« Купа на България 2024/25

Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от Трета лига и от ОГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител. Следват мачове между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални съвета на БФС, докато не бъдат излъчени по четири отбор от всеки ЗС, общо 16.
  - Носителят на Купата на Аматьорската лига от изминалия сезон /Фратрия (Бенковски, обл.Варна)/, ако заяви участие, автоматично влиза като част от квотата на своя зонален съвет /Варна/ без да играе квалификации (през този сезон Фратрия участва като отбор от Втора лига и квотата не се ползва).
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво. Ако двата отбора са от едно и също ниво, домакинството се определя с жребий.
  - Представителите на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до _ 2024 г., _, 17:00 ч.

Представители на ЗС

Североизточна България:
Северозападна България:
Югозападна България:
Югоизточна България:

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Финална фаза

Предварителен кръг

Регламент
  - В този кръг участват 32 отбора:
    > 16-те представителя на ЗС от Предварителната фаза:
    > 16 от 20-те отбори от Втора лига:
      > Ботев II (Пловдив), Лудогорец 1945 II (Разград), ФК ЦСКА 1948 II (София) и ЦСКА II (София) нямат право на участие в турнира като втори отбори;
  - 32-а отбора се разпределят в 16 двойки с частично дирижиран жребий.
  - При жребият отборите се разпределят в 2 урни както следва:
    > първа урна: 16-те отбора от Втора лига;
    > втора урна: 16-те отбора от Предварителната фаза.
  - 16-те двойки се определят като отборите от едната урна се противопоставят на отборите от другата урна.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от втора урна.
  - 16-те победителя отбор продължават в следващия кръг.

> 16-те отбора от Първа лига.
  - 32-та отбора се разпределят в 16 двойки с частично дирижиран жребий.
    > първа урна: 16-те отбора от Първа лига;
    > втора урна: 16-те отбора от Предварителния кръг.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 29-31 октомври 2024 г.

нагоре

Втори кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Домакин във всяка среща е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 13-16 декември 2024 г.

нагоре

Трети кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Втори кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 25-27 февруари 2025 г.

нагоре

Четвърти кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Трети кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство в общия резултат от двата мача се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Домакин в първата среща на всяка от двойките е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 8-9 април и 22-23 април 2025 г.

нагоре

Пети кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Четвърти кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална двойка.
  - Финалът се играе на Национален стадион "Васил Левски" в София.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Носителят на купата се класира за Лига Европа. Ако носителят си е осигурил класиране за Шампионска лига през първенството, квотата за Лига Европа взима заелият 2-о място в Първа лига отбор.

Мач: 22 май 2025 г.