bulgarian-football.com | Начало | "А" ФГ | И "Б" ФГ | З "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ |


Други национални отбори 2008/09


Национален отбор - аматьори

Купа на Регионите 2009

                           Междинен кръг, група 6

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Румъния (ам.)                       3    2   1   0    6:1     7      Финали
-------------------------------------------------------------------
 2. Украйна (ам.)                       3    1   1   1    7:4     4
 3. Молдова (ам.)                       3    1   0   2    3:10    3
 4. България (ам.)                      3    0   2   1    2:3     2

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в Румъния.
  - Отборът на Румъния представя регион Олтения, отборът на Украйна - регион
Бастион Иличивски Одеса, отборът на Молдова - регион Яловени, а отборът на
България - Югоизточна България.

22 септември 2008, понеделник, 17:00 ч (местно, EEST)
в Могошоая, ст."Могошоая":
Румъния (ам.) - България (ам.)                            0:0
в Киажна, ст."Конкордия":
Молдова (ам.) - Украйна (ам.)                             1:5 (0:3)
  [0:1 Александър Нечипорук 15', 0:2 Игор Павлов 21', 0:3 Александър Нечипорук 38',
   0:5 Иракли Буржанадзе 75',82'; 1:5 Валери Караус 90'+2']

24 септември 2008, сряда, 17:00 ч (местно, EEST)
в Могошоая, ст."Могошоая":
Румъния (ам.) - Молдова (ам.)                             4:0 (0:0)
  [1:0 Еуджен Рьошану 71', 2:0 Габриел Петровичи 81', 3:0 Константин Вакару 90',
   4:0 Еуджен Рьошану 90'+2']
  [чк: Едуард Гритюк (М) 77']
в Киажна, ст."Конкордия":
България (ам.) - Украйна (ам.)                            1:1 (1:1)
  [1:0 Вангел Стоянов 11', 1:1 Александър Волчков 45']

26 септември 2008, петък, 17:00 ч (местно, EEST)
в Могошоая, ст."Могошоая":
Украйна (ам.) - Румъния (ам.)                             1:2 (0:1)
  [0:1 Костинел Матейца 42', 0:2 Константин Вакару 52', 1:2 Валерий Гайдаржи 86']
  [чк: Александър Краснянский (Укр) 13', Вадим Юрченко (Укр) 90'+2', Александър Волчков (Укр) 90'+4']
в Киажна, ст."Конкордия":
България (ам.) - Молдова (ам.)                            1:2 (0:1)
  [0:1 Виталий Скрипник 30', 0:2 Виталий Тону 60', 1:2 Илиян Илиев 78']
  [чк: Генадий Борта (М) 75']

нагоре


Национален отбор - юноши (до 19 г.)

Европейско първенство за юноши (до 19 г.) 2009

                           Квалификационен кръг, група 12

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Португалия (юн.)                    3    2   1   0    6:1     7      Елитен кръг
 2. Финландия (юн.)                     3    2   0   1    5:4     6      Елитен кръг
-------------------------------------------------------------------
 3. Израел (юн.)                        3    1   0   2    4:6     3
 4. България (юн.)                      3    0   1   2    3:7     1

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в Португалия.

14 октомври 2008, вторник, 16:00 ч (местно, WEST)
в Мариня Гранде, ст. Мунисипал:
Израел (юн.) - Финландия (юн.)                            1:2 (1:1)
  [1:0 Мохамад Гадир 9', 1:1 Теро Мантила 17', 1:2 Яако Лепола 71']
в Помбал, ст. Мунисипал:
Португалия (юн.) - България (юн.)                         1:1 (0:0)
  [0:1 Радослав Василев 85', 1:1 Руи Педро Роча Фонте 86']

16 октомври 2008, четвъртък, 16:00 ч (местно, WEST)
в Назаре, ст. Мунисипал:
Израел (юн.) - България (юн.)                             3:1 (1:0)
  [1:0 Мохамад Гадир 4', 2:0 Матан Лотати 46', 2:1 Радослав Василев 54',
   3:1 Шахар Балилти 69']
в Мариня Гранде, ст. Мунисипал:
Финландия (юн.) - Португалия (юн.)                        0:2 (0:2)
  [0:1 Томас Гьоцъл 6'-аг, 0:2 Ласана Камара 28']
  [чк: Иво Даниел Ферейра Мендонса Пинто (П) 61', Вилхелм Ингвес (Ф) 90']

19 октомври 2008, неделя, 16:00 ч (местно, WEST)
в Назаре, ст. Мунисипал:
Португалия (юн.) - Израел (юн.)                           3:0 (0:0)
  [2:0 Руи Педро Роча Фонте 49',76'-д; 3:0 Давид Мартинс Шимао 85']
  [чк: Мохамад Гадир (Изр) 69']
в Помбал, ст. Мунисипал:
България (юн.) - Финландия (юн.)                          1:3 (1:3)
  [0:2 Лаури Дала Вале 20',24'; 0:3 Рику Хиени 35', 1:3 Мартин Тошев 41']

нагоре


Национален отбор - юноши (до 17 г.)

Европейско първенство за юноши (до 17 г.) 2009

                           Квалификационен кръг, група 8

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Полша (юн.)                         3    3   0   0    4:0     9      Елитен кръг
 2. Азербайджан (юн.)                   3    1   1   1    5:5     4      Елитен кръг
-------------------------------------------------------------------
 3. България (юн.)                      3    1   0   2    3:5     3
 4. Черна гора (юн.)                    3    0   1   2    3:5     1

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в Полша.

22 септември 2008, понеделник, 12:00 ч (местно, CEST)
в Торун, Градски стадион:
Полша (юн.) - Черна гора (юн.)                            1:0 (0:0)
  [1:0 Михал Йончик 54']
  [чк: Неманя Миюшкович (Чг) 79']
22 септември 2008, понеделник, 16:00 ч (местно, CEST)
в Грудзиадз, ст."ГКС Олимпия":
Азербайджан (юн.) - България (юн.)                        3:1 (0:0)
  [1:0 Магомед Курбанов 42', 2:0 Аараз Абдулайев 59', 3:0 Магомед Курбанов 62',
   3:1 Иван Горанов 80']

24 септември 2008, сряда, 15:00 ч (местно, CEST)
в Шубин, ст."Урбан":
Азербайджан (юн.) - Черна гора (юн.)                      2:2 (1:2)
  [1:0 Тарлан Гулиев 14', 1:1 Окица Караджич 19', 1:2 Сава Гардашевич 25',
   2:2 Магомед Курбанов 62']
24 септември 2008, сряда, 16:00 ч (местно, CEST)
в Грудзиадз, ст."ГКС Олимпия":
България (юн.) - Полша (юн.)                              0:1 (0:1)
  [0:1 Михал Ефир 16']
  [чк: Иван Жечев (Б) 80'+1']

27 септември 2008, събота, 11:30 ч (местно, CEST)
в Шубин, ст."Урбан":
Полша (юн.) - Азербайджан (юн.)                           2:0 (1:0)
  [1:0 Юрослав Кържак 23', 2:0 Михал Йончик 75']
в Торун, Градски стадион:
Черна гора (юн.) - България (юн.)                         1:2 (0:1)
  [0:1 Димитър Благов 2'-д, 0:2 Илиян Капитанов 41', 1:2 Окица Караджич 47']

нагоре


Национален отбор - жени

Приятелски турнири

Бележки
  - Поради дългият квалификационен период за Европейското първенство за жени 2009,
УЕФА организира приятелски турнири за най-рано отпадналите от квалификации отбори,
сред които България. Резултатите от тези турнири няма да се взимат предвид при
формирането на коефициентите за жребия за следващите квалификации - за Световното
първенство за жени 2011 г.

                           Приятелски турнир на УЕФА, С1

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. България                            2    2   0   0    5:3     6
 2. Босна и Херцеговина                 2    1   0   1    2:2     3
 3. Казахстан                           2    0   0   2    2:4     0
 -. Азербайджан                         -    0   0   0    0:0     -

Бележки
  - Всички мачове от турнира се играят в Сараево, Босна и Херцеговина.
  - Отборът на Азербайджан не пристига за турнира заради визови проблеми.

30 октомври 2008, четвъртък
Босна и Херцеговина - България                            1:2 (0:2)
  [0:1 Валентина Господинова 1п, 0:2 Лили Жекова, 1п, 1:2 Алмира Спахич 2п]

1 ноември 2008, събота, 14:00 ч (местно, CET)
в Сараево, ст."Кошево":
България - Казахстан                                      3:2
  [Лили Жекова (2), Валентина Господинова - Мария Ялова 15',
   Бегаим Киргизбаева 75']
  [чк: Оксана Железняк (вр) (Каз) 56']

3 ноември 2008, понеделник
Босна и Херцеговина - Казахстан                           1:0 (1:0)
  [1:0 Лидия Кулиш 32']

                           Приятелски турнир на УЕФА, D4

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. България                            3    3   0   0   10:0     9
 2. Малта                               3    2   0   1    5:1     6
 3. Латвия                              3    1   0   2    1:8     3
 4. Люксембург                          3    0   0   3    0:7     0

Бележки
  - Всички мачове от турнира се играят на "Сентинъри Стейдиъм" в Та'Кали, Малта.

5 юни 2009, петък, 17:30 ч (место CEST)
Малта - Латвия                                            4:0 (1:0)
  [1:0 Наташа Пейс 8', 2:0 Ема Шуереб 49', 3:0 Дориан Теума 52',
   4:0 Рейчъл Кускири 82']
  [ид: Айления Каработ (М) 65']
5 юни 2009, петък, 19:45 ч (место CEST)
България - Люксембург                                     5:0

7 юни 2009, неделя, 17:30 ч (место CEST)
Малта - Люксембург                                        1:0 (0:0)
  [1:0 Дориан Теума 78'-д]
7 юни 2009, неделя, 19:45 ч (место CEST)
Латвия - България                                         0:4

10 юни 2009, сряда, 17:30 ч (место CEST)
България - Малта                                          1:0 (1:0)
  [1:0 Лиляна Костова 24']
10 юни 2009, сряда, 19:45 ч (место CEST)
Люксембург - Латвия                                       0:1

нагоре


Национален отбор - девойки (до 19 г.)

Европейско първенство за девойки (до 19 г.) 2009

                           Първи квалификационен кръг, група 11

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Италия (дев.)                       3    3   0   0   17:1     9      Втори квалификационен кръг
 2. Украйна (дев.)                      3    2   0   1    7:6     6      Втори квалификационен кръг
-------------------------------------------------------------------
 3. България (дев.)                     3    1   0   2    3:9     3
 4. Естония (дев.)                      3    0   0   3    1:12    0

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в България.

25 септември 2008, четвъртък, 16:30 ч
в Добрич, ст."Дружба":
Украйна (дев.) - България (дев.)                          3:0 (1:0)
  [1:0 Татяна Романенко 43', 2:0 Олена Городецка 65', 3:0 Олга Басанска 88']
в КК Албена, ст."Албена-1":
Италия (дев.) - Естония (дев.)                            6:0 (1:0)
  [1:0 Сабрина Маркезе 4', 2:0 Аличе Паризи 49', 3:0 Сабрина Маркезе 53',
   4:0 Валентина Чернола 65', 5:0 Памела Гели 81', 6:0 Аличе Паризи 86']

27 септември 2008, събота, 17:00 ч
в КК Албена, ст."Албена-1":
Украйна (дев.) - Естония (дев.)                           4:1 (2:0)
  [1:0 Татяна Романенко 1', 2:0 Олена Городецка 45'+2', 2:1 Катрин Лоо 46',
   3:1 Юлия Стец 49', 4:1 Татяна Романенко 79']
в Добрич, ст."Дружба":
България (дев.) - Италия (дев.)                           1:6 (0:3)
  [0:1 Памела Гели 19', 0:2 Валентина Чернола 25', 0:3 Аличе Паризи 42',
   0:4 Татяна Бонети 64', 1:4 Полина Аврамова 67', 1:5 Дилета Креспи 80',
   1:6 Роберта Педзути 89']

30 септември 2008, вторник, 17:00 ч
в КК Албена, ст."Албена-1":
Италия (дев.) - Украйна (дев.)                            5:0 (2:0)
  [1:0 Татяна Бонети 18', 2:0 Аличе Паризи 30', 3:0 Валентина Чернола 56',
   4:0 Елиза Бартоли 64', 5:0 Татяна Бонети 75']
в Добрич, ст."Дружба":
Естония (дев.) - България (дев.)                          0:2 (0:1)
  [0:1 Моника Симеонова 19', 0:2 Грета Кабакова 90']

нагоре


Национален отбор - девойки (до 17 г.)

Европейско първенство за девойки (до 17 г.) 2009

                           Първи квалификационен кръг, група 6

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Германия (дев.)                     3    3   0   0   30:0     9      Втори квалификационен кръг
-------------------------------------------------------------------
 2. Финландия (дев.)                    3    1   1   1    8:10    4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Сърбия (дев.)                       3    1   1   1    8:13    4
 4. България (дев.)                     3    0   0   3    0:23    0

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в България.
  - Финландия не се класира за Втори квалификационен кръг, тъй като не попада в
шестте най-добри втори отбори (от общо 10).

16 септември 2008, вторник, 17:00 ч
в Добрич, ст."Дружба":
Финландия (дев.) - България (дев.)                        6:0 (0:0)
  [1:0 Лила Райхала 43', 2:0 Мариана Толванен 48', 3:0 Нини Берг 53',
   4:0 Лила Раихала 68', 5:0 Нели Бак 71', 6:0 Лили Райхала 80'+4']
в КК Албена, ст."Албена-1":
Германия (дев.) - Сърбия (дев.)                          11:0 (5:0)
  [1:0 Ивана Руделич 5', 2:0 Клаудия Гьоте 9', 3:0 Аника Еберхард 22',
   4:0 Леони Майер 32', 6:0 Никол Ролзер 37',47'; 7:0 Аника Доплер 55',
   8:0 Никол Ролзер 57', 10:0 Ивана Руделич 61',65'; 11:0 Никол Ролзер 80']

18 септември 2008, четвъртък, 17:00 ч
в КК Албена, ст."Албена-1":
Финландия (дев.) - Сърбия (дев.)                          2:2 (0:1)
  [0:1 Даница Спасоевич 5', 0:2 Ана Лилич 46'-д, 1:2 Ида Сундстен 64',
   2:2 Лила Райхала 73']
в Добрич, ст."Дружба":
България (дев.) - Германия (дев.)                         0:11 (0:8)
  [0:1 Катрин Хартманзегер 13', 0:2 Йохана Елсиг 22'-д, 0:3 Никол Ролзер 25',
   0:4 Каролин Симон 31', 0:5 Ивана Руделич 33', 0:8 Лин Местер 35',36',39';
   0:9 Никол Ролзер 41', 0:11 Лин Местер 57',60']

21 септември 2008, неделя, 16:00 ч
в КК Албена, ст."Албена-1":
Германия (дев.) - Финландия (дев.)                        8:0 (6:0)
  [1:0 Ивана Руделич 11', 2:0 Нели Бак 13'-аг, 3:0 Клаудия Гьоте 15',
   4:0 Леони Майер 22', 5:0 Аника Доплер 36', 6:0 Ивана Руделич 38',
   7:0 Каролин Симон 48'-д, 8:0 Лин Местер 53']
в Добрич, ст."Дружба":
Сърбия (дев.) - България (дев.)                           6:0 (4:0)
  [1:0 Мария Илич 15', 2:0 Мария Радойчич 18', 3:0 Мария Йонович 33',
   4:0 Мария Радойчич 40', 5:0 Оливера Маркович 50', 6:0 Мария Радойчич 69']

нагоре


Национален отбор - футзал

Европейско първенство по футзал 2010

                           Предварителен кръг, група В

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Латвия                              3    3   0   0   15:2     9      Квалификационен кръг, Група 3
-------------------------------------------------------------------
 2. България                            3    1   1   1    8:5     4      не се класира като трети сред вторите отбори
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Армения                             3    1   1   1   10:14    4
 4. Естония                             3    0   0   3    5:17    0

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в з."Дворец на културата и спорта" (ДКС) във Варна.
  - За Квалификационния кръг на квалификациите се класира победителят в групата,
както и двата най-добри втори отбора от четирите предварителни квалификационни
групи.

19 февруари 2009, четвъртък, 17:30 ч
Латвия - Естония                                          5:0 (1:0)
19 февруари 2009, четвъртък, 19:30 ч
България - Армения                                        2:2 (1:2)  /пряко по Ринг ТВ/

20 февруари 2009, петък, 17:30 ч
Армения - Латвия                                          0:7 (0:2)
20 февруари 2009, петък, 19:30 ч
България - Естония                                        4:0 (1:0)  /пряко по Ринг ТВ/

22 февруари 2009, неделя, 18:00 ч
Естония - Армения                                         5:8
22 февруари 2009, неделя, 20:00 ч
Латвия - България                                         3:2 (2:2)  /пряко по Ринг ТВ/

нагоре


Национален отбор - футзал младежи (до 21 г.)

Европейско първенство по футзал за младежи (до 21 г.) 2008

                           Квалификационен кръг, група 1

                           Крайно класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Словения (мл.)                      3    3   0   0   21:3     9      Финали
-------------------------------------------------------------------
 2. Белгия (мл.)                        3    2   0   1   17:6     6
 3. Грузия (мл.)                        3    1   0   2    8:17    3
 4. България (мл.)                      3    0   0   3    4:24    0

Бележки
  - Всички мачове от групата се играят в турнир в з."Три Лилие" в Лашко, Словения.

9 април 2008, сряда, 17:30 ч (местно, CEST)
Белгия (мл.) - България (мл.)                             7:0 (2:0)
9 април 2008, сряда, 20:00 ч (местно, CEST)
Словения (мл.) - Грузия (мл.)                             5:1 (2:0)

10 април 2008, четвъртък, 17:30 ч (местно, CEST)
Грузия (мл.) - Белгия (мл.)                               2:8 (1:6)
10 април 2008, четвъртък, 20:00 ч (местно, CEST)
Словения (мл.) - България (мл.)                          12:0 (6:0)

12 април 2008, събота, 17:30 ч (местно, CEST)
България (мл.) - Грузия (мл.)                             4:5 (3:3)
12 април 2008, събота, 20:00 ч (местно, CEST)
Белгия (мл.) - Словения (мл.)                             2:4 (0:3)

нагоре


Creative Commons License 1992-2009 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com