Трета лига 2016/17

« Трета лига 2016/17 »

Bulgaria Североизточна Трета лига Северозападна Трета лига Югозападна Трета лига Югоизточна Трета лига

Североизточна Трета лига

Втора фаза, Първа седмица
Крайно класиране: М П Р З ГР Т 1. Черноморец (Балчик) 28 24 4 0 67:9 76 Влиза ------------------------------------------------------------------- 2. Добруджа 1919 (Добрич) 28 20 6 2 69:13 66 [-] 3. Суворово 1 (Суворово) 28 16 4 8 51:28 52 4. Калиакра (Каварна) 28 12 4 12 42:38 40 5. Ботев (Нови пазар) 28 12 1 15 23:51 37 6. Локомотив (Русе) 28 8 11 9 32:30 35 [+][*] 7. Септември 98 (Тервел) 28 8 8 12 26:38 32
Втора фаза, Втора четворка
Крайно класиране: М П Р З ГР Т

Северозападна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

1. Литекс (Ловеч) 28 25 2 1 114:9 77 [-][*] Влиза ------------------------------------------------------------------- 2. Кариана (Ерден) 28 21 4 3 90:18 67 3. Севлиево (Севлиево) 28 18 4 6 69:33 58 4. Левски 2007 (Левски) 28 17 4 7 50:26 55 5. Бдин 1923 (Видин) 28 16 4 8 82:33 52 6. Вихър (Славяново) 28 15 5 8 70:29 50 7. Академик (Свищов) 28 11 5 12 43:41 38 8. Първа атомна (Козлодуй) 28 10 5 13 43:56 35 [*] 9. Павликени (Павликени) 28 10 4 14 42:49 34 [1 1 0 2:1 4] 10. Янтра Габрово (Габрово) 28 10 4 14 49:61 34 [0 1 1 1:2 1] 11. Трявна (Трявна) 28 8 7 13 35:50 31 [0 2 0 1:1 2, 1 гол на чужд терен] 12. Мизия 2005 (Кнежа) 28 7 10 11 38:59 31 [+] [0 2 0 1:1 2, 0 гола на чужд терен] 13. Партизан (Червен бряг) 28 6 5 17 23:72 23 ------------------------------------------------------------------- 14. Ком (Берковица) 28 2 1 25 20:140 7 [+] Изпада 15. Ювентус (Малчика) 28 1 2 25 18:110 5 Изпада
Бележки - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Северозападна Трета лига подават заявки 13 от 14-те отбора, осигурили си място в Северозападна "В" АФГ в края на миналия сезон, а Ботев (Враца) е приет във Втора лига. Заявки подават и 3 отбора от ОФГ - Дунав 98 (Селановци), Ком (Берковица) и Мизия 2005 (Кнежа). 15 от заявилите участие в групата 16 отбора са одобрени, а Локомотив 2012 (Мездра) не е допуснат до участие заради неизплатени задължения към БФС. - Дунав 98 (Селановци) се обединява с Ботев 2008 (Козлодуй) в Първа атомна (Козлодуй). - Ботев (Луковит) се обединява с възстановения Литекс (Ловеч) в Литекс (Ловеч).

Югозападна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Струмска слава 1927 (Радомир)      34   23   9   2   76:20   78        Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Септември (Симитли)                34   21   9   4   62:28   72 [-]          
 3. Миньор (Перник)                    34   20   8   6   58:37   68              
 4. Сливнишки герой (Сливница)         34   19   2  13   69:39   59               [1 0 1  2:1  3]
 5. Беласица (Петрич)                  34   16  11   7   52:34   59               [1 0 1  1:2  3]
 6. Хебър 1918 (Пазарджик)             34   18   4  12   68:41   58 [+][*]       
 7. Чавдар (Етрополе)                  34   17   2  15   60:46   53 [+][*]       
 8. Марек 1915 (Дупница)               34   15   7  12   51:50   52 [+]          
 9. Рилски спортист 2011 (Самоков)     34   12   7  15   53:61   43              
10. Пирин (Гоце Делчев)                34   12   6  16   45:41   42              
11. Пирин 1941 (Разлог)                34   11   8  15   36:55   41 [-][*]       
12. Балкан 1929 (Ботевград)            34   11   7  16   54:55   40 [+]          
13. Ботев 1937 (Ихтиман)               34   12   2  20   49:72   38               [2 0 0  4:1  6]
14. Германея (Сапарева баня)           34   11   5  18   52:52   38               [0 0 2  1:4  0]
15. Вихрен 1925 (Сандански)            34   10   7  17   36:46   37               [2 0 0  9:2  6]
16. Свобода 2011 (Пещера)              34   11   4  19   36:75   37 [+]           [0 0 2  2:9  0]
-------------------------------------------------------------------
17. Велбъжд (Кюстендил)                34    9   5  20   44:63   32        Изпада
18. Чепинец (Велинград)                34    5   3  26   33:119  18        Изпада

Бележки
  - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Югозападна Трета лига подават заявки 14 от 18-те отбора, осигурили си място в Югозападна "В" АФГ в края на миналия сезон; Витоша (Бистрица), Царско село 2015 (София) и Локомотив 1929 (София) са приети във Втора лига; а Септември (София) се обединява с Пирин 2002 (Разлог) във Втора лига. За попълване на освободените места в групата са поканени трите отбора, отпаднали на квалификациите за попълване през юни - Брацигово (Брацигово), Малеш 1940 (Микрево) и ОФК Костинброд 2012 (Костинброд). От тях участие заявява само Малеш 1940. В последствие са поканени и допуснати до участие и още три отбора - Балкан 1929 (Ботевград), Свобода 2011 (Пещера) и Правец (Правец).
  - Чико (Бяга) се обединява с Хебър 1918 (Пазарджик) в Хебър 1918 (Пазарджик).
  - Малеш 1940 (Микрево) се обединява с възстановения Пирин 1941 (Разлог) в Пирин 1941 (Разлог).
  - Правец (Правец) се обединява с възстановения Чавдар (Етрополе) в Чавдар (Етрополе).
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове в Коларово.
  - Велбъжд (Кюстендил) играе домакинските си мачове на ст."Осогово" в Кюстендил.
  - ФК Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - Хебър 1918 (Пазарджик) играе домакинските си мачове на ст."Георги Бенковски" в Пазарджик.


Югоизточна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Загорец (Нова Загора)              34   26   6   2   77:13   84        Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Марица (Пловдив)                   34   26   0   8   95:25   78              
 3. Карнобат (Карнобат)                34   23   4   7   79:35   73              
 4. Розова долина (Казанлък)           34   20   4  10   69:38   64              
 5. Атлетик (Куклен)                   34   15   8  11   58:44   53 [+]          
 6. Борислав 2009 (Първомай)           34   14   8  12   60:48   50              
 7. Евроколеж (Пловдив)                34   14   4  16   64:65   46              
 8. Ураган (Бояджик)                   34   13   6  15   55:66   45              
 9. Асеновец 2005 (Асеновград)         34   13   5  16   50:56   44              
10. Димитровград 1947 (Димитровград)   34   12   7  15   35:39   43              
11. Верея II (Стара Загора)            34   12   5  17   66:76   41 [+]           [2 2 0  9:6  8]
12. Гигант (Съединение)                34   12   5  17   51:71   41               [1 2 1  7:8  5]
13. Свиленград 1921 (Свиленград)       34   11   8  15   41:52   41               [0 2 2  6:8  2]
14. Раковски 2011 (Раковски)           34   11   7  16   52:81   40              
15. Миньор (Раднево)                   34   11   6  17   39:58   39               [1 0 1  3:3  3, 1 гол на чужд терен]
16. Арда (Кърджали)                    34   11   6  17   49:69   39 [+]           [1 0 1  3:3  3, 0 гола на чужд терен]
-------------------------------------------------------------------
17. Любимец (Любимец)                  34    9   6  19   38:79   33 [+][*] Изпада
18. Елхово (Елхово)                    34    4   3  27   27:90   15 [+]    Изпада

Бележки
  - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Югоизточна Трета лига подават заявки 17 от 18-те отбора, осигурили си място в Югоизточна "В" АФГ в края на миналия сезон, а Левски (Карлово) е приет във Втора лига. За попълване на така освободеното място са организирани баражи между трите отбора, отпаднали в квалификациите за попълване на групата през юни месец.
  - На 11 август 2016 г. Спартак-С 94 (Пловдив) се отказва от участие. За попълване на освободеното място в групата е насочен още един бараж, този път между двата победени на допълнителния бараж през юли отбори. Победителят от този бараж влиза в групата с програмата на Спартак-С 94.
  - Верея II (Стара Загора) играе домакинските си мачове на ст."Трейс арена" в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора.
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Марица (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Марица" в Пловдив.
  - Раковски 2011 (Раковски) играе домакинските си мачове на ст."Франц Коков" в кв.Генерал Николаево, Раковски.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - Спартак-С 94 (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Тодор Диев" в Пловдив.
  - Ураган (Бояджик) играе домакинските си мачове в Кабиле.
  - Арда (Кърджали) играе домакинските си мачове в Перперек.