Първенство на България - трето ниво

Сезон Зона Първо място Второ място Трето място
Трета лига
2019/2020 Североизточна Добруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)Устрем Д (Дончево)
Северозападна Янтра 2019 (Габрово)Севлиево (Севлиево)Вихър (Славяново)
Югозападна Миньор (Перник)Септември (Симитли)Спортист 2009 (Своге)
Югоизточна Созопол (Созопол)Загорец (Нова Загора)Марица 1921 (Пловдив)
2018/2019 Североизточна Спартак 1918 (Варна)Суворово 1 (Суворово)Светкавица Търговище (Търговище)
Северозападна Спартак (Плевен)Янтра Габрово (Габрово)Севлиево (Севлиево)
Югозападна Хебър 1918 (Пазарджик)Оборище (Панагюрище)Вихрен 1925 (Сандански)
Югоизточна Нефтохимик 1962 (Бургас)Созопол (Созопол)Загорец (Нова Загора)
2017/2018 Североизточна Добруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)Локомотив (Русе)
Северозападна Кариана (Ерден)Севлиево (Севлиево)Вихър (Славяново)
Югозападна ЦСКА 1948 (София)Хебър 1918 (Пазарджик)Вихрен 1925 (Сандански)
Югоизточна Арда (Кърджали)Загорец (Нова Загора)Миньор (Раднево)
2016/2017 Североизточна Черноморец (Балчик)Добруджа 1919 (Добрич)Суворово 1 (Суворово)
Северозападна Литекс (Ловеч)Кариана (Ерден)Севлиево (Севлиево)
Югозападна Струмска слава 1927 (Радомир)Септември (Симитли)Миньор (Перник)
Югоизточна Загорец (Нова Загора)Марица (Пловдив)Карнобат (Карнобат)
"В" Аматьорски футболни групи
2015/2016 Североизточна Черноморец (Балчик)Калиакра (Каварна)Суворово 1 (Суворово)
Северозападна Етър В.Търново (Велико Търново)Ботев (Враца)Академик (Свищов)
Югозападна ЦСКА (София)Витоша (Бистрица, обл.София ст.)Сливнишки герой (Сливница)
Югоизточна Несебър (Несебър)Розова долина (Казанлък)Загорец (Нова Загора)
2014/2015 Североизточна Дунав 2010 (Русе)Черноморец (Балчик)Калиакра (Каварна)
Северозападна Спартак Плевен (Плевен)Етър В.Търново (Велико Търново)Академик (Свищов)
Югозападна Оборище (Панагюрище)Миньор (Перник)Пирин (Гоце Делчев)
Югоизточна Поморие (Поморие)Гигант (Съединение)Димитровград 1947 (Димитровград)
2013/2014 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2012/2013 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2011/2012 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2010/2011 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2009/2010 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2008/2009 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2007/2008 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2006/2007 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2005/2006 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2004/2005 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2003/2004 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2002/2003 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2001/2002 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
2000/2001 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1999/2000 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1998/1999 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1997/1998 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1996/1997 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1995/1996 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1994/1995 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
"В" Републикански футболни групи
1992/1993 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1991/1992 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1990/1991 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1989/1990 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1988/1989 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1987/1988 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1986/1987 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1985/1986 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1984/1985 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1983/1984 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1982/1983 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1981/1982 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
Зонови футболни групи
1978/1979 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1977/1978 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1976/1977 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1975/1976 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1973/1974 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1972/1973 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1971/1972 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1970/1971 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1969/1970 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1968/1969 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1967/1968 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1966/1967 "Черно море"
"Янтра"
"Мизия"
"Витоша"
"Тракия"
"Загоре"
1961/1962 Североизточна Здравко Бомбов (Река Девня) Корабостроител (Варна) Панайот Волов (Коларовград)
Северозападна Академик (Свищов) Ангел Кънчев (Трявна) Димитър Бурков (Търговище)
Северна Спартак (Койнаре) Гигант (Белене) Септемврийска слава (Михайловград)
Югозападна Ботев (Благоевград)ВИФ "Георги Димитров" (София)
Орлин (Пирдоп)
Южна Левски (Карлово) Шипка (Асеновград) Чепинец (Велинград)
Югоизточна Генерал Заимов (Сливен) Яворов (Чирпан) Миньор (Бургас)
1960/1961 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
1959/1960 Североизточна
Северозападна
Югозападна
Югоизточна
"Б" Републикански футболни групи
1956 Североизточна
Северна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Южна
Югоизточна
1955 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1954 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна
1953 Североизточна
Северозападна
Софийска
Югозападна
Югоизточна