Трета лига 2016/17

Карта на българия Североизточна Трета лига Северозападна Трета лига Югозападна Трета лига Югоизточна Трета лига

Североизточна Трета лига

Вторa фаза, Първа седмица
Актуални мачове: 21 май 2017, неделя, 15:00 ч / XXXII кръг: в Червена вода: Локомотив (Русе) - Суворово 1 (Суворово) 1:1 (0:0) 21 май 2017, неделя, 17:00 ч / XXXII кръг: Добруджа 1919 (Добрич) - Септември 98 (Тервел) 4:1 Ботев (Нови пазар) - Черноморец (Балчик) 0:4 Array М П Р З ГР Т 1. Черноморец (Балчик) 28 24 4 0 67:9 76 Влиза ------------------------------------------------------------------- 2. Добруджа 1919 (Добрич) 27 20 5 2 66:10 65 [-] 3. Суворово 1 (Суворово) 27 15 4 8 50:28 49 4. Калиакра (Каварна) 27 12 3 12 39:35 39 5. Ботев (Нови пазар) 27 12 1 14 23:50 37 6. Локомотив (Русе) 27 8 10 9 32:30 34 [+][*] 7. Септември 98 (Тервел) 27 8 7 12 26:38 31
Вторa фаза, Втора четворка
Array М П Р З ГР Т 8. Светкавица Търговище (Търговище) 25 6 9 10 17:29 27 9. Кубрат 2007 (Кубрат) 25 6 7 12 24:42 25 10. Хитрино (Хитрино) 25 6 4 15 20:36 22 [+] 11. Доростол 2013 (Силистра) 25 5 5 15 17:44 20 [+]
Първа фаза
Крайно класиране: М П Р З ГР Т 1. Черноморец (Балчик) 22 19 3 0 49:7 60 Първи 7 2. Добруджа 1919 (Добрич) 22 17 4 1 55:8 55 [-] Първи 7 3. Суворово 1 (Суворово) 22 12 3 7 41:20 39 Първи 7 4. Калиакра (Каварна) 22 11 3 8 33:24 36 Първи 7 5. Ботев (Нови пазар) 22 11 1 10 21:37 34 Първи 7 6. Септември 98 (Тервел) 22 7 7 8 21:25 28 Първи 7 7. Локомотив (Русе) 22 6 9 7 28:24 27 [+][*] Първи 7 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 8. Светкавица Търговище (Търговище) 22 5 8 9 15:28 23 Втори 4 9. Кубрат 2007 (Кубрат) 22 6 4 12 21:39 22 Втори 4 10. Хитрино (Хитрино) 22 6 2 14 18:32 20 [+] Втори 4 11. Доростол 2013 (Силистра) 22 4 3 15 15:43 15 [+] Втори 4 ------------------------------------------------------------------- 12. ФК Спартак (Варна) 22 4 1 17 21:51 10 [+][*] Изваден --. Интер (Добрич) 8 2 1 5 3:16 - [*] Изваден Бележки - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Североизточна Трета лига подават заявки 9 от 12-те отбора, осигурили си място в Североизточна "В" АФГ в края на миналия сезон, както и Черноморец (Балчик), който си е осигурил място за "Б" ФГ в края на миналия сезон, но не подава заявка за Втора лига. Бенковски (Бяла, обл.Русе), Химик (Девня) и Шумен 1929 (Шумен) не подават заявки за участие в Трета лига. Заявки подават 3 отбора от ОФГ - Спартак (Варна), Хитрино (Хитрино) и Доростол 2013 (Силистра). Всички 13 подадени заявки за участие в групата са одобрени. - На 23 юни 2016 г. Марисан (Русе) се обединява с Русе (Русе) в Локомотив (Русе). - На 17 юни 2016 г. Интер (Плачидол) премества седалището си в Добрич. Отборът играе домакинските си мачове на изкуствения терен на ст."Дружба" в Добрич. - Светкавица Търговище (Търговище) играе домакинските си мачове на ст."Димитър Бурков" в Търговище. - Добруджа 1919 (Добрич) играе домакинските си мачове на ст."Дружба" в Добрич. - ФК Спартак (Варна) играе домакинските си мачове на ст."Локомотив" във Варна. - Доростол 2013 (Силистра) играе домакинските си мачове на ст."Луи Айер" в Силистра. - Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове на Градски стадион и ст."Дунав" в Русе. - На 10 октомври 2016 г. Интер (Добрич) се отказва от участие, според клуба в знак на протест срещу несправедливо наказание на техен играч. - На 19 декември 2016 г. от актива на ФК Спартак (Варна) са отнети 3 точки заради неявяване без уважителна причина срещу Черноморец (Балчик). - На 22 февруари 2017 г. ФК Спартак (Варна) е изваден от групата заради второ неявяване без уважителни причини. Резултатите му се зачитат, а на противниците му до края на сезона се присъждат служебни победи.

Северозападна Трета лига


                           Актуални мачове:

21 май 2017, неделя, 18:00 ч / XXVIII кръг:
Левски 2007 (Левски) - Кариана (Ерден)                    0:3 
Партизан (Червен бряг) - Мизия 2005 (Кнежа)               2:0 
Бдин 1923 (Видин) - Трявна (Трявна)                       6:0 
Академик (Свищов) - Ком (Берковица)                      10:0 
Литекс (Ловеч) - Павликени (Павликени)                    4:0 
Янтра Габрово (Габрово) - Вихър (Славяново)               0:1 
Първа атомна (Козлодуй) - Ювентус (Малчика)              10:1 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Литекс (Ловеч)                     26   23   2   1  105:8    71 [-][*] Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Кариана (Ерден)                    27   20   4   3   88:18   64              
 3. Севлиево (Севлиево)                26   18   3   5   67:29   57              
 4. Левски 2007 (Левски)               26   17   3   6   49:24   54              
 5. Вихър (Славяново)                  26   15   5   6   68:24   50              
 6. Бдин 1923 (Видин)                  26   14   4   8   66:32   46              
 7. Първа атомна (Козлодуй)            27   10   5  12   41:50   35    [*]       
 8. Павликени (Павликени)              26   10   4  12   40:41   34              
 9. Академик (Свищов)                  26    9   5  12   39:39   32              
10. Янтра Габрово (Габрово)            26    8   4  14   40:59   28              
11. Трявна (Трявна)                    26    7   6  13   32:50   27               [0 2 0  1:1  2, 1 гол на чужд терен]
12. Мизия 2005 (Кнежа)                 26    6   9  11   34:56   27 [+]           [0 2 0  1:1  2, 0 гола на чужд терен]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13. Партизан (Червен бряг)             26    5   5  16   17:68   20              
-------------------------------------------------------------------
14. Ком (Берковица)                    26    2   1  23   19:124   7 [+]    Изпада
15. Ювентус (Малчика)                  26    1   2  23   18:101   5        Изпада

Бележки
  - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Северозападна Трета лига подават заявки 13 от 14-те отбора, осигурили си място в Северозападна "В" АФГ в края на миналия сезон, а Ботев (Враца) е приет във Втора лига. Заявки подават и 3 отбора от ОФГ - Дунав 98 (Селановци), Ком (Берковица) и Мизия 2005 (Кнежа). 15 от заявилите участие в групата 16 отбора са одобрени, а Локомотив 2012 (Мездра) не е допуснат до участие заради неизплатени задължения към БФС.
  - Дунав 98 (Селановци) се обединява с Ботев 2008 (Козлодуй) в Първа атомна (Козлодуй).
  - Ботев (Луковит) се обединява с възстановения Литекс (Ловеч) в Литекс (Ловеч).


Югозападна Трета лига


                           Актуални мачове:

20 май 2017, събота, 18:00 ч / XXXII кръг:
Пирин (Гоце Делчев) - Чепинец (Велинград)                 4:0 
Велбъжд (Кюстендил) - Струмска слава 1927 (Радомир)       0:1 (0:1) 
Балкан 1929 (Ботевград) - Свобода 2011 (Пещера)           6:0 
Сливнишки герой (Сливница) - Марек 1915 (Дупница)         3:2 (2:2) 
Вихрен 1925 (Сандански) - Германея (Сапарева баня)        2:1 
Рилски спортист 2011 (Самоков) - Беласица (Петрич)        1:2 
Септември (Симитли) - Чавдар (Етрополе)                   2:0 
Хебър 1918 (Пазарджик) - Ботев 1937 (Ихтиман)             5:0 
Миньор (Перник) - Пирин 1941 (Разлог)                     2:2 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Струмска слава 1927 (Радомир)      32   21   9   2   67:19   72              
-------------------------------------------------------------------
 2. Септември (Симитли)                32   21   7   4   59:25   70 [-]          
 3. Миньор (Перник)                    32   19   8   5   55:35   65              
 4. Беласица (Петрич)                  32   16  10   6   51:31   58              
 5. Сливнишки герой (Сливница)         32   18   2  12   66:37   56              
 6. Хебър 1918 (Пазарджик)             32   16   4  12   62:39   52 [+][*]       
 7. Чавдар (Етрополе)                  32   16   2  14   55:41   50 [+][*]       
 8. Марек 1915 (Дупница)               32   14   6  12   43:45   48 [+]          
 9. Пирин (Гоце Делчев)                32   12   6  14   45:38   42              
10. Рилски спортист 2011 (Самоков)     32   11   7  14   45:55   40               [0 2 0  2:2  2, 2 гола на чужд терен]
11. Пирин 1941 (Разлог)                32   11   7  14   33:49   40 [-][*]        [0 2 0  2:2  2, 0 гола на чужд терен]
12. Балкан 1929 (Ботевград)            32   11   6  15   50:50   39 [+]          
13. Ботев 1937 (Ихтиман)               32   12   1  19   47:65   37              
14. Вихрен 1925 (Сандански)            32    9   6  17   32:45   33              
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. Германея (Сапарева баня)           32    9   5  18   47:49   32               [1 1 0  3:2  4]
16. Велбъжд (Кюстендил)                32    9   5  18   41:55   32               [0 1 1  2:3  1]
-------------------------------------------------------------------
17. Свобода 2011 (Пещера)              32    9   4  19   31:75   31 [+]          
18. Чепинец (Велинград)                32    5   3  24   32:108  18        Изпада

Бележки
  - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Югозападна Трета лига подават заявки 14 от 18-те отбора, осигурили си място в Югозападна "В" АФГ в края на миналия сезон; Витоша (Бистрица), Царско село 2015 (София) и Локомотив 1929 (София) са приети във Втора лига; а Септември (София) се обединява с Пирин 2002 (Разлог) във Втора лига. За попълване на освободените места в групата са поканени трите отбора, отпаднали на квалификациите за попълване през юни - Брацигово (Брацигово), Малеш 1940 (Микрево) и ОФК Костинброд 2012 (Костинброд). От тях участие заявява само Малеш 1940. В последствие са поканени и допуснати до участие и още три отбора - Балкан 1929 (Ботевград), Свобода 2011 (Пещера) и Правец (Правец).
  - Чико (Бяга) се обединява с Хебър 1918 (Пазарджик) в Хебър 1918 (Пазарджик).
  - Малеш 1940 (Микрево) се обединява с възстановения Пирин 1941 (Разлог) в Пирин 1941 (Разлог).
  - Правец (Правец) се обединява с възстановения Чавдар (Етрополе) в Чавдар (Етрополе).
  - Беласица (Петрич) играе домакинските си мачове в Коларово.
  - Велбъжд (Кюстендил) играе домакинските си мачове на ст."Осогово" в Кюстендил.
  - ФК Миньор (Перник) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Перник.
  - Хебър 1918 (Пазарджик) играе домакинските си мачове на ст."Георги Бенковски" в Пазарджик.


Югоизточна Трета лига


                           Актуални мачове:

19 май 2017, петък, 18:00 ч / XXXIII кръг:
Миньор (Раднево) - Арда (Кърджали)                        2:0 (1:0) 
20 май 2017, събота, 18:00 ч / XXXIII кръг:
Марица (Пловдив) - Асеновец 2005 (Асеновград)             5:2 
Евроколеж (Пловдив) - Борислав 2009 (Първомай)            5:1 
Раковски 2011 (Раковски) - Верея II (Стара Загора)        3:1 
Любимец (Любимец) - Загорец (Нова Загора)                 0:7 
в Кабиле:
Ураган (Бояджик) - Димитровград 1947 (Димитровград)       2:0 
в Тополовград:
Елхово (Елхово) - Розова долина (Казанлък)                0:4 сл. * 
* - на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на
    Елхово.
Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 2:1 
Свиленград 1921 (Свиленград) - Атлетик (Куклен)           1:1 

                           Класиране:

                                        М    П   Р   З    ГР      Т

 1. Загорец (Нова Загора)              33   25   6   2   73:13   81        Влиза 
-------------------------------------------------------------------
 2. Марица (Пловдив)                   33   25   0   8   91:24   75              
 3. Карнобат (Карнобат)                33   23   3   7   77:33   72              
 4. Розова долина (Казанлък)           33   20   4   9   67:35   64              
 5. Атлетик (Куклен)                   33   15   7  11   56:42   52 [+]          
 6. Борислав 2009 (Първомай)           33   14   8  11   59:44   50              
 7. Евроколеж (Пловдив)                33   14   4  15   61:60   46              
 8. Ураган (Бояджик)                   33   13   6  14   54:59   45              
 9. Асеновец 2005 (Асеновград)         33   12   5  16   47:56   41               [1 0 0  1:0  3]
10. Свиленград 1921 (Свиленград)       33   11   8  14   41:49   41               [0 0 1  0:1  0]
11. Раковски 2011 (Раковски)           33   11   7  15   52:77   40               [1 1 0  3:2  4]
12. Димитровград 1947 (Димитровград)   33   11   7  15   32:39   40               [0 1 1  2:3  1]
13. Верея II (Стара Загора)            33   11   5  17   61:73   38 [+]           [1 1 0  5:3  4]
14. Гигант (Съединение)                33   11   5  17   49:70   38               [0 1 1  3:5  1]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. Миньор (Раднево)                   33   10   6  17   36:56   36               [1 0 1  3:3  3, 1 гол на чужд терен]
16. Арда (Кърджали)                    33   10   6  17   42:68   36 [+]           [1 0 1  3:3  3, 0 гола на чужд терен]
-------------------------------------------------------------------
17. Любимец (Любимец)                  33    9   6  18   38:76   33 [+][*]       
18. Елхово (Елхово)                    33    4   3  26   26:88   15 [+]    Изпада

Бележки
  - На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Югоизточна Трета лига подават заявки 17 от 18-те отбора, осигурили си място в Югоизточна "В" АФГ в края на миналия сезон, а Левски (Карлово) е приет във Втора лига. За попълване на така освободеното място са организирани баражи между трите отбора, отпаднали в квалификациите за попълване на групата през юни месец.
  - На 11 август 2016 г. Спартак-С 94 (Пловдив) се отказва от участие. За попълване на освободеното място в групата е насочен още един бараж, този път между двата победени на допълнителния бараж през юли отбори. Победителят от този бараж влиза в групата с програмата на Спартак-С 94.
  - Верея II (Стара Загора) играе домакинските си мачове на ст."Трейс арена" в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора.
  - Димитровград 1947 (Димитровград) играе домакинските си мачове на ст."Миньор" в Димитровград.
  - Евроколеж (Пловдив) играе домакинските си мачове на спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари.
  - Марица (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Марица" в Пловдив.
  - Раковски 2011 (Раковски) играе домакинските си мачове на ст."Франц Коков" в кв.Генерал Николаево, Раковски.
  - Розова долина (Казанлък) играе домакинските си мачове на ст."Севтополис" в Казанлък.
  - Спартак-С 94 (Пловдив) играе домакинските си мачове на ст."Тодор Диев" в Пловдив.
  - Ураган (Бояджик) играе домакинските си мачове в Кабиле.
  - Арда (Кърджали) играе домакинските си мачове в Перперек.