« "В" Аматьорски футболни групи 2014/15 »

Bulgaria Североизточна Северозападна Югозападна Югоизточна

Североизточна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Дунав 2010 (Русе)                  30   28   1   1  121:11   85 [-]    Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Черноморец (Балчик)                30   24   4   2   85:14   76              
 3. Калиакра (Каварна)                 30   23   3   4   93:21   72 [-]          
 4. Суворово 1 (Суворово)              30   19   2   9   47:38   59              
 5. Тича 1948 (Долни чифлик)           30   17   2  11   59:38   53              
 6. Бенковски (Бяла, обл.Русе)         30   15   4  11   46:39   49    [*]       
 7. Септември 98 (Тервел)              30   15   1  14   43:46   46              
 8. Светкавица Търговище (Търговище)   30   14   3  13   42:44   45               [2 0 0  3:1  6]
 9. Кубрат 2007 (Кубрат)               30   14   3  13   48:45   45               [0 0 2  1:3  0]
10. Ботев (Нови пазар)                 30   12   2  16   45:61   38              
11. Белица (Белица)                    30   10   4  16   39:58   34              
12. Шумен 1929 (Шумен)                 30    9   5  16   41:52   32              
13. Две могили (Две могили)            30    6   4  20   19:53   22              
14. Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна)  30    6   3  21   25:68   21              
-------------------------------------------------------------------
15. Провадия (Провадия)                30    4   1  25   30:109  13        Изпада
16. Доростол 2013 (Силистра)           30    2   2  26   12:98    8 [+][*] Изпада

Бележки
  - На 17 юни 2014 Бенковски (Бяла, обл.Русе), шампион на Североизточна "В" АФГ през изминалия сезон; се отказва от участие в "Б" ФГ. Светкавица Търговище (Търговище), 2-ри през изминалия сезон; също отказва да попълни освободените в "Б" ФГ места.
  - В края на юли 2014 Брадвари 08 (Брадвари), 3-ти в ОФГ Силистра - изток през изминалия сезон; се обединява със сформирания през 2013 отбор на Доростол 2013 (Силистра), който не участва със свои отбори в състезания през изминалия сезон. Новият отбор е Доростол 2013 (Силистра) и под това име влиза в Североизточна "В" АФГ.
  - Дунав 2010 (Русе) играе домакинските си мачове на Градски стадион в Русе.
  - Доростол 2013 (Силистра) играе домакинските си мачове на ст."Луи Айер" в Силистра.
  - Черноморец 2003 (Бяла) играе домакинските си мачове в Аксаково заради ремонт на стадиона в Бяла.
  - Тича 1948 (Долни чифлик) играе домакинските си мачове на ст."Младост" във Варна.
  - Суворово 1 (Суворово) играе домакинските си мачове през есента в кв.Повеляново, Девня, заради ремонт на стадиона в Суворово.
  - Черноморец (Балчик) играе домакинските си мачове през есента на ст."Албена-1" в КК Албена заради ремонт на стадиона в Балчик.


Северозападна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Спартак Плевен (Плевен)            26   23   2   1   92:8    71        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Етър В.Търново (Велико Търново)    26   19   5   2   68:19   62               
 3. Академик (Свищов)                  26   17   3   6   56:19   54 [-]           
 4. Бдин 1923 (Видин)                  26   17   1   8   61:35   52               
 5. Левски 2007 (Левски)               26   14   5   7   43:24   47               
 6. Ботев (Луковит)                    26   12   1  13   46:53   37               
 7. Янтра Габрово (Габрово)            26    9   5  12   43:54   32               
 8. Ком (Берковица)                    26    9   3  14   43:64   30                [2 0 2 10:8  6]
 9. Павликени (Павликени)              26    9   3  14   39:54   30                [2 0 2  9:8  6]
10. Ювентус (Малчика)                  26    9   3  14   37:56   30 [+]            [2 0 2  6:9  6]
11. Партизан (Червен бряг)             26    8   5  13   39:62   29               
12. Ботев 2008 (Козлодуй)              26    5   6  15   31:45   21               
-------------------------------------------------------------------
13. Ситомир (Никопол)                  26    1   1  24   12:83    1    [*] Изваден
14. Видима-Раковски (Севлиево)         26    7   3  16   23:57   24    [*] Изваден

Бележки
  - На 30 юни 2014 Локомотив (Горна Оряховица), 2-ри през изминалия сезон; е допълнително допуснат до участие в "Б" ФГ, за да попълни едно от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.
  - Етър Велико Търново (Велико Търново) играе домакинските си мачове от III до VIII кръг включително на ст."Ангел Кънчев" в Трявна; а от X до ХХ кръг включително - на ст."Христо Ботев" в Дебелец заради ремонт на пистата на ст."Ивайло" във Велико Търново.
  - Павликени (Павликени) играе домакинските си мачове от ХI кръг в Лесичери заради ремонт на ст."Ганчо Панов" в Павликени.
  - На 12 декември 2015 г. Видима-Раковски (Севлиево) се отказва от по-нататъшно участие по финансови причини. Резултатите му до момента се зачитат, а на противниците му през пролетта се присъждат служебни победи с 3:0.
  - На 2 април 2015 г. Ситомир (Никопол) е изваден от групата за второ неявяване без уважителни причини. Преди това на 26 март 2015 г. от актива на отбора са отнети 3 точки заради първо неявяване без уважителни причини. Резултатите му до този момент се зачитат, а на противниците му по програма до края се присъждат служебни победи с 3:0.


Югозападна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Оборище (Панагюрище)               30   22   4   4   91:21   70        Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Миньор (Перник)                    30   20   5   5   56:21   65               
 3. Пирин (Гоце Делчев)                30   18   8   4   53:18   62 [-][*]        
 4. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)   30   18   6   6   57:22   60 [-]           
 5. Сливнишки герой (Сливница)         30   17   7   6   69:38   58               
 6. Беласица (Петрич)                  30   16   3  11   48:33   51               
 7. Струмска слава 1927 (Радомир)      30   12   6  12   38:36   42               
 8. Вихрен 1925 (Сандански)            30   11   6  13   37:40   39               
 9. Велбъжд (Кюстендил)                30   11   4  15   38:42   37                [1 0 1  5:2  3]
10. Конелиано (Герман)                 30   11   4  15   46:80   37 [+]            [1 0 1  2:5  3]
11. Балкан (Варвара)                   30   11   1  18   47:69   34               
12. Германея (Сапарева баня)           30   10   3  17   32:55   33               
13. Чепинец (Велинград)                30    9   5  16   35:58   32               
14. Рилски спортист 2011 (Самоков)     30    7   6  17   26:46   27 [+]           
-------------------------------------------------------------------
15. Спортист 2012 (Своге)              30    5   5  20   26:69   20        Изпада 
16. Места 2005 (Хаджидимово)           30    4   3  23   15:66   15    [*] Изваден

Бележки
  - На 30 юни 2014 Пирин (Гоце Делчев), 13-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и изпаднал в "Б" ФГ; не получава лиценз за групата. Отборът има право да се включи в Югозападна "В" АФГ и се възползва от него.
  - На 30 юни 2014 Перун (Кресна), 2-ри през изминалия сезон; е допълнително допуснат до участие в "Б" ФГ, за да попълни едно от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.
  - Велбъжд (Кюстендил) играе домакинските си мачове на ст."Осогово" в Кюстендил.
  - ФК Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - Конелиано (Герман) играе домакинските си мачове от I до III кръг включително на Градски стадион в Своге заради ремонт на стадиона в Герман. През пролетта отборът играе домакинските си мачове на ст."Драгалевци" в кв.Драгалевци, София.
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове през пролетта в Коларово, заради неразбирателство с арендатора на ст."Цар Самуил" в Петрич.
  - На 21 април 2015 г. Места 2005 (Хаджидимово) е изваден от групата заради напускане на терена в мача си от XXIII кръг с Рилски спортист 2011. Резултатите му до този момент се зачитат, а на противниците му до края на сезона се присъждат служебни победи с 3:0.


Югоизточна "В" група


                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Поморие (Поморие)                  30   23   4   3   66:16   73 [+][*] Влиза  
-------------------------------------------------------------------
 2. Гигант (Съединение)                30   18   7   5   63:25   61               
 3. Димитровград 1947 (Димитровград)   30   17   7   6   51:23   58               
 4. Розова долина (Казанлък)           30   15   6   9   47:30   51               
 5. Евроколеж (Пловдив)                30   15   5  10   43:33   50                [2 0 0  3:1  6]
 6. Миньор (Раднево)                   30   15   5  10   48:38   50                [0 0 2  1:3  0]
 7. Загорец (Нова Загора)              30   13   7  10   50:31   46                [2 0 0  4:1  6]
 8. Асеновец 2005 (Асеновград)         30   13   7  10   58:35   46                [0 0 2  1:4  0]
 9. Свиленград 1921 (Свиленград)       30   13   6  11   50:39   45               
10. Несебър (Несебър)                  30   12   7  11   47:36   43               
11. Марица (Пловдив)                   30   12   3  15   38:53   36 [+][*]        
12. Тунджа 1915 (Ямбол)                30    9   8  13   34:45   32    [*]         [1 0 1  5:4  3]
13. Спартак-С 94 (Пловдив)             30    9   5  16   27:49   32                [1 0 1  4:5  3]
14. Левски (Карлово)                   30    7   7  16   23:48   28               
15. Сливен 2000 (Сливен)               30    4   3  23   26:95   15               
-------------------------------------------------------------------
16. Стара Загора (Стара Загора)        30    1   1  28   17:92    4 [+][*] Изваден
--. Родопа Смолян (Смолян)              0    0   0   0    0:0     - [+][*]        
--. Елхово (Елхово)                     0    0   0   0    0:0     - [+][*]        

Бележки
  - На 30 юни 2014 Нефтохимик 1962 (Бургас), 12-ти; и Любимец 2007 (Любимец), 14-ти в "А" ФГ през изминалия сезон и изпаднали в "Б" ФГ; не получават лиценз за групата. Отборите имат право да се включат в Югоизточна "В" АФГ.
  - На 30 юни 2014 Мастер (Бургас), 2-ри; и Верея (Стара Загора), 3-ти през изминалия сезон; са допълнително допуснати до участие в "Б" ФГ, за да попълнят две от освободените от отказалите се и неполучили лиценз отбори места.
  - Нефтохимик 1962 (Бургас) и Любимец 2007 (Любимец) не подават заявка за участие в Югоизточна "В" АФГ в предвидения срок (до 25 юли 2014). В резултат ЗС на БФС - Пловдив отправя запитване към четирите отбора, отпаднали в квалификациите за попълване на групата през юни месец - Бенковски (Симеоновград), Левски 2005 (Крумовград), Стара Загора (Стара Загора) и Елхово (Елхово). Отборите на Стара Загора и Елхово заявяват желание за участие във "В" АФГ и на 28 юли 2014 са утвърдени за нови членове на групата.
  - На 28 юли 2014 Странджа Агрокорн (Средец), 1-ви в "А" ОФГ Бургас през изминалия сезон и влязъл в групата; се обединява с Поморие (Поморие), 2-ри в "А" ОФГ Бургас през изминалия сезон. Новият отбор е Поморие (Поморие).
  - Спартак-С 94 (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Тодор Диев" в Пловдив.
  - Марица (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Марица" в Пловдив.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - Стара Загора (Стара Загора) играе домакинските си мачове на изкуствения терен на ст."Берое" в Стара Загора.
  - Несебър (Несебър) играе домакинските си мачове от XV кръг в Ахелой, заради ремонт на Градски стадион в Несебър.
  - На 5 август 2014 Елхово (Елхово) съобщава, че се отказва от участие в Югоизточна "В" АФГ.
  - На 7 август 2014 Родопа Смолян (Смолян) също съобщава, че по организационни и финансови причини се отказва от участие в първенството.
  - На 18 декември 2014 Стара Загора (Стара Загора) се отказва от по-нататъшно участие в първенството. Резултатите им до този момент се зачитат, а на противниците им през пролетта по програма се присъждат служебни победи с 3:0.
  - На 23 април 2015 от актива на Марица (Пловдив) са отнети 3 точки за неявяване без уважителни причини за срещата от XXVI кръг срещу Миньор (Раднево).
  - На 5 май 2015 от актива на Тунджа 1915 (Ямбол) са отнети 3 точки за неявяване без уважителни причини за срещата от XXIX кръг срещу Гигант (Съединение).