bul-foot | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


"A" Национален отбор 2014/15


Квалификации за Европейско първенство 2016

                           Група Н:

16 ноември 2014, неделя:
19:00 ч (21:00 ч местно AZT):
Азербайджан - Норвегия                                    0:1 (0:1)  /пряко по NOVA sport/
  [0:1 Ховард Нордтвейт 25'], 9 200 зрители
21:45 ч:
България - Малта                                          1:1 (1:0)  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Андрей Гълъбинов 6', 1:1 Клейтън Файла 49'-д]
  [ид: Ивелин Попов (Б) 76'], 3 300 зрители
21:45 ч (20:45 ч местно СЕТ):
Италия - Хърватия                                         1:1 (1:1)  /пряко по NOVA sport/
  [1:0 Антонио Кандрева 11', 1:1 Иван Перишич 15'], 63 222 зрители

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Хърватия                            4    3   1   0   10:1    10     [0 1 0  1:1  1, 1 гол на чужд терен]
 2. Италия                              4    3   1   0    6:2    10     [0 1 0  1:1  1, 0 гола на чужд терен]
-------------------------------------------------------------------
 3. Норвегия                            4    3   0   1    6:3     9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 4. България                            4    1   1   2    4:5     4
 5. Малта                               4    0   1   3    1:7     1
 6. Азербайджан                         4    0   0   4    2:11    0

Регламент
Първите два отбора в групата се класират за финалния турнир на Европейското първенство
2016 във Франция. Третият отбор с най-добър актив измежду 9-те квалификационни групи
също се класира директно за финалния турнир. Останалите осем отбора, завършили на трето
място, се разпределят в 4 двойки. Победителите от 4-те двойки се определят след два
мача на разменено гласуване и също се класират за финалния турнир. В класирането за
най-добър трети отбор се взимат предвид само резултатите срещу първия, втория, четвъртия
и петия отбор във всяка група.
При равенство в точките, отборите се подреждат по следните критерии:
1) точки от директните мачове между отборите;
2) голова разлика от дирекните мачове между отборите;
3) отбелязани голове в директните мачове между отборите;
4) отбелязани голове на чужд терен в дирекните мачове между отборите;
5) обща голова разлика;
6) общ брой отбелязани голове;
7) общ брой отбелязани голове на чужд терен;
8) по-добро отборно спортсменство;
9) по-високо място в ранглистата на УЕФА за национални отбори.

Бележки
  - Жребият за всички групи е изтеглен на 23 февруари 2014 в Ница, Франция; а програмата
за групите е изготвена централизирано от УЕФА в същия ден (а не както досега - на срещи
между представителите на всяка група).

9 септември 2014, вторник, 19:00 ч (21:00 ч местно AZST):
в Баку, "Баксел Арена":
Азербайджан - България                                    1:2 (0:1)  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Илиян Мицански 14', 1:1 Дмитрий Назаров 54', 1:2 Венцислав Христов 87'], 11 000 зрители
9 септември 2014, вторник, 21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
в Загреб, ст."Максимир":
Хърватия - Малта                                          2:0 (0:0)
  [1:0 Лука Модрич 46', 2:0 Андрей Крамарич 81']
  [чк: Стийв Борг (М) 31'], 8 333 зрители
в Осло, ст."Улевал":
Норвегия - Италия                                         0:2 (0:1)
  [0:1 Симоне Дзадза 16', 0:2 Леонардо Бонучи 62'], 26 265 зрители

10 октомври 2014, петък, 21:45 ч:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
България - Хърватия                                       0:1 (0:1)  /пряко по БНТ/  stats
  [0:1 Николай Бодуров 36'-аг], 29 733 зрители
10 октомври 2014, петък, 21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
в Палермо, ст."Ренцо Барбера":
Италия - Азербайджан                                      2:1 (1:0)
  [Джорджо Киелини 44', 1:1 Джорджо Киелини 76'-аг, 2:1 Джорджо Киелини 82'], 33 000 зрители
в Та Кали, Национален стадион "Та Кали":
Малта - Норвегия                                          0:3 (0:2)
  [0:1 Матс Мьолер Дели 22', 0:3 Джошуа Кинг 26',49'], 8 076 зрители

13 октомври 2014, понеделник, 21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
в Осиек, ст."Градски врът":
Хърватия - Азербайджан                                    6:0 (4:0)
  [1:0 Андрей Крамарич 11', 3:0 Иван Перишич 34',45'; 4:0 Марцело Брозович 45'+1',
   5:0 Лука Модрич 57'-д, 6:0 Рашад Садиков 61'-аг], 16 021 зрители
в Та Кали, Национален стадион "Та Кали":
Малта - Италия                                            0:1 (0:1)
  [0:1 Грациано Пеле 24']
  [чк: Майкъл Мифсуд (М) 28', Леонардо Бонучи (И) 73'], 16 942 зрители
в Осло, ст."Улевал":
Норвегия - България                                       2:1 (1:1)  /пряко по БНТ/  stats
  [1:0 Тарик Елюнуси 13', 1:1 Николай Бодуров 43', 2:1 Ховард Нийлсен 72'], 18 990 зрители

28 март 2015, събота:
19:00 ч (21:00 ч местно AZST):
Азербайджан - Малта
19:00 ч (18:00 ч местно CEST):
Хърватия - Норвегия
21:45 ч:
България - Италия

12 юни 2015, петък:
21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
Хърватия - Италия
Малта - България
Норвегия - Азербайджан

3 септември 2015, четвъртък:
19:00 ч (18:00 ч местно CEST):
Азербайджан - Хърватия
21:45 ч:
България - Норвегия
21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
Италия - Малта

6 септември 2015, неделя:
19:00 ч (18:00 ч местно CEST):
Малта - Азербайджан
Норвегия - Хърватия
21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
Италия - България

10 октомври 2015, събота:
19:00 ч (21:00 ч местно AZST):
Азербайджан - Италия
19:00 ч (18:00 ч местно CEST):
Норвегия - Малта
21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
Хърватия - България

13 октомври 2015, вторник:
21:45 ч:
България - Азербайджан
21:45 ч (20:45 ч местно CEST):
Италия - Норвегия
Малта - Хърватия

нагоре


Приятелски срещи 2014/15

все още няма информация за насрочени приятелски срещи през периода

нагоре


Повиквателни 2014/15

за Азербайджан, 9 септември 2014 - играещите в чужбина са обявени на 26 август 2014, играещите в България - на 28 август 2014
вратари:
Божидар Митрев            - Локомотив (София)
Владислав Стоянов         - Лудогорец 1945 (Разград)
Иван Чворович             - Лудогорец 1945 (Разград)
защитници:
Александър Александров    - Лудогорец 1945 (Разград)
Апостол Попов             - ЦСКА (София)
Веселин Минев             - Левски (София)
Иван Иванов               - Базел (Базел, Швц, 1) - отпада заради контузия
Илия Миланов              - Литекс (Ловеч)
Йордан Минев              - Лудогорец 1945 (Разград) - извикан допълнително на 29 август, отпада заради контузия
Йордан Христов            - Ботев (Пловдив) - извикан допълнително на 2 септември
Николай Бодуров           - Фулъм (Лондон, Анг, 2)
Петър Занев               - Амкар (Перм, Рус, 1) - отпада заради контузия
Станислав Манолев         - Динамо (Москва, Рус, 1)
Страхил Попов             - Литекс (Ловеч)
полузащитници:
Владимир Гаджев           - Левски (София)
Георги Илиев              - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2)
Георги Миланов            - ЦСКА (Москва, Рус, 1)
Емил Гъргоров             - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2)
Михаил Александров        - Лудогорец 1945 (Разград)
Светослав Дяков           - Лудогорец 1945 (Разград)
Симеон Славчев            - Спортинг (Лисабон, Пор, 1)
Тодор Неделев             - Майнц 05 (Майнц, Гер, 1)
Христо Златински          - Лудогорец 1945 (Разград)
нападатели:
Андрей Гълъбинов          - Ливорно (Ливорно, Ит, 2)
Венцислав Христов         - Берое (Стара Загора)
Ивелин Попов              - Кубан (Краснодар, Рус, 1)
Илиян Мицански            - Карлсруе (Карлсруе, Гер, 2)
общо: 24

за Хърватия и Норвегия, 10-13 октомври 2014 - играещите в чужбина са обявени на 23 септември 2014, играещите в България - на 2 октомври 2014
вратари:
Божидар Митрев            - Локомотив (София)
Владислав Стоянов         - Лудогорец 1945 (Разград)
Николай Михайлов          - Мерсин Идманюрду (Мерсин, Тур, 1)
защитници:
Александър Александров    - Лудогорец 1945 (Разград)
Апостол Попов             - ЦСКА (София)
Веселин Минев             - Левски (София)
Илия Миланов              - Литекс (Ловеч)
Йордан Минев              - Лудогорец 1945 (Разград)
Йордан Христов            - Ботев (Пловдив)
Николай Бодуров           - Фулъм (Лондон, Анг, 2)
Петър Занев               - Амкар (Перм, Рус, 1)
Станислав Манолев         - Динамо (Москва, Рус, 1)
полузащитници:
Александър Тонев          - Селтик (Глазгоу, Шот, 1)
Владимир Гаджев           - Левски (София)
Георги Илиев              - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2)
Георги Миланов            - ЦСКА (Москва, Рус, 1)
Емил Гъргоров             - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2) - отпада заради контузия
Михаил Александров        - Лудогорец 1945 (Разград)
Светослав Дяков           - Лудогорец 1945 (Разград)
Симеон Славчев            - Спортинг (Лисабон, Пор, 1)
Тодор Неделев             - Майнц 05 (Майнц, Гер, 1)
Христо Златински          - Лудогорец 1945 (Разград)
нападатели:
Андрей Гълъбинов          - Ливорно (Ливорно, Ит, 2)
Венцислав Христов         - Берое (Стара Загора)
Ивелин Попов              - Кубан (Краснодар, Рус, 1)
Илиян Мицански            - Карлсруе (Карлсруе, Гер, 2)
общо: 25

за Малта, 16 ноември 2014 - играещите в чужбина са обявени на 28 октомври 2014, играещите в България - на 6 ноември 2014
вратари:
Божидар Митрев            - Локомотив (София)
Владислав Стоянов         - Лудогорец 1945 (Разград)
Николай Михайлов          - Мерсин Идманюрду (Мерсин, Тур, 1)
защитници:
Александър Александров    - Лудогорец 1945 (Разград)
Александър Тунчев         - ЦСКА (София)
Веселин Минев             - Левски (София)
Георги Терзиев            - Лудогорец 1945 (Разград)
Йордан Минев              - Лудогорец 1945 (Разград)
Николай Бодуров           - Фулъм (Лондон, Анг, 2)
Станислав Манолев         - Динамо (Москва, Рус, 1)
Страхил Попов             - Литекс (Ловеч)
полузащитници:
Александър Тонев          - Селтик (Глазгоу, Шот, 1)
Владимир Гаджев           - Левски (София) - отпада заради контузия
Георги Илиев              - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2)
Георги Миланов            - ЦСКА (Москва, Рус, 1)
Емил Гъргоров             - Шиджияжуан Йонгчан (Шиджияжуан, Кит, 2) - отпада заради контузия
Ивайло Чочев              - Палермо (Палермо, Ит, 1)
Маркиньош                 - ЦСКА (София) - извикан допълнително на 9 ноември
Милен Гамаков             - Ботев (Пловдив)
Михаил Александров        - Лудогорец 1945 (Разград)
Светослав Дяков           - Лудогорец 1945 (Разград)
Тодор Неделев             - Майнц 05 (Майнц, Гер, 1) - отпада заради контузия
нападатели:
Андрей Гълъбинов          - Ливорно (Ливорно, Ит, 2)
Венцислав Христов         - Берое (Стара Загора)
Ивелин Попов              - Кубан (Краснодар, Рус, 1)
Илиян Мицански            - Карлсруе (Карлсруе, Гер, 2)
общо: 23

нагоре


Creative Commons License 1992-2014 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com