« Трета лига 2017/18 »

Bulgaria Североизточна Трета лига Северозападна Трета лига Югозападна Трета лига Югоизточна Трета лига

Североизточна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Добруджа 1919 (Добрич)             30   28   2   0  101:10   86        Влиза                                            
-------------------------------------------------------------------
 2. Суворово 1 (Суворово)              30   20   4   6   81:21   64                                                         
 3. Локомотив (Русе)                   30   15   6   9   49:31   51    [*] [0 2 0  1:1  2, 1 гол на чужд терен, +18 обща ГР]
 3. Хитрино (Хитрино)                  30   14   9   7   43:36   51    [*] [0 2 0  1:1  2, 1 гол на чужд терен, +7 обща ГР] 
 5. Септември 98 (Тервел)              30   14   4  12   48:49   46                                                         
 6. Калиакра (Каварна)                 30   12   6  12   40:43   42    [*] [1 1 0  2:1  4]                                  
 7. Светкавица Търговище (Търговище)   30   12   6  12   44:26   42    [*] [0 1 1  1:2  1]                                  
 8. Спартак 1918 (Варна)               30   10   6  14   43:61   36 [+][*]                                                  
 9. Ботев (Нови пазар)                 30    6   3  21   25:78   21                                                         
10. Кубрат 2016 (Кубрат)               30    4   5  21   22:61   17    [*]                                                  
11. Бенковски (Бяла, обл.Русе)         30    3   3  24   20:100  12 [+]                                                     
-------------------------------------------------------------------
--. Доростол 2013 (Силистра)            0    0   0   0    0:0     -    [*] Изваден                                          

Бележки
  - На 21 юни 2017 г. Спартак 1918 (Варна) се обединява с ФК Спартак (Варна) в Спартак 1918 (Варна).
  - С началото на сезона влиза в сила преименуването на Кубрат 2007 (Кубрат) в Кубрат 2016, извършено на 30 август 2016 г.
  - Доростол 2013 (Силистра) играе домакинските си мачове на ст."Луи Айер" в Силистра.
  - Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове през есента на ст.на РУ "Ангел Кънчев" в Русе, а през пролетта - на ст."Дунав" в Русе.
  - Светкавица Търговище (Търговище) играе домакинските си мачове на ст."Димитър Бурков" в Търговище.
  - Спартак 1918 (Варна) играе домакинските си мачове на ст."Локомотив" във Варна.
  - Доростол 2013 (Силистра) първоначално моли за отлагане на първия си мач, а в последствие така и не картотекира футболисти за новия сезон, но и не праща официален отказ от участие в първенството. В последствие Доростол 2013 е изваден от групата и мачовете му са анулирани.
  - ЗС Варна решава за крайното класиране да взима предвид директните двубои само от първите две срещи между отборите (изиграни между I и XXII кръг), с аргумента за равнопоставеност при отчитане на домакинския фактор. Въз основа на това Локомотив (Русе) е класиран 3-ти, а Хитрино - 4-ти. Това е отразено и в допълнително указание, съгласувано с БФС преди сезона, което според ЗС Варна е било оповестено на клубовете. От Хитрино протестират, че не са запознати с такова указание и настояват да се приложат основните текстове на Наредбата за първенствата и турнирите за сезона, според които се взимат предвид всички изиграни директни двубои между отборите, без оглед на броя и домакинствата. След консултация с централата на БФС, от ЗС Варна запазват метода на класиране на отборите според тяхното допълнително указание, но и присъждат 3-то място и на Хитрино. Така и двата отбора са записани като 3-ти в крайното класиране.


Северозападна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Кариана (Ерден)                    30   25   5   0  100:19   80     Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Севлиево (Севлиево)                30   20   4   6   60:27   64           
 3. Вихър (Славяново)                  30   17   7   6   68:32   58           
 4. Бдин 1923 (Видин)                  30   16   5   9   57:33   53           
 5. Първа атомна (Козлодуй)            30   15   7   8   45:29   52           
 6. Левски 2007 (Левски)               30   13   7  10   42:40   46           
 7. Янтра Габрово (Габрово)            30   13   4  13   60:39   43           
 8. Спартак (Плевен)                   30   10   9  11   39:46   39 [-]       
 9. Партизан (Червен бряг)             30   11   4  15   34:50   37            [1 0 1  3:2  3]
10. Академик (Свищов)                  30    9  10  11   45:46   37            [1 0 1  2:3  3]
11. Трявна (Трявна)                    30   10   6  14   33:47   36           
12. Павликени (Павликени)              30   10   2  18   34:62   32           
13. Ботев (Луковит)                    30    9   3  18   37:64   30 [+]       
14. Янтра (Полски Тръмбеш)             30    7   5  18   37:61   26 [+]       
-------------------------------------------------------------------
15. Янтра 1919 (Габрово)               30    7   2  21   26:71   23 [+] Изпада
16. Мизия 2005 (Кнежа)                 30    6   4  20   24:75   22     Изпада

Бележки
  - Спартак (Плевен) играе домакинските си мачове на ст."Плевен" в Плевен.
  - Янтра 1919 (Габрово) играе домакинските си мачове на ст."Априлов" в Габрово.
  - Янтра Габрово (Габрово) играе домакинските си мачове на ст."Христо Ботев" в Габрово.


Югозападна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦСКА 1948 (София)                  34   29   5   0   95:16   92 [+] Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Хебър 1918 (Пазарджик)             34   27   3   4   72:24   84           
 3. Вихрен 1925 (Сандански)            34   19   5  10   70:49   62           
 4. Миньор (Перник)                    34   16   6  12   53:42   54           
 5. Банско (Банско)                    34   14  11   9   48:34   53 [-]       
 6. Чавдар (Етрополе)                  34   14  10  10   63:49   52           
 7. Септември (Симитли)                34   14   8  12   46:37   50           
 8. Сливнишки герой (Сливница)         34   12  10  12   50:41   46           
 9. Беласица (Петрич)                  34   11   9  14   40:46   42           
10. Балкан 1929 (Ботевград)            34   10  11  13   49:60   41           
11. Ботев 1937 (Ихтиман)               34   12   4  18   41:64   40           
12. Свобода 2011 (Пещера)              34   10   8  16   37:59   38            [1 1 0  3:2  4]
13. Пирин 1941 (Разлог)                34   10   8  16   40:40   38            [0 1 1  2:3  1]
14. Марек 1915 (Дупница)               34   10   7  17   35:48   37           
15. Рилски спортист 2011 (Самоков)     34   10   6  18   40:51   36           
16. Германея (Сапарева баня)           34    9   8  17   38:63   35           
-------------------------------------------------------------------
17. Пирин (Гоце Делчев)                34    8   8  18   27:66   32     Изпада
18. ОФК Елин Пелин (Елин Пелин)        34    6   3  25   34:89   21 [+] Изпада

Бележки
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове в Коларово.
  - Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) играе домакинските си мачове на ст."Левски" в гр.Елин Пелин.
  - ЦСКА 1948 (София) играе домакинските си мачове в кв.Драгалевци, София.


Югоизточна Трета лига


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Арда (Кърджали)                    34   30   4   0  142:7    94        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Загорец (Нова Загора)              34   22   5   7   67:27   71               
 3. Миньор (Раднево)                   34   17   8   9   63:34   59               
 4. Розова долина (Казанлък)           34   17   6  11   64:41   57               
 5. Атлетик (Куклен)                   34   17   5  12   55:51   56               
 6. Сокол (Марково)                    34   16   5  13   63:49   53 [+]           
 7. Карнобат (Карнобат)                34   16   4  14   65:50   52               
 8. Левски (Карлово)                   34   16   3  15   51:58   51 [-]           
 9. Борислав 2009 (Първомай)           34   15   5  14   65:62   50               
10. Асеновец 2005 (Асеновград)         34   14   7  13   53:55   49               
11. Димитровград 1947 (Димитровград)   34   15   3  16   46:62   48               
12. Свиленград 1921 (Свиленград)       34   13   4  17   52:89   43                [1 1 0  4:2  4]
13. Гигант (Съединение)                34   12   7  15   33:53   43                [0 1 1  2:4  1]
14. Евроколеж (Пловдив)                34   12   6  16   63:71   42               
-------------------------------------------------------------------
15. Ямбол 1915 (Ямбол)                 34   11   5  18   62:59   38 [+][*] Изпада 
16. Раковски 2011 (Раковски)           34   11   2  21   44:65   35        Изпада 
17. Верея II (Стара Загора)            34   10   3  21   45:88   33        Изпада 
18. Тунджа 2006 (Ягода)                34    0   2  32   15:127   2 [+][*] Изваден

Бележки
  - Ураган (Бояджик), 8-ми през изминалия сезон; променя идентичността си на Ямбол 1915 (Ямбол). Клубът на Бояджик се възстановява като Априлец 2017 (Бояджик) и се включва в "Б" ОФГ Ямбол.
  - Верея II (Стара Загора) играе домакинските си мачове на ст."Трейс арена" в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора.
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Раковски 2011 (Раковски) играе домакинските си мачове на ст."Франц Коков" в кв.Генерал Николаево, Раковски.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - На 23 март 2018 г. Тунджа 2006 (Ягода) се отказва от по-нататъшно участие. Резултатите му до този момент се зачитат, а на противниците му по програма до края се присъждат служебни победи с 3:0.