
  - Интер (Плачидол) играе домакинските си мачове на изкуствения терен на ст."Дружба" в Добрич.
  - Марисан (Русе) играе домакинските си мачове на Градски стадион в Русе.
  - Светкавица Търговище (Търговище) играе домакинските си мачове на ст."Димитър Бурков" в Търговище.
  - Тича 1948 (Долни чифлик) играе домакинските си мачове на ст."Младост" във Варна.
  - Химик (Девня) играе домакинските си мачове в кв.Повеляново, Девня.
  - Шумен 1929 (Шумен) играе домакинските си мачове на ст."Панайот Волов" в Шумен.
  - Спартак 1918 (Варна), 16-ти и изваден от "Б" ФГ през изминалия сезон; първоначално се включва в групата, но на 11 август 2015, след изтегляне на жребия и 4 дни преди началото на сезона; се отказва от участие.
  - Тича 1948 (Долни чифлик) и Две могили (Две могили) се отказват от участие на полусезона. Резултатите им се зачитат, а на противниците им по програма през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.


Северозападна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Етър В.Търново (Велико Търново)    30   27   1   2  100:16   82        Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Ботев (Враца)                      30   27   0   3  101:17   81 [-]          
 3. Академик (Свищов)                  30   19   2   9   58:34   59              
 4. Левски 2007 (Левски)               30   14   6  10   48:33   48              
 5. Кариана (Ерден)                    30   14   5  11   49:44   47 [+]          
 6. Павликени (Павликени)              30   15   1  14   39:52   46               [1 0 1  3:3  3, 1 гол на чужд терен]
 7. Вихър (Славяново)                  30   13   7  10   44:38   46 [+]           [1 0 1  3:3  3, 0 гола на чужд терен]
 8. Партизан (Червен бряг)             30   13   5  12   47:40   44              
 9. Севлиево (Севлиево)                30   13   3  14   49:56   42 [+][*]       
10. Ботев (Луковит)                    30   13   2  15   47:56   41              
11. Трявна (Трявна)                    30    9   9  12   36:42   36 [+]          
12. Бдин 1923 (Видин)                  30   11   1  18   48:74   34              
13. Ювентус (Малчика)                  30    9   4  17   32:62   31              
-------------------------------------------------------------------
14. Янтра Габрово (Габрово)            30    8   5  17   29:50   29        Изпада
15. Ботев 2008 (Козлодуй)              30    4   3  23   23:65   15        Изпада
16. Гигант (Белене)                    30    3   2  25   21:92   11 [+]    Изпада

Бележки
  - Ера I (Севлиево), 2-ри в ОФГ Габрово през изминалия сезон и влязъл в групата; се преименува на Севлиево (Севлиево).
  - Етър Велико Търново (Велико Търново) играе домакинските си мачове на ст."Ивайло" във Велико Търново.
  - Янтра Габрово (Габрово) играе домакинските си мачове на ст."Христо Ботев" в Габрово.


Югозападна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦСКА (София)                       32   31   1   0  146:10   94 [-][*] Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)   32   23   5   4   72:16   74               
 3. Сливнишки герой (Сливница)         32   21   6   5   80:35   69               
 4. Струмска слава 1927 (Радомир)      32   18   6   8   58:36   60               
 5. Миньор (Перник)                    32   17   8   7   55:35   59               
 6. Вихрен 1925 (Сандански)            32   17   4  11   48:36   55               
 7. Чико (Бяга)                        32   12   7  13   57:67   43 [+]           
 8. Септември (София)                  32   13   3  16   67:62   42    [*]        
 9. Беласица (Петрич)                  32   11   6  15   41:52   39               
10. Ботев 1937 (Ихтиман)               32   10   7  15   52:66   37 [+]           
11. Рилски спортист 2011 (Самоков)     32   10   5  17   41:43   35               
12. София 2010 (София)                 32   11   1  20   51:72   34 [+][*]         [1 0 1  4:4  3, 3 гола на чужд терен]
13. Велбъжд (Кюстендил)                32    9   7  16   42:56   34                [1 0 1  4:4  3, 2 гола на чужд терен]
14. Чепинец (Велинград)                32    7  11  14   35:72   32               
15. Пирин (Гоце Делчев)                32    8   4  20   33:63   28               
16. Германея (Сапарева баня)           32    5   4  23   20:122  19               
-------------------------------------------------------------------
17. Балкан (Варвара)                   32    4   5  23   25:80   17        Изпада 
--. Локомотив (София)                   3    1   0   2    1:6     - [-][*] Изваден

Бележки
  - Преди началото на сезона Конелиано (Герман), 10-ти през изминалия сезон; се обединява с ДИТ Спорт (София), развиващ само ДЮШ футбол през изминалия сезон; и Септември (София), 4-ти в южна подгрупа на ОФГ София (столица) през изминалия сезон. Преди това, през зимната пауза на сезон 2014/15, собствениците на ДИТ Спорт - "ДИТ Груп" АД -  поемат управлението на Конелиано, а на 8 май 2015 г. придобиват акциите и влизат и поемат управлението и на Септември.
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове през есента в Коларово и през пролетта в Първомай.
  - Велбъжд (Кюстендил) играе домакинските си мачове на ст."Осогово" в Кюстендил.
  - Витоша (Бистрица) играе домакинските си мачове на ст."Летище" в София.
  - Локомотив (София) играе домакинските си мачове на ст."Локомотив" в София.
  - Септември (София) играе домакинските си мачове на ст."Драгалевци" в кв.Драгалевци, София.
  - София 2010 (София) играе домакинските си мачове на комплекс "Царско село" в София.
  - ФК Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - ЦСКА (София) играе домакинските си мачове на ст."Българска армия" в София.
  - На 19 август 2015 от актива на Локомотив (София) са отнети 3 точки заради неявяване без уважителни причини за мача им от II кръг срещу Пирин (Гоце Делчев).
  - На 24 август 2015 Локомотив (София) е изваден от групата за второ неявяване без уважителни причини. Резултатите му до този момент се анулират, а противниците му по програма до края почиват.
  - През зимната пауза София 2010 (София) е придобит от собственика на Царско село (София), състезаващ се в ОФГ София (столица) - юг. През пролетта София 2010 играе с екипите и емблемата на Царско село.


Югоизточна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Несебър (Несебър)                  34   29   3   2   88:20   90        Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Розова долина (Казанлък)           34   24   4   6   81:30   76              
 3. Загорец (Нова Загора)              33   22   6   5   64:20   72              
 4. Ураган (Бояджик)                   34   20   4  10   93:45   64 [+]          
 5. Димитровград 1947 (Димитровград)   34   18   8   8   61:38   62              
 6. Гигант (Съединение)                34   18   4  12   67:58   58              
 7. Свиленград 1921 (Свиленград)       33   17   5  11   72:53   56              
 8. Асеновец 2005 (Асеновград)         34   15   8  11   57:46   53              
 9. Марица (Пловдив)                   34   14   9  11   45:29   51              
10. Евроколеж (Пловдив)                34   14   4  16   69:74   46              
11. Карнобат (Карнобат)                34   13   4  17   56:56   43 [+][*]       
12. Спартак-С 94 (Пловдив)             34   12   6  16   36:38   42              
13. Левски (Карлово)                   34   11   2  21   43:75   35              
14. Раковски 2011 (Раковски)           34   10   4  20   45:68   34 [-]          
15. Борислав 2009 (Първомай)           34    6  11  17   34:59   29 [+]          
16. Миньор (Раднево)                   34    8   3  23   32:84   27              
-------------------------------------------------------------------
17. Черноморец Бургас (Бургас)         34    6   4  24   42:100  19 [-][*] Изпада
18. Сливен 2000 (Сливен)               34    3   1  30   20:112  10        Изпада

Бележки
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Марица (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Марица" в Пловдив.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - Спартак-С 94 (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Тодор Диев" в Пловдив.
  - Ураган (Бояджик) играе домакинските си мачове през есента в Кабиле, а през пролетта - в кв.Речица, Сливен.
  - Черноморец Бургас (Бургас) играе домакинските си мачове на ст."Черноморец" в Бургас.
  - На 31 юли 2015 г. (след изтеглянето на жребия, но преди началото на сезона) Тунджа 1915 (Ямбол), 12-ти през изминалия сезон; се отказва от участие по финансови и организационни причини. За допълването на групата е насрочен бараж между загубилите на квалификациите за ЮИ "В" АФГ през юни месец - Верея II (Стара Загора) и Карнобат. Победителят се включва в групата с програмата на Тунджа 1915.
  - Мачът от I кръг Загорец - Свиленград 1921 е анулиран.
  - На 9 февруари 2016 г от актива на Черноморец Бургас (Бургас) са отнети 3 точки във връзка с наказание от ФИФА за неизплатени дължими суми към кредитори.