Първенство на България - трето ниво

Сезон Зона Първо място Второ място Трето място
Трета лига
2020/2021 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2019/2020 СевероизточнаДобруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)Устрем Д (Дончево)
СеверозападнаЯнтра 2019 (Габрово)Севлиево (Севлиево)Вихър (Славяново)
ЮгозападнаМиньор (Перник)Септември (Симитли)Спортист 2009 (Своге)
ЮгоизточнаСозопол (Созопол)Загорец (Нова Загора)Марица 1921 (Пловдив)
2018/2019 СевероизточнаСпартак 1918 (Варна)Суворово 1 (Суворово)Светкавица Търговище (Търговище)
СеверозападнаСпартак (Плевен)Янтра Габрово (Габрово)Севлиево (Севлиево)
ЮгозападнаХебър 1918 (Пазарджик)Оборище (Панагюрище)Вихрен 1925 (Сандански)
ЮгоизточнаНефтохимик 1962 (Бургас)Созопол (Созопол)Загорец (Нова Загора)
2017/2018 СевероизточнаДобруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)Локомотив (Русе)
СеверозападнаКариана (Ерден)Севлиево (Севлиево)Вихър (Славяново)
ЮгозападнаЦСКА 1948 (София)Хебър 1918 (Пазарджик)Вихрен 1925 (Сандански)
ЮгоизточнаАрда (Кърджали)Загорец (Нова Загора)Миньор (Раднево)
2016/2017 СевероизточнаЧерноморец (Балчик)Добруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)
СеверозападнаЛитекс (Ловеч)Кариана (Ерден)Севлиево (Севлиево)
ЮгозападнаСтрумска слава 1927 (Радомир)Септември (Симитли)Миньор (Перник)
ЮгоизточнаЗагорец (Нова Загора)Марица (Пловдив)Карнобат (Карнобат)
"В" Аматьорски футболни групи
2015/2016 СевероизточнаЧерноморец (Балчик)Калиакра (Каварна)Суворово 1 (Суворово)
СеверозападнаЕтър В.Търново (Велико Търново)Ботев (Враца)Академик (Свищов)
ЮгозападнаЦСКА (София)Витоша (Бистрица, обл.София ст.)Сливнишки герой (Сливница)
ЮгоизточнаНесебър (Несебър)Розова долина (Казанлък)Загорец (Нова Загора)
2014/2015 СевероизточнаДунав 2010 (Русе)Черноморец (Балчик)Калиакра (Каварна)
СеверозападнаСпартак Плевен (Плевен)Етър В.Търново (Велико Търново)Академик (Свищов)
ЮгозападнаОборище (Панагюрище)Миньор (Перник)Пирин (Гоце Делчев)
ЮгоизточнаПоморие (Поморие)Гигант (Съединение)Димитровград 1947 (Димитровград)
2013/2014 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2012/2013 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2011/2012 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2010/2011 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2009/2010 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2008/2009 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2007/2008Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2006/2007Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2005/2006Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2004/2005Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2003/2004Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2002/2003Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2001/2002Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2000/2001Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1999/2000Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1998/1999Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1997/1998Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1996/1997Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1995/1996Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1994/1995Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
"В" Републикански футболни групи
1992/1993Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1991/1992Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1990/1991Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1989/1990Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1988/1989Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1987/1988Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1986/1987Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1985/1986Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1984/1985Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1983/1984Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1982/1983Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1981/1982 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
Зонови футболни групи
1978/1979"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1977/1978"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1976/1977"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1975/1976"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1973/1974"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1972/1973"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1971/1972"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1970/1971"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1969/1970"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1968/1969"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1967/1968"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1966/1967"Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1961/1962 СевероизточнаЗдравко Бомбов (Река Девня)Корабостроител (Варна)Панайот Волов (Коларовград)
СевернаАкадемик (Свищов)Ангел Кънчев (Трявна)Димитър Бурков (Търговище)
СеверозападнаСпартак (Койнаре)Гигант (Белене)Септемврийска слава (Михайловград)
ЮгозападнаБотев (Благоевград)ВИФ "Георги Димитров" (София)
Орлин (Пирдоп)
ЮжнаЛевски (Карлово)Шипка (Асеновград)Чепинец (Велинград)
ЮгоизточнаГенерал Заимов (Сливен)Яворов (Чирпан)Миньор (Бургас)
1960/1961Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1959/1960Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
"Б" Републикански футболни групи
1956Североизточна
Северна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Южна
Югоизточна
1955Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1954Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1953Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна