Първа лига, 26 кръг: ЦСКА 0-2 Лудогорец

ЦСКА (София) продължава да е без победа в първенство срещу Лудогорец 1945 (Разград) след като загуби с 0:2 на ст."Българска армия" в късния съботен мач от кръга.

"Армейците" оказаха сериозна съпротива на шампиона и създадоха няколко опасни положения за гол пред вратата на дебютиращия Ренан, но така и не успяха да превърнат дори едно от тях в гол.

Гостите от своя страна поведоха в средата на първото полувреме след центриране от пряк свободен удар, при което Космин Моци бе оставен непокрит от червената защита и с глава преодоля Китанов.

Малко преди края на полувремето "орлите" отбелязаха и втори решителен гол след бърза контраатака, завършена от Жонатан Кафу. Основната заслуга на гола бе на Вандерсон, който обаче бе в положение на засада при подаването към него.

С победата Лудогорец се откъсна с 21 точки пред заемащия 3-то място ЦСКА преди началото на втората фаза на първенството и с 16 точки пред най-близкия си преследвач Левски.

Статистика от мача
Репортаж от мача на Диема спорт/Гонг
Интервюта след мача пред Диема спорт/Гонг на треньорите Стамен Белчев и Георги Дерменджиев и Николай Бодуров от ЦСКА