« Купа на България 2018/19


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от Трета лига и от ОГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител. Следват мачове между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални съвета на БФС, докато не бъдат излъчени по един отбор от всеки ЗС, общо 4.
  - Представителите на Североизточна и Северозападна България се срещат помежду си за излъчване на представител за цяла Северна България.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво. Ако двата отбора са от едно и също ниво, домакинството се определя с жребий.
  - Представителите на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до 10 септември 2018 г., понеделник, 17:00 ч.

Представители на ЗС

Северна България: 
Югозападна България: 
Югоизточна България: 

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

Спартак 1918 (Варна) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Добрич

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Шумен

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Търговище

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Русе

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Силистра

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Разград

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Междуобластни квалификации

Поток Варна/Добрич/Шумен

Спартак 1918 (Варна) е единствен отбор в потока.

Поток Русе/Силистра/Разград/Търговище

Няма желаещи да участват отбори от областите в потока.

Североизточна България

Спартак 1918 (Варна) е представител на Североизточна България.

нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Габрово

                           Финал

29 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Севлиево (Севлиево) - Локомотив 1927 (Дряново)            5:2 (4:0) 

Област Плевен

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Ловеч

Априлци 2001 (Априлци) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Враца

                           Финал

22 август 2018, сряда, 18:00 ч:
в Мездра, ст."Локомотив":
Ботевъ (Брусен) - Първа атомна (Козлодуй)                 0:7 

Област Монтана

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Видин

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Междуобластни квалификации

Северозападна България

                           Първи кръг

29 август 2018, сряда, 17:00 ч:
Априлци 2001 (Априлци) - Първа атомна (Козлодуй)          1:3 (0:2) 
  [0:1 Любомир Василев 13', 0:2 Ростислав Данчев 27', 0:3 _ 66',
   1:3 Ростислав Данчев 81']
Севлиево (Севлиево)                                       почива

                           Финал

5 септември 2018, сряда, 17:00 ч:
Севлиево (Севлиево) - Първа атомна (Козлодуй)             2:0 (1:0) 
  [1:0 Борислав Трендафилов 22', 2:0 Димитър Байдаков 80']

нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

Локомотив 2016 (София) единствен от областта подава заявка за участие.

Област София

Ком 98 (Годеч) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Перник

Черногорец 1946 (Ноевци) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Благоевград

Вихрен 1925 (Сандански) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Кюстендил

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Пазарджик

Хебър 1918 (Пазарджик) единствен от областта подава заявка за участие.

Междуобластни квалификации

Югозападна България

                           Първи кръг

25 август 2018, събота, 18:00 ч:
Ком 98 (Годеч) - Черногорец 1946 (Ноевци)                 1:3 
Локомотив 2016 (София)                                    почива
Вихрен 1925 (Сандански)                                   почива
Хебър 1918 (Пазарджик)                                    почива

                           1/2 финали

29 август 2018, сряда, 17:00 ч:
Черногорец 1946 (Ноевци) - Вихрен 1925 (Сандански)        0:5 
в кв.Требич, София:
Локомотив 2016 (София) - Хебър 1918 (Пазарджик)           1:14 (0:5) 

                           Финал

5 септември 2018, сряда, 17:00 ч:
Хебър 1918 (Пазарджик) - Вихрен 1925 (Сандански)          3:1 (0:1) 

нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

                           Първи кръг

15 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Раковски (Раковски) - Борислав 2009 (Първомай)            3:0 сл. 
Сокол (Марково) - Марица 1921 (Пловдив)                   1:3 (0:2) 
  [0:1 Тодор Тимонов 29', 0:2 Милен Танчев 40', 1:2 Добрин Орловски 61',
   1:3 Атанас Савов 84']
Атлетик (Куклен) - Асеновец 2005 (Асеновград)             4:1 

                           Втори кръг

22 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Раковски (Раковски) - Атлетик (Куклен)                    3:6 
Марица 1921 (Пловдив)                                     почива

                           Финал

29 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Атлетик (Куклен) - Марица 1921 (Пловдив)                  2:1 (1:1) 
  [0:1 Даниел Спасов 11', 1:1 Иван Площаков 25', 2:1 Мирослав Кайряков 80']
  [ид: Тодор Тимонов (М) 11']

Област Смолян

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Област Хасково

Свиленград 1921 (Свиленград) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Кърджали

Върбица 2006 (Бенковски) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Стара Загора

Розова долина (Казанлък) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Сливен

Загорец (Нова Загора) единствен от областта подава заявка за участие.

Област Бургас

                           Първи кръг

8 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Черноморец 1919 (Бургас) - Свети Никола (Бургас)          9:1 (6:1) 
  [1:0 Станимир Митев 3', 1:1 Димитър Демирев 4', 2:1 Жулиен Парушев 12',
   4:1 Георги Бинев 18',24'; 5:1 Даниел Бенчев 30', 6:1 Георги Бинев 40',
   7:1 Димитър Пейчев 2п, 8:1 Жулиен Парушев 2п, 9:1 Димитър Пейчев 2п]
Созопол (Созопол)                                         почива

                           Финал

15 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Созопол (Созопол) - Черноморец 1919 (Бургас)              1:0 (0:0) 
  [1:0 Кристиян Иванов 67']

Област Ямбол

Няма желаещи да участват отбори от областта.

Междуобластни квалификации

Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали

                           Първи кръг

29 август 2018, сряда, 18:00 ч:
в Хасково, ст."Хасково":
Свиленград 1921 (Свиленград) - Върбица 2006 (Бенковски)   1:0 (0:0) 
  [1:0 _ 90']
Атлетик (Куклен)                                          почива

                           Финал

4 септември 2018, вторник, 16:00 ч:
в Димитровград, ст."Раковски":
Свиленград 1921 (Свиленград) - Атлетик (Куклен)           0:2 

Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол

                           Първи кръг

22 август 2018, сряда, 18:00 ч:
Розова долина (Казанлък) - Загорец (Нова Загора)          1:2 (0:0) 
Созопол (Созопол)                                         почива

                           Финал

29 август 2018, сряда, 18:00 ч:
няма информация за домакинството:
Загорец (Нова Загора) - Созопол (Созопол)                 0:3 сл. * 
* - Загорец се отказва от участие.

Югоизточна България

                           Финал

12 септември 2018, сряда, 17:00 ч:
в Нова Загора:
Атлетик (Куклен) - Созопол (Созопол)                      1:0 

нагоре

Междузонови квалификации

Северна България

                           Финал

12 септември 2018, сряда, 17:00 ч:
в Търговище, ст."Димитър Бурков":
Спартак 1918 (Варна) - Севлиево (Севлиево)                1:0 (0:0) 

нагоре



Финална фаза

Първи кръг (1/16 финали)

Ботев (Гълъбово) Витоша (Бистрица)
Несебър (Несебър) Лудогорец 1945 (Разград)
Локомотив (Горна Оряховица) Дунав 2010 (Русе)
Добруджа 1919 (Добрич) Локомотив 1929 (София)
Хебър 1918 (Пазарджик) Берое (Стара Загора)
ЦСКА 1948 (София) Ботев (Пловдив)
Арда 1924 (Кърджали) Черно море (Варна)
Черноморец (Балчик) Ботев (Враца)
Кариана (Ерден) Септември (София)
Спартак 1918 (Варна) Верея (Стара Загора)
Поморие (Поморие) Локомотив 1926 (Пловдив)
Пирин (Благоевград) Славия 1913 (София)
Монтана 1921 (Монтана) ЦСКА (София)
Литекс (Ловеч) Етър ВТ (Велико Търново)
Струмска слава 1927 (Радомир) Царско село 2015 (София)
Атлетик (Куклен) Левски (София)


Първи кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 3-те представителя на ЗС от Предварителната фаза, 15-те отбора от  Втора лига (без единия II отбор) и 14-те отбора от Първа лига (общо 32 отбора).
  - 32-та отбора чрез се разпределят в 16 двойки с частично дирижиран жребий.
  - При жребият отборите се разпределят в 2 урни както следва:
    > първа урна: 14-те отбора от "А" ФГ и 2-те отбора от "Б" ФГ, заели най-предни места в класирането на групата през изминалия сезон - Локомотив 1929 (София) и Царско село 2015 (София).
    > втора урна: 3-те представителя на ЗС и 13-те отбора от "Б" ФГ, които не попадат в първа урна.
  - 16-те двойки се определят, като отборите от едната урна се противопоставят на отборите от другата урна.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от втора урна.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 29 август 2018 г., сряда, 11:00 ч, Национална футболна база, кв.Бояна, София

25 септември 2018, вторник, 16:00 ч:
Ботев (Гълъбово) - Витоша (Бистрица, обл.София ст.)        - 
Добруджа 1919 (Добрич) - Локомотив 1929 (София)            - 
Хебър 1918 (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)              - 
Кариана (Ерден) - Септември (София)                        - 
Поморие (Поморие) - Локомотив 1926 (Пловдив)               - 
Струмска слава 1927 (Рад) - Царско село 2015 (София)       - 
в Пловдив, ст."Локомотив":
Атлетик (Куклен) - Левски (София)                          -  /пряко по Диема спорт/ 
25 септември 2018, вторник, 17:00 ч:
Литекс (Ловеч) - Етър ВТ (Велико Търново)                  - 
25 септември 2018, вторник, 19:00 ч:
Монтана 1921 (Монтана) - ЦСКА (София)                      -  /пряко по Диема спорт/ 
26 септември 2018, сряда, 16:00 ч:
Несебър (Несебър) - Лудогорец 1945 (Разград)               -  /пряко по Диема спорт/ 
Арда 1924 (Кърджали) - Черно море (Варна)                  - 
26 септември 2018, сряда, 17:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав 2010 (Русе)            - 
26 септември 2018, сряда, 18:00 ч:
Черноморец (Балчик) - Ботев (Враца)                        - 
26 септември 2018, сряда, 19:00 ч:
ЦСКА 1948 (София) - Ботев (Пловдив)                        -  /пряко по Диема спорт/ 
27 септември 2018, четвъртък, 19:00 ч:
в Балчик, Градски стадион:
Спартак 1918 (Варна) - Верея (Стара Загора)                - 
Пирин (Благоевград) - Славия 1913 (София)                  -  /пряко по Диема спорт/ 

нагоре


Втори кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 30 октомври-1 ноември 2018 г., вторник-четвъртък

нагоре


Трети кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Втори кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 9-10 февруари 2019 г., събота-неделя

нагоре


Четвърти кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Трети кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Домакин в първата среща на всяка от двойките е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _
Мачове: 2-3 април 2019 г., вторник-сряда и 23-25 април 2019 г., вторник-четвъртък

нагоре


Пети кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Четвърти кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална двойка.
  - Финалът се играе на Национален стадион "Васил Левски" в София.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.

Мачове: 15 май 2019 г., сряда

нагоре