bul-foot | Начало | "А" ФГ | "Б" ФГ | СИ "В" АФГ | СЗ "В" АФГ | ЮЗ "В" АФГ | ЮИ "В" АФГ | Купа на България | Архив |


Купа на България 2014/15


Купа на България - Предварителна фаза

Регламент
  - Право на участие в този етап имат всички желаещи отбори от четирите
"В" АФГ и от ОФГ.
  - Всеки областен съвет излъчва един представител. Следват мачове между
областните представители в рамките на всеки от четирите зонални съвета на
БФС, докато не бъдат излъчени по един отбор от всеки ЗС, общо 4.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При
равенство в редовното време директно се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво. Ако двата отбора
са от едно и също ниво, домакинството се определя с жребий.
  - Представителите на ЗС трябва да бъдат излъчени най-късно до 10 септември 2014, сряда, 17:00 ч.

Представители на ЗС

Североизточна България: Дунав 2010 (Русе)
Северозападна България: Манастирище 2000 (Манастирище)
Югозападна България: Пирин (Гоце Делчев)
Югоизточна България: Атлетик (Куклен)

Забележка: Ако не е посочено друго, за всички мачове от предварителната фаза
на турнира посоченият на първо място отбор е домакин в мача.

Североизточна България (ЗС Варна)

Областни квалификации

Област Варна

няма заявили участие отбори от областта

Област Добрич

Черноморец (Балчик) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Шумен

няма заявили участие отбори от областта

Област Търговище

няма заявили участие отбори от областта

Област Русе

Дунав 2010 (Русе) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Силистра

няма заявили участие отбори от областта

Област Разград

няма заявили участие отбори от областта

Междуобластни квалификации


                           Финал

3 септември 2014, сряда, 17:00 ч:
в Нови пазар:
Дунав 2010 (Русе) - Черноморец (Балчик)                   1:0 (0:0)
  [1:0 Йордан Димитров 90']

нагоре

Северозападна България (ЗС Велико Търново)

Областни квалификации

Област Велико Търново

                           Финал

3 септември 2014, сряда, 17:00 ч:
Павликени (Павликени) - Етър В.Търново (Велико Търново)   0:2 (0:0)
  [0:1 _ 65'-аг, 0:2 Димитър Байдаков 72']

Област Габрово

няма заявили участие отбори от областта

Област Плевен

няма заявили участие отбори от областта

Област Ловеч

няма заявили участие отбори от областта

Област Враца

                           Финал

3 септември 2014, сряда, 18:00 ч:
Манастирище 2000 (Манастирище) - Огоста (Хайредин)        2:1 (1:1)
  [0:1 Веселин Бориславов 25', 1:1 Светлин Симеонов 45'-д, 2:1 Илия Илиев 87']

Област Монтана

                           Финал

27 август 2014, сряда, 19:30 ч:
в Монтана, ст."Огоста" - изкуствен терен:
Кариана (Ерден) - Вършец 2012 (Вършец)                    6:0
  [Светослав Димитров (2), Дени Езекиев (2), Стоян Стоянов,
   Мирослав Димитров]

Област Видин

Бдин 1923 (Видин) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Междуобластни квалификации


                           Поток Велико Търново/Габрово/Плевен/Ловеч/(Враца)

победителят от област Велико Търново - Етър Велико Търново (Велико Търново) е единственият представител на потока,
поради което представителят на област Враца също е преместен в този поток.

Финал

10 септември 2014, сряда, 16:00 ч:
Манастирище 2000 (Манастирище) - Етър Велико Търново (ВТ) 2:1 (1:0)
  [1:0 Юлиян Димитров 29', 1:1 Николай Николаев 62'-д, 2:1 Костадин Пилитов 68'], ~ 350 зрители

                           Поток (Враца)/Монтана/Видин

Финал

представителят на област Враца - Манастирище 2000 (Манастирище) - е преместен в другия поток (виж бележката по-горе)

4 септември 2014, четвъртък, 16:30 ч:
Кариана (Ерден) - Бдин 1923 (Видин)                       0:0; при дузпите: 4:5

                           Финал

17 септември 2014, сряда, 16:00 ч:
в Рогозен: *
Манастирище 2000 (Манастирище) - Бдин 1923 (Видин)        2:0 (1:0)
  [2:0 Илия Илиев 38',67']
* - в Рогозен заради наводнен терен в Манастирище.

нагоре

Югозападна България (ЗС София)

Областни квалификации

Област София (столица)

                           Първи кръг

23 август 2014, събота, 18:00 ч:
в София, стар ст."Академик" /при 4-ти километър/:
Академик 1947 (София) - Легия (Лозен)                     1:0
Витоша (Бистрица)                                         почива

                           Финал

28 август 2014, четвъртък, 17:00 ч:
в София, стар ст."Академик" /при 4-ти километър/:
Академик 1947 (София) - Витоша (Бистрица)                 0:4

Област София

                           Първи кръг

27 август 2014, сряда:
в Мирково:
Пирдоп (Пирдоп) - Ботев 1921 (Ихтиман)                    0:2
Чавдар (Етрополе)                                         почива

                           Финал

30 август 2014, четвъртък:
Ботев 1921 (Ихтиман) - Чавдар (Етрополе)                  0:0; при дузпите: 3:4

Област Перник

                           Финал

27 август 2014, сряда, 17:30 ч:
в Перник, ст."Металург":
Металург 1957 (Перник) - Струмска слава 1927 (Радомир)    0:0; при дузпите: 3:2

Област Благоевград

Пирин (Гоце Делчев) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Кюстендил

Кюстендил (Кюстендил) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Пазарджик

                           Първи кръг

27 август 2014, сряда, 18:00 ч:
Чико (Бяга) - Оборище (Панагюрище)                        1:1 (1:1); при дузпите: 3:1
  [1:0 Деян Бекяров 36', 1:1 Денис Стоилов 41']
  [чк: Ангел Юсев (вр) (О) 90']
Свобода 2011 (Пещера)                                     почива

                           Финал

3 септември 2014, сряда, 17:00 ч:
Чико (Бяга) - Свобода 2011 (Пещера)                       6:1 (2:1)
  [1:0 _ 1п-д, 2:0 _ 1п, 2:1 1п-д,
   3:1 _ 2п, 4:1 _ 2п, 5:1 _ 2п,
   6:1 _ 2п]

Междуобластни квалификации


                           Поток София (столица)/София/Пазарджик

Първи кръг

6 септември 2014, събота, 17:00:
Чавдар (Етрополе) - Чико (Бяга)                           4:1 (3:0)
  [1:0 _ 1п, 2:0 _ 1п, 3:0 _ 1п,
   3:1 Борис Георгиев 58', 4:1 _ 2п]
  [чк: Георги Михайлов (Чико) 56', Йордан Чолов (Чико) 84', 2 чк за Чавадар]
Витоша (Бистрица)                                         почива

Финал

10 септември 2014, сряда, 17:00 ч:
Чавдар (Етрополе) - Витоша (Бистрица)                     0:4

                           Поток Благоевград/Кюстендил/Перник

Първи кръг

27 август 2014, сряда, 17:30 ч:
в Кюстендил, ст."Странджата":
Кюстендил (Кюстендил) - Пирин (Гоце Делчев)               1:2 (0:1)
  [0:1 Христо Кирев 15', 1:1 Иво Иванов 55', 1:2 Христо Кирев 82']
Металург 1957 (Перник)                                    почива

Финал

3 септември 2014, сряда, 17:00 ч:
Металург 1957 (Перник) - Пирин (Гоце Делчев)              0:4 (0:2)
  [0:1 Христо Кирев 1п, 0:2 Георги Самокишев 1п, 0:3 Ибрахим Алим 2п,
   0:4 Мариян Ловков 2п]

                           Финал

17 септември 2014, сряда, 16:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Витоша (Бистрица)                   6:2 (1:0)
  [1:0 Мариян Ловков 20', 2:0 Благой Пасков 50', 2:1 Боян Гайтанов 53',
   5:1 Благой Пасков 54'-д,59',69'; 6:1 Борис Боянчев 73', 6:2 Иван Георгиев 87'], ~ 150 зрители

нагоре

Югоизточна България (ЗС Пловдив)

Областни квалификации

Област Пловдив

                           1/2 финали

20 август 2014, сряда, 18:00 ч:
Раковски 2011 II (Раковски) - Атлетик (Куклен)            2:2 (1:1); при дузпите: 1:3
  [0:1 Сезен Ибрямов 22', 1:1 Стефан Петков 45'+2', 2:1 Самуил Паздеров 73',
   2:2 Костадин Лозанов 85'], 50 зрители
Вихър (Белозем) - Гигант (Съединение)                     1:1 (0:0); при дузпите: 6:5
  [0:1 Християн Христев 77', 1:1 Йосиф Бахчевански 90'+3']
  [чк: Иван Кавалов (В) при дузпите], 100 зрители

                           Финал

27 август 2014, сряда, 18:00 ч:
Атлетик (Куклен) - Вихър (Белозем)                        1:0 (0:0)
  [1:0 Мехмедали Мустафов 78'], 100 зрители

Област Смолян

няма заявили участие отбори от областта

Област Хасково

няма заявили участие отбори от областта

Област Кърджали

Левски 2005 (Крумовград) е единственият отбор, изявил желание да участва.

Област Стара Загора

няма заявили участие отбори от областта

Област Сливен

няма заявили участие отбори от областта

Област Бургас

                           Финал

13 август 2014, сряда, 18:00 ч:
Поморие (Поморие) - Несебър (Несебър)                     0:1

Област Ямбол

няма заявили участие отбори от областта

Междуобластни квалификации


                           Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали

Финал

8 септември 2014, понеделник:
в Димитровград, ст."Миньор":
Атлетик (Куклен) - Левски 2005 (Крумовград)               3:0 (1:0)
  [1:0 Йордан Ковачев 43', 2:0 Щерю Димитров 50', 3:0 Димитър Джонджаров 57']

                           Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол

Несебър (Несебър) е единственият представител на потока

                           Финал

10 септември 2014, сряда:
Атлетик (Куклен) - Несебър (Несебър)                      3:0 сл.*
* - несебър предварително уведомява, че се отказва от участие.

нагоре


Купа на България - Първи кръг (1/16 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 4-те представителя на ЗС от Предварителната фаза,
16-те отбора от "Б" ФГ и 12-те отбора от "А" ФГ (общо 32 отбора).
  - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
  - При жребият 16-те отбора от "Б" ФГ се разпределят в една урна, а 12-те отбора от
"А" ФГ и 4-те представителя на ЗС - в друга урна. 16-те двойки се определят, като отборите
от едната урна се противопоставят на отборите от другата урна.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство
в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство
и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
  - Домакин във всяка среща е отборът от по-ниско ниво.
  - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 10 септември 2014, 11:00 ч, в зала 3 на парк хотел "Витоша" в София.

23 септември 2014, вторник, 16:00 ч:
Локомотив 2012 (Мездра) - Ботев (Пловдив)                 0:4 (0:0)  stats
  [0:1 Иван Цветков 58', 0:2 Томаш Ирсак 70', 0:3 Александър Колев 80',
   0:4 Серкан Юсеин 84'], ~ 150 зрители
Спартак 1918 (Варна) - Левски (София)                     1:7 (0:3)  /пряко по Диема/  stats
  [0:1 Мирослав Иванов 8', 0:2 Радослав Цонев 24', 0:4 Божидар Краев 40',53';
   0:5 Владислав Мисяк 73', 0:6 Валери Домовчийски 76', 0:7 Божидар Краев 89',
   1:7 Диян Малчев 90'+2'], ~ 460 зрители
в Стара Загора, ст."Берое": *
Верея (Стара Загора) - Локомотив 1926 (Пловдив)           0:2 (0:2)  stats
  [0:1 Живко Желев 13'-аг, 0:2 Янко Сандански 29'], ~ 330 зрители
* - на ст."Берое" заради очакван повишен зрителски интерес.
24 септември 2014, сряда, 15:45 ч:
Монтана 1921 (Монтана) - ЦСКА (София)                     2:1 (0:0, 1:1) сл.прод.  /пряко по Диема/  stats
  [0:1 Тони Силва 73', 1:1 Мирослав Антонов 80', 2:1 Сергей Георгиев 105'], ~ 2 360 зрители
24 септември 2014, сряда, 16:00 ч:
в София, ст."Локомотив": *
Пирин 2002 (Разлог) - Локомотив (София)                   0:1 (0:0)  stats
  [0:1 Александър Манолов 66'], ~ 280 зрители
* - на ст."Локомотив" в София по взаимна договорка заради ремонт на ст."Септември"
    в Разлог.
Дунав 2010 (Русе) - Раковски 2011 (Раковски)              4:0 (3:0)  stats
  [1:0 Ивайло Раденцов 22'-д, 2:0 Андреас Васев 25', 3:0 Георги Чакъров 29',
   4:0 Мирослав Будинов 85']
  [ид: Петър Атанасов (Р) 69'], ~ 500 зрители
Созопол (Созопол) - Черно море (Варна)                    0:2 (0:1)  stats
  [0:1 Живко Петков 42', 0:2 Мирослав Манолов 82'], ~ 590 зрители
Бургас (Бургас) - Берое (Стара Загора)                    0:1 (0:0)  stats
  [0:1 Станислав Костов 67'], ~ 350 зрители
в Криводол, ст."Христо Ботев": *
Манастирище 2000 (Манастирище) - Локомотив (Г.Оряховица)  1:4 (0:4)  stats
  [0:1 Янаки Смирнов 21', 0:2 Мариян Иванов 23', 0:3 Атанас Фиданин 28',
   0:4 Антоний Балъков 40', 1:4 Светлин Симеонов 47'-д], ~ 400 зрители
* - в Криводол заради наводнен терен на стадиона в Манастирище.
Атлетик (Куклен) - Банско (Банско)                        0:6 (0:1)  stats
  [0:1 Руслан Иванов 6', 0:2 Венцислав Бенгюзов 52', 0:4 Георги Фикийн 56',60';
   0:5 Калоян Стоянов 85', 0:6 Мартин Станкев 90'], ~ 450 зрители
Ботев (Гълъбово) - Марек 2010 (Дупница)                   1:0 (1:0)  stats
  [1:0 Иван Винков 43'], ~ 400 зрители
Септември (Симитли) - Хасково 2009 (Хасково)              1:3 (0:2)  stats
  [0:1 Вълчан Чанев 12', 0:2 Мартин Ковачев 30', 1:2 Тихомир Костурков 53',
   1:3 Димитър Алексиев 90'+1'], ~ 430 зрители
Пирин (Гоце Делчев) - Добруджа 1919 (Добрич)              3:0 (1:0)  stats
  [1:0 Благой Пасков 31', 2:0 Мурад Ибраим 62', 3:0 Благой Пасков 77'], ~ 250 зрители
24 септември 2014, сряда, 18:00 ч:
Черноморец Бургас (Бургас) - Славия 1913 (София)          1:3 (0:1)  stats
  [0:1 Иван Вълчанов 4', 0:2 Душан Савич 58', 1:2 Деян Христов 76'-д,
   1:3 Костадин Дяков 81'], ~ 100 зрители
24 септември 2014, сряда, 18:45 ч:
в Разград, ст."Лудогорец арена": *
Ботев (Враца) - Лудогорец 1945 (Разград)                  1:5 (0:3)  /пряко по Диема/  stats
  [0:1 Жуниньо Кишада 21', 0:3 Себастиан Ернандес 25',39'; 1:3 Павел Петков 55',
   1:4 Дарко Савич 57'-аг, 1:5 Жуниньо Кишада 68'], ~ 1 340 зрители
* - в Разград по взаимна договорка заради ремонт на ст."Христо Ботев" във Враца и
    заетостта на ст."Локомотив" в Мездра.
25 септември 2014, четвъртък, 18:00 ч:
ОФК Пирин (Благоевград) - Литекс (Ловеч)                  1:2 (0:0, 1:1) сл.прод.  stats
  [0:1 Армандо Ваюши 73'-д, 1:1 Владислав Златинов 90'+2'-д, 1:2 Уилмар Хил 92'], ~ 3 250 зрители

нагоре


Купа на България - Втори кръг (1/8 финали)

Регламент
  - В този кръг участват 16-те победителя от Първи кръг.
  - 16-те отбора чрез пълен жребий се разпределят в 8 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - 8-те победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: 2 октомври 2014, четвъртък, 11:00 ч.

                           Първи срещи

28 октомври 2014, вторник, 14:30 ч:
Черно море (Варна) - Славия 1913 (София)                  2:0 (1:0)  stats
  [1:0 Стенио 45'+4', 2:0 Бекир Расим 62'], ~ 380 зрители
28 октомври 2014, вторник, 17:45 ч:
Локомотив 1926 (Пловдив) - Ботев (Пловдив)                1:1 (1:0)  /пряко по Диема/  stats
  [1:0 Мартин Камбуров 44', 1:1 Александър Колев 90'+2'], ~ 3 070 зрители
28 октомври 2014, вторник, 18:00 ч:
Литекс (Ловеч) - Пирин (Гоце Делчев)                      3:1 (1:0)  stats
  [1:0 Васил Божиков 35', 1:1 Христо Кирев 57', 2:1 Данило Морено 82',
   3:1 Армандо Ваюши 85'-д], ~ 300 зрители
29 октомври 2014, сряда, 14:00 ч:
Монтана 1921 (Монтана) - Левски (София)                   2:0 (1:0)  /пряко по Диема/  stats
  [1:0 Сергей Георгиев 42', 2:0 Иван Минчев 57'], ~ 950 зрители
29 октомври 2014, сряда, 14:30 ч:
Ботев (Гълъбово) - Локомотив (София)                      1:4 (1:3)  stats
  [0:1 Марко Ранджелович 11', 1:1 Елтон Дос Реис 29'-аг, 1:2 Марко Ранджелович 33',
   1:3 Тон 39', 1:4 Ламжед Шехуди 48'], ~ 440 зрители
Хасково 2009 (Хасково) - Банско (Банско)                  3:0 (2:0)  stats
  [1:0 Атанас Чепилов 8', 2:0 Димитър Алексиев 10', 3:0 Джихат Кямил 62'], ~ 90 зрители
Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав 2010 (Русе)           1:1 (0:1)  stats
  [0:1 Георги Чакъров 44', 1:1 Денислав Мицаков 90'], ~ 500 зрители
15 февруари 2015, неделя:
Берое (Стара Загора) - Лудогорец 1945 (Разград)            -

                           Срещи реванш

12 ноември 2014, сряда, 13:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Литекс (Ловеч)                      0:4 (0:2); общ резултат: 1:7  stats
  [0:1 Уилмар Хил 9', 0:3 Никола Колев 31',73'; 0:4 Георги Минчев 80'], ~ 350 зрители
14 ноември 2014, петък, 13:00 ч:
Локомотив (София) - Ботев (Гълъбово)                      5:1 (2:1); общ резултат: 9:2  stats
  [1:0 Александър Манолов 1', 1:1 Иван Тошев 18', 2:1 Даниел Васев 32',
   5:1 Даниел Генов 74',79',90'+1'], ~ 80 зрители
3 декември 2014, сряда, 13:00 ч:
Ботев (Пловдив) - Локомотив 1926 (Пловдив)                 -  /пряко по Диема/
Банско (Банско) - Хасково 2009 (Хасково)                   -
Славия 1913 (София) - Черно море (Варна)                   -
3 декември 2014, сряда, 16:00 ч:
Левски (София) - Монтана 1921 (Монтана)                    -  /пряко по Диема/
6 декември 2014, събота, 13:00 ч:
Дунав 2010 (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)            -
22 февруари 2015, неделя:
Лудогорец 1945 (Разград) - Берое (Стара Загора)            -

нагоре


Купа на България - Трети кръг (1/4 финали)

Регламент
  - В този кръг участват осемте победителя от Втори кръг.
  - Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в 4 двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - Четирите победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _

                           Първи срещи

22 февруари 2015, неделя:

                           Срещи реванш

4 март 2015, сряда:

нагоре


Купа на България - Четвърти кръг (1/2 финали)

Регламент
  - В този кръг участват четирите победителя от Трети кръг.
  - Четирите отбора чрез пълен жребий се разпределят в 2 полуфинални двойки.
  - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи. При равенство
в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани
голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения
по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове
на чужд терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.
  - Редът на домакинството в двойките се определя с жребий.
  - Двата победителя продължават в следващия кръг.

Жребий: _

                           Първи срещи

8 април 2015, сряда:

                           Срещи реванш

29 април 2015, сряда:

нагоре


Купа на България - Пети кръг (Финал)

Регламент
  - В този кръг участват двата победителя от Четвърти кръг.
  - Символичен домакин на финала е отборът от първата изтеглена полуфинална
двойка.
  - Мястото на провеждане на финала се определя допълнително.
  - Носителят на купата се излъчва в една среща. При равенство в редовното
време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края
на продълженията се изпълняват дузпи.

28 май 2014, четвъртък:
на неутрален терен:
победител първи полуфинал - победител втори полуфинал      -

нагоре


Creative Commons License 1992-2014 bulgarian-football.com | За контакт: editors @ bulgarian-football.com