Трета лига 2017/18

Карта на българия Североизточна Трета лига Северозападна Трета лига Югозападна Трета лига Югоизточна Трета лига

Североизточна Трета лига


                           Актуални мачове:

19 май 2018, събота, 17:00 ч / XXXI кръг:
Септември 98 (Тервел) - Локомотив (Русе)                  2:1 (1:0) 
Светкавица Търговище (Търговище) - Хитрино (Хитрино)      3:1 (0:0) 
Ботев (Нови пазар) - Суворово 1 (Суворово)                0:4 (0:2) 
Спартак 1918 (Варна) - Добруджа 1919 (Добрич)             0:1 (0:0) 
20 май 2018, неделя, 17:00 ч / XXXI кръг:
Кубрат 2016 (Кубрат) - Бенковски (Бяла, обл.Русе)          - 
22 май 2018, вторник, 18:00 ч / XXXII кръг:
Добруджа 1919 (Добрич) - Кубрат 2016 (Кубрат)              - 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Добруджа 1919 (Добрич)             29   27   2   0   98:10   83        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Суворово 1 (Суворово)              28   19   3   6   77:20   60               
 3. Хитрино (Хитрино)                  28   13   8   7   41:35   47               
 4. Септември 98 (Тервел)              29   14   4  11   48:45   46               
 5. Локомотив (Русе)                   28   13   6   9   39:31   45               
 6. Калиакра (Каварна)                 28   11   6  11   36:42   39                [1 1 0  2:1  4]
 7. Светкавица Търговище (Търговище)   28   11   6  11   43:24   39                [0 1 1  1:2  1]
 8. Спартак 1918 (Варна)               28   10   4  14   41:59   34 [+][*]        
 9. Ботев (Нови пазар)                 28    6   3  19   25:69   21               
10. Кубрат 2016 (Кубрат)               27    4   5  18   21:53   17    [*]        
-------------------------------------------------------------------
11. Бенковски (Бяла, обл.Русе)         29    2   3  24   18:99    9 [+]    Изпада 
--. Доростол 2013 (Силистра)            0    0   0   0    0:0     -    [*] Изваден

Бележки
  - На 21 юни 2017 г. Спартак 1918 (Варна) се обединява с ФК Спартак (Варна) в Спартак 1918 (Варна).
  - С началото на сезона влиза в сила преименуването на Кубрат 2007 (Кубрат) в Кубрат 2016, извършено на 30 август 2016 г.
  - Доростол 2013 (Силистра) играе домакинските си мачове на ст."Луи Айер" в Силистра.
  - Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове през есента на ст.на РУ "Ангел Кънчев" в Русе, а през пролетта - на ст."Дунав" в Русе.
  - Светкавица Търговище (Търговище) играе домакинските си мачове на ст."Димитър Бурков" в Търговище.
  - Спартак 1918 (Варна) играе домакинските си мачове на ст."Локомотив" във Варна.
  - Доростол 2013 (Силистра) първоначално моли за отлагане на първия си мач, а в последствие така и не картотекира футболисти за новия сезон, но и не праща официален отказ от участие в първенството. В последствие Доростол 2013 е изваден от групата и мачовете му са анулирани.


Северозападна Трета лига


                           Актуални мачове:

20 май 2018, неделя, 18:00 ч / XXVIII кръг:
Бдин 1923 (Видин) - Мизия 2005 (Кнежа)                     - 
Ботев (Луковит) - Партизан (Червен бряг)                   - 
Кариана (Ерден) - Янтра (Полски Тръмбеш)                   - 
Вихър (Славяново) - Академик (Свищов)                      - 
Янтра Габрово (Габрово) - Левски 2007 (Левски)             - 
Севлиево (Севлиево) - Янтра 1919 (Габрово)                 - 
Първа атомна (Козлодуй) - Спартак (Плевен)                 - 
Трявна (Трявна) - Павликени (Павликени)                    - 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Кариана (Ерден)                    27   22   5   0   85:17   71     Влиза
-------------------------------------------------------------------
 2. Севлиево (Севлиево)                27   17   4   6   52:26   55          
 3. Вихър (Славяново)                  27   15   6   6   61:29   51          
 4. Бдин 1923 (Видин)                  27   14   5   8   48:30   47          
 5. Първа атомна (Козлодуй)            27   13   7   7   36:23   46          
 6. Левски 2007 (Левски)               27   13   5   9   39:33   44          
 7. Янтра Габрово (Габрово)            27   12   3  12   52:36   39           [0 1 0  2:2  1, 2 гола на чужд терен]
 8. Спартак (Плевен)                   27   10   9   8   37:30   39 [-]       [0 1 0  2:2  1, 0 гола на чужд терен]
 9. Академик (Свищов)                  27    9   9   9   40:38   36          
10. Партизан (Червен бряг)             27   10   4  13   29:43   34          
11. Трявна (Трявна)                    27    8   6  13   28:41   30          
12. Павликени (Павликени)              27    9   2  16   29:58   29          
13. Ботев (Луковит)                    27    8   1  18   29:57   25 [+]       [1 0 0  1:0  3]
14. Янтра (Полски Тръмбеш)             27    7   4  16   34:48   25 [+]       [0 0 1  0:1  0]
-------------------------------------------------------------------
15. Янтра 1919 (Габрово)               27    6   2  19   23:66   20 [+]      
16. Мизия 2005 (Кнежа)                 27    5   4  18   20:67   19          

Бележки
  - Спартак (Плевен) играе домакинските си мачове на ст."Плевен" в Плевен.
  - Янтра 1919 (Габрово) играе домакинските си мачове на ст."Априлов" в Габрово.
  - Янтра Габрово (Габрово) играе домакинските си мачове на ст."Христо Ботев" в Габрово.


Югозападна Трета лига


                           Актуални мачове:

19 май 2018, събота, 18:00 ч / XXXII кръг:
Ботев 1937 (Ихтиман) - Банско (Банско)                    0:0 
Сливнишки герой (Сливница) - Балкан 1929 (Ботевград)      4:0 
Марек 1915 (Дупница) - Хебър 1918 (Пазарджик)             1:3 (1:0) 
Пирин (Гоце Делчев) - Чавдар (Етрополе)                   1:1 (1:1) 
Рилски спортист 2011 (Самоков) - Пирин 1941 (Разлог)      3:1 
ЦСКА 1948 (София) - Германея (Сапарева баня)              7:1 (3:0) 
Свобода 2011 (Пещера) - ОФК Елин Пелин (Елин Пелин)       3:3 
в Коларово:
Беласица (Петрич) - Вихрен 1925 (Сандански)               2:1 
19 май 2018, събота, 20:00 ч / XXXII кръг:
Септември (Симитли) - Миньор (Перник)                     1:4 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. ЦСКА 1948 (София)                  32   28   4   0   92:16   88 [+] Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Хебър 1918 (Пазарджик)             32   27   1   4   69:21   82           
 3. Вихрен 1925 (Сандански)            32   18   4  10   68:49   58           
 4. Банско (Банско)                    32   14   9   9   45:31   51 [-]       
 5. Миньор (Перник)                    32   15   5  12   49:39   50           
 6. Чавдар (Етрополе)                  32   13   9  10   60:48   48           
 7. Септември (Симитли)                32   13   8  11   42:33   47           
 8. Сливнишки герой (Сливница)         32   12   8  12   48:39   44           
 9. Балкан 1929 (Ботевград)            32   10  10  12   47:55   40           
10. Пирин 1941 (Разлог)                32   10   8  14   38:35   38            [2 0 0  6:3  6]
11. Беласица (Петрич)                  32   10   8  14   37:45   38            [0 0 2  3:6  0]
12. Ботев 1937 (Ихтиман)               32   11   4  17   37:61   37            [1 1 0  2:1  4]
13. Свобода 2011 (Пещера)              32   10   7  15   36:56   37            [0 1 1  1:2  1]
14. Марек 1915 (Дупница)               32   10   6  16   33:45   36           
15. Рилски спортист 2011 (Самоков)     32    9   6  17   37:47   33           
16. Германея (Сапарева баня)           32    8   7  17   34:63   31           
-------------------------------------------------------------------
17. Пирин (Гоце Делчев)                32    7   7  18   25:65   28           
18. ОФК Елин Пелин (Елин Пелин)        32    6   3  23   34:83   21 [+] Изпада

Бележки
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове в Коларово.
  - Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) играе домакинските си мачове на ст."Левски" в гр.Елин Пелин.
  - ЦСКА 1948 (София) играе домакинските си мачове в кв.Драгалевци, София.


Югоизточна Трета лига


                           Актуални мачове:

18 май 2018, петък, 18:00 ч / XXXII кръг:
Ямбол 1915 (Ямбол) - Арда (Кърджали)                      0:2 (0:0) 
19 май 2018, събота, 18:00 ч / XXXII кръг:
Верея II (Стара Загора) - Загорец (Нова Загора)           0:4 
Миньор (Раднево) - Сокол (Марково)                        2:0 
Свиленград 1921 (Свиленград) - Гигант (Съединение)        3:1 
Асеновец 2005 (Асеновград) - Димитровград 1947 (Дмгр)     5:1 
Борислав 2009 (Първомай) - Евроколеж (Пловдив)            4:2 
Раковски 2011 (Раковски) - Карнобат (Карнобат)            2:1 
20 май 2018, неделя, 18:00 ч / XXXII кръг:
Левски (Карлово) - Атлетик (Куклен)                        - 
Тунджа 2006 (Ягода) - Розова долина (Казанлък)             - сл. 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Арда (Кърджали)                    32   29   3   0  133:7    90        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Загорец (Нова Загора)              32   20   5   7   61:25   65               
 3. Миньор (Раднево)                   32   17   7   8   62:31   58               
 4. Розова долина (Казанлък)           31   15   5  11   55:39   50                [4 0 2 11:7 12]
 5. Борислав 2009 (Първомай)           32   15   5  12   64:49   50                [2 2 2 10:8  8]
 6. Атлетик (Куклен)                   31   15   5  11   50:46   50                [2 2 2  8:13 8]
 7. Сокол (Марково)                    32   15   5  12   58:44   50 [+]            [1 2 3  8:9  5]
 8. Левски (Карлово)                   31   15   3  13   46:49   48 [-]           
 9. Асеновец 2005 (Асеновград)         32   14   5  13   51:53   47               
10. Карнобат (Карнобат)                32   14   4  14   59:48   46               
11. Димитровград 1947 (Димитровград)   32   13   3  16   40:60   42               
12. Евроколеж (Пловдив)                32   12   5  15   60:65   41               
13. Свиленград 1921 (Свиленград)       32   12   4  16   46:85   40                [1 1 0  4:2  4]
14. Гигант (Съединение)                32   11   7  14   28:50   40                [0 1 1  2:4  1]
-------------------------------------------------------------------
15. Ямбол 1915 (Ямбол)                 32   10   5  17   57:54   35 [+][*]        
16. Верея II (Стара Загора)            32   10   3  19   41:82   33        Изпада 
17. Раковски 2011 (Раковски)           32   10   2  20   39:60   32        Изпада 
18. Тунджа 2006 (Ягода)                31    0   2  29   15:118   2 [+][*] Изваден

Бележки
  - Ураган (Бояджик), 8-ми през изминалия сезон; променя идентичността си на Ямбол 1915 (Ямбол). Клубът на Бояджик се възстановява като Априлец 2017 (Бояджик) и се включва в "Б" ОФГ Ямбол.
  - Верея II (Стара Загора) играе домакинските си мачове на ст."Трейс арена" в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора.
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Раковски 2011 (Раковски) играе домакинските си мачове на ст."Франц Коков" в кв.Генерал Николаево, Раковски.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - На 23 март 2018 г. Тунджа 2006 (Ягода) се отказва от по-нататъшно участие. Резултатите му до този момент се зачитат, а на противниците му по програма до края се присъждат служебни победи с 3:0.