Квалификации за Трета лига 2016/17


Североизточна Трета лига

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ Варна:     Ботев (Брестак)
ОФГ Добрич:    Добруджански спортист (Стефан Караджа)
ОФГ Шумен:     Енев Дибич (Шумен)
ОФГ Търговище: Спортист (Ковачевец)
ОФГ Русе:      Бенковски (Бяла)
ОФГ Силистра:  Спортист (Кайнарджа)
ОФГ Разград:   Бенковски 2016 (Исперих)

                           Квалификации

Групата има 2-8 места за попълване.

Заявки за участие подават единствено Спартак 1918 (Варна), полуфиналист в ОФГ Варна; и Бенковски (Бяла), шампион на ОФГ Русе.
И двата отбора са приети в Североизточна Трета лига и квалификации не са играни.



нагоре


Северозападна Трета лига

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ Велико Търново: Янтра (Полски Тръмбеш)
ОФГ Габрово:        Локомотив 1927 (Дряново)
ОФГ Плевен:         Ботев (Трънчовица)
ОФГ Ловеч:          Априлци 2001 (Априлци)
ОФГ Враца:          Манастирище (Манастирище)
ОФГ Монтана:        Вихър 23 (Николово)
ОФГ Видин:          Партизани (Макреш)

                           Квалификации

Групата има 3 места за попълване.

На 28 юни 2017 г. ЗС на БФС - Велико Търново одобрява заявки на три отбора: Янтра (Полски Тръмбеш), шампион на ОФГ Велико Търново, Янтра 1919 (Габрово), 2-ри в ОФГ Габрово; и Ботев (Луковит), 9-ти в ОФГ Ловеч.
Квалификации не са играни.



нагоре


Югозападна Трета лига

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ София (ст.):  ЦСКА 1948 (София)
ОФГ София (обл.): ОФК Елин Пелин (Елин Пелин)
ОФГ Перник:       Металург 1957 (Перник)
ОФГ Благоевград:  Левски 2008 (Крупник)
ОФГ Кюстендил:    Кюстендил (Кюстендил)
ОФГ Пазарджик:    Левски (Паталеница)

                           Квалификации

Групата има 2 места за попълване.
4 отбора участват в квалификациите: шампионите на ОФГ София (столица), ОФГ София (област) и ОФГ Кюстендил; както и Брацигово (Брацигово), 3-ти в "А" ОФГ Пазарджик.

Жребий: 5 юни 2017, понеделник, 11:00 ч, ЗС на БФС - София, ул."Цар Иван Асен II" 26.

                           Финали

7 юни 2017, сряда, 18:00 ч:
в Радомир:
ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) - Кюстендил (Кюстендил)       1:3 (1:0) 
в Самоков, ст."Искър":
Брацигово (Брацигово) - ЦСКА 1948 (София)                 0:0; при дузпите: 6:7 

                           Допълнителен бараж

2 август 2017, сряда, 18:00 ч:
на неутрален терен:
ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) - Брацигово (Брацигово)       3:0 сл. * 
* - на 31 юли 2017 г. Брацигово се отказва от участие в баража.

нагоре


Югоизточна Трета лига

                           Шампиони на ОФГ

ОФГ Пловдив:          Спортист 1948 (Голям чардак)
ОФГ Хасково:          Хеброс 1921 (Харманли)
МОФГ Кърджали/Смолян: Родопа Смолян (Смолян)
ОФГ Ст.Загора:        Елтемир (Крън)
ОФГ Сливен:           Скобелево (Сливен)
ОФГ Бургас:           Локомотив (Бургас)
ОФГ Ямбол:            Межда (Межда)

                           Квалификации

Групата има 2 места за попълване.
5 отбора участват в квалификациите: шампионите на МОФГ Кърджали/Смолян и ОФГ Бургас; както и Сокол (Марково), 2-ри в "А" ОФГ Пловдив; Хасково (Хасково), 6-ти в ОФГ Хасково; и Тунджа 2006 (Ягода), 3-ти в ОФГ Стара Загора.

Жребий: 2 юни 2017, петък, 12:00 ч, ЗС на БФС - Пловдив, ул."Гладстон" 19.

                           Първи кръг

6 юни 2017, вторник, 18:00 ч:
в кв.Генерал Николаево, Раковски, ст."Франц Коков":
Локомотив (Бургас) - Сокол (Марково)                      0:0; при дузпите: 5:6 
  200 зрители
Родопа Смолян (Смолян)                                    почива
Тунджа 2006 (Ягода)                                       почива
Хасково (Хасково)                                         почива

                           Финали

6 юни 2017, вторник, 18:00 ч:
в Пловдив, ст."Тодор Диев":
Родопа Смолян (Смолян) - Тунджа 2006 (Ягода)              1:1 (0:0); при дузпите: 3:4 
  [1:0 Теодор Стефанов 68'-д, 1:1 Николай Здравчев 77'], ~ 100 зрители
10 юни 2017, събота, 18:00 ч:
в кв.Генерал Николаево, Раковски, ст."Франц Коков":
Хасково (Хасково) - Сокол (Марково)                       0:4 

нагоре