Купа на България 2016/17


Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от Трета лига и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител. Следват мачове между областните представители в рамките на всеки от четирите зонални съвета на БФС, докато не бъдат излъчени по един отбор от всеки ЗС, общо 4.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво. Ако двата отбора са от едно и също ниво, домакинството се определя с жребий.
  - Представителите на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до 12 септември 2016, понеделник, 17:00 ч.
  

Представители на ЗС

Североизточна България: Черноморец (Балчик)
Северозападна България: Литекс (Ловеч)
Югозападна България: Пирин (Гоце Делчев)
Югоизточна България: Розова долина (Казанлък)

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Добрич

                           Първи кръг

7 септември 2016, сряда, 17:00 ч:
Добруджа 1919 (Добрич) - Калиакра (Каварна)               2:2 (0:0); при дузпите: 4:5 
Черноморец (Балчик)                                       почива

                           Финал

13 септември 2016, вторник, 17:00 ч:
в Балчик, Градски стадион:
Черноморец (Балчик) - Калиакра (Каварна)                  2:0 

Област Шумен

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Търговище

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Русе

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Силистра

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Разград

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Междуобластни квалификации

Поток Варна/Добрич/Шумен

Черноморец (Балчик) е единственият отбор в потока.

Поток Русе/Силистра/Разград/Търговище

Нито една от областите в потока няма представител.

Зонален финал

Област Добрич единствена излъчва отбор и нейният представител Черноморец (Балчик) е и представител на Североизточна България във финалната фаза на турнира.

нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Габрово

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Плевен

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Ловеч

                           Първи кръг

27 август 2016, събота, 18:00 ч:
Чавдар (Троян) - Априлци 2001 (Априлци)                   3:1 
Литекс (Ловеч)                                            почива

                           Финал

31 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Чавдар (Троян) - Литекс (Ловеч)                           0:6 

Област Враца

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Монтана

                           Финал

24 август 2016, сряда, 18:00 ч:
в Николово:
Вихър 23 (Николово) - Кариана (Ерден)                     2:3 (2:1) 

Област Видин

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Междуобластни квалификации

Поток Велико Търново/Габрово/Плевен/Ловеч

Литекс (Ловеч) е единственият отбор в потока.

Поток Враца/Монтана/Видин

Кариана (Ерден) е единственият отбор в потока.

Зонален финал

7 септември 2016, сряда, 16:00 ч:
в Кнежа:
Литекс (Ловеч) - Кариана (Ерден)                          0:0; при дузпите: 10:9 

нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

                           Финал

24 август 2016, сряда, 19:00 ч:
в София, ст."Локомотив" - изкуствен терен:
Локомотив БДЖ (София) - Левски (Чепинци)                  0:0; при дузпите: 8:9 

Област София

                           Първи кръг

18 август 2016, четвъртък, 17:00 ч:
в Ботевград, ст."Христо Ботев":
Балкан 1929 (Ботевград) - Чавдар (Етрополе)               1:0 (0:0) 
  [1:0 Иван Редовски 53']
Ботев 1937 (Ихтиман)                                      почива

                           Финал

24 август 2016, сряда, 17:00 ч:
в Ботевград, ст."Христо Ботев":
Балкан 1929 (Ботевград) - Ботев 1937 (Ихтиман)            1:1 (1:1); при дузпите: 5:4 

Област Перник

                           1/2 финали

10 август 2016, сряда, 18:30 ч:
в Рударци:
Спортист (Драгичево) - Легия (София)                      3:4 
в Ковачевци:
Студена (Студена) - Дружба (Мещица)                       1:2 

                           Финал

17 август 2016, сряда, 18:30 ч:
в Ковачевци:
Дружба (Мещица) - Легия (София)                           3:0 

Област Благоевград

                           Финал

24 август 2016, сряда, 17:30 ч:
в Коларово:
Беласица (Петрич) - Пирин (Гоце Делчев)                   0:2 (0:2) 

Област Кюстендил

Марек 1915 (Дупница) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Пазарджик

                           1/2 финали

17 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Брацигово (Брацигово) - Свобода 2011 (Пещера)             7:4 (1:4) 
Чико Бунара (Бяга) - Хебър 1918 (Пазарджик)               0:2 (0:1) 

                           Финал

24 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Брацигово (Брацигово) - Хебър 1918 (Пазарджик)            1:3 (0:2) 

Междуобластни квалификации

Поток София (столица)/София/Пазарджик

                           Първи кръг

6 септември 2016, вторник, 17:00 ч:
в София, ст."57-мо училище":
Левски (Чепинци) - Балкан 1929 (Ботевград)                1:4 (1:0) 
Хебър 1918 (Пазарджик)                                    почива

                           Финал

8 септември 2016, четвъртък, 17:00 ч:
Балкан 1929 (Ботевград) - Хебър 1918 (Пазарджик)          1:2 

Поток Благоевград/Кюстендил/Перник

                           Първи кръг

24 август 2016, сряда, 17:30 ч:
в Ковачевци, обл.Перник:
Дружба (Мещица) - Марек 1915 (Дупница)                    0:4 (0:1) 
Пирин (Гоце Делчев)                                       почива

                           Финал

7 септември 2016, сряда, 17:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Марек 1915 (Дупница)                2:0 (1:0) 
  [1:0 Атанас Спириев 7', 2:0 Борислав Хазуров 86'-д]

Зонален финал

14 септември 2016, сряда, 17:00 ч:
в Пазарджик, ст."Георги Бенковски":
Хебър 1918 (Пазарджик) - Пирин (Гоце Делчев)              0:1 (0:1) 
  [0:1 Георги Самокишев 19']

нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

                           1/4 финали

16 август 2016, вторник, 18:00 ч:
Марица 2003 (Маноле) - Асеновец 2005 (Асеновград)         2:2; при дузпите: 3:5 
17 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Сокол (Марково) - Атлетик (Куклен)                        2:1 
Вихър (Белозем) - Борислав 2009 (Първомай)                2:1 
Раковски (Раковски) - Гигант (Съединение)                 2:9 

                           1/2 финали

24 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Асеновец 2005 (Асеновград) - Гигант (Съединение)          1:1; при дузпите: 2:4 
Сокол (Марково) - Вихър (Белозем)                         3:0 

                           Финал

31 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Сокол (Марково) - Гигант (Съединение)                     0:0; при дузпите: 3:4 

Област Смолян

Палас (Рудозем) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Хасково

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Област Кърджали

Арда (Кърджали) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Стара Загора

Розова долина (Казанлък) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Сливен

Загорец (Нова Загора) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Бургас

                           Финал

20 август 2016, събота, 18:00 ч:
Кошарица (Кошарица) - Черноморец 1919 (Бургас)            2:2 (2:1); при дузпите: 4:3 

Област Ямбол

Няма желаещи отбори за участие в турнира от областта.

Междуобластни квалификации

Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали

                           Първи кръг

31 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Палас (Рудозем) - Арда (Кърджали)                         2:1 
Гигант (Съединение)                                       почива

                           Финал

6 септември 2016, вторник, 16:00 ч:
Палас (Рудозем) - Гигант (Съединение)                     1:2 

Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол

                           Първи кръг

24 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Розова долина (Казанлък) - Загорец (Нова Загора)          1:1 (1:1); при дузпите: 4:3 
Кошарица (Кошарица)                                       почива

                           Финал

31 август 2016, сряда, 18:00 ч:
Кошарица (Кошарица) - Розова долина (Казанлък)            2:2 (0:1); при дузпите: 6:7 

Зонален финал

14 септември 2016, сряда, 17:00 ч:
в Чирпан:
Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)            0:2 

нагоре


Финална фаза

Първи кръг (1/16 финали)

Левски (Карлово)0 Верея (Стара Загора)2
Несебър (Несебър)1 Поморие (Поморие)2
Ботев (Гълъбово)2 Монтана 1921 (Монтана)3
Ботев (Враца)0 Лудогорец 1945 (Разград)4
Пирин (Гоце Делчев)3 Ботев (Пловдив)6
Етър ВТ (Велико Търново)1 (3) Нефтохимик Бургас 1962 (Бс)1 (4) след продължения и дузпи
Черноморец (Балчик)2 Локомотив 1926 (Пловдив)5
Оборище (Панагюрище)2 Локомотив (Горна Оряховица)0
Царско село 2015 (София)0 Левски (София)2
Розова долина (Казанлък)1 Черно море (Варна)2
Банско (Банско)0 Созопол (Созопол)1
Спартак Плевен (Плевен)2 ОФК Пирин (Благоевград)3
Септември (София)2 Берое (Стара Загора)0
Витоша (Бистрица, обл.София ст.)1 (7) Дунав 2010 (Русе)1 (8) след продължения и дузпи
Литекс (Ловеч)2 Славия 1913 (София)0
Локомотив 1929 (София)2 ЦСКА (София)1

Втори кръг (1/8 финали)

Верея (Стара Загора) Поморие (Поморие)
Монтана 1921 (Монтана) Лудогорец 1945 (Разград)
Ботев (Пловдив) Нефтохимик Бургас 1962 (Бс)
Локомотив 1926 (Пловдив) Оборище (Панагюрище)
Левски (София) Черно море (Варна)
Созопол (Созопол) ОФК Пирин (Благоевград)
Септември (София) Дунав 2010 (Русе)
Литекс (Ловеч) Локомотив 1929 (София)

Първи кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 4-те представителя на ЗС от Предварителната фаза, 14-те отбора от  Втора лига (без двата II отбора) и 14-те отбора от Първа лига (общо 32 отбора).
  - 32-та отбора чрез се разпределят в 16 двойки с частично дирижиран жребий.
  - При жребият отборите се разпределят в 2 урни както следва:
    > първа урна: 14-те отбора от "А" ФГ и 2-те отбора от "Б" ФГ, заели най-предни места в класирането на групата през изминалия сезон - Поморие и Созопол.
    > втора урна: 4-те представителя на ЗС и 12-те отбора от "Б" ФГ, които не попадат в първа урна.
  - 16-те двойки се определят, като отборите от едната урна се противопоставят на отборите от другата урна.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от втора урна.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 7 септември 2016, сряда, 12:00 ч, в парк-хотел "Витоша", София, ул."Росарио" 1

20 септември 2016, вторник, 16:00 ч:
в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора, ст."Трейс Арена": *
Левски (Карлово) - Верея (Стара Загора)                   0:2 (0:1)  stats 
  [0:1 Георги Андонов 44'-д, 0:2 Методи Костов 63'], ~ 120 зрители
* - на "Трейс арена" по взаимна договорка.
Черноморец (Балчик) - Локомотив 1926 (Пловдив)            2:5 (1:3) 
  [0:1 Веселин Марчев 12', 1:1 Александър Попов 38', 1:3 Димитър Велковски 42',43';
   1:4 Мартин Райнов 70', 1:5 Осама Рашид 89', 2:5 _ 90']
Спартак Плевен (Плевен) - ОФК Пирин (Благоевград)         2:3 (0:0) 
  [0:1 Ндуе Муйеци 48', 0:2 Венцислав Бенгюзов 60', 1:2 Крис Гади 64',
   2:2 Иво Иванов 79'-д, 2:3 Даниел Младенов 88']
Етър ВТ (Велико Търново) - Нефтохимик Бургас 1962 (Бс)    1:1 (1:0, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 3:4 
  [1:0 Гидо Абаиян 27', 1:1 Костадин Хазуров 70'-д]
Ботев (Гълъбово) - Монтана 1921 (Монтана)                 2:3 (1:0) 
  [2:0 Реджеб Халил 40',51'; 2:1 Иван Тошев 59', 2:2 Петър Атанасов 69',
   2:3 Стивън Петков 74']
Ботев (Враца) - Лудогорец 1945 (Разград)                  0:4 (0:2)  /пряко по Диема спорт/  stats 
  [0:1 Лукас Саша 33', 0:2 Густаво Кампаняро 45'+1', 0:3 Георги Терзиев 60',
   0:4 Анисе Андрианантенайна 90'+3'-д], ~ 750 зрители
21 септември 2016, сряда, 16:00 ч:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Дунав 2010 (Русе)      1:1 (0:0, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 7:8 
  [0:1 Бранимир Костадинов 52', 1:1 Китан Василев 88']
Несебър (Несебър) - Поморие (Поморие)                     1:2 (1:0) 
  [1:0 Владислав Мирчев 25', 1:1 Христо Лемперов 59', 1:2 Даниел Стоянов 67']
  [чк: _ (Н) 55']
Банско (Банско) - Созопол (Созопол)                       0:1 (0:1) 
  [0:1 Кристиян Пешов 20']
  [ид: Деян Христов (С) 43']
Септември (София) - Берое (Стара Загора)                  2:0 (1:0)  stats 
  [1:0 Георги Стоичков 42', 2:0 Петър Тончев 57']
Розова долина (Казанлък) - Черно море (Варна)             1:2 (0:1) 
  [0:1 Иван Коконов 20', 0:2 Валентин Йосков 80', 1:2 Емил Рачев 86'-д]
Пирин (Гоце Делчев) - Ботев (Пловдив)                     3:6 (1:1) 
  [1:0 Борислав Хазуров 37', 1:1 Фелипе Бризола 39', 1:2 Тодор Неделев 54',
   1:4 Жоао Пауло 55',63'; 2:4 Борислав Хазруов 65'-д, 2:5 Тодор Неделев 70'-д,
   2:6 Фелипе Бризола 75', 3:6 Ибрахим Мехремски 76']
Локомотив 1929 (София) - ЦСКА (София)                     2:1 (1:0)  /пряко по Диема спорт/  stats 
  [1:0 Димитър Георгиев 6', 1:1 Руи Педро 54', 2:1 Богомил Христов 71']
  [чк: Даниел Пеев (Л) 87', Рафаел Перес (ЦСКА) 87']
21 септември 2016, сряда, 19:00 ч:
Литекс (Ловеч) - Славия 1913 (София)                      2:0 (0:0) 
  [1:0 Денил Селимински 59', 2:0 Искрен Писаров 83']
22 септември 2016, четвъртък, 16:00 ч:
в София, ст."Локомотив":
Царско село 2015 (София) - Левски (София)                 0:2 (0:0)  /пряко по Диема спорт/  stats 
  [0:1 Бабатунде Адениджи 76', 0:2 Хеан Деса 90'+3']
  [чк: Реян Даскалов (Цс) 71']
Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Горна Оряховица)        2:0 (0:0) 
  [1:0 Свилен Щерев 62', 2:0 Владимир Айтов 74']

нагоре


Втори кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 27 септември 2016, вторник, 11:00 ч, в парк-хотел "Витоша", София, ул."Росарио" 1

26 октомври 2016, сряда:
Верея (Стара Загора) - Поморие (Поморие)                   - 
Монтана 1921 (Монтана) - Лудогорец 1945 (Разград)          - 
Ботев (Пловдив) - Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас)          - 
Локомотив 1926 (Пловдив) - Оборище (Панагюрище)            - 
Левски (София) - Черно море (Варна)                        - 
Созопол (Созопол) - ОФК Пирин (Благоевград)                - 
Септември (София) - Дунав 2010 (Русе)                      - 
Литекс (Ловеч) - Локомотив 1929 (София)                    - 

нагоре


Трети кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Втори кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство
в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство
и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е първият изтеглен при жребия отбор от двойката.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: -

мачове: 5 април 2017, сряда

нагоре


Четвърти кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Трети кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Домакин в първата среща на всяка от двойките е първият изтеглен при жребия отбор
от двойката.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: -

първи срещи: 19 април 2017, сряда
реванши: 26 април 2017, сряда

нагоре


Пети кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Четвърти кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Финалът се играе на Национален стадион "Васил Левски" в София.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

24 май 2017, сряда:
в София, Национален стадион "Васил Левски":

нагоре